0

خواص کافور برای رابطه زناشویی

خواص کافور برای رابطه زناشویی

خواص کافور بر روابط زناشویی

کافور یکی از گیاهان موجود در طبیعت است که بیشتر در قسمت های شرق آسیا یافت می شود. در طول قرن های متمادی این ماده برای کارهای مختلف استفاده می شده است. کافور در طب سنتی برای درمان برخی از بیماریها به کار گرفته می شود. در این مقاله سعی داریم به سوال برخی از کاربران راجع به تاثیر کافوربر مردان و همچنین تاثیر آن بر رابطه زناشویی پاسخ دهیم. با ما در سایت بانوی پارسی همراه باشید.

کافور چیست؟

کافور ماده ای سفید یا شفاف است که از صمغ درخت کافور (که بیشتر در جزایر برنئووفرمز یافت می‌شود) استخراج شده و برای مصارف مختلف به کار گرفته می شود؛ پیشتر در مقاله “کافور چیست؟” راجع به این ماده و خواص و مضرات آن صحبت کردیم. در این مقاله تنها به تاثیر آن بر مردان و رابطه زناشویی می پردازیم.

طبع کافور چیست؟

کافور دارای طبعی سرد و خشک است که خواص دارویی بسیاری دارد و در طب سنتی و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دوزهای مختلف این ماده می تواند تاثیرات مختلفی را بر بدن انسان بگذارد.

تاثیر کافور بر مردان

همانطور که گفته شد کافور یک ماده طبیعی است که در طب سنتی برای درمان بسیاری از امراض مورد استفاده قرار می گیرد اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا کافور بر مردان اثر خاصی دارد؟ آیا استفاده از کافور به افزایش یا کاهش میل جنسی منجر می شود؟
کافور خوراکی می تواند بر میل جنسی زنان و مردان موثر باشد. کافور خوراکی با تاثیری که بر هورمون های افراد می گذارد،
می تواند باعث اثرگذاری بر میل جنسی افراد شود؛ آیا این دیدگاه که کافور باعث کاهش میل جنسی می شود درست است؟

اثر کافور بر میل جنسی

استفاده از کافور خوراکی می تواند با برافروختن بخشهایی از مغز که رفتارها و خواسته های جنسی را کنترل می کند، باعث افزایش میل جنسی شود. تصور رایج این است که کافور تنها برای کاهش میل جنسی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما این دیدگاه غلط است؛ در صورتی که کافور به میزان زیادی مصرف شود، می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. توجه به این نکته اهمیت دارد که مصرف بیش از حد کافور می تواند منجر به مسمومیت شود پس باید توجه داشته باشید که مقادیر متفاوت این ماده می‌تواند تاثیرات مختلفی بر بدن افراد داشته باشد.

خواص کافور برای مردان

کافور می تواند تاثیرات مختلفی بر بدن مردان داشته باشد؛ برخی از این خواص عبارتند از:

*در صورتی که روغن کافور، به مقدار کم استفاده شود موجب تقویت قوای جنسی آقایان می شود.
*در صورتی که از روغن کافور به عنوان یک کرم استفاده شود، می تواند اختلالات نعوظ را در آقایان بهبود بخشد. اگر روغن را به نقاط حساس بمالید موجب افزایش گردش خون و بهبود مشکل نعوظ خواهد شد.
*روغن کافور با تحریک بخشهای مختلف مغز موجب آرامش اعصاب می گردد.
*روغن کافور به کسانی که از ناراحتی های عصبی رنج می برند کمک می کند تا اضطراب و تنش آنها کمتر شود و در صورتی که در نقطه‌ای از بدن احساس درد داشته باشند منجر به کاهش آن خواهد شد.

مضرات کافور برای آقایان

همان طور که گفته شد مصرف بیش از حد کافور می‌تواند مضراتی برای بدن آقایان داشته باشد. تعدادی از این مضرات عبارتند از:
*درصورتی که مقدار مصرف کافور بیش از حد طبیعی باشد که میزان اسپرم های سالم به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا
می کنند.
*در صورتی که مقدار بیش از حد کافور مورد استفاده قرار گیرد، می تواند باعث بروز مسمومیتهای جدی در شخص شود پس بهتر است به میزان مصرف کافور توجه داشته باشیم چون مقادیر مختلف آن می تواند تاثیرات گوناگونی بر بدن شما داشته باشد.

خواص کافور برای رابطه زناشویی

آیا کافور باعث عقیم شدن می شود؟

رابطه کافور و عقیم شدن؟ یکی از سوالاتی که بسیار مطرح می شود این است که آیا کافور باعث عقیم شدن می شود ؟ پاسخ این سوال به درستی معلوم نیست. در واقع تحقیقات رسمی که نشان دهد کافور می تواند مردان را عقیم کند منتشر نشده است اما آنچه می توان در این باره گفت این است که مصرف بیش از اندازه طبیعی کافور می تواند موجب کاهش قابل ملاحظه اسپرم های سالم مردان شود. در واقع از کافور می توان به عنوان یک ماده ضدبارداری نام برد؛ چرا که این ماده سبب کاهش تحرک اسپرم ها و در نهایت عدم انجام عمل لقاح می شود. اما این که مصرف آن موجب عقیم شدن می شود یا نه، منبع علمی برای اثبات آن وجود ندارد.

فواید کافور چیست؟

حال که با تاثیر کافور بر بدن مردان آشنا شدید؛ بهتر است شما را با برخی دیگر از موارد مصرف کافور آشنا کنیم. تسکین دهنده درد مفاصل، درمان زگیل، درمان هموروئید، درمان سوختگی، درمان جای نیش حشرات، رفع نفخ معده، کنترل فشار خون، درمان مشکلات بهداشتی دهان و دندان، بهبود علائم سرفه در سرماخوردگی، افزایش دهنده میل جنسی، کاهش دهنده التهابات معده، طعم دهنده در دسرها،
عامل ضد قارچ و ضد سرطان که در ادامه به بررسی برخی از خواص این ماده می پردازیم:

۱.خواص کافور برای درمان سرفه

در بسیاری از داروها و پمادهای مربوط به سینه و گلو برای درمان سرفه و آبریزش بینی از کافور استفاده می شود. این ماده تاثیر بسزائی در درمان سرفه و سرماخوردگی دارد. به این منظور می‌توان چهار تا پنج قاشق از عصاره کافور را با یک قاشق غذاخوری روغن بادام مخلوط کنید و آن را به مدت چند دقیقه روی سینه خود بمالید؛ همچنین می توانید چند قطره از روغن کافور را در یک ظرف آب جوش بریزید و بخور بگیرید، این کار موجب کاهش سرفه ها و درمان سرماخوردگی می شود.

۲. خواص کافور برای تقویت و پرپشت شدن موها

روغن کافور باعث می شود تا موها رشد بیشتری پیدا کرده و از ریزش آن ها جلوگیری کند.

۳. خواص کافور برای گرفتگی بینی

کافور به سرعت می تواند گرفتگی بینی را برطرف کرده و تنفس را برای فرد بیمار ساده‌تر کند؛ بدین منظور کافی است تا روغن کافور را به یک قاشق غذاخوری روغن خردل گرم اضافه کنید و ماده حاصل شده را قبل از خواب به آرامی روی سینه، پشت و گلوی خود بمالید تا راه تنفس شما باز شود. همچنین می توانید از کرمهای کافور که در داروخانه ها پیدا می شود استفاده کنید.

۴. خواص کافور برای لاغری

آیا کافور باعث چاقی می شود؟ خیر، روغن کافور را می توان برای کاهش وزن استفاده کرد. مالیدن روغن کافور بر بخشهایی که دارای چربی های اضافه هستند، به فرایند چربی سوزی کمک می کند. در واقع کافور تمام فرآیندهای متابولیک بدن را تحریک می کند و در نتیجه منجر به چربی سوزی و کاهش وزن می شود.

کافور تعریق را زیاد کرده و به عنوان یک گرم کننده عمل می کند و استفاده از این  محصول در مواد غذایی چون، ماهی و گوشت با بهبود متابولیسم می تواند کاهش وزن را به همراه داشته باشد همچنین کافور با افزایش جریان خون در بدن سلولیت را کم کرده و باعث سفتی پوست می شود.

۵. خواص کافور برای پوست

یکی از مشکلاتی که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، وجود سلولیت ها روی سطح پوست بدن است. این سلولیت ها به دلیل چاق و لاغر شدن ها، در بدن به وجود می آیند. کافور با افزایش گردش خون در بدن می تواند به بهبود این سلولیت ها کمک کرده و ظاهر بهتری به پوست شما بخشد.

اثر کافور بر اسپرم

اثر کافور بر اسپرم اگر به میزان زیاد باشدف باعث کاهش تحرک و بقای اسپرم می شود. برای تحرک اسپرم باید از میزان اندک استفاده شود در غیر اینصورت ناباروری با مصرف بیش از حد کافور، اتفاق می افتد. آزمایشاتی که بر روی حیوانات صورت گرفته نشان می دهد که کافور، مورفولوژیک را تغییر داده و بر اسپرم و تحرک آن ها اثرات منفی و سمی می گذارد.

اثر کافور بر اسپرم

اثر کافور بر اسپرم

خوردن کافور برای زنان

دارویی که غرایز جنسی را تحریک کرده و باعث تقویت میل جنسی از طریق تحریک مغز می شود، کافور خوراکی است. استنشاق این دارو می تواند تاثیر خود را داشته باشد. این ماده، محرکی عالی برای تحریک هورمونهای مردان و زنان است. خوردن کافور برای زنان در دوران بارداری و شیردهی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چرا که کافور سقط جنین را به همراه دارد و حتی استنشاق زیاد آن باعث مسمومیت می شود. اغلب از این دارو، جهت رفع گرفتگی عضلات پا به ویژه در سه ماهه آخر بارداری استفاده می شود. ولی زنان باردار توجه داشته باشید که بر روی زخم های باز، از کافور استفاده نکنید.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *