0

درمان بدون جراحی دیسک کمر با 5 روش خاص درمانی

درمان بدون جراحی دیسک کمر

یکی از شایع‌ترین علل در کمر در افراد مختلف، از پیر تا جوان، آسیب دیدگی در قسمت دیسک کمر است. دیسک‌ها از جمله حساس‌ترین قسمت‌های ستون فقرات به شمار می‌روند که در صورت فشار زیاد، ضربه یا سبک زندگی ناسالم دچار آسیب خواهند شد. اما سوال اینجاست که آیا درمان بدون جراحی دیسک کمر در شرایطی که آسیب خفیف تا متوسط باشد جواب می‌دهد؟ در جواب به سوال باید بگوییم که در اغلب موارد آسیب در دیسک‌ها جزئی است و نیازی به درمان‌های تخصصی و جراحی ندارد. اما گاهی درد کمر، علائم محدودیت حرکتی و دردهای انشعابی ناشی از دیسک کمر بیمار را اذیت می‌کند. در این حالت نیاز است که در مورد درمان‌های بدون جراحی دیسک کمر اطلاعات کاملی داشته باشیم. با این کار به راحتی می‌توانیم بهترین درمان دیسک کمر را برای خود انتخاب کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا چند درمان بدون جراحی دیسک کمر را به شما معرفی کنیم.

درمان بدون جراحی دیسک کمر با کمربند پلاتینر uic آلمان

کمربند پلاتینر- platiner محصولی از شرکت زایسترونیک آلمان است. این شرکت پیشرو در صنعت پزشکی و فیزیوتراپی محصولات کمک درمانی و فیزیوتراپی خانگی متنوعی تولید کرده است. این شرکت در کمربند پلاتینر از 3 تکنولوژی اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس استفاده کرده است. این 3 تکنولوژی در کنار هم اثرات فوق‌العاده‌ای روی درد، علائم حرکتی و التهابات دیسک دارد. با خرید کمربند پلاتینر با تکنولوژی uic از اثرات درمانی زیر بهره‌مند شوید:

 • تسکین سریع درد
 • اثرگذاری بر علائم حرکتی و بهبود راه رفتن بیمار
 • بهبود گردش خون، اکسیژن‌رسانی و تغذیه بافت‌ها با مواد مغذی
 • رفع اسپاسم عضلانی شدید
 • تحریک سلول‌های عضلانی به ترمیم و تقویت خود
 • ایجاد بلاک عصبی برای تسکین درد
 • کمک به بهبود بافت‌های اسکار
 • تسریع روند درمان
 • بهبود التهاب و تورم و مناسب برای قبل و بعد از جراحی

این موارد تنها برخی مزایای درمانی کمربند پلاتینر به شمار می‌روند. با خرید پلاتینر شما می‌توانید درمان کمردرد شدید و مزمن خود را در خانه پیگیری کنید. همچنین امکان استفاده از این محصول در کنار سایر روش‌های درمانی وجود دارد.

درمان بدون جراحی دیسک کمر با خرید کمربند پلاتینر

سایت پرشین لیدی مجله تخصصی زنان ایرانی

ماساژ درمانی برای تسکین درد و آرامش بیشتر بیمار

ماساژ درمانی از جمله راهکارهای درمانی کاملا مفید، بی خطر و موثر برای بهبود وضعیت بیماران دارای مشکلات عضلانی، مفصلی و بافتی است. زیرا با ماساژ اثرات درمانی زیر در بدن ایجاد خواهد شد:

 • از بین رفتن اسپاسم عضلانی
 • کاهش فشار از روی مفصل و عضلات
 • ترشح هورمون اندورفین و سروتونین که منجر به سرحالی، آرامش و کاهش اضطراب در بیمار می‌شود.
 • تقویت عضلات و تحریک به ترمیم خود

با توجه به این مزایا، از ماساژ برای کمک به بهبود وضعیت بیماران مبتلا به دیسک کمر استفاده می‌شود. اما نکته‌ای که باید به شما بگوییم این است که با خرید کمربند پلاتینر از اثرات ماساژ درمانی آن می‌توانید بهره‌مند شوید. زیرا تکنولوژی کلاک پالس موجود در پلاتینر با ارسال پالس‌های الکتریکی ظریف باعث ایجاد ماساژهای ریز در عضلات خواهد شد. از این رو پلاتینر علاوه بر درمان و بهبود آسیب، ماساژدهی موضعی با اثرات تسکین دهندگی و درمان انجام می‌دهد.

تحریک الکتریکی عصب از راه پوست یا TENS

متدهای درمانی در فیزیوتراپی بسیار متنوع هستند. یکی از بهترین و موثرترین روش‌های درمانی فیزیوتراپی، تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست است. در این روش جریان الکتریکی ظریف و کنترل شده‌ای به عضلات و اعصاب هدایت می‌شود. با این جریان الکتریکی اعصاب تحریک شده و هورمون اندروفین ترشح می‌شود. هورمون اندورفین اثرات تسکین دهندگی، آرامش و ضد اضطرابی دارد که منجر به تسکین درد خواهد شد. باید اشاره کنیم که اثرات تسکین دهندگی، تحریک تولید هورمون اندورفین، تحریک اعصاب و عضلات با استفاده از کمربند پلاتینر نیز ایجاد خواهد شد. پلاتینر با 3 تکنولوژی اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس اثراتی مشابه با TENS در بدن بیمار ایجاد می‌کند. پس با خرید پلاتینر می‌توانید کارایی و اثرات درمانی چندین دستگاه فیزیوتراپی را در خانه داشته باشید.

گرما درمانی، بهترین راه درمان دیسک کمر بدون جراحی

گرما درمانی از جمله روش‌های قدیمی برای تسکین درد، بهبود دامنه حرکتی و تورم در دیسک کمر است. گرما باعث افزایش گردش خون، تسکین درد و رفع سفتی در مفصل و عضلات خواهد شد. روش‌های مختلفی برای گرما درمانی وجود دارد که شامل سنگ داغ، سونا خشک، استخر آب گرم و کمپرس داغ می‌شوند. اینکه برای درمان بدون جراحی دیسک کمر از کدام روش گرما درمانی باید استفاده کنید، بستگی به تشخیص پزشک و ترجیحات بیمار دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد گرما درمانی کمر به بلاگ فروشگاه فست طب مراجعه کنید.

اما ساده‌ترین روش گرما درمانی به عنوان درمان بدون جراحی دیسک کمر آن هم در منزل استفاده از کمربند پلاتینر است. این کمربند با داشتن تکنولوژی اینفرارد و اولتراسوند، گرمایی خاصی در عمیق‌ترین سلول‌ها ایجاد خواهد کرد. این گرمای سلولی منجر به افزایش گردش خون و بهبود اکسیژن رسانی می‌شود. پس با خرید این محصول آلمانی از تعداد زیادی از روش‌های درمانی بی نیاز خواهید شد.

درمان دیسک کمر بدون جراحی با گرما درمانی

سایت پرشین لیدی مجله تخصصی زنان ایرانی

درمان پارگی دیسک کمر بدون عمل با طب سوزنی

در چند سال اخیر استفاده از درمان‌های سنتی مانند طب سوزنی رواج یافته است. این درمان‌های سنتی به عنوان روش‌های بی‌خطر، کم هزینه و موثر شناخته می‌شوند. اما آیا طب سوزنی تاثیری بر دیسک کمر دارد؟ آیا با این روش درمانی امکان تسکین درد و بهبود دیسک پاره شده وجود دارد؟ در جواب به این سوالات باید بگوییم که طب سوزنی با متعادل کردن انرژی در بدن و کاهش فشار از روی اعصاب و عضلات، درد بیمار را تسکین خواهد داد. فرو کردن سوزن‌های مخصوص این روش درمانی منجر به ترشح اندروفین در بدن شده و گردش خون را افزایش می‌دهد. از این رو بیمار احساس راحتی و تسکین درد خواهد داشت.

شما کدام روش را برای درمان بدون جراحی دیسک کمر خود انتخاب می‌کنید؟

انتخاب روش درمانی به شرایط بیمار بستگی دارد. برخی از بیماران تمایل دارند برای روند بهبود خود به پزشک مراجعه کنند. اما برخی دیگر به درمان در خانه علاقه بیشتری دارند. اما آیا درمان دیسک کمر بدون جراحی آن هم در خانه ممکن است. در جواب به این سوال باید گفت که با استفاده منظم از کمربند پلاتینر، درمان دیسک کمر، فتق دیسک، سیاتیک و تنگی کانال نخاعی و تسکین درد شدید ممکن است. این کمربند فیزیوتراپی خانگی خیلی سریع درد را تسکین داده و علائم حرکتی را بهبود می‌‌بخشد.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه