پرشین لیدی

مشکلات جنسی خانم ها

persianlady.ir

persianlady.ir

مشکلات جنسی در خانمها

بر خلاف اختلالات جنسی در مردان که تا حدودی در رسانه‌ها به آن پرداخته می شود، تقریباً در مورد مشکلات زناشوئی در خانمها سکوت کامل حکمفرما است. بنده پرونده های متعدد طلاق دارم که از طرف پزشکی قانونی و یا دادگاه بعلت وجود مشکلات زناشوئی جهت اظهار نظر ارجاع شده‌اند. بنده پرونده‌های متعددی دارم که پس از گذشت چند سال از زندگی زناشوئی، زوجها هنوز رابطة زناشوئی موفق نداشته اند (ازدواج به وصال نرسیده).

موضوع مشکلات جنسی بویژه در خانمها بشکل تابو درآمده است. در بسیاری از موارد نه بیمار و نه پزشک جرأت صحبت کردن در این مورد را ندارند، و اگر پس از تحمل فشارهای روحی و روانی زیاد، فردی خواست مشکل خود را بیان کند و یا اگر پزشک خواست در مورد وجود یک همچون مشکلی سئوال نماید، باید دنبال کلمات مناسب بگردند که در بسیاری از موارد نیز یافت نمی شود.

این موضوع در مورد نوشتن مطلب علمی در مورد اختلالات جنسی نیز صدق می کند. بنده از ذکر آمار و ارقام بیشتر خودداری می کنم، ولی متذکر می شوم که درصد قابل توجهی از خانمها در طول زندگی زناشوئی خود ارضاء جنسی (ارگاسم) را تجربه نمی کنند. درصد قابل توجهی از مردان نمی دانند که زنان نیز مثل مردان باید به ارضاء جنسی برسند. درصدی از مردان نیز که از وجود ارضاء جنسی در خانمها مطلع هستند، اصولاً حقی برای خانمها قائل نمی شوند. از آنطرف درصد قابل توجهی از مردان از آناتومی و فیزیولوژی جنسی نه تنها در خانمها بلکه در خودشان نیز تقریباً هیچگونه اطلاعی ندارند و این سبب ایجاد مشکلات عدیده در زندگی زناشوئی می شود.
علاوه از آن درصد قابل توجهی از خانمها حتی در میان تحصیل کرده‌ها، اطلاعات کافی در مورد آناتومی و فیزیولوژی بدن خود ندارند. کم نیستند زوجهائیکه اگر بررسی شوند، مشخص می شود که در روابط زناشوئی مشکلات عدیده دارند ولی فکر می کنند که یک مسئلة طبیعی است و سالها با آن کنار می آیند. برای یک رابطة زناشوئی طبیعی و موفق داشتن اطلاعات علمی حداقلی در مورد فیزیولوژی روابط جنسی و باروری و احترام به حقوق طرفین، الزامی است. این اطلاعات بایستی به زبان مناسب هر گروه از مردم در اختیار آنها گذاشته شود.
افراد بی اطلاع یا هیچوقت دنبال افزودن به آگاهیهای خود نخواهند بود، و یا اینکه اگر بخواهند آگاهیهای خود را افزایش دهند، ممکن است این اطلاعات را از مبادی بی اعتبار و گاهاً گمراه کننده کسب نمایند. بنابراین، اگر ما نمی توانیم آحاد مردم را در مورد روابط زناشوئی سالم آموزش دهیم، می بایست حد اقل منابعی را که اطلاعات فوق در دسترس عموم باشد، فراهم نمائیم. در مورد فیزیولوژی روابط جنسی و باروری تفاوتهای عمده ما بین مردان و زنان وجود دارند که به اختصار در زیر توضیح داده می شوند:

در مورد فیزیولوژی روابط جنسی و باروری تفاوتهای عمده ما بین مردان و زنان وجود دارند که به اختصار در زیر توضیح داده می شوند:

1. اولین مرحله در یک رابطة زناشوئی موفق “برانگیختگی” است. این برانگیختگی در مردان به سهولت و توسط موارد متعددی ایجاد می شود. ولی آن در خانمها بسیار پیچیده است. حالت برانگیختگی در خانمها براحتی ایجاد نمی شود. بر خلاف آقایان، جهت برانگیختگی در خانمها یک رابطة عاطفی خوب با شوهر لازم است. بدون وجود این رابطة عاطفی، برانگیختگی در خانمها یا هیچوقت ایجاد نمی شود، یا اگر ایجاد شود به ارضاء جنسی منتهی نمی شود، و یا اینکه آن زود از بین می رود.

2. مدت زمان رسیدن به ارضاء جنسی و ملزومات آن در خانمها و آقایان کاملاً متفاوت است. معمولاٌ مردان گاهاً در عرض چند ثانیه و یا معمولاً در عرض حداکثر چند دقیقه به ارضاء جنسی (انزال) می رسند، ولی بر عکس خانمها جهت رسیدن به ارضاء جنسی (ارگاسم) مدت زمان طولانی تر و معمولاً 10 دقیقه و یا بیشتر زمان نیاز دارند. ولی بر خلاف آقایان تنها زمان کافی برای رسیدن به ارگاسم در خانمها کفایت نمی کند، و در رسیدن به ارگاسم، موارد دیگری لازم و ملزوم یکدیگر هستند. یعنی اگر تمامی موارد لازم فراهم باشند، یک خانم جهت رسیدن به ارضاء جنسی معمولاً حدود 20 دقیقه زمان لازم دارد، که این زمان می تواند در افراد مختلف متغیر باشد.

3. موضوع مهم، دورة تحریک ناپذیری است. مردان پس از انزال، بلافاصله نمی توانند رابطة مجدد برقرار بکنند و یک مدت زمان لازم است که مرد مجدداً توانائی برقراری رابطه را پیدا کند و این مدت زمان بسته به سن مرد از چند دقیقه تا چند ساعت و حتی روز متغیر است. این مدت زمان را که مرد قابل تحریک نمی باشد، “زمان تحریک ناپذیری” می گویند. ولی خانمها فاقد این زمان “زمان تحریک ناپذیری” هستند و در یک بار رابطة زناشوئی می توانند حتی چند بار به ارضاء جنسی برسند.

4. با افزایش سن پدیده ای در خانمها اتفاق می افتد که در اصطلاح به آن “یائسگی” می گویند که بعلت قطع شدن هورمونهای تخمدان، تغییرات عمده در دستگاه تناسلی و بدن خانمها اتفاق می افتد. لازم به ذکر است که این تغییرات دلیل از بین رفتن تمایلات و توانائی خانمها نیست، بلکه یک فرایند طبیعی زندگی است، که راه برخورد مخصوص به خود را دارد. ایجاد یائسگی در مردان الزامی نیست، ولی در حدود 70 درصد از مردان نیز با بالا رفتن سن، از میزان هورمونهای مردانه کاسته می شود که به آن “یائسگی” مردانه می گویند.

5. برخلاف مردان که دستگاه تناسلی آنها تا آخر عمر بدون تغییر باقی می ماند، دستگاه تناسلی خانمها در طول زندگی ممکن است دچار تغییرات عمده شود. قطع هورمونها در زمان یائسگی، اختلالات آناتومیک مادرزادی و زایمانهای مشکل و متعدد، ممکن است سبب تغییرات زیاد در دستگاه تناسلی شوند.

کلاً اختلالت جنسی در خانمها را به 6 دستة بزرگ می کنند که هر کدام راههای تشخیص و درمان جداگانه ای دارند. این 6 گروه عبارتند از:

1. اختلال در میل جنسی

2. اختلال در برانگیختگی

3. اختلال در رسیدن به ارگاسم

4. اختلال درد

5. اختلال در ترشحات

6. اختلال در رضایتمندی

خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی بسیاری از مشکلات جنسی و تغییرات مرضی و آناتومیک دستگاه تناسلی در خانمها با روشهای مختلف از جمله جراحی قابل درمان هستند.

منبع:وب سایت دکتر صفری نژاد

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟
spinner در حال ثبت رای
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • لینک در کامنت ارسال اصلا قرار ندید چون تایید نمیشه
 • از لحاظ رکیک و بی ادبانه خودداری کنید
 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

 1. نازي گفت:

  باسلام هم من و هم شوهرم ازاين مطالب آگاهي داريم ولي خيلي مواقع ناخواسته نمي تونيم رعايتشان كنيم و خيلي مشكلات داريم و گاهي هم كار به دعوا مي كشه الان هم احساس خطر مي كنم براي زندگي م لطفا كمك كنيد

 2. محسن گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدتون
  در مطلب ارائه شده راه حل کلی ذکر گردید ولی به واژه ارگاسم در خانمها بطور کامل پرداخته نشد
  بنظر من راه حلهای رسیدن به ارگاسم و روش های مختلف برای رسیدن به این ارگاسم و نشانه های آن را نیز بیان کنید
  امیدوارم روزی بتوان در جامعه براحتی در مورد سکسولوژی صحبت کرد و آمار طلاق های خاموش را کاهش داد
  با سپاس

 3. نسیم گفت:

  سلام
  ممنون از مطالبی که عنوان کردین،لطفا مطالب بیشتری بزارین.

 4. nasimvasl گفت:

  مرسی از مطلب جالبتون ولی بهتر میشد که نحوه بر طرف کردن این اخلال ها رو هم طرح میکردید

 5. ALIREZA گفت:

  چرا مردا نميتونن از نظر رابطه جنسى زنهاشونو راضى نگه دارن؟ راه حل چيست

 6. هادی گفت:

  ممنون از زحمتتون باید بگم که هیچ وقت خانمها نتوانستندبا شوهرانشان رابطه ای برقرار کنند که مردشان راضی باشند شاید خیلی کم.

 7. محمود گفت:

  سلام
  مطالب خوب بود ولي همونطور كه ذكر شده بود منابع بسيار كم و اطلاعات بسيار سطحي عنوان ميشه

 8. بهفر گفت:

  سلام؛
  ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیار ما میگذارید. اگر امکان داره در ارتباط با این مباحث اطلاعات بیشتری در اختیار ما جوانان بگذارید تا بتونیم در زندگی ارتباط بسیار مناسبی با همسر خود داشته باشیم. من با اینکه هنوز ازدواج نکردم و نمیتونم درک کنم ازدواج کردن چه مزیتهایی میتونه داشته باشه بر این باور هستم همه جوانان ما که اکنون مزدوج شدن همسر خود رو صمیمانه دوست دارن و صرفا بخاطر کمی اطلاعات هست که باعث میشه به یک سری مشکلات قابل حل برخورد کنن. به همین خاطرمن خودم تمام تلاشم رو میکنم تا کسب اطلاعات لازم و ضروری در پایین اوردن مشکلات اینده خودم سهم بسزایی داشته باشم.
  قبلا از اطلاع رسانی شما دوستان سپاسگزارم

 9. ali گفت:

  سلام
  خوب بود خواهشا مطالب بیشتری در مورد روابط زناشویی ارائه کنید.

 10. As گفت:

  Any Kash ketabe be ma moated I molar did ta etelaatemon ra dar in zaniness bishtar konim

 11. کامبیز گفت:

  با سلام،وتشکر از شما.به نظر من مشکل اساسی در روابط زناشویی و حتی روابط اجتماعی به همین عدم آگاهی بر میگرده و امیدوارم راهی پیدا بشه که بتوان آگاهی افراد رو بالا برد.موفق و پیروز باشید

 12. ز-م گفت:

  از مطالب خوب وعلمی تون ممنون.

 13. afshin گفت:

  سلام
  فقط اومدم ازتون تشکر کنم
  چون از مطالبتون چیزهای مفیدی اموختم
  ان شالله که همواره در مسیر حقیقت بوده و پیرو اندیشه های نیک باشید
  حق به همارتان
  یا حق

 14. borhan گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی مطالب خیلی جالب بود دستون درد نکنه

 15. انّي عبدالله گفت:

  بسم الله الرّحمن الرّحيم
  والحمدلله الرّب العالمين و صلاته و سلامه علي نبيّنا و سيّدنا ابوالقاسم محمّد و آله الطيبين الطاهرين و سلام الله علي امامنا و شافعنا الامام الخميني زنة عرش الله و مداد كلماته و ما احصاه علمه و احاط به كتابه في هذه الساعة و في كل الساعة كثيرا كثيرا.
  امروزه در عصر كنوني و با وجود اضطراب ها و تنش ها ي مختلفي كه گويا اقتضاي عصر حاضر است و نيز نگاه شي گرايانه ي غرب و به اصطلاح فلاسفه ي آنها چون راسل و فرويد و امثالهم به نازنين و مقدّس مخلوق هستي ، بانوان ،( كه حتي قداست بانوان را ميتوان به جرات همشان نماز بالا برد)، و نيز اشاعه ي اين نوع نگاه نابخردانه و جاهلانه با تمام توان ازسوي آنها ، و از سوي ديگر حيا و عرف و شرافت خانواده هاي نازنين و گرامي ما ايرانيان كه اين عرف ما مانع از گفته شدن اين نوع حرف ها بين والدين و فرزندان مي شود(البته تا همان اندازه اي كه امكان گفته شدن آنها باشد) و نيز مطلبي كه خودتان اشاره نموديد ، نبود منابع كافي و معتبر و قابل اطمينان در اين زمينه كه حتي مي توان به جرات گفت احاديث نبي خاتم محمّد مصطفي (ص) و نيز ائمه ي اطهار سلام الله عليهم اجمعين نيز در اين زمينه كمتر گفته شده است ، مي توان گفت كه جاي خالي حضور چنين بحث هايي بيش از پيش در جامعه ي كنوني ما به چشم مي خورد . از اقدامات شما متشكرم.انشاء الله كه روز به روز بر غناي مطالب شما در اين زمينه افزوده گردد. حقير را جايگاهي نيست وليكن از خداوند تبارك و تعالي براي شما آرزوي موفقيت روز افزون و زندگي سراسر خوشبختي و كاميابي و سربلندي دارم.
  و من الله توفيق

  1. تنها گفت:

   این آقا چی گفت من کلا دو کلمه از حرفاشو نفهمیدم همش عربی بود. عمو جون اینجا ایرانه فارس حرف بزن ببینیم چی میگی

  2. اسماعیل گفت:

   آقا یکجور صحبت کن که همه بفهمند!!!!!

  3. آریا گفت:

   عرب ها رو خیلی دوست داری ؟؟؟؟؟ خوشت می یاد؟؟

   1. mercede گفت:

    hichi dge chizi nagofti ke soghra kobra chizi dore khodet charkhidi

 16. ramin گفت:

  سلام
  ممنون از اینکه به این مسائل مهم می پردازین
  در مورد اینکه گفتید “خانمها فاقد این زمان “زمان تحریک ناپذیری” هستند”، حداقل میتونم بگم خانوم من اینطور نیست و بعد از اینکه به ارگاسم رسید تا حدود چند ساعت قادر به برقراری رابطه نیست.
  فکر می کنم بهترین راه حل برای برطرف کردن مشکلات جنسی اینه که اولا زن و شوهر بتونن احساسات و خواسته هاشونو راحت به هم بگن. دوم اینکه به این خواسته ها احترام بزارن. و سوم اینکه خواسته ها در شٱن همدیگر باشه و زیاد از حد نباشه.

  1. سارا گفت:

   سلام، در مورد این مطلبی که راجع به زمان تحریک ناپذیری گفته شد کاملا درست هست و از اون جایی که من خانوم هستم و تو این زمینه مطلعم فکر می کنم که شاید همسر شما مشکلی تو این زمینه داشته باشند.

  2. فرشید گفت:

   همه ی اینها بستگی به رابطه ی زن و مرد دارد اگر صمیمیتی فوق العاده بین زن و من وجود داشته باشد و از طرفی هم زن و هم مرد در طول تجارب جنسی که با هم دارند احساس خیلی خوشایندی با هم داشته باشند این امر سبب کوتاه شدن دوره تحریک پذیری در مرد می شود و از طرفی زن هیچگاه از برقراری رابطه جنسی کناره نمی رود فقط کافی است مرد تجارب روان شناختی خوبی را برای زن ایجاد کند. توصیه هایی به زنها هم دارم
   برای اینکه بخواهید همسرتان با شما ارتباط جنسی خوبی برقرار کند باید سعی کنید هم خود و هم شوهرتان را از نظر پاکی جسم آماده و معطر کنید تا یک رابطه جنسی کامل و متنوع را تجربه کنید و درطول رابطه جنسی با همسر خود بیشتر سعی کنید به حرفهایش گوش بگیرید وفعال تر باشید. سعی کنید شما از او تحرک و سایش بیشتری داشته باشید،باید با تمام وجودتان او را در آغوش گرفته و برای شروع تمام قسمتهای بدنتان را با او در ارتباط قرار دهید بجز تحریک و ارتباط با آلت جنسی تا زود دچارانزال نشود و حتما هردو کاملا در اوایل کار
   لخت نشوید و قسمتهای آلت جنسی را بپوشانید و با حرکات خود و بدون حرف زدن نشان دهید کی وقت نزدیکی است تا مرد زودترشروع نکند آن موقع خود و شوهرتان را کاملا لخت کنید و خود را در با همان حالت لذت در اختیار شوهرتان قرار دهید و سعی کنید بفهمد هیچ مانع روانی برای رابطه شما وجود ندارد و آزادی کامل دارد و پس ازانزال در حالی که شوهر شما بی حال می شود اورا رها نکید گرچه او وارد دوره تحریک ناپذیری می شود اما سعی کنید بعد گفتن الحمدالله سرگرم بازی کردن با هم شوید سعی کنید شربتی که از قبل اماده کردید را هر دو بنوشیدو اگر می توانید ازخوشبو کننده برای دهان و بدنتان استفاده کنید سعی کنید اینها را در کنار خود داشته باشید(بلند نشوید که بروید بیاورید) و بعد با دست شروع به تحریک قسمت های آلت مردتان کنید تا عمل اریکشن دوباره تحریک شود و 20 دقیقه معمول تحریک ناپذیری را کاهش دهید با کوچکترین تحریک مرد او را در آغوش گرفته و عکس والعمل قبل را تکرارکنید. با این نوشته کوتاه شما می توانید تجارب خوبی از خود برای خود و همسرتان ایجاد کنید و این رابطه خوب جایگزین تمام مشکلات شما در زندگی خواهد شد.

   1. اسماعیل گفت:

    با سلام
    بیانات این دوست عزیز بسیار صحیح و علمی بود.متشکرم

   2. mercede گفت:

    agha farshid aaliiiiiiiii bood harfaat merc

 17. p*e گفت:

  زیاد دنبال این مطلب هستم تا حالا اطلاعات کافی بدست نیاوردم.
  لطفا مطالب بیشتری ارائه کنید.
  مرسی

 18. reza گفت:

  خیلی ممنون
  ایشالله مزدوج شدم رعایت میکنم

 19. هـ . ف گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  متن ها تون خیلی جالب بود

 20. Hermes گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدی که قرار میدهید.