2

برای زایمان طبیعی از هفته چندم پیاده روی کنیم

برای زایمان طبیعی از هفته چندم پیاده روی کنیم

برای زایمان طبیعی از هفته چندم پیاده روی کنیم

بهتر است بدانید پیاده روی یکی از بهترین ورزش هایی است که برای سلامتی انسان تا حد زیادی موثر واقع می شود، علاوه بر آن برای تناسب اندام و همچنین افزایش احساسات خوب در افراد کمک می کند. در واقع بانوانی که باردار هستند می توانند به منظور داشتن زایمان طبیعی از روش پیاده روی استفاده کنند. در حقیقت پیاده روی باعث می‌شود تا بانوان برای زایمان طبیعی آمادگی بیشتری به دست آورند. در ادامه با پرشین لیدی همراه باشید تا به طور کامل به موضوع پیاده روی و تاثیر آن در زایمان طبیعی نکات مهمی را انتقال دهیم

یکی از بهترین دورانی که افراد نسبت به پیاده روی می‌توانند مزایای زیادی را به دست آورند دوران بارداری می باشد، البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که در زمان بارداری پیاده روی به حد استاندارد باید باشد و در صورتی که طبق نظر پزشک استراحت مطلق داشته باشید نباید این کار را انجام دهید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پیاده روی برای به دست آوردن مزایای زایمان طبیعی تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

میزان اثرگذاری پیاده روی بر زایمان طبیعی

ممکن است شما جزو افرادی باشید که تجربه بارداری داشته باشید. اگر طی دوران بارداری خود از روش پیاده روی استفاده کرده باشید حتماً می دانید این روش چقدر به شما کمک می‌کند تا به مزایای زیادی همچون زایمان طبیعی دست یابید. در حقیقت پیاده روی یکی از بهترین تمرینات برای بانوان باردار به شمار می‌رود که کاملاً بی‌خطر است. این پیاده روی بایستی به اندازه ای باشد که به مادر و جنین آسیب جدی وارد نکند، یعنی شما نباید بیش از حد معمول به انجام پیاده‌روی بپردازید. هنگامی که بانوان باردار به پیاده روی می پردازند تا حد زیادی توانسته اند به سلامت خود به جنین کمک نمایند. این مسئله زمانی با حقوق می شود که بانوان باردار اجازه پیاده روی از سوی پزشک معالج خود را داشته باشند اما اگر پس از گذشت مدت زمان احساس کردید که زیاد خسته شدید و یا کمردرد شدید نباید به انجام پیاده روی بپردازید. به طور کلی پیاده روی از جمله شیوه های بسیار خوبی است که به واسطه آن می توانید به زایمان طبیعی برسید.

فواید پیاده روی برای زایمان طبیعی

احتمال زایمان طبیعی با استفاده از روش پیاده روی

هنگامی که مادران باردار قصد انجام پیاده روی را دارند و روزانه مدت زمان معینی را طبق نظر پزشک پیاده‌روی می کنند با انجام چنین کاری منجر به زیاد شدن انعطاف بدن می گردند؛ علاوه بر آن تا حد زیادی به تقویت عضلات لگن نیز کمک کرده‌اند، از این رو انجام فرآیند پیاده روی به صورت مرتب یکی از بهترین شیوه ها به منظور رسیدن به یک زایمان آسان، راحت با میزان درد کمتری به شمار می رود. اگر می خواهید از مزایای پیاده روی برای افزایش احتمالات مربوط به زایمان طبیعی دست پیدا کنید بهتر است این پیاده روی را در اوایل صبح انجام دهید زیرا این کار باعث می‌شود تا مادران زایمان طبیعی را تجربه نمایند.

۱-داشتن فرزندی سالم

به خاطر داشته باشید زمانی که مادران در اوایل صبح به پیاده روی می روند این کار سبب می گردد تا جنین و مادر هر دو دارای وزن مناسبی باشند؛ بنابراین داشتن وزن متعادل و وضعیت جسمانی سالم برای مادر و فرزند از مهم‌ترین مزایای مربوط به پیاده‌روی طی دوران بارداری می باشد، لذا انجام چنین کاری تا حد زیادی در داشتن زایمان طبیعی و آسان بسیار کمک می‌کند.

۲-کاهش میزان درد ناشی از دوران بارداری

آن دسته از افرادی که طی دوران بارداری خود تحرک زیادی ندارند و نسبت به مزایای پیاده روی طی این دوران آگاهی ندارند، امکان دارد در این زمان به خاطر وجود دوره بارداری یکسری دردهایی را تحمل کنند. پیاده روی تا حد زیادی باعث می شود تا دردهای ناشی از دوران بارداری تسکین یابد و مادر احساس درد کمتری داشته باشد. این فرآیند هنگامی که مادر پیاده روی می کند باعث کشیده شدن عضلات پا می گردد و در نهایت احساس درد کمتری را برای مادران به دنبال خواهد داشت.

۳-کاهش استرس در دوران بارداری با استفاده از روش پیاده روی

اغلب بانوانی که در دوران بارداری به سر می برند دارای استرس هستند. در واقع این افراد به خاطر وجود تغییرات هورمونی که بر اثر بارداری به وجود می آید دچار نوسانات رفتاری همچون شادی، افسردگی، استرس و غیره می شوند. در چنین حالتی بهترین فرآیندی که به آن ها در کاهش استرس و ثابت نگه داشتن احساسات آن ها کمک می کند پیاده روی می باشد. در واقع افراد از طریق انجام پیاده روی همچون بسیاری از تمرینات ورزشی دیگر منجر به تولید هورمون اندورفین می گردند که این موضوع به آن ها کمک می کند تا احساسات خوبی را تجربه نمایند. به طور کلی پیاده روی تا حد زیادی به رفع استرس کمک می کند حتی اگر باردار هم نبودید و دوره های افسردگی را سر می کردید می توانید با استفاده از پیاده روی تا حد زیادی بر چنین احساساتی غلبه کنید؛ به همین خاطر پیاده روی را می توان یکی از بهترین شیوه های موثر در ایجاد خلق و خوی بهتر معرفی نمود.

چه میزان پیاده روی در دوران بارداری مناسب به نظر می آید؟

در صورتی که شما جزء افرادی هستید که پیش از بارداری هم روزانه پیاده روی می کردید بهتر است طبق روال گذشته به طور مرتب این شیوه را انجام دهید، اما در صورتی که جز افرادی هستید که به تازگی می خواهید شیوه پیاده روی را انجام دهید بهتر است این فرایند را به مدت سه بار در هفته به اندازه تقریباً یک ربع تا نیم ساعت انجام دهید.

از مقدار کم شروع کرده و این مدت زمان را طی هفته‌ های آتی افزایش دهید به حدی که در هفته‌ های پیش‌رو مدت زمان پیاده روی شما به یک ساعت هم برسد. مادران باردار بایستی تقریباً در طول هفته ۱۵۰ دقیقه به انجام فرآیند پیاده روی بپردازند، البته بایستی حتماً با پزشک خود نیز مشورت های لازم را داشته باشند.

اگر بانوان باردار قادر به پیاده روی تا سه ماهه سوم بارداری هستند ادامه این فرایند مشکلز برایشان در پی نخواهد داشت، برخی از آن ها تا مدت ها پس از زایمان به انجام پیاده روی به خاطر مزایای زیادی که دارد می پردازند.به طور کلی پیاده روی از جمله شیوه های بسیار موثر در تقویت عضلات لگنی به شمار می رود و همچنین منجر به افتادگی عضلات کف لگن نخواهد شد.

آخرین سفارش ها برای پیاده روی زایمان طبیعی

در نظر داشته باشید که پیاده روی امروزه یکی از شایعترین روش ها به منظور تجربه زایمان طبیعی به شمار می رود. اگر جزء بانوان باردار هستید و می خواهید از طریق بهره مندی از تمامی مزایای مربوط به پیاده روی بهره مند شوید بهتر است به منظور پیشگیری از کم آبی بدن خود همواره در زمان پیاده روی بطری آب به همراه داشته و با استفاده از آن به افزایش دمای بدن خود بپردازید؛ البته استفاده از کفش هایی که برای پیاده روی مناسب هستند نیز به منظور مراقبت از پاها و زانو گزینه بسیار خوبی می باشد. توجه به نکات مربوط به پیاده روی به شما کمک می‌کند تا به بهترین نحو به انجام پیاده روی پرداخته و همچنین از مزایای آن بهره مند شوید.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

 1. دکتر فاطمه ارشادی گفت:

  پیاده روی یک فعالیت فیزیکی بسیار خوب و سالم برای بارداران است. با این حال، برای پیاده روی در طول دوران بارداری و زمانی که به زایمان نزدیک می‌شوید، باید از راهنمایی پزشک خود پیروی کنید.

  اگر بارداری شما بدون مشکلاتی است و پزشک شما اجازه داده، می‌توانید از ابتدای بارداری و تا زمانی که حرکت و فعالیت برای شما ممکن است، پیاده‌روی کنید. با این حال، در هفته‌های پایانی بارداری، بهتر است کمتر فعالیت و ورزش کنید و به جای پیاده‌روی، از استراحت بیشتری برخوردار شوید.

  در هفته‌های نزدیک به زایمان، بهتر است فعالیت خود را محدود کنید و به جای پیاده‌روی، از تمرینات تنفسی و روش‌های دیگری که به شما در زمان زایمان کمک می‌کند استفاده کنید. بهتر است با پزشک خود درباره فعالیت‌های ورزشی و تمریناتی که در زمان بارداری و نزدیکی به زایمان می‌توانید انجام دهید، مشورت کنید.

 2. مهسا دشتی گفت:

  سلام من پیاده روی هامو شروع کردم اما تاثیر خاصی تا الان نداشته، بهتر بگم بچه پایین نیومده هنوز

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه