0

علت ریزش مو سکه ای چیست؟ راه های درمان آن

علت ریزش مو سکه ای چیست؟ راه های درمان آن

علت ریزش مو سکه ای چیست؟ راه های درمان آن

یک روز که از خواب پا شدید وقتی جلوی آینه قرار گرفتید متوجه میشوید بخشی از موی سرتان به شکل دایره خالی شده و حتما در آن لحظه وحشت زده میشوید اما نگران نباشید افرادی که دچار ریزش مو سکه ای میشوند معمولا سالم هستند و علت ریزش مو سکه ای در زنان و مردان تقریبا یکی است.این ریزش مو ممکن است به طور زمان به خودی خود بهبود یابد ولی انتظار برای بهبود یافتن آن هم با درصد کمی از احتمال آزار دهنده است.برای اینکه مقابله با این بیماری برایتان آسان تر شود و اطلاعات مفیدی از ریزش مو سکه ای به دست آورید با ما همراه ادامه مطلب باشید.

ریزش مو سکه ای چیست؟

بیماری ریزش مو سکه ای نوعی بیماری پوستی است که در گروه بیماری خود ایمنی قرار میگیرد. در بیماری های خود ایمنی سلول های دفاعی بدن سلول های دیگر در بدن را بیگانه فرض میکنند و با حمله بر آنان باعث بروز این بیماری میشوند.

این نوع بیماری ریزش مو به شکل سکه در بیش از 50 درصد مردم اتفاق می افتد و در ریزش مو سکه ای فرد مبتلا دیر متوجه ریخته شدن موهای خود میشود زیرا نشانه ای از خود بروز نمیدهد و تنها با ریزش های کمی همراه است که فرد ممکن است متوجه این ریزش ها نشود.وقتی این ریزش ها به شکل سکه در آمدند قابل مشاهده هستند اما در اغلب بیماری های ریزش مو این ریزش ها به صورت سریع و در حاشیه های سر اتفاق می افتد ولی ریزش مو سکه ای به شکل سکه و معمولا آزاردهنده تر واقع میشود.

علت بروز بیماری ریزش مو سکه ای چیست؟ 

ریزش مو سکه ای به ژنتیک وابسته است. تحقیقات نشان میدهد که 40 افرادی که دچار ریزش مو سکه ای شده اند حداقل یکی از افراد خاندانشان دچار این بیماری بوده است و همانطور که قبلا اشاره کردیم این بیماری از اختلال خودایمنی سرچشمه میگیرد.معمولا افرادی دچار این بیماری میشوند که قبلا دچار بیماری خود ایمنی شده اند.

البته ناگفته نماند که بیماری های هورمونی و بسیاری از داروهای شیمیایی باعث ایجاد بیماری ریزش مو سکه ای شده اند.بعضی از بیماری ها مانند سندروم داون،تب یونجه،بیماری های تیروئیدی،کم خونی پرنیشیوز و… احتمال بروز ریزش مو سکه ای را افزایش میدهند.

افرادی که دچار ریزش مو سکه ای شده اند برای اولین بار قبل از 20 سالگی ریزش مو را تجربه کردند که با رشد مجدد مو روبرو شدند البته با اینکه احتمال کچلی دائم نیز در آنها وجود دارد.استرس نیز به عنوان یکی از دلایل ابتلا به ریزش مو سکه ای شناخته میشود اما دلایل علمی قدرتمندی ندارد!!

درمان ریزش مو سکه ای

ابتدا باید بدانید درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد.افراد میتوانند با استفاده از روش هایی روند این بیماری را کند و با تقویت مو در مواردی ریزش مو را متوقف یا حتی درمان کنند. در ادامه روش هایی برای درمان ریزش مو سکه ای برایتان قرار دادیم.

درمان ریزش مو سکه ای با استفاده از شامپو سبغ کندش

گیاه کندش محصول کشور هندوستان است که طبعی خشک و گرم دارد.ریشه این گیاه پودر و روغنی استخراج میکند که خاصیت درمانی دارد.با استفاده و شروع دوره درمانی از شامپو سبغ (اکسیر کندش دار) میتوانید در چند دوره ریزش مو سکه ای خود را درمان کنید. در ابتدا موها به شکل پرز و کوچک ظاهر میشوند و در طی زمان و استفاده از این شامپو در چند دوره به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

پایه ی اصلی این شامپو گیاه کندش است که در بالا با خواص بی نظیر آن آشنا شدید، ۲۴ نوع گیاه تخصصی دیگر نیز در این شامپو به کار رفته و این شامپو کاملا گیاهی است.

تولید شامپو سبغ اکسیر کندش دار آسان نبوده و نیست و هر کیلو از این گیاه در زمانی که این مطلب نوشته شده است(معادل 7 میلیون تومان میباشد).

یکی از بهترین گزینه ها این شامپو میباشد بدلیل اینکه هم خاصیت پاکیزگی دارد هم خاصیت درمانی!!

سایت پرشین لیدی

سایت پرشین لیدی مجله تخصصی زنان ایرانی

درمان ریزش مو سکه ای با استفاده از دارو های شیمیایی

همانطور که میدانید دارو های شیمیایی زیادی برای درمان این مشکل وجود دارد اما دارو های شیمیایی با عوارض همراه هستند و حتی نمیتوان گفت این دارو ها بتوانند تضمین درمان را بدهند ولی استفاده از محصولات گیاهی مزیت بهتری دارد مانند اینکه عوارضی ندارند.دارو های شیمیایی با سرکوب کردن سیستم ایمنی میتوانند به بهبود بخشیدن شما کمک بکنند.این دارو ها شامل آنترالین و ماینوکسیدیل و دیفن سیپرون و … میباشند.

استفاده از ماینوکسیدیل در درمان ریزش مو

در این روش بیمار با استفاده از شامپو و کرم های حاوی ماینوکسیدیل به صورت موضعی میتواند به درمان خود بپردازد.استفاده از این روش عوارض کمتری دارد ولی در عین حال باید همراه درمان های دیگر قرار بگیرد زیرا نمیتواند ریزش مو شدید را درمان کند.

درمان خانگی کچلی سکه ای

در بعضی مواقع درمان خانگی بر روی این نوع ریزش مو موثر است. استفاده از روغن های زیتون،روغن درخت چای،مکمل های گیاهی همچون جینسینگ و حتی سیر نیز در درمان کچلی سکه ای توصیه میشود.

استفاده از سیر در درمان کچلی سکه ای

طبق تحقیقات انجام شده بیمار هایی که از ژل هایی که دارای سیر بوده استفاده کرده اند توانستند تا حدودی از ریزش مو جلوگیری و یا حتی روند رشد مو را بهبود ببخشند و همچنین در این افراد روند ریزش مو کاهش یافته است.

چگونه به کچلی سکه ای دچار نشویم؟ راه های جلوگیری از ریزش مو

برای تقویت مو توصیه میشود فولیکول های مو نیز تقویت شود که شما میتوانید برای تقویت فولیکول های مو از مکمل های بیوتین و زینک استفاده کنید.

استفاده از شامپو گیاهی ختمی در تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو

شامپو گیاهی ختمی با افزایش گردش خون و همچنین تقویت پیاز و تار مو میتواند گزینه خوبی برای جلوگیری و تقویت مو باشد این شامپو با تنظیم ph پوست سر و ضد خارش و شوره سر بودن میتواند سلامت مو را بهبود ببخشد جدا از این خواص بینظیر این شامپو گل ختمی بسیار قدمت دارد و از گذشته پیشنهاد پیشوایان دین در شستشو سر بوده.

شامپو گیاهی ختمی میتواند باعث درمان نازکی مو شود که باعث میشود از ریزش مو سکه ای جلوگیری کند. اگر به دنبال بهبود سوختگی و زخم پوست سر خود هستید این شامپو میتواند شوینده بسیار خوبی باشد.

اگر فردی هستید که موهایتان بسیار گره میخورد گیاه ختمی میتواند به عنوان رنگ مو طبیعی استفاده شود و ضد گره مو نیز هست.شامپو ختمی میتواند بیماری هایی مثل اگزما،صرع،خشکی پوستی و ریزش مو سکه ای را درمان کند.

ریزش مو سکه ای و راهکار های درمان

ریزش مو سکه ای و راهکار های درمان

نتیجه گیری و معرفی بهترین گزینه برای جلوگیری از مشکلات مو و پوستی

در کل درمان قطعی برای ریزش مو سکه ای وجود ندارد یعنی هیچکس نمیتواند با اطمینان کامل بگوید من میتوانم این مشکل را حل کنم ولی تحقیقات نشان داده موثرترین روش میتواند استفاده از شامپو سبغ کندش باشد.میتوان گفت گیاه کندش به صورت تخصصی یکی از بهترین گزینه ها برای درمان ریزش مو است ولی کجا میتوان این شامپو را با اطمینان کامل و رضایت مشتری بالا پیدا کرد؟جواب مجموعه عطارباشی است 

مجموعه عطار باشی با سابقه چندین ساله در تولید محصولات گیاهی و درمان مشکلاتی از قبیل ریزش مو، شامپویی تخصصی برای درمان ریزش مو و ضخیم شدن ساقه ی مو ها تولید کرده که تا به امروز رضایت بالای هفتاد درصدی مخاطبین را به همراه داشته.

اولین و بهترین تولید کننده ی محصولات با کیفیت گیاهی و کاملا ارگانیک مانند محصولات موفقی مانند شامپو سبغ اکسیر کندش دار و بسیاری از محصولات دیگر در حوزه ی مراقبت و درمان دغدغه های پوست ، مو و تناسب اندام با بیش از ۱۰ سال سابقه در بازار سنتی و اینترنتی و رضایتمندی بسیار بالا شناخته شده میباشد.

جهت اطلاع بیشتر و بازدید از مجموعه عطارباشی روی لینک زیر کلیک کنید.

attarbashii.com

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه