22

معایب و مزایای مصرف شراب که برای تصمیم گیری باید بدانید

خواص شراب انگور

خواص شراب انگور و تاریخچه آن

انسان‌ها از دیر باز به نوشیدنی‌ها علاقه داشتند. نوشیدنی‌های مختلف بخشی از خوراک روزانه‌ی هر فرد را تشکیل می‌دهند. امروزه دایره این نوشیدنی‌‌ها گسترده‌تر شده است و افراد با ذائقه‌های مختلف می‌توانند نوشیدنی محبوب خود را انتخاب و نوش جان کنند. یکی از این نوشیدنی‌ها شراب است. شراب از دیر باز جزیی از نوشیدنی‌های مورد علاقه‌ی افراد زیادی بوده است.

از نگاه دین اسلام نوشیدن شراب حرام است و بسیاری از مسلمانان از این نوشیدنی استفاده نمی‌کنند. ما در این مقاله تصمیم داریم درباره‌ی شراب، خواص شراب انگور و مضرات شراب صحبت کنیم و تصمیم نهایی برای استفاده کردن یا استفاده نکردن از این نوشیدنی را بر عهده‌ی شما کاربران گرامی می‌گذاریم. با ما در سایت پرشین لیدی همراه باشید.

شراب قرمز چیست؟

شراب قرمز یک نوشیدنی الکلی است که از تخمیر آب انگور قرمز به دست می‌آید. فرآیند شیمیایی که در زمان تولید شراب قرمز رخ می‌دهد به این صورت است که مخمر، قند موجود در آب انگور را مصرف کرده و آن را به اتانول، دی‌ اکسید کربن و گرما تبدیل می‌کند. البته با استفاده از انواع خاصی از مخمرها می‌توان نوشیدنی‌های بدون الکل مانند انواع ماء‌شعیرها را تولید کرد.

شراب تنها از آب انگور به دست نمی‌آید بلکه طعم‌های مختلف شراب در جهان وجود دارد که از تخمیر انواع میوه‌ها به دست می‌آید. در این مقاله درباره انواع شراب‌ها صحبت خواهیم کرد.
همانطور که در مقدمه ذکر شد، تولید، مصرف و خرید و فروش شراب به دلیل حالت مستی و زوال عقلی که ایجاد می‌کند، حرام است به همین دلیل در کشور ما تنها نوشیدنی‌های بدون الکل تولید می‌شود. که شما می‌توانید از آن‌ها کنار هر وعده‌ی غذایی استفاده کنید.

تاریخچه شراب قرمز در جهان

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد نخستین نمونه‌های شراب انگور ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در منطقه‌‌ای بین دریای سیاه و خزر، ارمنستان کنونی، تولید شده‌اند. شراب‌خانه آرنی قدیمی‌ترین کارگاه شراب‌سازی جهان است که در ارمنستان واقع شده است. شراب ۴۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح به منطقه بالکان رسید و در یونان، ترکیه و روم مورد استفاده قرار گرفت.

محققان بر این باورند که اولین نمونه‌های شراب در جهان به صورت اتفاقی تولید شده اند و سپس در طی قرن‌ها شیوه‌ی تولید شراب تکامل پیدا کرده و به سراسر جهان رسیده است. امروزه کشورهایی مثل فرانسه، آلمان، اسپانیا و … به قطب تولید انواع شراب‌ها تبدیل شده‌اند، حال آنکه خاستگاه نخستین شراب‌ها در دنیا نبوده‌اند.در طول تاریخ انسان‌ها شراب را به عنوان یکی از نوشیدنی‌ها کنار وعده‌های غذایی‌شان و همچنین در جشن‌ها استفاده کرده‌اند. علاوه بر آن از شراب برای درمان برخی بیماری‌ها استفاده کرده‌اند.

به گفته‌ی محققان ۲۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در مصر باستان از شراب به عنوان دارو استفاده می‌کردند. بقراط شراب را بخشی از یک رژیم سالم می‌دانست و معتقد بود که شراب برای ضدعفونی کردن زخم‌ها، تسکین درد زایمان و همچنین معالجه اسهال مناسب است.

تاریخچه شراب قرمز در ایران

تاریخچه شراب قرمز در ایران

تاریخچه شراب قرمز در ایران

داستان‌های زیادی مبنی برای وجود دارد که شراب برای اولین بار چگونه بدست آمد. یکی از داستان‌هایی که نقل می‌شود این است که ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد در زمان پادشاهی جمشید، به دلیل علاقه‌ی شاه به انگور، مقدار زیادی انگور در خمره‌ها ذخیره می‌شود بعد از گذشت مدتی، به مایعی غلیظ و تیره تبدیل شده است. در همین حین یکی از زنان حرمسرا که از سردردهای زیادی رنج می‌برد با دیدن این مایع غلیظ تصور کرد که این مایع، زهری است که می‌تواند موجب رهایی او از زندگی و درد شود؛ اما این ماده نه تنها منجر به مرگ او نشد که باعث شد درد‌های او بهبود پیدا کند. از صحت این داستان‌ها اطلاع دقیقی در دست نیست.

تنها چیزی که محققان بر آن اتفاق نظر دارند این است که شراب بر اثر یک اتفاق به دست آمده است و اینگونه نبوده که کسی آن را کشف کند.مک گارون از محققین و باستان‌شناسان دنیا است که نشانه‌های مختلفی از وجود شراب در ایران در قرن‌های گذشته را کشف کرده است. او و همکارانش در سال ۱۹۹۶ با انجام آزمایش‌هایی بر روی کوزه‌ای که قدمت آن به بیش از ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد، به این نتیجه رسید که در آن زمان ایرانیان از شراب استفاده می‌کردند.

طرز تهیه شراب انگور قرمز در خانه

شراب از همان ابتدا در دین اسلام حرام نبوده است بلکه بعد از مشخص شده تاثیر آن بر بدن انسات به مرور از حلال به مکروه و سپس حرام اعلام شد. از آنجا که این محصول در کشور ما تولید نمی‌شود در صورتیکه کسی تمایل به استفاده از این نوشیدنی دارد بهتر است که در منزل آن را تهیه کند، چون سالانه صدها نفر در ایران به دلیل استفاده از مشروبات تقلبی مسموم یا حتی جان خود را از دست می‌دهند. در این بخش نحوه تولید این نوشیدنی را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید یک نوشیدنی مطمئن بنوشید. برای تولید شراب انگور در خانه به موارد زیر نیاز دارید:

 • بشکه ۱۰ لیتری
 • ۱۲ کیلو گرم انگور

نیاز به شستن انگور نیست چون سفیدی‌های روی انگور به فرآیند تخمیر کمک می‌کنند. ابتدا باید انگورها را از خوشه جدا کنید و سپس با دست انگورها را خوب چنگ بزنید. سپس انگور له شده و آب خارج شده از آن را درون بشکه بریزید.بعد از آن بشکه را در جای خنک (دمای ۲۴ تا ۲۷ درجه) با نور کم قرار دهید و تاریخ آن روز را ثبت کنید. بعد از ۳ روز در بشکه را باز کنید و انگورهای سالم که روی آب قرار گرفته‌اند را با دست له کنید و دوباره در بشکه را ببندید.

بعد از گذشت ۲۵ تا ۳۰ روز کل مخلوط درون بشکه را از یک صافی پارچه‌ای بگذرانید. شراب تولید شده را در بطرهای شیشه‌ای بریزید و نیم‌ سانتی‌متر از بطری را خالی بگذارید. شراب‌های به دست آمده را در فضایی خنک به مدت ۵۰ روز قرار دهید و سپس نوش جان کنید.

بهترین زمان خرید انگور برای شراب

اگرچه انگور بسیار فاسد شدنی است، اما زمانی که انگور به درستی ذخیره شود، می تواند تا شش هفته پس از برداشت دوام بیاورد.

طرز تهیه شراب انگور قرمز در خانه

طرز تهیه شراب انگور قرمز در خانه

انواع شراب قرمز چیست؟

شراب قرمز انواع مختلفی دارد که در این قسمت به معرفی برخی از محبوب‌ترین شراب‌ها خواهیم پرداخت.

 • شراب Merlot یکی دیگر از شراب‌های خوش طعم است.
 • Zinfandel یکی از متنوع‌ترین شراب‌های موجود در جهان است.
 • شراب Point Noir یکی دیگر از شراب‌های محبوب در جهان است.
 • شراب مالبک را بیشتر با شراب کابارنت و مرلو ترکیب و میل می‌کنند.
 • شراب شیراز یا سیرا یکی از شراب‌های محبوب و معروف در جهان است.
 • یکی دیگر از شراب‌های قرمز که مصرف زیادی در جهان دارد، شراب Cabernet است.

خواص شراب انگور قرمز برای اسپرم چیست؟

در این مطلب قرار است در رابطه با خواص شراب انگور قرمز برای اسپرم و پروستات بخوانید. شاید در ابتدا کمی به نظرتان عجیب برسد، اما باید بدانید که در پس مطرح کردن این عنوان، دلایل علمی بسیار زیادی نهفته است.مطمئناً همه ما می­دانیم که مصرف بیش از اندازه الکل، خطرات زیادی را به دنبال دارد. اما همان طور که می­خوانید، منظور مصرف بی‌رویه آن است. در طول این سال­ ها تحقیقات بسیار زیادی در این زمینه انجام شده است و محققان به نتایج جالبی در رابطه با خواص شراب انگور قرمز برای اسپرم پی برده­اند. در ادامه مطالبی را شرح دادیم که همه آن­ها بر اساس تحقیقات علمی بیان شده است.

خواص شراب انگور قرمز برای اسپرم

سؤال مهمی که باید بدان پاسخ داد، این است که آیا واقعاً مصرف شراب قرمز برای باروری مردان مفید است؟ لمکه شراب می. در نتیجهین زمینه یر دهد. منظور  محققان به نتایج جالبی در رابطه با خواص شراب انگور قرمز برای اسپرم و پروستات سؤال دیگر این است که مصرف کدام شراب، چنین نتایجی را به دنبال دارد؟

شرابی که چنین نتیجه ­ای را برای اسپرم به همراه دارد، شراب قرمز است. برای آن که تأثیرات خواص شراب انگور قرمز برای اسپرم نشان داده شوند، گفته می­شود که متوسط مصرف آن ۱۴ نوشیدنی یا کم­تر از آن در یک هفته باشد. همچنین گفته شده است که در یک زمان، نباید بیش­تر از دو یا سه نوشیدنی مصرف شود.

به بیان دیگر، مصرف شراب قرمز، می­تواند بر روی اسپرم یک اثر محافظتی داشته باشد. یکی از محققین در این باره می­گوید: در شراب قرمز آنتی اکسیدان­ هایی وجود دارند تعداد اسپرم­ هایی که در برابر رادیکال ­های آزاد قرار می­گیرند را کاهش می­دهند. در نتیجه احتمال آسیب رسیدن به سلول­ها و DNA نیز کم­تر می­شود.

خواص شراب انگور قرمز برای پروستات

شراب قرمز از پروستات محافظت می­کند، اما چگونه؟ برای پاسخ به این سؤال، باید بدانید که خواص شراب انگور قرمز برای پروستات چیست؟

گفته می­شود که مصرف یک لیوان شراب قرمز در یک طول یک روز، می­تواند احتمال خطر مبتلا شدن به سرطان پروستات را کاهش دهد. طبق تحقیقات انجام شده، به این نتیجه رسیده‌اند که خطر ابتلا به این نوع سرطان، با مصرف شراب قرمز به نصف کاهش می­یابد.

مطالعه ­ها آن قدر دقیق بود که در نهایت بسیاری از مردان با مصرف شراب قرمز، دیگر نیازی نداشتند به متخصص اورولوژی مراجعه کنند. البته این­ها قطعی نیستند، اما به هر حال می­توانند مردان را از مراجعه به دکتر، جهت درمان دور نگه دارند.

چند مثال علمی دقیق در رابطه با خواص شراب انگور قرمز برای اسپرم

لازم به ذکر است که ارتباط واضحی میان مصرف الکل و مبتلا شدن یا نشدن به سرطان پروستات وجود ندارد. با این حال طبق بررسی­ های انجام شده مصرف شراب به خصوص شراب قرمز، احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش داد.

بین مردانی که شراب قرمز می ­نوشند و افرادی که از شراب قرمز استفاده نمی ­کنند، مقایسه ­ای انجام شد. به این نتیجه رسیدند، افرادی که از چهار لیوان شراب قرمز یا بیش­تر از در یک هفته استفاده می­ کنند، نسبت به افرادی که نمی­نوشند، تا ۵۰ درصد کم­تر در معرض ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند.

جانت ال استنفورد که در این زمینه مطالعه دقیقی انجام داده است، نتایج خود را این گونه بیان می­کند:

در مردانی که در طول یک هفته از ۴ لیوان شراب قرمز یا بیش­تر استفاده می­کردند، شاهد کاهش ۶۰ درصدی ابتلا به سرطان پروستات بودیم. از نظر بالینی، این سرطان از سرطان­های تهاجمی است. مصرف شراب قرمز، در کاهش ابتلا به این سرطان، بیش­ترین تأثیر را داشته است.

نکات مهم در رابطه با خواص شراب انگور قرمز برای اسپرم و پروستات

یک نکته مهم در رابطه با ارتباط میان شراب انگور قرمز و سرطان پروستات

استنفورد می­گوید:

با توجه به خطراتی که مصرف بی­رویه الکل به دنبال دارد، توصیه هر گونه مصرف الکل چندان منطقی نیست. اما به نظر می­رسد مصرف شراب قرمز بین ۴ تا ۸ نوشیدنی در هفته، تنها سطحی است که می­تواند سودمند باشد. در غیر این صورت، طبق مطالعات دیگر، می­توان گفت که مصرف بیش از این اندازه، بر سلامت اثرات نامطلوبی خواهد داشت.

همان طور که تا این جا توضیح دادیم، مصرف شراب انگور قرمز برای اسپرم مفید است. اما باید به این نکته دقت داشت که مصرف آن بیش از حدی که بیان شد، نباشد. این نکته را فراموش نکنید که وابسته بودن به شراب، می­تواند خطرات جبران ناپذیری از جمله خطرات تصادف، سرطان و مشکلات جسمانی و اجتماعی دیگری را به دنبال داشته باشد.

همچنین باید تأکید کنیم که هنوز دلیل قطعی و مشخصی از نظر محققان برای خواص شراب انگور قرمز برای اسپرم وجود ندارد.

خواص شراب انگور برای اسپرم سازی

با توجه به مطالعات علمی، مصرف مقدار معقولی از شراب انگور ممکن است برای اسپرم انسان مفید باشد. برخی از خواص شراب انگور برای بهبود سلامتی اسپرم به شرح زیر می‌باشند:

 1. آنتی اکسیدان‌ها: شراب انگور حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان‌ها است که می‌تواند به جلوگیری از آسیب های اکسیداتیو در سلول‌های اسپرم کمک کند.

 2. پلی‌فنل‌ها: شراب انگور شامل پلی‌فنل‌های طبیعی است که می‌تواند به کاهش التهاب و بهبود سلامتی عمومی جسم کمک کند.

 3. رزوراترول: این یک ماده فعال موجود در شراب انگور است که ممکن است به بهبود سلامتی اسپرم کمک کند. برخی مطالعات نشان داده‌اند که رزوراترول می‌تواند به افزایش تولید اسپرم و بهبود کیفیت آنها کمک کند.

 4. مقدار معتدل الکل: مصرف مقدار معتدل الکل در شراب انگور (مانند یک یا دو پیمانه در روز) ممکن است به بهبود سلامتی عمومی بدن کمک کند که از آن جمله می‌توان به کاهش استرس و اضطراب، بهبود خواب و بهبود کارکرد جنسی اشاره کرد.

به هر حال، توصیه می‌شود قبل از مصرف شراب انگور برای بهبود سلامتی اسپرم یا هر نوع تغییر در رژیم غذایی خود، با پزشک مشورت کنید.

خواص شراب انگور سیاه

انگور سیاه بسیار پر خاصیت است. اولین فایده بارز سلامتی انگور سیاه، مشخصات تغذیه ای آن است. هر اندازه انگور تیره تر باشد، آنتی اکسیدان بیشتر و مواد مغذی بیشتری دارد. انگور سیاه در مدیترانه یافت می شود و مردم آن منطقه برای تولید شراب، دسر و میوه های ترکیبی از این میوه استفاده می کنند. از جمله فواید شراب انگور، طب مطالعات و بررسی های صورت گرفته، البته در مقدار کم نه بیش از اندازه، می توان موارد زیر را نام برد:

 • به عنوان داروی ضد افسردگی
 • آنتی اکسیدان برای پوست
 • جلوگیری از چین و چروک پوست و آکنه
 • کاهش کلسترول
 • کاهش وزن
 • تقویت سیستم ایمنی بدن

آنتوسیانین های موجود در انگور سیاه همچنین به محافظت در برابر تصلب شرایین، تجمع پلاک در شریان ها کمک می کند. از جمله خاصیت شراب انگور این است که با کاهش استرس اکسیداتیو و التهاب، این آنتی اکسیدان ها به مزایای سلامت قلب کمک می کنند. به همین دلیل است که شراب انگور اغلب با قلب سالم همراه است. همچنین شناخته شده است که به بدن در مبارزه با سرطان، ویروس ها و التهاب کمک می کند. ممکن است پیشرفت بیماری آلزایمر را کند، کند. ممکن است اثرات ضد دیابتی ایجاد کند. 

خواص شراب انگور سیاه

خواص شراب انگور سیاه

بهترین زمان مصرف شراب انگور

زمانی که به دنبال استفاده از یک محصول هستید، بهترین زمان انتخاب استفاده از آن می‌تواند سبب شود تا استفاده بهتری داشته و از آن لذت بیشتری را نیز ببرید. در این بین،شراب انگور به عنوان یک محصول پر از خواص مختلف شناخته می‌شود که کمتر کسی نسبت به زمان مصرف آن حساسیت دارد.

با این حال، برای استفاده از شراب انگور نیز، بهترین و مناسب‌ترین زمان وجود داشته و می‌تواند بر روی نوع لذت و خواص شراب انگور نیز تاثیر بگذارد. از همین رو در صورتی که برای بهره بردن از شراب انگور به دنبال پیدا کردن بهترین زمان مصرف شراب انگور هستید، در این بخش و در ادامه همراه ما باشید. همراهی کردن با ما می‌تواند برای شما نتایج قابل توجهی به همراه داشته باشد و زمان مناسب شما برای مصرف شراب انگور را مشخص کنید.

توجه به میزان بزاق دهان برای انتخاب بهترین زمان مصرف شراب انگور

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در خصوص بررسی بهترین زمان مصرف شراب انگور مطرح می‌شود، میزان بزاق دهان و تاثیر آن بر روی طعم شراب انگور است. این موضوع خود به تنهایی توانسته است تا یک زمان مشخص را به عنوان زمان مناسب مصرف شراب انگور مشخص کند. از آنجایی که بزاق دهان می‌توان طعم شراب انگور را تغییر دهد و آن را عوض نماید، پس بهترین زمان مصرف شراب انگور، زمانی در طول روز است که میزان بزاق دهان کمترین مقدار خود باشد.

بهترین زمان مصرف شراب انگور

بهترین زمان مصرف شراب انگور

ساعات ۱۱ صبح تا پیش از ناهار را می‌توان برای این موضوع بهترین ساعات روز در نظر گرفت. در این بازه زمانی معمولا میزان بزاق ترشح شده در دهان کم بوده و طعم خاصی در فضای دهان وجود ندارد. از همین رو با مصرف شراب انگور در این ساعات روز می‌توان طعم آن را به صورت کامل درک کرد و از چشیدن و نوشیدن آن لذت کامل را برد. در صورتی که می‌خواهید طعم شراب انگور را به صورت کامل دریافت کنید و لذت خوردن آن را چندبرابر نمایید، بهتر است تا در ساعات نزدیک به ناهار و پیش از ناهار به سراغ شراب انگور بروید.

افزایش اشتها با در نظر گرفتن زمان درست مصرف شراب انگور

به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مصرف شراب انگور می‌توان به افزایش میزان اشتها اشاره کرد. نتایج به دست آمده از تحقیقات مختلف، نشان می‌دهد که افراد پس از استفاده از شراب انگور تا میزان بسیاری اشتهای بیشتری را تجربه می‌کنند. از همین رو این موضوع سبب شده است تا بسیاری از افراد استفاده از شراب انگور را به عنوان یک پیش غذا برای استفاده پیش از ناهار و شام خود استفاده کنند.

به این ترتیب میزان اشتها بیشتر شده و فرد می‌تواند غذای بیشتری را مصرف نماید. این در حالی است که افرادی که با استفاده از مصرف شراب انگور به دنبال لاغری هستند، معمولا پیش از غذا را به عنوان بهترین زمان مصرف شراب انگور نمی‌شناسند. آن‌ها ترجیح می‌دهند تا شراب انگور خود را پس از مصرف غذا استفاده کنند تا نتواند بر روی میزان غذای مصرفی آن‌ها تاثیر چندانی را داشته باشد و به این ترتیب برنامه کاهش وزن و لاغری‌شان را تحت تاثیر قرار ندهد.

محبوب‌ترین زمان استفاده از شراب انگور در تمامی دنیا

با تمامی نکات بیان شده، بهترین زمان مصرف شراب انگور در دنیا، ساعت دیگری را نشان می‌دهد. با اینکه در تمامی دنیا ساعات مختلفی به عنوان بهترین ساعات مصرف شراب انگور در نظر گرفته می‌شود و در هر فرهنگ و محیطی این ساعات متفاوت است اما به صورت میانگین و با اختلاف بسیار زیادی، مصرف شراب انگور در ساعات ۵ و ۶ بعدازظهر بیش از دیگر ساعات روز رواج دارد. این به معنای این است که افراد این ساعت از روز را برای مصرف شراب انگور ترجیح می‌دهند.

آن را وعده ناهار خود را خورده‌اند، زمان کاری را به اتمام رسانده‌اند و برای داشتن یک تفریح به سراغ استفاده از شراب انگور می‌روند. به این ترتیب پیش از ساعات وعده شام خود را بهترین زمان مصرف شراب انگور می‌دانند و با اشتهایی باز به سراغ استفاده از میز شام می‌روند! این روند، آماری است که چیزی در حدود ۳۰ درصد از افراد استفاده کننده از شراب انگور آن را به عنوان برنامه خود عنوان کرده‌اند.

شراب انگور و زمان مصرفی که برای هر شخص متفاوت است!

حال که تمامی نکات مهم در مورد بهترین زمان مصرف شراب انگور را خواندید، لازم است بدانید که هیچ بهترین زمان مطلقی در این خصوص وجود ندارد. همان‌طور که مشاهده کردید، بهترین زمان دریافت شده که از نظر بسیاری از افراد به عنوان محبوب‌ترین نیز شناخته می‌شود، ممکن است برای برخی مشکلاتی را ایجاد کند و قابل استفاده نباشد.

از همین رو باشد توجه داشته باشید که بهترین زمان مصرف و استفاده از شراب انگور کاملا با توجه به شرایط شما انتخاب می‌شود. این بهترین زمان، ممکن است برای فردی که لازم است تا در طول شب کار کند، به ظهر موکول شود. برای فردی که صبح تا ظهر به سراغ کار می‌رود، در طی عصر تا شب معنا داشته باشد.

از همین رو در صورتی که به دنبال بهترین زمان مصرف شراب انگور هستید، باید بدانید که بهترین زمان برای شما چه ساعتی از روز است؟ در کنار وعده ناهار یا شام؟ پیش از هریک یا پس از میل کردن هر وعده؟ و در نهایت با پاسخ دادن هریک از این سوالات با توجه به شرایط خود، متوجه خواهید شد که شراب قرمز را بهتر است تا با چه چیزهایی نوش جان کنید!

شراب قرمز را با چی بخوریم؟

شراب قرمز را با چی بخوریم؟

جمع بندی پایانی مقاله

اگر به دنبال استفاده از شراب قرمز یا همان شراب انگور هستید اما نسبت به بهترین زمان مصرف آن همچنان تردید دارید، مقاله‌ای که گذشت می‌تواند برای شما کمک کننده باشد. در این مقاله مزایا و معایب شراب را مورد بررسی قرار دادیم و سعی کردیم تا با بررسی زمان‌های مختلف برای مصرف شراب انگور، بهترین زمان مصرف شراب انگور را برای هر فرد پیدا کرده و درباره آن نکاتی را بیان کنیم. نکاتی که امید است برای شما کاربردی بوده و بتواند بر روی نتیجه نهایی انتخاب زمان برای استفاده از شراب انگور تاثیر مناسبی را داشته باشد. در نهایت نیز به شما کمک کند تا از طعم و مزه شراب انگور لذت کافی را ببرید.برای مطالعه مقاله شراب قرمز را با چی بخوریم کلیک کنید

شراب انگور یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های الکلی جهان است و دارای خواص بسیاری برای سلامتی بدن می‌باشد. شراب انگور از آب انگور و قند ساخته می‌شود و حاوی مقادیر قابل توجهی از مواد مغذی مانند ویتامین C، پتاسیم و فیبر است. مصرف معقول شراب انگور می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد، از جمله مزایای شراب می توان به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، حفظ سلامتی مغز و کاهش خطر ابتلا به سرطان اشاره کرد. همچنین، می‌تواند به مقابله با التهابات و عفونت‌ها، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود سلامت پوست و مو و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های نوروموتوری کمک کند.

با این حال، باید توجه داشت که مصرف زیاد شراب انگور می‌تواند باعث آسیب به کبد و افزایش وزن شود. همچنین، مصرف آن توسط برخی افراد با برخی شرایط پزشکی مانند بیماری‌های کبدی، قند خون بالا و حساسیت به الکل، ممنوع است.در کل، شراب انگور به عنوان یک نوشیدنی خوشمزه و مفید، می‌تواند با مصرف معقول و با رعایت توصیه‌های پزشکی، به سلامتی بدن کمک کنند

چرا شراب در دنیا حرام ولی در بهشت حلال است؟

منبع :webmd

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

 1. Ahmad گفت:

  آیا شراب انگور همون شراب قرمزه ؟

 2. Sajad گفت:

  چگونه باید شراب را به درستی انتخاب کنیم؟

 3. sjhsdj گفت:

  چگونه شراب‌های مختلف را تشخیص دهیم؟

 4. Rمحمدرضا گفت:

  اقا سلام و درود به همه مشتی ها یکی به ما بگه چگونه شراب را به درستی ذخیره و سرو کنیم؟

 5. سمیه اقایی گفت:

  اگر ممکنه توضیح بدید چه فرقی بین شراب سفید و قرمز وجود دارد؟

 6. شایان گفت:

  درود بر شما چه نوع شرابی برای چه غذاهایی مناسب است؟

 7. هومن گفت:

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم چه موادی برای تهیه شراب استفاده می شود؟

 8. هستی گفت:

  خیلی لذب بردم از این مطلب خواص شراب قرمز رو من تا حالا نمی دونستم اینکه واسه لاغری هم بکار میره چ جالبه ولی ب نظر من بخاطر الکلی ک داره خطرناکه من یکی ک مصرف نمیکنم

  1. مرضیه خزائی گفت:

   سلام به شما کاربر عزیز پرشین لیدی. خیلی خوشحالیم که از صفحه خواص و معایب شراب لذت بردید. مطالبی که در این صفحه قرار داده شده است برای آگاهی یافتن از مزایا و معایب شراب است و تصمیم برای استفاده از شراب بر عهده شما کاربران گرامی است.

  2. چجحخهعففق گفت:

   سلام هیچ ضرری نداره من خودم چند ساله درست میکنم و میخورم به صورت کاملا طبیعی

 9. صادق دیلم گفت:

  وقتی یه ماده ای مثل شراب اینقدر مقوی و اثر بخشه چرا باید حرام باشه
  موضوع بعدی اگر حرامه چرا اون دنیا باید وعده شراب داده بشه واسش-چیزی که مفیده و از یک میوه گرفته شده به نظر من هیچ مشکلی نداره و میتونیم شراب مصرف کنیم

  1. علی گفت:

   سلام من اهل تاکستان قزوینم ۳۰ سال شراب مصرف میکنم خدارو شکر هیچ مشگلی ندارم فقط باید درست مصرف بشه

 10. Sahar_kh گفت:

  با سلام میخواستم بدونم خواص شراب انگور برای عفونت زنان هم مورد تاییده؟ ایا این درسته که شراب میتونه روی عفونت های واژن و …. اثر مثبتی داشته باشه؟ دوستان اگر کسی تجربه ای داره لطفا بگه

  1. چجحخهعففق گفت:

   سلام بله من خودم درست کردم و میخورم

 11. ناصر گفت:

  سلام به مشتی های گل و دوس داشتنی ، بچه ها بهترین زمان مصرف شراب انگور کی؟ من زیاد اهل خوردنش نیستم ولی رفیق اینطور زیاد دارم میخوام جلوشون کم نیارم
  اگر کسی میدونه بهم بگه
  دمتون گرم

 12. سلطان غم مادر گفت:

  خواص شراب انگور بسیار زیاد ثابت شده اما خب وقتی اسلام اونو ممنوع کرده باید به دین و گذشته خودمون احترام بزاریم. من خودم به شخصه استفاده نمیکنم و ترجیح میدم از نوشیدنی های انرژی زا استفاده کنم
  موفق باشید

 13. پاکسار گفت:

  شاید شراب خواص زیادی داشته باشه ، اما هرکاری کنیم دین ما اسلامه و این نوشیدنی در اسلام حرام دیده شده. فارق از خواص اون بهتره مصرف نشه.
  تشکر بابت محتوای خوبی که برای آگاهی مردم درباره شراب نوشتید
  موفق باشید

 14. غلام حسین علیزاده گفت:

  اقا یه سوال واسم پیش اومده ، چه زمانی تاثیر مصرف شراب بیشتره؟ کلا بهترین زمان مصرف شراب انگور چه زمانیه؟
  دمتون گرم مرسی

 15. وهاب بصیری گفت:

  با سلام و احترام ، دلیل اینکه این ماده حرامه چه؟ چون خدا در قران درباره بهشتی حرف میزنه که در اون نهرهایی از عسل و شراب جاری ، پس فرق این شراب با اون شرابی که در قران اومده و وعده بهشت هست چیه؟ اگر میشه در مورد این مسئله کمی توضیح بدید ممنون میشم.

  1. اسکندر گفت:

   شراب انگور حرام بدونش به خاطر ماهیت فیزیکی نیست به خاطر حالت های ایجاد شده در افراد هست سرکه خاصیتش خیلی بیشتره عسل و شراب تو قرآن هم برای امتحان ما هست میخوان بدونن که ما به خاطر خدا عبادت و پرهیز میکنیم یا به خاطر عسل و شراب

 16. تقی زاده گفت:

  ثابت شده است که شراب قرمز برای سلامتی مفید است، اما بسیاری از فواید سلامتی آن به خوبی ثابت شده است. نوشیدن شراب می تواند بر کبد از نظر هپاتیت و زخم کبد تأثیر بگذارد. همچنین مصرف این نوشیدنی باعث افزایش فشار خون و آسیب به ماهیچه قلب می شود. مثلا:
  وابستگی به الکل
  سیروز کبدی و خطر افسردگی
  افزایش وزن
  افزایش خطر مرگ و میر و بیماری های مختلف
  اختلال خواب و از دست دادن حافظه
  به نظرم موارد مهمی هستن و باید جدی گرفت

  1. تیم تولید محتوا پرشین لیدی گفت:

   با سلام ، این مقاله صرفا در جهت اطلاع رسانیه و پرشین لیدی هیچ گونه مسئولیتی درباره مصرف یا مصرف نکردن آن ندارد
   موفق باشید