0

اهمیت رابطه زناشویی در تحکیم خانواده

اهمیت رابطه زناشویی در تحکیم خانواده

رابطه جنسی بین زوجین رابطه مستقیم با تحکیم خانواده دارد. روابط جنسی نادرست و ناقص میتواند یک موضوع مهم برای از هم گسیختگی پایه و اساس خانواده باشد. در سایت حس خوب به موضوع روابط جنسی همسران و تاثیر آن در سلامت خانواده میپردازیم.

چرا رابطه جنسی در یک رابطه اهمیت دارد؟

میزان اهمیت روابط جنسی بین زوجین مختلف و متفاوت است. رابطه جنسی برای برخی از افراد امری حیاتی و ضروری است، درحالی که برای برخی دیگر نوعی متمایز از محبت و صمیمیت ارتباط اهمیت بیشتری دارد.

چند دلیل که باعث میشود فرد احساس کند که رابطه جنسی از الویت های یک ارتباط است که شامل:

 • لذت جنسی در لحظه
 • تسکین استرس
 • میل به بارداری
 • ابراز عشق و علاقه
 • احساس نزدیکی به شریک عاطفی
 • رابطه جنسی یک موضوع سرگرم کننده و لذت بخش است.

رابطه جنسی چند مزایای مهم در یک رابطه زناشویی سالم را دارد.

 • تصویر قوی از خود بدست می آورید: رابطه جنسی یک فعالیت فیزیکی است، که بیشتر برای لذت لحظه ایی متکی است. یک رابطه منظم و آگاه میتواند اعتماد به نفس و عزت نفس و همچنین مثبت اندیشی را در افراد افزایش دهد. این احساس لذت بخش و رضایت بخش را به دیگر قسمت های زندگی خود منتقل میکند.
 • افزایش صمیمیت بین زوجین: فعالیت جنسی یک صمیمیت فیزیکی است، با افکار خوشایندی که در ذهن بوجود می آید هورمون اکسی توسین هم ترشح میشود.

این هورمون باعث ایجاد حس رابطه عاطفی و نوع صمیمیت میشود. پس میتوان گفت که پیوند های بین زوجین عمیق تر میشود و احساس صمیمیت، رفاه عاطفی و رضایت از رابطه را تقویت میکند.

 • کم شدن استرس: یک رابطه جنسی خوب تسکین دهنده تمامی استرس و اضطراب ها است. که منجر به ترشح هورمون هایی در بدن میشود که احساس آرامش و رضایت را ایجاد میکند.

داشتن رضایت جنسی از همسر خود بسیاری از استرس ها و اضطراب های یک روز سخت را از بین ببرد، در نظر داشته باشید که پس از داشتن یک رابطه جنسی سالم و اصولی به خواب بهتر شما کمک میکند.

اهمیت رابطه زناشویی در تحکیم خانواده

اهمیت رابطه زناشویی در تحکیم خانواده

تاثیر انحرافات جنسی در نازساگاری های زناشویی

یکی از مهم ترین و شاید اصلی ترین آسیب های تهدید کننده در خانواده بروز ناسازگاری در بین زوجین است. ناسازگاری در بین زوجین فی نفسه امری طبیعی است اما اگر به درمان فکر نکنیم در مدت زمان طولانی آسیب های جبران ناپذیری بر جای میگذارد.

دربعضی از موارد ناسازگاری های جنسی در رابطه زناشویی به مشکل جسمانی هم بستگی دارد. که عقیم بودن یکی از زوجین میتواند زمینه مشکلات جنسی و احساس نارضایتی را فراهم کند. آموزه های دینی فرزند آوری را از منافع مهم ازدواج و همچنین باروری را از نقاط مثبت شمرده اند.

با توجه به افزایش آلاینده های شیمیایی به ویژه در کلان شهر ها از عوامل افزایش نازایی در چند سال اخیر است، روابط جنسی سالم و رضایت بخش نقش بسیار مهم در شادی و نشاط در بین افراد دارد. افزایش رابطه عاطفی و حس حمایتگری مرد نسبت به زن و همراه بودن زن با همسر خود را به دنبال دارد.

اهمیت رابطه جنسی زن با همسر خود به مقدار زیادی ارزشمند و دارای اهمیت است، که برقراری رابطه جنسی از مهم ترین مسئولیت های زن در زندگی زناشویی خود است.

اگر بخواهیم برای برطرف کردن یکی از موارد ناسازگاری های جنسی را با محصولات بهداشتی مکمل کرده و آن مشکل را برطرف نماییم:

میتوانید قبل از شروع رابطه جنسی از محصولاتی که باعث تحریک و تنوع و افزایش مدت زمان رابطه میشود استفاده کنید، که روغن و لوسیون ماساژ، بازی زناشویی از نمونه های پرطرفدار است.

بازی زناشویی

این بازی توسط سکستراپیست ها و روانشناسان طراحی شده است، بازی حال و پله برگرفته از ماروپله میباشد و بسیار تخصصی بر روی آن تحقیق و پژوهش شده و سپس چاپ و عرضه شده است.

بازی زناشویی مناسب افرادی که تازه ازدواج کردن و یکی از بهترین سرگمی های جنسی می باشد که میتوانید یک ساعت الی نیم ساعت قبل از رابطه از این بازی استفاده کرد و آمادگی های لازم و کامل برای شروع رابطه جنسی را داشته باشید. که در این شرایط با مشکلات متعددی مثل سردمزاجی، بی میلی و با یکنواختی رابطه روبرو نخواهید شد.

روغن و لوسیون ماساژ

روغن های ماساژ یک محصول فوق العاده تحریک کننده و عالی است که با افزایش گردش خون در بدن تحریک جنسی را چند برابر افزایش میدهد.از روغن های ماساژ  میتوان به عنوان یک محصولی که مدت زمان معاشقه را افزایش میدهد استفاده کنید، که هم برای خانم و هم آقایان استفاده میشود.

روغن های ماساژ

روغن ماساژ لفو

روغن ماساژ برای بحث تحریک بانوان است و در واقع یک محصول برای انجام رابطه فانتزی، برای تکراری نبودن رابطه و برای وقت گذاشتن برای رابطه است.روغن ماساژ لفو به رابطه شما تنوع میدهد و باعث عشق بازی بهتر در بین مرد و زن میشود. براق کننده بدن هم میباشد.

حتی از روغن ماساژ لفو میتوانید برای حل شدن مشکل نعوظ هم استفاده کنید ، چون گاهی اوقات مشکل نعوظ آقایان با تحریک بیشتر حل میشود که این روغن باعث تحریک بیشتر در آقایان هم میشود‌.

لوسیون ماساژ

لوسیون ماساژ پولونکس مدل افزایش میل جنسی با حجم ۲۵۰ میلی لیتر مخصوص افزایش میل جنسی است. عصاره لیکی فروت و بلوبری سرشار از آنتی اکسیدان ها ، ویتامین C ، ویتامین B6 ، پتاسیم ، منیزیوم و … است.

برای استفاده از این محصول جنسی مقداری از لوسیون را کف دست خود بریزید و ماساژ دادن ب این دست ها دمای لوسیون را کمی بالاتر ببرید ، هرچه دمای لوسیون به دمای بدن انسان نزدیک تر باشد حس خوشایندتری در حین ماساژ احساس خواهد شد. برای ماساژ لوسیون روی قسمت کوچکی از پوست استفاده کنید و با حرکات دایره ای لوسیون را کاملا جذب بدن نمایید.

میتوانید جهت خرید روغن ماساژ اینجا کلیک کنید.

جایگاه روابط زناشویی در تحکیم خانواده

داشتن میل جنسی برای تشکیل خانواده یا ازدواج انگیزه ی موثر و اصلی است. اما در نظر داشته باشید که روابط و پایداری آن نقش انگیزه را نخواهد داشت اگر از عوامل دیگر در زندگی خود استفاده نکنید. میل جنسی به تنهایی عامل کافی نخواهد بود.منظور از تحکیم روابط دوام داشتن آن تا آخر همزیستی است، میل جنسی در طول زندگی شدت و ضعف دارد ولی اگر دقت داشته باشید در دوران پیری اصولا نقش زیادی ندارد.

پس تصمیم میگیریم که میل جنسی در تحکیم روابط اعضای خانواده نه تنها نقش انگیزه را ندارد بلکه یک عامل قوی و تقویت کننده روابط عاطفی است. و طراوت و شادابی محیط و همچنین بالا بردن آستانه تحمل کمک شایانی میکند.زیرا نقش بسزایی در خانواده دارد، زوجین میتوانند از آن برای یک زندگی پایدار کمک بگیرند.

اهمیت رابطه زناشویی در تحکیم خانواده

اهمیت رابطه زناشویی در تحکیم خانواده

مزایای روابط جنسی در رابطه زناشویی

رابطه جنسی فواید زیادی دارد که موجب افزایش کیفیت زندگی زوجین میشود، از چند فایده رابطه جنسی میتوان به تولید مثل، بهبود سلامت روان و سلامت جسمانی اشاره کرد.تحقیقات نشان داده است که افرادی که با شریک زندگی خود رابطه جنسی دارند احتمالا نسبت به دیگر افراد شانس بیشتری برای خود شناسی و تقویت قوای جسمی، کاهش استرس، افزایش اعتماد به نفس دارد.

در ادامه به بررسی مزایای رابطه جنسی میپردازیم:

 • مزایای رابطه جنسی در سلامت روان
 • کاهش استرس
 • تقویت مغز
 • افزایش میل جنسی
 • ایجاد روابط عاطفی صمیمی با همسر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • مزایای رابطه جنسی در سلامت جسمانی
 • سلامت قلب
 • کاهش فشار خون
 • بهبود خواب
 • کاهش خطر ابتلا به پروستات

اما اگر بخواهیم برایتان یک راهنمایی ویژه داشته باشیم، سالم ترین راه برای داشتن مقاربت و نزدیکی با همسر خود استفاده از ژل لوبریکانت و انواع کاندوم ها و روغن های ماساژ و دیگر محصولات برای تنوع و تحریک شریک جنسی خود میتوانید استفاده کنید.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه