0

0 تا 100 مهاجرت به کانادا برای ایرانیان در سال 1403

روش‌های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا آرزوی بسیاری از ایرانیان است، متقاضیان مهاجرت به این کشور به دنبال تغییر شرایط زندگی خود در مکانی هستند که جزو کشورهای پیشرفته در جهان بوده و فرصت‌های فراوانی را برای مهاجران ارائه می‌دهد.اما مهاجرت به کانادا فرایندی پیچیده و زمان‌بر است که نیاز به برنامه‌ریزی و اطلاعات کافی دارد. در این مقاله به نقل از مطلبی که در سایت برتر ویزا به آدرس bartarvisa.com/top-10-companies-to-immigrate-to-canada منتشر شده، قصد داریم درباره مهاجرت به کانادا صحبت کنیم و به شما نکاتی را درباره این کشور و فرایند مهاجرت به آن بگوییم.

چرا مهاجرت به کانادا؟

مهاجرت به کانادا دلایل مختلفی دارد. در ادامه لیست کاملی از دلایل مهاجرت به کانادا برای شما آماده کرده‌ایم پس با ما همراه باشید.

فرصت‌های شغلی و تحصیلی

کانادا نیاز شدیدی به نیروی کار متخصص و ماهر دارد؛ بنابراین، کانادا برای مهاجرانی که در زمینه‌های مختلف شغلی فعالیت می‌کنند فرصت‌های زیادی را فراهم می‌کند.همچنین کانادا سیستم آموزشی بسیار قوی و معتبری دارد که امکان تحصیل در مقاطع مختلف را به مهاجران می‌دهد. کانادا برخی از بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های جهان را در خود جای‌داده که مدارک بین‌المللی و ارزشمندی به دانشجویان ارائه می‌کنند.

امنیت و آزادی

کانادا سطح بالایی از امنیت و آزادی را دارد. این کشور صلح‌طلب و دموکراتیک است و به حقوق بشر و قانون اساسی احترام ویژه‌ای می‌گذارد.کانادا به مهاجران اجازه می‌دهد که با آزادی اعتقادات، فرهنگ، زبان و سبک زندگی در کنار یکدیگر زندگی کنند. همچنین این کشور بسیار امن و آرام است که نرخ پایینی از جرم و جنایت در آنجا گزارش شده است.دولت کانادا در تلاش است تا محیط صمیمی و دوستانه‌ای را برای مردمان و مهاجران فراهم کرده تا بتواند از ظرفیت موجود در مهاجران در کشور و اقتصاد خود بهره ببرد.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

کیفیت زندگی و سلامت

کانادا کشوریست که کیفیت زندگی بالایی دارد. این کشور منابع طبیعی فراوان، آب‌وهوای متنوع، شهرهای مدرن و تمیز، پارک‌ها، جاذبه‌های گردشگری و امکانات رفاهی متعددی دارد.همچنین سیستم بهداشتی و درمانی کانادا بسیار پیشرفته بوده و به مهاجران خدمات رایگان یا ارزان ارائه می‌دهد. در این کشور سعی می‌شود شهروندان از سطح بالای سلامت جسمی و روانی برخوردار باشند.

تنوع فرهنگی و اجتماعی

تنوع فرهنگی و اجتماعی بسیار زیادی در کانادا دیده می‌شود. کانادا کشور چندقومی و چندزبانی است که از همه ملیت‌ها و اقلیت‌ها حمایت می‌کند.کانادا امکان آشنایی با افراد از سراسر جهان از فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف را به مهاجران می‌دهد. مردم این کشور بسیار مهربان و مهمان‌نواز هستند و با احترام با مهاجران برخورد می‌کنند.

چطور به کانادا مهاجرت کنیم؟

مهاجرت به کانادا روش‌های مختلفی دارد که بسته به شرایط و هدف شما می‌توان از هر کدام استفاده کرد. برخی از این روش‌ها را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

روش‌های مهاجرت به کانادا

روش‌های مهاجرت به کانادا

روش‌های مهاجرت به کانادا

مهاجرت از طریق کار

این روش مخصوص افرادی است که به دنبال کار در کانادا هستند و مهارت‌ها و تجربه‌های موردنیاز کانادا را دارد. برای مهاجرت از این روش باید یک پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی داشته باشید و یا از طریق برنامه‌هایی مثل اکسپرس انتری، برنامه‌های مهاجرت اقتصادی ایالتی، برنامه‌های مهاجرت اقتصادی فدرال و برنامه‌های مهاجرت کارآفرینی امتیازات لازم را کسب کنید.

مهاجرت از طریق تحصیل

این روش برای کسانیست که به دنبال تحصیل در کانادا و سپس مهاجرت به این کشور هستند. برای این روش باید ابتدا پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه یا کالج کانادایی دریافت کنید و سپس از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام کنید.

اگر می‌خواهید راجع به این روش بیشتر بدانید، این لینک را مطالعه کنید.

مهاجرت از طریق خانواده

این مسیر برای افرادیست که اعضای خانواده آنها در کانادا زندگی می‌کنند و آنها قصد دارند به خانواده‌شان بپیوندند. برای این کار باید یکی از اعضای خانواده متقاضی در کانادا زندگی کند و بتواند فرد متقاضی را تضمین کند.

اگر شرایط گفته شده را داشتید می‌توانید دیگر شرایط را بررسی کرده و سپس برای امور مهاجرت خود اقدام کنید.

مهاجرت از طریق پناهندگی

این روش برای افرادیست که در کشور خود با تهدید، آزار یا جنگ روبرو هستند و خواستار سرپناه و حمایت در کانادا می‌باشند. برای این کار باید وارد کانادا شده درخواست پناهندگی خود را ارائه دهید.

این روش به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. سعی کنید از روش‌های قانونی برای مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری اقدام کنید.

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا باید شرایط و مدارک لازم را از قبل داشته باشید که آنها هم‌بسته به روش مهاجرت شما متفاوت است. برخی از شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت شامل موارد زیر می‌شود.

پیش نیازهای ویزای کانادا

 • داشتن گذرنامه معتبر

 • داشتن ویزای ورود به کانادا

 • داشتن تمکن مالی کافی برای اقامت در کانادا

 • داشتن گواهی سلامت پزشکی

 • داشتن گواهی عدم سو پیشینه

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

 • داشتن امتیاز کافی در برنامه‌های مهاجرت

شرایط خاص

 • برای مهاجرت کاری: داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی یا داشتن مهارت‌ها و تجربه‌هایی که کانادا به آن‌ها نیاز دارد.

 • برای مهاجرت تحصیلی: داشتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا کالج کانادایی معتبر یا داشتن مدرک تحصیلی از کانادا.

 • برای مهاجرت از طریق خانواده: داشتن یک نفر عضو خانواده در کانادا که می‌تواند از شما حمایت کند.

 • برای مهاجرت پناهندگی: داشتن دلایل موجه برای پناهندگی و اثبات در خطر بودن در کشور خود.

مدارک موردنیاز

 1.  مهاجرت از طریق کار: فرم تکمیل شده درخواست مهاجرت، رزومه و گواهی‌های شغلی، نامه پیشنهاد کاری یا گواهی تأیید مهارت و تجارب، تمکن مالی.

 2. مهاجرت از طریق تحصیل: فرم تکمیل شده درخواست مهاجرت، رزومه و گواهی‌های تحصیلی، نامه پذیرش تحصیلی یا گواهی فارغ‌التحصیلی از کانادا، تمکن مالی.

 3. مهاجرت از طریق خانواده: فرم تکمیل شده درخواست مهاجرت، اسناد هویتی و خانوادگی، نامه تضمین از عضو خانواده در کانادا، تمکن مالی.

 4. مهاجرت از طریق پناهندگی: فرم تکمیل شده درخواست پناهندگی، اسناد هویتی و سفر، مدارک و شواهدی که دلایل پناهندگی شما را تأیید کنند، تمکن مالی.

مراحل و هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا هزینه و مراحل مختلفی دارد که بسته به روش مهاجرت شما متفاوت است. برخی از این هزینه‌ها و مراحل را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه‌های مهاجرت به کانادا شامل هزینه درخواست، ویزا و اسناد سفر، آزمون زبان، گواهی پزشکی و هزینه‌های زندگی می‌شود. این هزینه‌ها بسته به نوع و مدت مهاجرت شما متغیر است.

به‌طورکلی می‌توان گفت که مهاجرت به کانادا فرایندی گران است که نیاز به بودجه و برنامه‌ریزی دارد. برای مثال، برای مهاجرت از طریق کار شما باید حداقل ۱۲۰۰ دلار کانادا برای هزینه‌های درخواست، ۱۰۰ دلار کانادا برای هزینه‌های ویزا و اسناد سفر، ۲۰۰ دلار کانادا برای هزینه‌های آزمون زبان و ۲۵۰ دلار کانادا برای هزینه‌های پزشکی پرداخت کنید.

علاوه بر هزینه‌هایی که گفته شد شما برای انجام امور مهاجرتی خود به یک وکیل مهاجرت یا شرکت مهاجرتی نیاز دارید تا شما را در این مسیر سخت همراهی کند.

ازآنجایی‌که کانادا یکی از کشورهای محبوب ایرانیان برای مهاجرت می‌باشد مؤسسات زیادی خدمات مهاجرت به کانادا را ارائه می‌دهند؛ اما کدام یک از آنها بهترین خدمات را با بهترین قیمت ارائه می‌دهد؟

قیمت خدمات هر شرکت مهاجرتی با یکدیگر متفاوت است و دلیل آن تجارب وکلا و مشاوران مؤسسه می‌باشد. همچنین بسیاری از مؤسسات وکلای مجربی در کانادا داشته که امور شما را از کشور مقصد پیگیری می‌کنند.

برای یافتن بهترین مؤسسات مهاجرت به کانادا که خدمات عالی را با بهترین قیمت در اختیار شما می‌گذارند می‌توانید از وب‌سایت برتر ویزا که اولین رسانه معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری است استفاده کنید.

با مراجعه به برتر ویزا می‌توانید لیست بهترین شرکت‌های مهاجرت به کانادا را مشاهده و پس از بررسی با یکی از آنها شروع به مشاوره و انجام امور مهاجرت کنید.

مراحل مهاجرت

 1. انتخاب روش مهاجرتی مناسب بر اساس شرایط و اهداف شما

 2. جمع‌آوری مدارک لازم برای درخواست

 3. پر کردن فرم درخواست و ارسال آن به مقامات مربوطه

 4. پرداخت هزینه‌های درخواست و ارائه رسید پرداخت

 5. انجام آزمون زبان و گواهی پزشکی

 6. انتظار برای دریافت تأییدیه مهاجرت و اخذ ویزای ورود به کانادا

 7. برنامه‌ریزی برای سفر و ورود به کانادا

 8. انجام مراحل مهاجرت در فرودگاه

 9. دریافت کارت اقامت دائم یا موقت در کانادا

 10. شروع زندگی در کانادا و انجام مراحل لازم برای اقامت دائم یا تابعیت

نتیجه‌گیری

کانادا از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان است که در سال‌های اخیر بین 3 کشور برتر در بین ایرانیان بوده است. به همین خاطر ایرانیان زیادی این کشور را گزینه اول خود قرار می‌دهند.

در حال حاضر به دلیل استقبال افراد از مهاجرت به این کشور مؤسسات زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند که برخی تخصص بسیار زیادی دارند.

ازآنجاکه مهاجرت به کانادا کار بسیار دشواری است پیشنهاد می‌کنیم با مؤسسات باتجربه و باسابقه که دارای مجوزات لازم برای فعالیت در این زمینه هستند همکاری کنید که لیست این موسسات نیز در سایت برتر ویزا به آدرس bartarvisa.com گردآوری شده است.

امیدواریم این مقاله مسیر مهاجرت را برای شما روشن‌تر کرده و تصمیم‌گیری شما را آسان‌تر کند.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه