1

تاثیر شناخت مزاج در ازدواج موفق

مزاج در ازدواج

مزاج در ازدواج چه تاثیری دارد؟

مزاج در ازدواج چه اثری دارد؟ مزاج شناسی در ازدواج یکی از مهم ترین روند ازدواج موفق است. ریشه بسیاری از طلاق ها و جدایی های عاطفی که در کشور وجود دارد از نارضایتی های جنسی بین زوجین است. با اطمینان می توان گفت اگر تناسب جنسی بیشتری بین زوج ها بود و بیماری ها و مشکلات رابطه زناشویی درمان می شد، آمار طلاق بسیار پایین می آمد.

با توجه به اینکه در کشور ما مسئله ارتباط جنسی تابو به حساب می آید، خیلی از زوجین پیش از ازدواج از مزاج و میزان نیاز جنسی طرف مقابل هیچ چیزی نمی دانند!با شناخت مزاج ها در خود و در طرف مقابل و همچنین چند پرسش و پاسخ می توانید به تفاهم جنسی در انتخاب همسر برسید. پیش از آنکه اسم تان در جلد شناسنامه یکدیگر ثبت شود از این مهم مطلع شوید.

این پست را با سوالی در این زمینه آغاز می کنیم. من پسری گرم مزاج هستم چطور بفهمم همسری که میخواهم انتخاب کنم او هم مانند من گرم مزاج است؟

جواب: سلام ، به نکته ی بسیار مهمی اشاره کردید که کمتر به اون توجه میشه . و یکی دیگه از عوامل شکست ازدواج ها می تونه تفاوت مزاج جنسی دو طرف باشه .به طور کلی میشه گفت که افراد در زمینه ی جنسی به دو گروه سرد مزاج و گرم مزاج تقسیم بندی میشن . به گروهی که میل جنسی اونا زیاده و تمایل بیشتری به برقراری رابطه جنسی دارند گرم مزاج و به گروه دوم که میل چندانی به برقراری رابطه جنسی ندارند سرد مزاج گفته میشه .

اگه دو نفر که از لحاظ مزاج جنسی با هم تفاوت داشته باشند با هم ازدواج کنند در برقراری رابطه جنسی با هم مشکل پیدا می کنند .یکی مثلا در هفته سه بار نیاز به نزدیکی داره در حالی که طرف مقابلش که سر مزاجه ، این مقدار رو زیاد می دونه و تمایل چندانی به پاسخگویی نیاز جنسی همسرش نداره . همسرش هم یا تحمل می کنه یا این که بر خواسته ی خودش اصرار می کنه و نتیجه ی این کشمکش ها ممکنه به جاهای خطرناکی ختم بشه .

چنین زوج هایی برای این که بتونند به زندگی با همدیگه ادامه بدهند می تونند با هم قول و قرار هایی بذارند .به طوری که فشاری به دو طرف وارد نشه .ولی اگه دو طرف از لحاظ مزاج جنسی مثل هم باشند مشکلی از لحاظ ارضاء جنسی همدیگه ندارند .

حالا که به اهمیت مزاج جنسی پی بردید پس اگه هنوز ازدواج نکردید و در شرف انتخاب همسر هستید حتما ادامه ی مقاله رو مطالعه کنید .نشانه ها و علامت هایی که بیان می کنم کلی هستند و صد درصد قابل تکیه نیستند ولی میشه اونا رو در انتخاب همسر لحاظ کرد .در این مقاله استثنائات نادیده گرفته شدند

مزاج در ازدواج

اگه فردی رو برای ازدواج انتخاب کردید و می خواید بدونید که مزاج جنسی اون چی هست می تونید به این موارد توجه کنید :

۱ – تاثیر محل تولد یا زندگی در مزاج جنسی

دانستن محل تولد اون فرد می تونه تا حدود خیلی زیادی تعیین کننده ی مزاج جنسی اون فرد باشه . هر چه به جنوب ( مناطق گرمسیر ) نزدیک تر باشه میشه گفت که اون فرد به احتمال خیلی زیاد گرم مزاج تر هست . پس اگه شما در مناطق سردسیر به دنیا اومدید به احتمال زیاد نمی تونید به طور کامل و در حدی که نیاز داره به نیازهای جنسی اون پاسخ بدید .

اگه خودتون اهل جنوب و مناطق گرمسیر هستید سعی کنید از مناطق سردسیر همسری انتخاب نکنید . چون اون نمی تونه به طور کامل به نیازهای جنسی شما پاسخ بده .

۲ – تاثیر رنگ پوست در مزاج جنسی

مورد دومی که تا حدود زیادی می تونید به اون تکیه کنید رنگ پوست طرف مقابل هست . هر چه رنگ پوست اون رو به تیرگی گرایش داشته باشه میشه گفت که اون گرم مزاج تر و هر چه رو به سفیدی گرایش داشته باشه سرد مزاج تر هستش .

۳ – تاثیر لاغری و چاقی در مزاج جنسی 

مورد بعدی که می تونه به شما کمک کنه لاغر بودن یا چاق بودن طرف مقابله . هر چه اون فرد لاغرتر و پر تحرک تر باشه میشه گفت گرم تره و هر چه چاق تر و کم تحرک تر ، سرد تر .

۴ – تاثیر میزان فعالیت بدنی در مزاج جنسی 

هر چه فرد پر جنب و جوش تر و از سکون و یکجا نشستن فراری باشه نشان از گرم مزاج بودن اون داره . ولی اگه اون فرد زیاد اهل تحرک نیست و به قول معروف تنبل هست میشه گفت سرد مزاجه .

۵ – تاثیر اخلاق و رفتار در تشخیص مزاج جنسی

حتما دیدید که بعضی افراد جوشی هستند و زود داغ می کنن و از کوره در میرن . چنین افرادی به احتمال زیاد گرم مزاج هستند . همین طور اگه اون فرد اهل بگو بخند و معاشرت باشه باز هم میشه گفت تا حدود زیادی گرم مزاج هست .

مزاج در ازدواج

سوال : میشه تو خواستگاری بحث مزاج جنسی رو پیش کشید؟

 1. یکی از اهداف ازدواج بطرف کردن نیاز جنسی می باشد.
 2. هم آقایون و هم خانم ها دوست دارند که شریک زندگیشون گرم مزاج باشه.
 3. از اونجایی که خودم گرم مزاج هستم دوس دارم که خانمم گرم مزاج باشه.
 4. آیا میشه تو بحث خواستگاری این موضوع رو مطرح کرد؟
 5. اگه میشه مطرح کرد چطوری مطرح کنیم؟
 6. اگر این موضوع مطرح بشه خانم ها چه برخوردی میکنند؟
 7. چطوری بدون اینکه سوال کنیم بدونیم که فرد مقابل گرم مزاج هست یا نه؟
 8. خانم ها و آقایون نطرشون چیه ؟ هر کسی تجربه ای در این باره داره بیاد بگه.

پاسخ : به سوالات بالا درباره مزاج در ازدواج

سلام به نظر بنده از واجباته ! حتما باید مطرح بشه . ولی با احتیاط . با مقدمه چینی . قبلش باید اهمیت موضوع برای طرف مقابل روشن بشه .

الان مشخصه که سوال کننده محترم ، نگران شنیدن چنین جملاتی هستند :

– هنوز هیچی نشده حرف از سکس می زنه !

– پس هدف شما از ازدواج سکس کردنه ؟

– چقدر پر رو ؟! بذار از راه برسی

تو دلشون میگن ! :

هوس باز !

شهوتی !

بیشعور زل زده تو چشمام میگه سردی یا گرمی ؟!

دختران و پسران دم بخت ! لطفا کلاس نذارید !

هنوز حرفهای بحث قلب عاطفی یادم هست ! اینو بدونید که اگه جدا از بحث مسائل جنسی ، ۱۰۰ درصد !!! با هم ، هم کفو باشید نمی تونید از کفویت جنسی چشم پوشی کنید .کفویت جنسی چیه ؟مثل کفویت فرهنگی ، اقتصادی و … ، باید از لحاظ جنسی هم شبیه به هم باشید . در غیر این صورت قید زندگی گرم و عاطفی رو بزنید و در انتظار یه زندگی کارمندی باشید .اینو بدونید که اگه خواستگار شما ، همه چی تموم باشه ، ولی نسبت به شما سرد تر یا خیلی گرم تر باشه ، زندگی شما فضای مناسبی نخواهد داشت !

اینو بدونید که اگه دختری که به خواستگاری اون رفتید همه چی تموم باشه ، ولی نسبت به شما سرد تر یا خیلی گرم تر باشه ، زندگی شما فضای مناسبی نخواهد داشت !برید در مورد دلایل یا بهتره بگم دلیل اصلی طلاق های ایرانی تحقیق کنید . آمارها متفاوت هستش ولی همگی ، بیش از ۵۰ درصد علت طلاق رو گردن مسائل جنسی میندازن !

خیلی کم پیش میاد که نداشتن خونه ، نداشتن ماشین ، حتی بیکار بودن شوهر و … درصد قابل ذکری از دلایل طلاق های ایرانی باشن !پس همون طور که از اخلاق ، دیانت ، اقتصاد و … در جلسه خواستگاری صحبت می کنید به خودتون حق بدید که در مورد مسائل جنسی هم صحبت کنید . بهش حق بدید که نظر شما رو در مورد مسائل جنسی بدونه .

اگه در جلسه ی خواستگاری این بحث رو وسط نکشید ، بعدا میاد میگید که چرا شوهرم / خانمم سرده ؟، چرا تمکین نمی کنه ؟منتهی همون طور که عرض شد ، قبلش باید مقدمه چینی کنید تا اگه اهمیت موضوع براش مشخص نیست ، یه چیزهای دستگیرش بشه .

مزاج در ازدواج

چطور از خانم ها در مورد مزاج سوال کنیم؟

آیا راهی هست به غیر از سوال پرسیدن از دختر ،آدم بفهمه دختر مورد نظر که رفته خواستگاریش از نظر جنسی گرم مزاجه یا سرد مزاج؟البته میدونم راحت ترین راهش پرسیدنه ولی با مطالعه این وبلاگ هر کی یه چی میگفت آخرش نفهمیدیم بپرسیم یا نه ، من از شانسم میترسم که دختره بهش بر بخوره

ممنون

تشخیص مزاج جنسی از روی رفتار

صحبت کردن درباره مسایل جنسی شریک زندگی آینده ، در کشور ما یک تابو محسوب می شود و معمولا دو طرف از صحبت کردن درباره اش طفره می روند اما بسیاری از روانشناسان و جامعه شناسان اعتقاد دارند نارضایتی جنسی در زندگی مشترک از جمله علل عمده طلاق است.

این اعتراف حتی به اهالی حوزه قانون هم رسیده است برای مثال سال گذشته رئیس کل دادگستری استان کرمان در گفتگوی رسانه ای بی پرده اعلام کرد که نارضایتی جنسی زوج ها از جمله دلایل پنهان طلاق است. یعنی وقتی از زوج ها پرسیده می شود که چرا می خواهند طلاق بگیرند بر حسب همان تابو بودن مسایل جنسی در باور عمومی ، مسایل دیگری را به عنوان علت طلاق مطرح می کنند حال آن که ته دل شان از رابطه با همسر راضی نیستند.

به همین علت است که اصرار داریم پیش از ازدواج مؤدبانه و با حفظ حریم ها از همسرتان درباره گرایش های جنسی اش و نوع انتظاراتش از شما در این زمینه سوال کنید.

پرسش در این باره وقتی مهم تر می شود که ازدواج فرد سال ها به تاخیر افتاده باشد که در این صورت شما باید علت به تاخیر افتادن ازدواج را نیز جویا شوید. متاسفانه برخی خانواده ها ، ازدواج را راه حلی برای درمان برخی اختلالات جنسی فرزندان شان می دانند در حالی که این نوع اختلالات باید پیش از ازدواج تشخیص داده و درمان شود.

تشخیص طبع جنسی , مزاج در ازدواج

برای یک ازدواج موفق بهتر است طبع جنسی دو طرف ازدواج به هم شبیه باشد برای مثال اگر یک طرف پر انرژی، شلوغ و گرم مزاج است و طرف دیگر سرد و بی حوصله احتمال عدم رضایت جنسی هر دوی آنها پس از ازدواج بالا می رود.به یاد داشته باشید که اغلب می توانید طبع جنسی فرد را با توجه به انرژی روانی او بسنجید یعنی اگر او انرژی روانی بالایی دارد ،

پر انرژی است، زیاد حرکت می کند، دست هایش را با شور و شوق حرکت می دهد،بی حوصله نیست ، در ارتباط جنسی هم احتمالا همین وضعیت را دارد و برعکس همین موضوع درباره کسانی که کم حوصله، بی انرژی ، کم تحرک و ساکن هستند نیز، صادق است. البته این روش سنجش همیشه کارآمد نیست و موارد خلاف آن هم وجود دارد.پرسش های جنسی را نباید در نخستین جلسه مطرح کرد بلکه برای مطرح کردن شان باید چند جلسه بگذرد. لازم نیست مسایل با جزئیات پرسیده شود بلکه باید پرسش هایی کلی برای آگاهی از دیدگاه فرد در این حوزه بپرسید.

آیا شما نظری درباره چگونگی مطرح کردن این مسئله پیش از ازدواج دارید؟

منبع : salamatnews.com

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. تحلیل تکنیکال دلار گفت:

  ممنون کاش این اطلاعات قبل از ازدواج به زوجین داده میشد.خیلی عالین