2

ورزش های مناسب برای صورت

www.persianlady.ir

آیا می دانستید که ورزش صورت می تواند به شکل دادن به آن ، سفت شدن و نرم شدن آن کمک کند؟ و آیا می دانستید که به کمک ورزش می توانید چروک های پوستتان را نیز کاهش دهید.

www.persianlady.ir

حرکت هایی با صرفه و کم هزینه

این حرکات ورزشی پوست صورت را می کشند تا اکسیژن بیشتری دریافت کند و مواد غذایی بیشتری به سلول های آن برسد. در نتیجه سلول​​های پیر و آسیب دیده می​ریزند و ترکیب کلی صورت بهتر و تمیزتر می​شود. از آنجا که ورزش​​های سر و صورت پوست را قادر به جذب مواد مغذی بیشتر می​کنند، چین و چروک​​ها خیلی زود از بین می​روند. بهترین مزیت ورزش​​های سر و صورت این است که بسیار با صرفه هستند و می​توانید بدون صرف هیچ هزینه ای آنها را انجام دهید.

سفت شدن پوست چشم ها

انگشت های اشاره ی خود را روی گیجگاهتان قرار دهید و سپس پوستتان را به آرامی به سمت عقب و بالا بکشید. سپس چشمانتان را ببندید و سعی کنید که پلک های زیرینتان را بالاترین حد ممکن بکشید. دستتان را نگه دارید و پوست باید زیر انگشتانتان بلغزد.

این حرکت را دو بار در روز و هر بار به مدت 20 ثانیه انجام دهید.www.persianlady.ir

چشم​های بدون چروک

▪ در حالی که در تمام مدت چشم​های خود را بسته نگه داشته​اید، اول به پایین نگاه کنید و بعد تا جایی که می​توانید چشمها را به سمت بالا بکشید. این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.چشم​های خود را ببندید، ابروها را بالا و تا جایی که ممکن است پلک​​ها را پایین بکشید. ۵ شماره در این حالت بمانید و این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

▪ ابروها را بالا ببرید و چشمان خود را نیمه باز نگهدارید. سپس تا جایی که می​توانید چشمهای خود را گشاد کنید تا جایی که سفیدی بالا و پایین عنبیه چشم​ها دیده شود.

▪ جهت هماهنگ​سازی عضلات چشمی، در حالی که چشمهای خود را به سرعت باز و بسته می​کنید با دو انگشت به آرامی روی ناحیه گیجگاه (شقیقه) فشار دهید. این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

گونه های خود را برجسته نگه دارید

پوست گونه​​ها به مرور زمان انعطاف خود را از دست می​دهد، شل و آویزان و چروکیده می​شود. ورزش​​های زیر اگر به طور منظم انجام شود به سفتی و بالا کشیده شدن گونه​​ها کمک می​کند:

▪ با لب​​های بسته، لبخند ملایمی بر لب داشته باشید و گونه​​های خود را به سمت داخل دهان جمع کرده و تو بدهید. ده ثانیه در همین حالت بمانید و این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید.

▪ هنگام انجام این حرکت به آینه نگاه کنید. تا جایی که ممکن است لبخند عمیقی بزنید و سعی کنید در حالی که لب​​های خود را بسته نگاه داشته اید، گوشه لب​​ها را بالا بدهید. کاری کنید که لب​​ها تا بناگوش کشیده شوند. بینی خود را جمع کنید، عضلات گونه را به سمت بالا بکشید و حرکت آنها را احساس کنید. ده ثانیه در همین حالت بمانید و این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید.

▪ لب فوقانی خود را جمع کرده، طوری که گوشه​های دهان به سمت بالا بروند. سپس عضلات گونه را به سمت چشم​ها بالا بکشید. در این مرحله باید سعی کنید لب فوقانی خود را به بینی تان برسانید. تا ۱۰ شماره در این حالت بمانید و این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

▪ لب​​ها را بسته و دندان​​ها را روی هم بگذارید و هوا را زیر لب فوقانی خود جمع کنید اما اجازه ندهید این هوا از دهان شما خارج شود. تا ده شماره در این حالت بمانید، سپس هوای محبوس شده را به گونه چپ هدایت کنید و ده شماره دیگر نگه دارید.آن گاه هوا را به سمت گونه راست فرستاده و پس از ده شماره دیگر این حرکت را با لب تحتانی خود انجام دهید. این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

سفت شدن پوست گونه ها

انگشتتان را در هر گوشه چشمان و لبانتان قرار دهید. با تمام قوا لبخند بزنید و به چروک هایی که ایجاد می شود فشار آورید. این عمل را 3 بار و هر بار به مدت 20 ثانیه انجام دهید. بعد از هر 5 ثانیه عضلات را شل کنید و دوباره شروع کنید.

www.persianlady.ir

 

سفت شدن پوست لب ها

این ورزش بسیار ساده، لب ها را نرم و صاف می کند و قسمت چانه را نیز سفت می کند.

بگویید ” اُ ” و آرام آرام کشیدگی لب ها را افزایش دهید. این منقبض بودن عضلات را به مدت 5 ثانیه نگاه دارید و سعی کنید که روی لب ها چروک نیفتد. این عمل را 10 بار انجام دهید.

www.persianlady.ir

یک پیشانی صاف برای همیشه

پیشانی یکی از آن نقاطی است که به سادگی به چین و چروک دچار می​شود. ورزش​​های زیر اگر به طور منظم انجام شود به کاهش چین و چروک​​ها و سفتی پوست پیشانی کمک می​کند:

▪ روی تخت دراز بکشید و سرتان را از لبه تخت آویزان کنید. ابروها را تا جایی که می​توانید بالا ببرید و چشمها را گشاد کنید. این حرکت را ده مرتبه تکرار نمایید.

▪ صاف بنشینید و به روبرو نگاه کنید و در حالی که ابروها را پایین آورده اید، بینی تان را جمع کرده و سوراخ​​های بینی را گشاد کنید. ده شماره در این حالت بمانید و این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

▪ تا جایی که می​توانید اخم کرده و سعی کنید ابروها را در هم بکشید. سپس با گشاد کردن چشم​ها سعی کنید ابروها را از هم دور کنید و نگاه متعجبی داشته باشید. این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

▪ شما می​توانید پس از دو هفته شاهد بهبود چشمگیری در چهره خود باشید. در عرض ۶ تا ۹ ماه حدود ۵ تا ۱۰ سال جوان تر از دوران قبل از انجام ورزش​​های سر و صورت به نظر می​رسید! داشتن یک چهره طبیعی و جوان با استفاده از این حرکات ورزشی فوق العاده سرگرم کننده است.

یک توصیه

بهتر است این ورزش ها را بعد از پاک کردن آرایش روی پوستی تمیز و مرطوب انجام دهید. و دستان خود را هم تمیز بشویید.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. زهره گفت:

    سلام بانوی پارسی اگه میشه تصویری بزارید ممنون میشم البته با توضیحات لازم در زیر هر تصویر

  2. سوت دل گفت:

    سلام بانوی من خیلی مفید بود فقط توفهم بعضی ازتوضیحات درمورد سفت شدن صورت مشکل دارم اگه باتصویر باشه بهتره راستی درمورد ورزش یوگاهم مطلب بزارین ممنونم