1

علائم بعد از پارگی بکارت حلقوی

علائم بعد از پارگی پرده بکارت

علائم و نشانه های پرده بکارت پاره شده

چه علائمی بعد از پارگی پرده بکارت به وجود می آید؟ از جمله موضوعات و مسائلی که برای دختران و جوامع به ویژه جوامع اسلامی پیش از ازدواج قبیح شمرده می شود پارگی پرده بکارت است که کاری خلاف اخلاق و شرع قلمداد می شود چرا که آن را ناشی از داشتن رابطه ی نامشروع جنسی می دانند در صورتی که پارگی پرده بکارت دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد از جمله اینکه بر اثر فعالیت های جسمانی نظیر دوچرخه سواری، اسب سواری، ژیمناستیک و خودارضایی فرسوده، کشیده، نازک و پاره شود.

از دیگر عواملی که باعث پارگی پرده بکارت می شود می توان استفاده از تامپون هم افزود. برای تشخیص این موضوع که آیا پارگی پرده بکارت رخ داده است یا خیر باید به پزشک مراجعه شود تا طی معایناتی پارگی یا عدم پارگی پرده بکارت را تشخیص دهد. ما در این مقاله از سایت پرشین لیدی مجله تخصصی بانوان به بررسی علائم بعد از پارگی بکارت حلقوی می پردازیم. با ما همراه باشید.

علائم پارگی بکارت حلقوی

انواع پرده بکارت

در ابتدا به صورت اختصار به معرفی انواع پرده بکارت می پردازیم که عبارتند از:

۱. پرده بکارت حلقوی
۲. ارتجاعی
۳. دو سوراخی
۴. غربالی
۵. مسدود
۶. تیغه ایی

برای دانستن تعریف دقیق پرده بکارت و انواع آن صفحه پرده بکارت هایمن چیست از سایت پرشین لیدی را مطالعه نمائید.

علائم بعد از پارگی بکارت حلقوی ارتجاعی

قبل از هر چیز باید بدانیم که پرده بکارت یا هایمن بافتی نازک در دهانه واژن است که با برقراری رابطه ی جنسی پاره می شود. هایمن انواع مختلفی دارد و در صورت پاره شدن علائم آن در افراد متفاوت است و حتی ممکن است به دلیل نوع پرده بکارت، هیچ علائمی را شاهد نباشند. از جمله نشانه های رایجی که بعد از پارگی پرده بکارت بروز می کند عبارتند از:

۱. خونریزی

از جمله علائم رایج و معمول پاره شدن پرده بکارت، خونریزی است که غالباً در اولین رابطه جنسی بعد از دخول اتفاق می افتد. خونریزی بعد از پاره شدن پرده بکارت چند ساعت بیشتر به طول نمی انجامد و امری طبیعی و موقتی است. در نوعی از انواع هایمن که پرده حلقوی و ارتجاعی شامل آن هستند، در صورت دخول خونریزی اتفاق نمی افتد به این دلیل که پرده بکارت حلقوی به صورت حلقه دور دهانه ی مهبل را می پوشاند و در صورت قابل اتساع بودن نه پاره می شود و نه خونریزی به دنبال دارد.

خونریزی از فردی به فردی دیگر متفاوت است. این خونریزی می تواند به غیر از نوع پرده بکارت، بر اثر شدت دخول منجر شده باشد یعنی با زور و فشار همراه باشد و یا اینکه ناشی از خشکی مهبل باشد که به دلیل استرس و عدم آمادگی در برقراری رابطه ی جنسی ناشی می شود.

۲. درد و سوزش بعد از پارگی بکارت

پاره شدن پرده بکارت می تواند در برخی از بانوان به همراه سوزش و درد باشد که شدت، ضعف و میزان درد و سوزش آن نیز مانند خونریزی، بستگی به نوع پرده بکارت دارد. در پرده بکارت حلقوی پارگی بدون خونریزی همراه است ولی درد شدیدتری نسبت به دیگر انواع هایمن به دنبال خواهد داشت. همچنین در پرده بکارت دو تکه، پارگی با درد و سوزش زیادی همراه است به این دلیل که یک تکه وسط پرده بکارت قرار گرفته است و با پاره شدن آن سوزش و درد بسیاری ایجاد می شود.

برای برطرف کردن و کاهش این درد می توان از کمپرس آب سرد استفاده کرد و یا از داروهای مسکن برای بهبود و کاهش درد کمک گرفت.

۳. تغییرات در ناحیه واژن

یکی دیگر از علائم پاره شدن پرده بکارت، تغییراتی است که در واژن رخ می دهد به این صورت که پارگی پرده بکارت، شکل واژن را تغییر می دهد و باعث انعطاف پذیری بیشتر آن می شود.

۴. مشاهده پوست در دهانه واژن

در صورتی که پرده بکارت پاره شود پوست آن به دیواره دهانه واژن می چسبد.

۵. تغییر در عادت ماهیانه

از دیگر علائم و نشانه های بعد از پارگی پرده بکارت تغییراتی است که در مواعد قاعدگی اتفاق می افتد. تاخیر در عادت ماهیانه در این دوران امری عادی و طبیعی است.

۶. تغییرات عاطفی-هیجانی

بعد از پارگی پرده بکارت به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن ایجاد می شود احساسات و عواطف دستخوش تغییرات عمده ایی می شود، که می تواند یا به صورت خوش خلقی باشد یا بد خلقی. به دیگر سخن تغییرات هورمونی که در پی پارگی هایمن رخ می دهد، به صورت مستقیم بر عواطف و هیجانات اثر گذارند.

۷. حساسیت و سفتی سینه ها

تغییرات در ناحیه سینه ها از دیگر نشانه های پارگی پرده بکارت است که شامل تغییراتی چون، سفتی، تورم و حساسیت آن ها بوده و بعد از عادت ماهیانه بهبود می یابد.

۸. شادابی پوست

در صورتی که پارگی پرده بکارت به دلیل برقراری رابطه ی جنسی باشد و باعث به ارگاسم رسیدن زن شود به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن ایجاد می شود و ترشح هورمون سروتونین گردش اکسیژن و خون در بدن افزایش یافته و شادابی پوست را به همراه خواهد داشت.

علائم بعد از پارگی بکارت در کودکان

برخی از دختران از بدو تولد بدون پرده بکارت به دنیا می آیند که امری عادی تلقی میشود. بیشتر دختران پرده بکارت حلقوی دارند که ممکن است به دلیل فعالیت هایی که انجام می دهند شکل پرده به هلالی شکل تغییر کند. در صورتی که پرده بکارت در کودکان پاره شود نسبت به بزرگسالان آسیب بیشتری خواهند دید چرا که کبودی، زخم، خراشیدگی و پارگی به دلیل کوچک بودن اندام تناسلی کودکان قابل تشخیص نخواهد بود.

نتیجه گیری

پارگی پرده بکارت به دلایل متفاوتی اتفاق می افتد که می تواند ناشی از برقراری رابطه ی جنسی، انجام ورزش هایی همچون، ژیمناستیک و..، معاینات پزشکی، تست پاپ اسمیر و استفاده از تامپون باشد و می تواند علائم متفاوتی نیز در برخی افراد نشان دهد. علائم و نشانه های پرده بکارت پاره شده می تواند در برخی افراد به دلیل انواع متفاوت هایمن، با خونریزی، درد و سوزش همراه باشد در صورتی که برخی دیگر درد بدون خونریزی را تجربه کنند.

تغییرات هورمونی که در نتیجه پارگی پرده بکارت اتفاق می افتد نیز می تواند تاخیر در عادت ماهیانه و تغییر خلق و خو را به همراه داشته باشد. در هر صورت جهت تشخیص پارگی، وجود علائم پارگی پرده بکارت و درمان آن حتما به پزشک مراجعه نمائید.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

  1. زهرا گفت:

    زهرا‌ ببخشید من الان در دوران نامزدی هستم و بعد از ۴ ماه رابطه داشتم کاملا دخول انجام شده چند بار کامل آلت در واژن داخل شده درد داشته ولی بعدش عادی شده ولی خون ریزی ندیدم الان نگرانم

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه