2

علائم فاسد شدن مواد آرایشی و بهداشتی

علائم فاسد شدن مواد آرایشی و بهداشتی

علائم فاسد شدن مواد آرایشی

چگونه می توان تشخیص داد که کرم پودر ما خراب شده است؟ همه ما قبل از استفاده کرم پودر یا لوازم آرایشی باید به این نکته توجه داشته باشیم که کرم پودر یا محصولات آرایشی ما فاسد شده است یا نه، یکی از نشانه های لوازم آرایشی فاسد تغییر رنگ و بوی آن ها است. به خصوص در مورد کرم پودر، اگر رنگ کرم پودر ما تغییر کرده باشد و یا به هر علتی سفت شده باشد و یا بوی تا مطبوعی گرفته باشد از نشانه های فاسد شدن آن می باشد.استفاده از لوازم آرایشی فاسد عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد پس خواندن این مقاله از سایت پرشین لیدی را به شما توصیه می کنم.

علائم خراب شدن کرم

اگر هنوز در کرم پودر تان را باز نکرده اید، می توانید تا دو سال از آن استفاده کنید، اما بعد از اینکه در کرم پودر را باز کردیم نهایتا باید بین ۶, تا ۱۲ماه از آن استفاده کنیم، چون بعد از این تاریخ دیگر قابل استفاده نخواهد بود. باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که کرم پودر و یا لوازم آرایشی را از محیط های مرطوب مثل حمام و محیط های گرم و پرنور دور نگه داریم زیرا در این مکان ها رشد باکتری بیشتر است و باعث فاسد شدن سریع لوازم آرایشی می شود. از نشانه های منقضی شدن کرم پور،تغییر رنگ و تغییر بوی کرم پودر می باشد، در این حالت مصرف کرم پور باعث ایجاد حساسیت، جوش و آکنه می شود. همچنین اگر مشاهده نمودید که رنگ کرم پودر کمی تغییر کرده است باید بدانیم که باید شده است و یک قابل استفاده نیست.

تغییر بوی محصولات آرایشی

امروزه یکی از مهم ترین مسائلی که همه خانم ها باید به آن توجه داشته باشند و با آن زیاد سرو کار دارند استفاده از لوازم آرایشی است،  به همین دلیل تاریخ انقضای لوازم آرایشی مسئله ای بسیار مهم است که باید به آن توجه کنیم، همه محصولات آرایشی مانند مواد غذایی تاریخ انقضاء دارند و ممکن است روزی فاسد بشوند، به همین دلیل استفاده از لوازم آرایشی فاسد خسارت جبران ناپذیری ممکن است به دنبال داشته باشد. از کجا باید فهمید که لوازم آرایشی ما فاسد شده است؟! ساده ترین راهی که می توان فهمید محصول آرایشی ما فاسد شده است توجه به تاریخ انقضای آن می باشد.

پس باید قبل استفاده از هرگونه محصولی  و لوازم آرایشی باید تاریخ انقضای آن را چک کنیم، البته ممکن است تاریخ انقضای محصولی تمام نشده باشد ولی به دلیل شرایط نگهداری نامناسب فاسد بشود. یکی دیگر از نشانه های فاسد شدن محصولات آرایشی تغییر رنگ آن ها می باشد، تغییر رنگ محصولات آرایشی نشان می دهد که محصول ما فاسد شده است. یکی دیگر از نشانه های فاسد شدن محصولات آرایشی تغییر بافت آن ها می باشد، همه ما بافت اصلی محصولات را میشناسیم در صورتیکه مشاهده نمودیم، محصولی خشک شده با چسبندگی پیدا کرده است و یا روغن از محصول جداشده است، باید بدانیم که آن محصول فاسد شده است و باید از استفاده آن خودداری نمود. بیشتر لوازم آرایشی بو و رایحه ای مطبوع  و دلپذیر دارند، که در طول مدت استفاده و به مرور زمان، این عطر خوش، کم و کمتر می شود. وقتی که محصولات آرایشی فاسد می شوند، بوی ناخوشایندی از آن ها به مشام می رسد.

هنگامی که لوازم آرایش فاسد می شوند، به دنبال آن یکپارچگی شیمیایی محصول نیز از بین می رود و منجر به انتشار بوی نامطبوع و آزاردهنده ای می گردد. بنابر باید تغییر بوی لوازم آرایشی که از نشانه های اصلی فاسد شدن لوازم آرایشی است را جدی بگیریم. به عنوان نمونه حتی وقتی بهترین مارک ریمل هم فاسد شود، بویی مشابه با بوی گازوئیل از آن به مشام می رسد. رژ لب ها دارای مواد روغنی شکل هستند و به همین علت در صورت فاسد شدن بوی روغن مانده به خود می گیرند و دیگر رایحه و عطر خوش اولیه را ندارند.

عوارض ضد آفتاب فاسد شده

شاید برای همه ما پیش آمده باشد که علاوه بر استفاده از ضد آفتاب باز هم دچار آفتاب سوختگی شده باشیم، در واقع ضد آفتاب ها هم مانند سایر لوازم آرایشی فاسد می شوند. همین مورد از نشانه های منقضی شدن ضد آفتاب است، اگر بوی ضد آفتاب شما بسیار تند و زننده است، از نشانه های فاسد شدن ضد آفتاب می باشد. از نشانه های آلوده بودن ضد آفتاب به باکتری بوی نا مطبوع آن است. اگر متوجه رنگ زرد یا قهوه ای ضد آفتاب شدیم باید بدانیم که از نشانه های فاسد شدن کرم ضد آفتاب می باشد.

ضد آفتاب فاسد شده نه تنها خاصیتی برای پوست ندارد بلکه بیشتر باعث آفتاب سوختگی میشود، همچنین ضد آفتاب تاریخ گذشته باعث حساسیت پوست و بروز جوش می شود پس بهترین راه این است که ضد آفتاب فاسد شده را دور بیندازیم. ضد آفتاب فاسد شده اثر spf  خود را از دست می دهد، و در نهایت استفاده از ضد آفتاب فاسد شده می تواند منجر به سرطان پوستی شود.

فاسد شدن سایه چشم

شاید همه ی ما تصور کنیم تاریخ انقضای محصولات پودری مانند سایه چشم، رژ گونه، پنکیک دارای محدودیت نمی باشد، اما همه محصولات به خصوص محصولات آرایشی چشم دارای تاریخ انقضاء می باشند، و ما باید به این موضوع اهمیت بدهیم چون با عضو حساسی مثل چشم و مژه سروکار داریم. سایه چشم هم در صورت فاسد شدن بوی نا مطبوعی پیدا میکند، و رایحه طبیعی خود را از دست می دهد. سایه های فاسد شده دیگر حالت مخملی ندارند و ترد و شکننده می باشند و به صورت غیر عادی خشک می شوند. همچنین در صورت فاسد شدن سایه چشم پیگمنت سایه رنگ آنها خود را از دست می دهد.

همه ما باید برای خود و سلامتی عضو های حساس بدن مانند پوست و چشم و سایر عضو ها ارزش قایل باشیم و همیشه به دنبال لوازم آرایشی اصل وبا کیفیت بگردیم، همچنین باید به این نکته توجه داشته باشیم که تاریخ انقضای آنها نگذشته باشد. و با دیدن مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم باید از استفاده آن لوازم خودداری کنیم تا صدمه ای به خود وارد نکنیم.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

  1. Lili گفت:

    سلام لطفا در مورد نشانه های فاسد شدن رژ لب توضیح بدید و بگید دنبال چه نشونه هایی باشیم یا اگر ویدئویی قرار بدید عالی میشه

    1. تیم تولید محتوا گفت:

      با سلام و احترام، در اپدیت بعدی مقاله به این موضوع پرداخته میشه

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه