بانوی پارسی

آیا احتمال بارداری هست؟

احتمال بارداری
بازدید 606

برای اینکه متوجه شوید احتمال بارداری در شما وجود دارد یا نه این پست را بخوانید

رابطه مقعدی باعث وقوع بارداری نمی شود. اگر منی در خارج از بدن تخلیه شده و شک دارید که آیا با آلت تناسلی تماس یافته است – در صورتی که در زمانهای پرخطر قرار دارید – از روش اورژانسی استفاده کنید.

پرده بکارت مانع وقوع بارداری نیست. احتمال بارداری دختر باکره تقریبا صفر است اما پرده بکارت هم نمی تواند مانع ۱۰۰% برای بارداری شود.

پیشاب مرد ممکن است حاوی اسپرم باشد، پس هرگونه تماس آلت تناسلی مرد و زن در زمان پرخطر احتمال بارداری را بالاتر می برد.

منظم یا نامنظم بوده دوره های قاعدگی در پیش بینی احتمال بارداری مهم است بدین معنی که دوره های منظم قابل پیش بینی هستند ولی در دوره های نامنظم نمی توان پیش بینی انجام داد.

اگر دوره های نامنظم دارید، هر احتمالی وجود دارد؛ در این صورت اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید حتما از روش جلوگیری اورژانسی استفاده کنید.

رابطه جنسی در زمان پرخطر (زمان تخمک گذاری) باعث وقوع بارداری می شود و در زمانهای دیگر این احتمال کمتر است.

زمان پر خطر در دوره قاعدگی- در فردی سالم با قاعدگی منظم ۲۸ روزه – بین روزهای ۱۱ تا ۱۷ می باشد یعنی اگر در این روزها نزدیکی محافظت نشده داشتید، احتمال بارداری زیاد است.

به طور معمول اگر فردی قاعدگی تقریبا منظم دارد می تواند با کم کردن عدد ۱۱ از بلندترین دوره قاعدگی و عدد ۱۸ از کوتاه ترین آن، دوره پر خطر (زمان تخمک گذاری) را مشخص کند مثلا اگر فردی دارای بلندترین د وره ۳۲ روزه و کوتاه ترین دوره ۲۸ روزه باشد ، دوره پر خطر وی از روز ۱۰ تا روز ۲۱ خواهد بود. (مبنای روزها از زمان اولین روز وقوع خونریزی محاسبه می شود).

منی (پیشاب) مرد به هیچ وجه نباید با آلت تناسلی زن برخورد کند، هرگونه تماس منی باعث بالا رفتن احتمال بارداری می شود یعنی رابطه سطحی! و عمقی ندارد و نباید تماسی بین آلت مرد و زن برقرار شود.

به طور معمول در یک فرد سالم با قاعدگی منظم، رابطه جنسی در دوران قاعدگی باعث بارداری نمی شود. ولی انجام رابطه جنسی در این دوران توصیه نمی شود.

اسپرم در محیط بیرون از بدن حدود نیم تا ۴ ساعت زنده می ماند ، پس اگر آلت زن با هر شی آلوده به اسپرم طی این مدت (نیم تا ۴ ساعت بعد از خروج از بدن) تماس یابد، احتمال بارداری وجود دارد.

کیتهای تشخیص بارداری از طریق ادرار (بیبی چک) نتایج نسبتا مطمئنی دارند (بولی ممکن است با توجه به شرایط نتایج مثبت و منفی کاذب ارائه کنند پس قطعی ترین آزمون برای تشخیص بارداری اندازه گیری میزان بتا اچ سی جی (BhCG) خون است که در این مورد قطعی ترین زمان بین ۷ تا ۱۰ روز پس از عدم وقوع خونریزی در زمان معین است.

اگر زمان خونریزی شما بیش از ۷ تا ۱۰ روز عقب افتاد نیاز به بررسی بیشتر دارد یعنی ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی ، استرس و … زمان خونریزی چند روزی (کمتر از ۷ تا ۱۰ روز) تغییر کند.

آیا پریود شدن نشانه عدم حاملگی است؟

داشتن علایم احتمالی بارداری به معنی وقوع بارداری نیست و تنها آزمون قطعی، آزمایش خون است.

روش های زیادی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد که می توانید مقاله آنرا کامل مطالعه کنید.

سعی کنید رابطه جنسی را با توجه به زمان پرخطر (زمان تخمک گذاری) تنظیم کنید ولی اگر در روزهای پرخطر رابطه جنسی داشتید از روشهای جلوگیری از بارداری (کاندوم، قرص و …) استفاده نمایید. استفاده صحیح از کاندوم و قرص و… روشهایی کاملا کارا برای جلوگیری از بارداری می باشند. در صورت پارگی کاندوم حین رابطه جنسی از روش اورژانسی استفاده کنید. اگر از این روشها اطلاعی نداشتید و بعد از رابطه متوجه این روشها شده اید تا ۷۲ ساعت از زمان رابطه جنسی فرصت دارید تا از روش اورژانسی استفاده کنید (بین ۷۲ تا حداکثر ۱۲۰ ساعت هم می توان این روش را انجام داد ولی با کارایی کمتر). پس هر چه زودتر از این روش استفاده کنید کارایی بالاتری خواهید داشت.

روش دیگر جلوگیری از بارداری ناخواسته استفاده از IUD طی ۱۰ روز از زمان رابطه جنسی محافظت نشده است.

 • اگر روش اورژانسی به درستی و طبق راهنمای توصیه شده انجام شود با احتمال ۹۸-۹۹ درصد بارداری نخواهید شد ولی پس از استفاده از روش اورژانسی ممکن است زمان خونریزی بعدی شما با اختلال روبرو شود (۲۰% زودتر – ۱۰% دیرتر) که طبیعی است و جای نگرانی ندارد.
 • در هر دوره قاعدگی فقط یک بار می توان روش اورژانسی را انجام داد به عبارت دیگر استفاده از این روش برای درازمدت توصیه نمیشود و با تغییرات شدید هورمونی مواجه خواهید شد.
  اگر روش اورژانسی را درست انجام ندهید یا از هر روش غیر علمی دیگری برای جلوگیری اورژانسی استفاده کنید (مثلا شستشو آلت تناسلی و واژن با استفاده از سرکه!، مواد قلیایی، آب و …)، احتمال بارداری وجود خواهد داشت، اگر در بازه زمانی گفته شده در بالا قرار دارید (۷۲ ساعت تا حداکثر ۱۲۰ ساعت از رابطه نگذشته است)؛ دوباره روش اورژانسی را طبق راهنما اجرا کنید.

اگر بعد از یک رابطه جنسی در هر زمانی، زن پریود شود (خونریزی همانند دوره های قبلی در وی رخ دهد) به معنی عدم بارداری است.

اگر هیچ یک از موارد بالا در شما صدق نمی کند با یک متخصص در این مورد مشورت کنید.

احتمال بارداری در چه زمانی بیشتر است

سوالات متداول در ارتباط با احتمال حاملگی

آیا پریود شدن نشانه عدم حاملگی است؟

بله. شما با پریود شدن میتوانید مطمئن شوید که حامله نیستید.

احتمال بارداری دختر باکره چقدر است؟

بالای ۹۵درصد یک دختر باکره نمی تواند باردار شود!

آیا احتمال بارداری از روی شرت وجود دارد؟

تا زمانی که مایعی از بدن مرد مستقیما به واژن زن نرسد امکان بارداری وجود ندارد. پس امکان بارداری از روی شلوار یا لباس رخ نمی دهد.

آیا احتمال بارداری از پشت و رابطه مقعدی وجود دارد؟

خیر . به هیچ عنوان با ارتباط مقعدی شما باردار نخواهید شد.

آیا با خوردن آب منی بارداری اتفاق می افتد؟

خیر. با خوردن منی بارداری رخ نمی دهد!

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. mahdi گفت:

  salam lotfan ravesh orjansi ro tozih bedin chie aslan
  kheili mamnon

  1. بانوی پارسی گفت:

   با سلام. در منوی زناشوئی در پست روش های جلوگیری از بارداری همه روش ها به همراه روش اورژانسی بطور کامل شرح داده شده.

 2. b گفت:

  با سلام خواهشمندم مسایل شرعی را نیز مد نظر قرار دهید.در جایی از سایت شما خواندم که نوشته شده بود با خوردن منی بارداری رخ نمیدهد ولی اصلا هیچ گونه توضیحی در مورد این کار که از نظر شرعی حرام است بیان نشده بود.

 3. نامزد گفت:

  خوب بود باز برام ایمیل کنید

 4. هـ - ف گفت:

  خانمم مدتی است که پریود نشده است
  بی بی چک هم گرفتیم ولی منفی نشون میده
  به دکتر هم مراجعه کردیم ولی فقط آمپول داد که زدیم ولی چند روزه که می گذره ولی خبری نیست

 5. sahar گفت:

  با سلام
  من یک سوال دارم که خیلی هم استرس به من وارد کرده، توی اینترنت جستجو کردم، دیدم شما لطف میکنید و به سوالات پاسخ میدهید.
  خواهش میکنم از شما این سوال من را جواب بدین..
  من 25 سشلمه و چند ماهه نامزد کردم، متاسفانه خانواده نامزدم خیلی روی مسئله بکارت حساس هستند.
  من چند بار با نامزدم رابطه داشتم، اما خیلی حساب شده و دقیق، به این ترتیب که ایشان آلت خودشون از روی لباس به آلت من میمالیدن، البته من لباس زیر داشتم ولی ایشون نداشتن.. هیچ گونه دخول یا تماس مستقیم ایجاد نشد و رابطه ما به این صورت بود که هر دو ما ایستاده بودیم؛ ازایشان پیشاب خرج شد و هنگام انزال، ایشان آلت خود را برداشتند. ایشان عقیده دارند که چون هر دوی ما ایستاده بودیم، هیچ خطر حاملگی وجود نداره. البته من هنوز دختر هستم، ولی دارم از استرس دیوونه میشم، میترسم اسپروم از بدنشان وارد بدنم شده باشد، میشه بیزحمت جواب منو بدین؟ باز هم تاکید میکنم که هر دوی ما در حالت ایستاده بودیم و من لباس زیر تنم بوده است.
  ممنونم از لطفتون
  خدا نگهدار

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   بنده هیچ تخصصی در این زمینه ندارم و تنها با خواندن مقاله هایی در این زمینه اطلاعاتی کسب کردم .تا جایی که بتونم جواب سوال ها رو میدم اما بازم میگم من تخصصی ندارم و بهتره این سوالات رو از پزشک متخصص بپرسید.
   گاهی بدون دخول و فقط با ریختن کمی از مایع منی روی آلت خانم ها ممکنه بارداری اتفاق بیوفته و حتی در مواردی بدون اینکه پرده بکارت از بین بره ! چون پرده بکارت کاملا بسته نیست و امکان دارد با کمترین مایع این اتفاق بیوفته.
   از این نظر که ایستاده باشید یا خوابیده رو من نمیدونم ولی اگه مستقیما روی واژن شما نریخته و یا لباس زیر خیس نشده که به واژن شما برسد امکان اینکه حامله باشید وجود نداره.
   میتونید برای اطمینان از داروخانه تست حاملگی بگیرید و خودتون توی خونه انجام بدید.

 6. م گفت:

  سلام.من روز سوم پریودم بود که رابطه داشتم و مایع کامل داخل واژنم ریخت.احتمال بارداری وجود داره؟ چه کنم؟

 7. م گفت:

  میشه جواب سوالم رو سریع بدید که اگه قراره روش اورژانسی انجام بدم وقتش نگذره.ممنون.

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. در این مورد اطلاعی ندارم حتما به پزشک مراجعه کنید. تست حاملگی رو از داروخانه تهیه کن و خودت انجام بده.

 8. sajad گفت:

  ببخشید اگر دختر بعد از رابطه جنسی که با پسر داشته در ماه اول سر موقع پریود بشه بازم احتمال حاملگی است.mr30

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. نه نیست

 9. adena گفت:

  با سلام
  من دختری هستم 24 ساله که حدود 6 ماهی هست که نامزد کردم
  نامزدم خیلی اصرار به ایجاد رابطه داشت
  چون هنوز در دوران نامزدی هستیم یه رابطه سطحی و بدون دخول رو تجربه کردیم که متاسفانه مقداری از منی روی آلت من ریخته شد ولی بلافاصله دو قرص اچ دی مصرف کردم و هفته بعد از رابطه عادت ماهانه شدم که حدود 4 روز طول کشید میخواستم بدونم آیا احتمال بارداری باز هم هست ؟؟؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   خیر. امکان بارداری نیست

 10. نرگس گفت:

  با سلام
  من 27 سالمه و بعد از عقد به اصرار شوهرم باهاش رابطه جنسی برقرار کردم. هر ماه پریود میشدم البته پریودی من از نوع نامنظمه ولی میشد و این ماه پریودیم عجیب غریب بود. ده روز طول کشید و خونریزیش مقدارش خیلی کم شده بود و بعدش هم الان چهار روزه که هر روز مشکل دارم و مقداری خونریزی دارم و زیر شکمم هم درد می کنه به نظرتون من حامله هستم؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود. اگه پریود شده باشید که قاعدتا نباید باردار باشید اما برای اطمینان با بیبی چک خودتون رو تست کنید.

 11. نرگس گفت:

  یه سری سوال دیگه!! ببخشید می دونم پررویه اینقدر سوال می پرسم!!اما بخدا نمی دونم و تا حالا نرفتم دکتر!می ترسم حتی برم! منی که پریودیم نامنظمه امکان داره حامله بشم؟ بعدش من قبلا پریودیم منظم بود اما از وقتی رفتم خوابگاه نامنظم شد و البته توی سه سال این قضیه اتفاق افتاد و در طی همین سه سال من بیشتر از 12 کیلو وزن اضافه کردم! می خوام ببینم احتمال کیست هست؟ یا اینکه اضافه وزن و تغذیه نادرست علتش بوده؟دیگه سوال نمی پرسم باور کنید!! واقعا ممنونم ازتون

  1. بانوی پارسی گفت:

   شاید کیست داشته باشید یا مقدار یکی از هورمونها نرمال نیست. حتما باید به پزشک مراجعه کنی تا آزمایش و سونو بنویسه. ولی نگران نباش اگه جوابتو ازدکتر بگیری به مشکلت پی میبری و اونو حل میکنی

 12. زهرا گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من روز سه شنبه با نامزدم یه رابطه سطحی داشتم و هیچگونه دخول صورت نگرفت و منی هم با آلت من تماس نداشت ولی پیشابش به آلتم خورد
  آیا ممکنه حاملگی رخ بده خواهش میکنم سریع پاسخ بدین
  اگه ممکنه چطوری میتونم جلوگیری کنم

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. خیر پیشاب سبب حاملگی نمیشه. اما جهت اطمینان از بیبی چک استفاده کنید.

  2. پريا گفت:

   سلام عزيزم اتفاقا پيش اب هم ممكنه حاوي اسپرم باشه جهت اطمينان تست بتا انجام دهيد

 13. زهرا گفت:

  ببخشید که هی سوال میپرسم اگه حامله شده باشم با توجه به مدت رمانی که گذشته (4روز) بازم میشه پیشگیری کرد؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   پیشگیری قبل از برقراری رابطه میشه. البته میشه بعد از اون هم قرص بخوری اما بعد از 4روز نمیدونم ! من اطلاعات چندانی ندارم ولی میتونی برای اطمینان چندشب قرص ال دی بخور ولی حتما هرچه سریعتر بی بی چک از داروخانه تهیه کن و خودت میتونی آزمایش رو انجام بدی.

 14. ali گفت:

  salam.aya azmayesh kamelan motmaen konande has

 15. پریسا گفت:

  سلام میشه جواب منو بدیدمن تودوران شیردهی هستم عادت ماهانمم دیربه دیره امشب شب ۴عادتم بود که خونریزیم کم شده بود باشوهرم نزدیکی کردم احتمال حاملگیم هست جلوگیریم نکرد

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   بله احتمال حاملگی وجود داره حتی در دوران شیردهی. توصیه می شود از روش های جلوگیری استفاده شود.

  2. مریم گفت:

   عزیزم خانومی ! دخول در واژن به هنگام عادت ماهیانه حرام هست !

 16. نرگس گفت:

  سلام .من درنزدیکی زمان قاعدگی روز20 رابطه داشتم. آیا احتمال بروز حاملگی هست واز قرص های پیشگیری استفاده کنم.باتشکر

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   بله حتما از قرص پیشگیری استفاده کنید.

 17. نرگس گفت:

  باسلام .ایا در روز اول یادوم بعداز پاکی از قاعدگی نیز باید جلوگیری کرد؟ با تشکر

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   در دوران قاعدگی هم بهتر است جلوگیری شود یا نزدیکی نباشد. ولی پس از پایان قاعدگی حتما برای پیشگیری باید اقدام کنید.

 18. h گفت:

  سلام از آخرین رابطه ام با نامزدم سه ماه میگذره تو این سه ماهم دوره های قاعدگیم مرتب و کامل بود ولی این ماه از زمان قاعدگیم دو روز گذشته.رابطه ب کاملی هم نداشتیم امکان بارداری هست…

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   سه ماه گذشته و شما پریود هم شدید پس دیگه باردار نیستید.

 19. fatemehjamshidi گفت:

  با سلام ببخشید من با نامزدم در صورتی که هر دو نشسته بودیم و ارتباط در حد آغوش و بوس بود امکان دارد منی ……… رفته باشد با توجه به اینکه سیکل من ۱-۱۱-۹۱ ..۳-۱۲-۹۱…۲۹-۱۱-۹۱ و این دفعه هم ۱۸-۱-۹۲ که آخرین بار ۴ روز بود آیا من حامله هستم علت دو بار پریود شدن چیست ؟مرسی

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   آیا دخول انجام شده؟ همیشه دوره ماهیانه چند روز طول میکشید؟

   1. fatemehjamshidi گفت:

    خیر دخولی انجام نشده ..دوره ماهیانه 6 روز طول می کشید ..آیا در این زمان یعنی 17 فروردین زمان
    تخمک گذاری بوده است ؟؟دلیل این دو بار پریود شدن چیست ؟

 20. مریم گفت:

  باسلام -من میخام با نامزدم رابطه داشته باشم چیکار کنم باردار نشم -خواهشا راهنمایی کنید

 21. farahnaz گفت:

  با سلام.اگر بعد از رابطه جنسی مشکوک با مصرف قرص پریود بشیم امکان حاملگی وجود داره؟تا جای که من مطالعه کردم (ظاهرا) نباید چنین اتفاقی بیافته؟من 1قرص اورژانس 1شنبه مصرف کردم و 12 ساعت بعد بجای دومی HD رو مرتب مصرف کردم که تا 5شنبه و دیگه قرص نخوردم که شنبه هم پریود شدم و 7 روز هم طول کشید.

 22. nazanin گفت:

  سلام.من 25 سالمه و 2روز بعد از تموم شدن دوره ماهانه با نامزدم رابطه برقرار کردم اما دخول انجام نشده فقط الت هامون برخورد داشت ایا احتمال حاملگی هست یا نه؟ تورو خدا زودتر جواب بدید خیلی نگرانم 🙁

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   درصورتیکه منی به آلت شما برخورد داشته باشد احتمال حاملگی کم است اما ممکن است. برای اطمینان تست بارداری انجام بدید.

 23. سحر گفت:

  سلام ممنون که جواب سوالا رو میدید
  من حدود 3 ماهه عقد کردم حدود 20 روز پیش باهمسرم فقط در حد بوسه و مالش بود اون هم با لباس
  من پریودی خیلی نا منظمی دارم و چون مدتیه تیروئید کم کار هم دارم خیلی بد و نامنظم پریود میشم و همیشه برای اینکه پریود بشم یکی دوروز قرص جلوگیری مصرف میکنم و بعد از یه هفته پریود میشم ولی این بار حتی بعد از یه هفته ام پریود نشدم
  وای دارم از ترس میمیرم …چون واقعا نزدیکی نداشتیم و من بخاطر احتیاط حتی نذاشتم لباس در بیاریم
  علت این پریود نشدنم چیه ؟
  تروخدا جوابمو بدید
  حتی جرات ندارم بی بی چک بگیرم

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   با خیال راحت بی بی چک استفاده کنید چون احتمال بارداری شما 1 در 1000

  2. بانوی پارسی گفت:

   درود
   باخیال راحت از بی بی چک استفاده کنید. شما نمیتونید باردار باشید فقط برای اینکه خیالت راحت بشه.

 24. ی گفت:

  سلام. روز 26 رابطه داشتم و روز 27 پریود شدم. مطمئنا دلیل بر عدم بارداریه؟ خیلی استرس دارم خواهشا زود جواب بدین

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   درصورتیکه تاریخ پردیودی در ماه های قبل 27 ام یا همین حدود بوده نشان دهنده عدم بارداری می باشد.

 25. دریا گفت:

  سلام. چقدر خوبه که سریع به سوالات جواب میدید.
  من در شهری زندگی میکنم که خیلی حساس هستند که دختر در دوران عقد باردار نشه. من الان عقد هستم و هفته قبل، دو روز بعد از اتمام پریودم، با همسرم رابطه داشتم. البته به این صورت که فقط آلتهامون………. هنوز منی از ایشون خارج نشده بود… اما من چیزی حس نکردم. آیا ممکنه من باردار شده باشم؟ با توجه به اینکه سینه هام خیلی درد میکنه. و گاهی زیر شکمم درد میگیره.
  تو رو خدا زود بهم جواب بدین. ممنون

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   از پیش آب مرد هم ممکنه بارداری اتفاق بیوفته. حتما بیبی چک رو از داروخانه تهیه کنید و در اسرع و آزمایش بدید.

 26. سارا گفت:

  سلام من حدود 1 هفته پیش با نامزدم رابطه داشتم کامل ولی نمیدونم چیزی …..اصلا و 3 روز بعد 2 قرص LD خوردم و تا 4 روز صبر کردم و دوباره 2 دیگه خوردم تا دیپریود نشدم ولی دائما حالت تهوع دارم بی بی وچکم چک کردم خبری نبود یعنی حاملم؟ میترسم؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   خانم این طرز استفاده از قرص LD اصلا درست نیست. اینطور به بدنتون آسیب میرسه و میتونه خطرناک باشه و باعث خونریزی بشه. حتما آزمایش بدهید.

 27. امیــــــــــــر-فوری تروخدا جواب بدین گفت:

  راستی نشونه های بارداری از کی معلوم میشن؟

 28. زي زي گفت:

  سلام
  من حدود 3 هفته پيش با نامزدم رابطه داشتم در حد خوردنه آلتامون به هم.اما…………..من روز پريدم10 يا 11 هر ماه شروع ميشه و مرتب هست روزي ام كه با هم رابطه داشتيم دهم ماه بود و من 12 پريد شدم به مدت 7 روز اما بعد از 10 روز دچار لكه بيني شدم آيا احتمال حاملگي هست.
  ممنون ميشم زود جوابمو بديد خيلي نگرانم.

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   خیر احتمال باردار ی وجود ندارد.

 29. زي زي گفت:

  ممنونم از توجهتون

 30. مهرداد گفت:

  با سلام.3روز پس از تمام شدن پریودیه نامزدم نزدیکی داشتیم.با کاندوم.اما هنگام ارتباط از مقعد کاندوم پاره شد.از ترس اینکه پیشاب با واژن برخورد کرده از روش اورژانسی به طور صحیح استفاده کردیم.الان 4 روز میگذره از روزی که روش اورژانسی استفاده کردیم اما کماکان از پریودی خبری نیست.احتمال حاملگی وجود داره؟؟؟ اگه وجود داره کی با آزمایش خون معلوم میشه؟؟؟ با تشکر

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   پس از استفاده از روش اورژانسی ممکنه تاریخ پریودی تغییر کنه و ممکنه که این اتفاق نیوفته. این دلیل بر بارداری نیست. ولی میتونید برای اطمینان آزمایش خون رو انجام بدید.

 31. اکبر گفت:

  سلام
  من هر وقت با نامزدم نزدیکی میکنم زیر شکمش درد میگیره هنگام نزدیکی و بعدش داخل واژن احساس سوزش میکنه البته نزدیکی ما سطحیه چون پرده داره میخواستم زحمت بکشید بگید دلیلش چیه؟سوال بعدیم اینه بی بی چک بعد از چند روز جواب میده؟ممنون

 32. تارا گفت:

  باسلام.من ماه گذشته دوروز بعد از اتمام پریودم با نامزدم رابطه داشتم البته درحد ………… من لباس زیر به تن داشتم ولی ایشون نه که مقداری ا…………… من 24ساعت بعد ازروش اورزانسی استفاده کردم که ده روز بعد من به مدت سه روز ومقدار بسیارکم پریودشدم آیاامکان بارداری وجودداره توروخداجوابموبدین حتی جرات نمیکنم ازبی بی چک استفاده کنم

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   خیر امکان بارداری وجود نداره. پریودی شما به علت استفاده از روش اورژانسی است.

 33. ساراي گفت:

  باسلام.من وهمسرم تقريبا يك هفته پيش با هم رايطه داشتيم ازهيچ روش پيشگيري هم استفاده نكرديم مني همسرم داخل واژنم ريخت ولي سريع باآب شستشو دادم وكمتراز24ساعت ازروش اورژانسي به طورصحيح استفاده كردم باتوجه به اينكه درزمان نزديكي پريودم فقط چندروز بود كه تمام شده بود ولي درعرض كمتراز10روز دوباره پريودشدم.آيااحتمال بارداري هست؟؟علت پريود پيش ازموعدم چيه؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   پریود شدن بی موقع شما پس از استفاده از روش اورژانسی به دلیل همین قرص است. اصلا نگران نباشید.

 34. نیلوفر-آ گفت:

  سلام.من و نامزدم 7 خرداد یک رابطه خیلی مختصر جنسی داشتیم.آلت هامون باهم تماس داشتند و قبل از ارضا هردومون رابطه تموم شد. همون شب یک مایع متمایل به شیری رنگ که بو هم نداشت از من خارج شد.تا چهار یا پنج روز بعد از اون صبح ها سرگیجه شدید و کمی حالت تهوع داشتم و دردی شبیه پریود گاهی میگرفتم. ولی 15 خرداد طبق نظم همیشگی پریودم پریود شدم و تمام حالت هام مثل ماه های گذشته و عادی بود. و دیگه خبری از سرگیجه و تهوع نیست.
  میخواستم ببینم آیا امکان باردار بودنم هست؟
  خیلی نگرانم.

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر زیرا شما پریود شدید. اصلا نگران نباشید و با خوردن میوه و مغزها خودتون رو تقویت کنید.

   1. نیلوفر-آ گفت:

    از پاسختون خیلی ممنونم.
    یک سوال دیگه هم داشتم.
    دیروز صبح پریودم تموم شد اما امروز غروب کمی خون ریزی داشتم.
    میخواستم ببینم علت خاصی داره؟ خیلی ممنونم.

    1. بانوی پارسی گفت:

     احتمالا آخرای پریودیت بوده و هنوز کامل تموم نشده. فکر نمیکنم علت خاصی داشته باشه

 35. نازنین گفت:

  سلام ببخشید من با نامزدم رابطه داشتم …..خواسم بدونم احتمال بارداری من هست؟؟ و اینکه من هنوز پرده بکارت دارم…. خواهشا پاسخگو باشید-ممنون میشم….

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   لطفا مطلب بالا رو کامل بخونید. کسی با رابطه از عقب باردار نمیشه ! لطفا دیگه این سوال رو نپرسید !!

 36. ریسک گفت:

  با سلام

  بنده 4 روز بعد از اتمام دوران پریودیم با نامزدم در حد تماس ………رابطه داشتیم ولی هیچ دخولی صورت نگرفت و پرده من هم کاملا سالم است ولی از هیچ روش اورژانسی استفاده نکردم

  آیا احتمال بارداری هست

  توروخدا وحشتناک میترسم

  دوران قاعدگی بنده 25-28 روزه است

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   اگر مایع منی با آلت شما هیچ تماسی نداشته امکان بارداری وجود ندارد. در غیر اینصورت حتما آزمایش انجام دهید چون در زمان پرخطر بوده اید.

 37. هانی گفت:

  سلام خواهش میکنم جواب بدین که خیلی استرس دارم.من روز 26 ماه پیش با دوستم رابطه داشتم و دخولی صورت نگرفت………… پس فردای اون روز یعنی 28 پریود شدم و حدود 5-6 روز طول کشید در صورتی که باید 12 ماه آیندش پریود میشدم و حدود 14 روز زودتر پریود شدم.البته چون تقریبا سال اول پریودم هست کمی نامنظمه همیشه.حالا چون ماه پیش 28 پریود شدم این ماه هم منتظر بودم که 28 بشم اما امروز 31 هست و من هنوز پریود نشدم آیا احتمال باردیری وجود داره؟بااینکه 1 ماه از اون موضوع میگذره.یا باید همون 12 منتطر پریودم باشم؟نمیدونم اصلا خواهش میکنم کمکم کنید آیا احتمال حاملگی وجود داره؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   یعنی چی اولین سال پریودم هست ؟! اگه همیشه این نامنظمی وجود داره حتما سونوگرافی انجام بدید تا دکتر علت اون روبررسی کنه. اما وقتی پریودیتون کامل شده با وجود اینکه در همون تاریخ ماه قبل نبوده احتمال حاملگی وجود ندارد.

   1. هانی گفت:

    مرسی از راهنماییت عزیزم.خیلی کمک کردی…

 38. هانی گفت:

  مرسی از راهنماییتون.اما همه میگن از موقعی که آدم پریود میشه برای اولین بار تا 1 سال بعدش نامنظمه تاریخش.
  حالا بنظر شما اصلا احتمال حاملگی وجود نداره؟آخه خیلی میترسم

  1. بانوی پارسی گفت:

   خواهش می کنم. بله همینطوره

 39. بهاره گفت:

  یه چیز دیگه من رژیم سختی گرفتم که بتونم وزن کم کنم برای عروسیم. نمی دونم لازم بود بگم یا نه اما گفتم که بدونید توی سه ماه از 73 کیلو خودم رو به 64 و نیم کیلو رسوندم و باز هم می خوام خودم رو تا اواخر مرداد به 60 کیلو برسونم.ممنون میشم اگه زودتر جواب منو بدید

  1. بانوی پارسی گفت:

   درمورد سوال قبلیتون نمیتونم نظری بدم چون ازین قرص ها زیاد سردرنمیارم. این رژیم سخت غذایی هم میتونه قاعدگی رو نامرتب کنه. کلا هر تغییری در بدن اتفاق بیوفته تاثیر گذاره و استرس هم میتونه تاثیر داشته باشه.

 40. لیلا گفت:

  لطفا جواب من رو بدید
  قبلا هم پرسیدم
  من یکه رابطه جنسی (نه کامل) با یک آقایی که عمل وازکتومی رو ۸ سال پیش انجام داده داشتم (روز ۸ ام قاعدگی)ولی چون به دلیل ترسم قبلا زیاد از روش اورژانسی استفاده کردم نگرانم که دوبازه اسفتاده کنم می خواستم ببینم آیا احتمال بارداری وجود داره یا باز هم از روش اورژانسی استفاده کنم؟۲-آیا می تونم مطمئن باشم که با ایشان اصلا حامله نمی شم؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   درمورد عمل وازکتومی اطلاعات چندانی ندارم اما ماهی یکبار میتونید از روش اورژانسی استفاده کنید. ولی هر چه دیرتر این روش رو بکارببرید اثرش کمتر خواهد بود. پس حتما آزمایش رو هم انجام بدید.

   1. مهرنوش گفت:

    با عرض سلام من با نامزدم رابطه اي داشتم اما از رو لباس بود يعني هم اون لباس تنش بود هم من و خودش رو روي من ماليد ايا امكان بارداري هست؟ تو رو خدا جواب بديدددددد.؟

    1. بانوی پارسی گفت:

     سلام. خیر

 41. تبسم گفت:

  سلام
  من ماه پیش 19 پریود شدم روز 27 با همسرم که الان در دوران عقد هستیم رابطه مشکوک داشتم برای همین قرص لونژیل مصرف کردم و 12 ساعت بعد هم یکی دیگه خوردم .
  بعد روز 1 تیر پریود شدم که اوایلش زیاد بود بعد تا امروز که 13مه لک بینی داشتم که امروز خیلی شدید شد. دوره پریود منم معمولا 4-5روزی جلو میزنه یعنی زودتر میشم.
  میخواستم بدونم این شرایط مال قرصه و تغییرات هورمونی بدنم؟ از نظر بارداری چی؟الان که 13 زیاد شده مال سیکل پریودمه ، یعنی اون ماه که19 شدم حالا این ماه 13مه؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   خیر . وقتی پریود شدید یعنی باردار نیستید. این تغییرات به دلیل استفاده از قرص های ضدبارداری هست گاهی زودتر گاهی دیرتر و کم و زیاد پریود میشید. نگران هیچی نباشید.

 42. مری گفت:

  سلام
  من 10 ماه پیش رابطه داشتم البته 1 روز از پایان پریودیم گذشته بود. . 23 همان ماه با 1هفته زودتر پریود شدم اما این ماه 3روز هست که پریودیم دیر شده آیا حاملگی صورت گرفته؟ لطفا جواب دهید

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   خیر

 43. خدیجه عدالت دوست گفت:

  با سلام
  من 29 ساله هستم و مبتلا به بیماری آب سیاه یک بار عمل کردم ومیخواهم بدانم می توانم باردار شوم یا خیر ؟لطقا سریع ج دهید متشکرم

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   از این بیماری چیزی نمیدونم. بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.

 44. navid گفت:

  salam . man ba namzadam ertebate bedone dokhol anjam dadim va ishon parde dare va inke hch enzevali anjam nashod faghat man motmaen nistam k pish ………….nazdiki kardim ! aya ehtemale bardari hast? va in k fardaye in nazdiki namzadam darde shekamie besiar va lake bini e kam dasht va pishe doctor e sonografy az rahem raftim o chek up pardeye bekart ! doctor goft k hch moshkeli vojod nadare ! aya hanoz ham momkene ishon bar dar beshan?? va soale digam ine k aya ghorse lD faghat be sorate kerem range ta kheir! mamnon misham be soalatam pasokh dahid chon besiar esteres daram va darsadesh cheghade?!

  1. navid گفت:

   mishe pasokh bedi khahesh mikonam

  2. بانوی پارسی گفت:

   درود
   حتما سوالاتتون رو از دکتر پرسیدید و ایشون بهتر می تونن راهنمایی کنن . در صورتیکه مطمئن هستید تماسی با واژن نداشتید بارداری اتفاق نمی افتد. من فقط با توجه به دانسته ها و مطالعاتی که داشتم این چند نکته رو بازم اینجا برای همه دوستان می نویسم. در صورتیکه متن بالا فکر میکنم تا حدودی سوالات خیلی از عزیزان رو جوابگو باشه.

   لطفا توجه داشته باشید که :

   1. بارداری در صورتی رخ خواهد داد که منی یا پیش آب (که دارای اسپرم است) با آلت زن تماس داشته یا داخل واژن شود. این تماس ممکن است خیلی کم باشد ولی باز هم این احتمال وجود خواهد داشت.
   2. در دوران قاعدگی نیز احتمال بارداری وجود دارد اما این احتمال کمتر از مواقع دیگر است.
   3. وجود یا عدم وجود پرده بکارت سبب جلوگیری از بارداری نمی شود. درصورت سالم بودن پرده بکارت نیز احتمال بارداری وجود دارد.
   4. احتمال بارداری در دوران تخمگذاری (که در متن این دوره توضیح داده شده ) بیشتر است.
   5. شستن ، یا دستشویی سبب از بین رفتن اسپرم در واژن زن نخواهد شد.
   6. پس از پریود شدن دیگر احتمال بارداری از بین خواهد رفت.
   7. قرص اورژانسی تا 90% احتمال بارداری را کاهش می دهد.
   8. لطفا توجه کنید که اگر اسپرم با واژن زن در ارتباط باشد احتمال بارداری وجود دارد. در صورت برقراری ارتباط به صورت های دیگر (مقعد) به هیچ وجه این اتفاق نمی افتد!
   9. قرص های اورژانسی را فقط ماهی یکبار می توان استفاده کرد.
   10. معمولا پس از استفاده از قرص اورژانسی سیکل قاعدگی بهم می خورد (تاریخ و مقدار آن تغییر می کند )
   11. لطفا قرص های ضد بارداری را دقیقا مطابق توضیحاتی که در بروشور آنها آمده استفاده کنید و از مصرف ناآگاهانه بپرهیزید.
   12. برای اطلاع از وقوع بارداری می توان بی بی چک را پیشنهاد داد که البته 100% آن را نشان نمی دهد.
   13. بهترین راه پی بردن بارداری آزمایش و سونوگرافی است.

   باز هم از همه دوستانی که لطف داشتند و سوالات ونظراتشون رو ارسال کردند ممنونم . و عذرخواهی می کنم که نتونستم به همه سوالات جواب بدم. تا جائی که آگاهی داشته باشم و قبلا به اون اشاره ای نکردم حتما جواب خواهم داد زیرا بنده پزشکی نخوندم، بلکه مهندسی کامپیوتر خوندم ! پس قادر به پاسخگویی به سوالات خیلی تخصصی نیستم.
   با تشکر از تمامی عزیزان

 45. ساناز گفت:

  سلام آیا در نزدیکی شروع پریود ریخته شدن آب منی داخل واژن باعث حاملگی میشود ؟ میگن وقتی علاِیم شروع شدن پریود رو داریم که مثلا فرداش یا پس فرداش پریود میشیم احتمال حاملگی نیست درسته ؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   جواب سوالتون رو در قسمت سوال navid پاسخ داده ام.

 46. رضا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  نامزدم بعد از رابطه مشکوک قرص اووسیز اورژانس مصرف کرد یکی 3 ساعت بعد یکی هم 12 ساعت بعد. همیشه چند روز قبل از پریودش درد داشت. ولی اینبار نداشت. سر موقع هم پریود شد. ولی میگه همیشه 6 روز طول میکشیده ولی الان بعد از 3 روز قطع شده. و بعد از 3 روز لکه های زرد دیده. آیا حاملگی هست؟؟
  خیلی نگرانم

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   جواب سوالتون رو در قسمتی که navid سوال کردند جواب دادم.

 47. مینا گفت:

  باسلام ..
  من 4 تیر پریود شدم و چند روز بعد رابطه سطحی داشتیم… .. الان مرداد ماهه که پریودم عقب افتاده خیلی میترسم جال نگرانی است؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   حتما یه تست بارداری جهت اطمینان انجام دهید.

 48. امیر گفت:

  با عر ض سلام و خسته نباشید و تشکر از پاسخگویی شما
  بنده در دوران عقد به سر می برم و متاسفانه رابطه محافظت نشده داشتم …… ، همسرم بعد از 24 ساعت قرص لونژیل 2 عدد همزمان مصرف کرد و امروز از اون رابطه 8 هفته می گذره و توی این مدت پریود اولش با 5 روز تاخیر نسبت به ماه قبل و پریود دومش 17 روز بعد از پریود اول انجام گرفت ، در حالی که تقریبا پریودهاش منظم بود ، اما در این چند هفته همسرم حالت تهوع داره و دیروز برای یک مشکل دیگر آزمایش خون داد که پزشک گفت غدد تولید کننده شیر شما زیاد هست و آزمایش برای تیروئید نوشت ، اما در اون زمان ما به حاملگی مشکوک نبودیم ام بعد از این شک کردیم ، من چند تا سوال داشتم ، 1- چند روز بعد از رابطه باید با بی بی چک تست انجام بشه و فاصله اش از پریود هم مهم هست؟ , 2- چند روز بعد از رابطه سونوگرافی حاملگی رو مشخص می کنه ؟ 3- چند روز بعد از رابطه می توان آزمایش خون برای حاملگی داد و فاصله اش از پریود هم مهم هست ؟ 4- بهترین تست برای حاملگی چه تستی هست ؟ 5- اگر حاملگیی انجام بشه خطرات سقط جنین چی هست و این روش نیاز به عمل سنگین داره ؟
  با تشکر

 49. تارا گفت:

  سلام من تخمدانم کیستهای ریزداره و پریودنمیشم ایا احتمال بارداری هست باوجوداینکه پریود نمیشم

 50. مرضیه گفت:

  سلام ممنون از اطلات مفیدتون

 51. raha گفت:

  salam khastam bedunam ba yekbar nazdiki bad az 3mah emkane bardar shodan hast?

  1. بانوی پارسی گفت:

   خیر

 52. asal گفت:

  روش اورژانسی چیه

 53. پگاه گفت:

  باسلام. من دختر باکره 29 ساله ام. حدود 21 روز اولین بسته قرص سیپروترون کامپاند را جهت تنظیم عادت ماهیانگی مصرف کردم. پس از اتمام دوره اول مصرف و حدود 5 روز بعد از آن، رابطه سطحی از …. ضمنا هیچ دخولی صورت نگرفت) و ظرف کمتر از 10 ثانیه بعد فورا با آب و صابون شست و شو دادم. حدود 3 الی 4 ساعت بعد پریود شدم. و از روز پنجم هم دوباره مصرف ببسته بعدی قرص را شروع کردم. سوالم اینجاست که؛ با توجه به اینکه الان یک هفته از این جریان میگذره و مصرف یک بسته آن قرص را هم تمام کردم ، استرس بارداری وجود دارد؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   با سلام به دوستان عزیز
   اگه با دقت مطالعه کرده باشید بارها ذکر کرده ام که وقتی دخول صورت نگیرد بارداری اتفاق نمی افتد! و همچنین وقتی پس از رابطه تان پریود می شوید به هیچ عنوان باردار نخواهید بود.

 54. کیمیا گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز من یه سوال داشتم…..خانومی هستم 36 ساله دارای دو فرزند دخترو پسر حدودا 4ماه پیش من باردار شدم و قصدداشتم فرزندمو بدنیا بیارم نزدیک به 4ماه از بارداریم گذشته بود که برای آزمایش غربالگری به سونوگرافی رفتم و متوجه شدم که جنین سه هفته ی قبل داخل رحمم سقط شده بود حدودا بعد از دوهفته جنین از بدنم خارج و سقط شد و خونریزی خیلی زیادی داشتم اما بعد از اون سقط جنین دیگه پریود نشدم و حدودا دو ماه میگذره…میخواستم بدونم امکانش هست که من باردار شده باشم یا خیر؟؟و اگر باردارم سقط جنینم روی کودک تاثیری نمیزاره؟؟ممنون از کمکاتون

  1. بانوی پارسی گفت:

   با سلام
   در این مورد اطلاعی ندارم بهتره با یک دکتر متخصص سوالتون رو درمیان بزارید.

 55. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید من ب صورت ماهانه نامنظم پریود میشم بعد از این ک پریودیم خوب شد با نامزدم نزدیکی داشتم بدون دخول اما بعد سه یا چهار روز باز دوباره پریود شدم و خون ریزی دارم احتمال حاملگی هس؟ممنون میشم جوابمو سریع تر بدین

 56. مختار گفت:

  سلام، ایا یک سال پس از یائسگیزن احتمال بارداری وجود دارد ؟سن زن 52 سال.

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   پیش اومده که زنان در سن بالا هم باردار شوند. برای تشخیص دقیق باید آزمایش انجام شود.

 57. shabnam گفت:

  سلام من یه روز قبله اینکه پریودیم تموم شه با نامزدم رابطه داشتم بدش چند قطره خونه غلیظ اومد بد اون روز تا یه هفته لکه شدم بد یه هفته ک لکم تموم شد تا 1 ماهو نیم پریود نشدم ولی الان ی کم لکه شدم دیگ خونریزی ندارم پریودیم مختل شد.من پرده ی بکارت دارم از جلو رابطه نداشتم اب منی رو شکمم ریخته شد میترسم باردار شده باشم ینی امکان داره ک اب منی رفته باشه توش? من علایم بارداری جز اینکه پریودیم اینطور شده ندارم توروخدا راهنماییم کنین ممکنه باردار باشم??co

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   شما میگید که بکارت دارید و منی با بکارتتون هیچ تماسی نداشته ، پس چطور می تونید باردار باشید دوست عزیز !

 58. ر گفت:

  سلام من دیروزبانامزدم رابطه داشتم مایع منی رو آلتم ریخت لطفاراهنمایی کنیدچیکارکنم حامله نشم؟من باکره هستم دخولم صورت نگرف

  1. بانوی پارسی گفت:

   قرص اورژانسی مصرف کنید. البته اگه دیر نشده باشه

 59. فاطمه گفت:

  با سلام من دو روز بعد از پریودی با نامزدم رابطه داشتم فقط لاپایی منی رو بیرون ریخت ولی پیش اب به آلتم برخورد کرده من پرده ام دارم میخواستم بدونم احتمال حاملگی هست

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. در این گونه موارد که پس از برقراری رابطه احتمال حاملگی را می دهید باید از قرص های اورژانسی استفاده کنید.

 60. فاطمه گفت:

  خواهش میکنم جواب بدین

 61. n گفت:

  با سلام خسته نباشید من چندتا سوال داشتم
  یک ماه اقدام به حاملگی کردم آخرین دوره قاعدگیم برج۹بود یک هفته از شروع قاعدگیم میگذره دو بار تست انجام دادم خط tکمرنگ بود بعد یک هفته فقط دو روز لخته خون جزعی دارم که شبیه به دوره قاعدگیم میخواستم بدونم الان من باردار هستم تا حالا دوره قاعدگیم اصلا عقب نیوفتاده ؟
  لطفا ک جواب منو بدین خیلی دوست دارم باردار باشم خیلی نگرانم

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام میتونید یکباردیگه تست بیبی چک رو انجام بدید و برای اطمینان از نتیجه قطعی آزمایش انجام دهید.

 62. Roshach گفت:

  لطفا ج بدید اگر بارداری باشی با استفاده از بیبی چک حتما نشون میده

 63. بانوی پارسی گفت:

  سلام. بیبی چک نمیتونه جواب صددرصد رو بهتون بده . اگه مثبت بود احتمال اینکه مثبت باشه خیلی زیاده

 64. مهتاب گفت:

  سلام خسته نباشید با شوهرم نزدیکی داشتم ولی ن از راه دخول اما اب منی شوهرم مقداری ریخت رو واژنم من باکرم ایا امکان بارداری داره درصورتی ک باکره ام؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   بله امکان بارداری بسیار کم وجود دارد

 65. ندا گفت:

  با سلام من دوسال با شوهرم ازدواج کردم و نزدیکی به خاطر ترسم نداشتم تا اینکه رفتم ودکتر خودش پردم رو برداشت حدود دو هفته پیش با شوهرم رابطه داشتم اما سطحی دخول صورت نگرفت ولی منی شوهرم روی واژنم ریخته شد الان چند روزه دچار تهوع واسهال وکمی تنگی نفس شدم درزم من میگرنم دارم ولی این حالت هارو نداشتم ایا ممکن دچار حاملگی شوم

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام ، لطفا از بی بی چک استفاده کنید

 66. لیلی گفت:

  تورو خدا جوا بدین دست اغشته به پیشاب به واژن مالیده شه بطوری که به دهانه واژن برخورد نکنه احتمال بارداری هستش????

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. خیر

 67. بانوی پارسی گفت:

  سلام اگه قرص استفاده می کند مشکلی ندارد

 68. samaneh گفت:

  خيلي خوبه به راحتي به سوالات جواب ميدن

 69. samaneh گفت:

  من ٧ماه هست که عروسي کردم و ميخواهم باردار شوم هيچگونه پيشگيري هم انجام نميدهم ولي پريودي نامنظمي دارم لطفأ بگوييد من چکار کنم که زود باردار شوم

  1. بانوی پارسی گفت:

   مشکلات نامنظم پریودی به خیلی عوامل برمیگرده. ممکنه کیست ، مشکلات هورمونی ، تغییر آب و هوا و استرس باشه. به دکتر مراجعه کنید و سونو انجام دهید.

 70. بی نام گفت:

  سلام. ی سوال دارم لطفا هر چ زودتر جواب بدین. من حدود ی ماه پیش با نامزدم رابطه سطحی داشتیم اما پیشاب نامزدم پس از خارج شدن ب مقدار کمی رو دهانه ی واژن من ریخت ک بلافاصله با دستمال همه ان را پاک کردم وهیچگونه قرصی نخوردم. الان من چند روزی است ک پریودیم عقب افتاده است ولی استرس زیادی دارم ایا ب دلیل استرس است ک پریود نمیشم یا واقعا اتفاقی افتاده است؟ خ نگرانم. روش های قطعی سقط جنین رو هم بگین لطفا

 71. meh .mah گفت:

  aliiiiiiyeh

 72. فاطمه گفت:

  سلام من 24 سالمه دوماهه عروسی کردم و چند تا سوال دارم 1.من قبلنا اکثرا دوره پریودم 6روز زودتر از دوره قبلی میشد ینی هر 24 روز یکبار ولی بعدها تقریباً درست روزه خودش یا فوقش یکی دو روز زودتر پریود میشم آیا من پریود منظمی دارم؟؟ و سوال دوم اینکه خیلی برام مهمه من روزه یازدهم پریودم با همسرم نزدیکی داشتم در ….همسرم گفت تمام منی رو داخل ریخته منم بلافاصله رفتم دستشویی یکمیش ریخت بیرون و با انگشتم هم داخل رو شستم آیا امکان بارداری وجود داره؟؟؟ و اینکه من به هیچ عنوان نمیتونم قرص ضد بارداری استفاده کنم در حده مرگ حالم بدمیشه چکار کنم بجاش؟؟؟؟خواهش میکنم جواب سوالامو بدین خیلی برام مهمه

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. دوره قاعدگی شما منظم است. راه های زیادی برای جلوگیری از بارداری وجود داره . با شستن نمی توان از بارداری جلوگیری نمود.

 73. مرجان گفت:

  سلام خسته نباشيد ببخشيد من يك سوال داشتم ممنون ميشم اگه جواب بديد،من پريشل باهمسرم نزديكي داشتم وهر دو ارگاسم شديم و جلوگيري نكرديم اين درصورتيه كه من يك هفته بعداز تموم شدن زمان پريودم هست،ولي امروز صبح بي بي چك استفاده كردم و منفي بود ،امكان بارداري هست؟ايا براي باردار نشدن بايد ازين قرصهاي اورژانسي امروز استفاده كنم يا نه؟ممنون

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. بهتر است برای اطمینان استفاده کنید.

 74. faezeh گفت:

  سلام خسته نباشید من توی 3 روز قبل یک رابطه بدون دخول داشتم و مطمئن نیستم اب منی روی التم ریخته یا نه…بعد این سه روز پریود شدم ولی خیلی کمه احتمال بارداری وجود داره؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. خیر

 75. faezeh گفت:

  و اینکه میدونستم تو همین روزا پریود میشم و واقعا هم شدم ولی مث قبل که 3 روزه اول خونریزیم زیاده نیست…خیلی کم تره

 76. faezeh گفت:

  لطفاااااااا جواب بدین????????????????

 77. خودم گفت:

  من بانامزدم رابطه داشتم از کاندوم استفاده کردم بعد دیدم کاندوم افتاده منی رو هم بیرون ریختم از روش اوزانسی هم استفاده کردم خواستم ببینم نامزدم حامله میشه زودج بدین نامزدم نه میخوره نه چیزی ازنگرانی منم واغون کرده

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   خیر. فقط نباید سرخود هر قرصی رو استفاده کرد. روش اورژانسی کفایت می کنه و نیازی به استفاده از چندین قرص ال دی وجود نداره. برای اطمینان می تونید به دکتر مراجعه کنید و ازمایش بدید.

 78. Zahraaaaaa گفت:

  سلام خسته نباشین…من تو چندروزی که پریود بودم رابطه داشتم …و ماه بعد پریود شدم میخواستم بدونم احتمال حاملگی هست یا نه تورو خدا جواب بدین

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. پس از پریود شدن امکان حاملگی وجود ندارد.

 79. ناشناس گفت:

  سلام ببخشید من سوالی برام پیش اومده که منو خیلی نگران کرده من حدود دوسال است که ازدواج کردم و از روش پیشگیری طبیعی استفاده میکنیم البته به این صورت که فقط منی داخل واژن ریخته نمیشه ولی پیش اب ریخته میشه و مسائل دیگه که در روش پیشگیری طبیعی اهمیت داره رعایت نمیشه چون اگه باردار میشدم هم خیلی مهم نبود حالا یه سوال دارم من و همسرم مشکلی داریم که تو این دو سال من باردار نشدم؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. این موضوع رو با متخصص زنان و زایمان درمیون بزارید.

 80. fatemeh گفت:

  سلام من یه دختر 20ساله هستم با پریودی نامنظم
  دوماه پیش با نامزدم رابطه سطحی داشتیم وقتی منیش رو روی شکم من ریخت شک دارم با دستم وارد واژنم شده باشه من شرایط دکتر رفتن رو ندارم ولی ترو خدا شما کمکم کنین پنج دیقه گذشت که با دستمال پاکش کردم بعد از بیست دقیقه دوش گرفتم تقریبی هفت روز قبل از پریودیم بود حدود دوازده روز بعدش که پریود نشدم بی بی چک انجام دادم منفی بود روز سیزدهمش ازمایش خون دادم اونم منفی بود توی این ماه آخر دوتا بی بی چک دیگه هم انجام دادم اونا هم منفی بودن
  ترو خدا بگید امکان داره باردار باشم

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. با توجه به اینکه دوماه گذشته و پریود نشدید حتما به پزشک مراجه کنید و سونوگرافی و آزمایش خون انجام بدید.

 81. fatemeh گفت:

  ایا امکان داره من باردار باشم چون الان دوماه. پریود نشدم سر گیجه دارم خیلی خوابم زیاد شده سینه هم بزرگ و سفت شدن چندهفته اول تکرار ادرارمم زیاد بود

 82. fatemeh گفت:

  ترو خدا دکتر جوابمو بده من که همش جواب منفی بود امکان داره باردار باشم

  1. بانوی پارسی گفت:

   عزیزم من که دکتر نیستم ولی با توجه به گفته هاتون که میگید دوماه پریود نشدید میگم بهتره مراجعه کنید من نمیتونم نظری بدم.

 83. fatemeh گفت:

  سلام عزیزم من رفتم سنو بهم گفت نشونه ای از کیست و بارداری ندارم

 84. نفیسه *** گفت:

  سلام من دختره باکره هستم تقریبا 15 روز بعداز پاک شدنم رابطه ی جنسی داشتم و منی هم به الت جنسیم رفت حالا بازم 15 روز گذشته ومن پریود نشدم یعنی الان 30روز از زمانه پاک شدنم گذشته یعنی احتماله حامله شدنم هس ؟؟؟ تورو خداکمکم کنید چیکارباید بکنم؟؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. احتمال بارداری بسیار کم است اما جهت اطمینان از بی بی چک استفاده کنید و تا چند روز دیگه منتظر باشید اگر پریود نشدید به دکتر مراجعه کنید.

 85. نفیسه *** گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید دوباره مزاحم شدم من دختره باکره هستم 15 روز بعداز پاک شدنم رابطه ی جنسی داشتم شما گفتید صبرکن چند روز شاید پریود بشی ولی حالا هم 35 روز شده و پریودنشدم ایا قرصی میتونم بخورم که پریود بشم ؟؟؟؟ازترس دکتر نمیرم خواهشا کمکم کنید که چی بخورم ؟؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام . خانوم من دکتر نیستم که قرص تجویز کنم. همون قرص ال دی هم کلی خطر داره و باید زیرنظر پزشک مصرف بشه. حتما برید پزشک متخصص و همه چیز رو توضیح بدید

 86. علی گفت:

  سلام
  من و خانمم از روی لباس زیر (شورت) با هم مباشرت داشتیم اما یک لحظه منی از بدنم خارج شد و فقط رطوبت منی یک قطره به لباس زیر خانمم مالیده شد و زودتر رفتن لباسشان را عوض کردند اما ایشان استرس دارند که نکنه باردار بشن. می خواستم بپرسم اصلا از روی لباس زیر احتمال بارداری هست. باتشکر

  1. بانوی پارسی گفت:

   خیر

 87. کرمی گفت:

  سلام…من وهمسرم پنج سال است که ازدواج کردیم والان پنج ماهه که اقدام می کنیم برای بارداری ولی هنوز موفقیت آمیز نبوده….به نظرتون طبیعیه؟؟واینکه همسرم دخانیات مصرف میکنه آیا تأثیر زیادی در قدرت باروری داره؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام دوست عزیز
   به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید .

 88. نیلو گفت:

  سلام من بعد از رابطه ام ب موقع پریود شدم اما خون ریزیم کم بود روزشم کم بود
  ولی این ماه ب تاخیر افتاده
  باکره هم هستم احتمال بارداری هست
  خواهش میکنم زود جواب بدید خیلی استرس دارم

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام دوست عزیز خیر امکان بارداری نیست.
   دوستان توجه کنید ، لطفا مطالب رو کامل مطالعه کنید . پاسخ اکثر سوالات در پست داده شده یا قبلا اعضای دیگر سوالی مشابه داشته اند که پاسخ داده شده. ممنون می شم اگه دنبال پاسخ سوالتون باشید و اگه پیدا نکردید من در خدمتتون هستم. به سوالات تکراری پاسخ داده نخواهد شد.

 89. محدثه گفت:

  سلام…منو همسرم در دوره ی عقد به سر میبریم وباهم رابطه جنسی داریم ولی نه بطور کامل و درحد دخول هم نبوده.روز بعد ازپریودیم باهم رابطه داشتیم که منی ایشون ریخت رو کمر من وشک کردیم که شاید منی سرخورده باشه و به واژن رسیده باشه ولی خب در حد یک درصد احتمال میدادیم.بعد از10روز ازبی بی چک استفاده کردم که منفی بود.بعداون ماجرا بازهم باهم رابطه داشتیم که واژن من با منی ایشون برخوردی نداشت ولی خب سر الت ایشون به فرج من چند بار برخورد کرد و احتمالا الت ایشون حاوی پیشاب بوده…الان نزدیک پریودیم هسش یعنی یک روط تا پریودیم مونده و خیلی استرس دارم که نکنه پریود نشم.من پریودی تقرییا منظمی دارم ولی ماه قبل حدود 4روز جلو افتاد.

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام ، منتظر پریودیتون باشید ، اگه اتفاق نیوفتاد آزمایش انجام بدید.

 90. Sahar گفت:

  سلام من متاهلم و تا حالا قرص ال دی استفاده نکرده بودم از این ماه شروع به مصرف قرص ال دی کردم دو شب خوردم و تو شب دوم شوهرم منی رو دتخل واژن من ریخت ایا احتمال بارداری هست اگه هست میشه قرص اورژانسی بخورم و چگونه؟مرسی

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام درصورتیکه قرص ال دی استفاده می کنید، بطور منظم هر شب تا آخرین قرص اونو ادامه بدید و نیازی به استفاده از قرص های دیگر نیست.
   موفق باشید..

 91. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید،میشه کمکم کنید دارم سکته میکنم من یک سال و نیمه ک نامزدم الان چندماهه ک پریودم نامنظمه دفعه اول ۶ روز عقب افتاد بعد ۱۰ روز الانم ۲۰ روزه ک عقب افتاده بیبی چک هم استفاده کردم منفی بوده،جلوگیری طبیعی داشتیم و مایع منی اصلا برخوردی با من نداشت فقط از پیش آب میترسم چون دخول ب طور کامل صورت گرفت ولی قبل از انزال بیرون کشیدن آیا احتمال بارداری هست توروخدا زود جواب بدید

 92. پرسشگر گفت:

  سلام.یه سوال داشتم.من از قرص ال دی استفاده میکنم .هر روز سر ساعت.منظم.پریود منظمی دارم.6 ماهه که با نامزدم رابطه جنسی داریم.ولی هر سری منی بیرون ریخته میشه.میخواستم ببینم با مصرف منظم قرص اگه رابطه جنسی تو زمانی که تخمک گذاری نمیشه انجام بشه و منی داخل ریخته بشه احتمال بارداری هست? اگه هست چطور باید پیشگیری کنیم? اگه امکان داشته باشه سریعتر جواب بدین.

 93. زهره گفت:

  سلام خسته نباشيد لطفا راهنمايي كنيد نگرانم من ١٦ شهريور يك رابطه داشتم كه قبل دخول كاندوم استفاده نكرديم و الت با من تماس پيدا كرد اما در موقع دخول كاندوم استفاده كرديم دقيقا ١٢ ساعت بعد من پريود شدم ٣ روز زودتر از روزي كه بايد پريود ميشدم ٥ روزه بود ٢٧ شهريور ازمايش خون دادم كه ١٠ روز از نزديكي گذشته بود كه بتا ٢ بود باز هم احتمال بارداري وجود دارد؟ الان يكم دلدرد و ترشحات دارم كه بدون رنگ است ممنون ميشم پاسخ بدين دچار وسواس فكري شدم لطفا زودتر جواب بديد

 94. راضیه گفت:

  سلام خسته نباشید ی روزقبل ازعادتم باشوهرم نزدیکی کامل داشتم وتمام منی به داخل واژنم ریخته شدوفرداش عادت شدم ایاامکان بارداری هست

 95. ب گفت:

  سلام اگردر مدت 5-6 سال از کواندوم استفاده آیا باعث بار دار نشدن میشود؟

 96. الهام گفت:

  سلام
  من 36 سالمه و دو فرزند دارم . مدت شش ماه قرص ال دی مصرف میکردم. و بطور منظم پریود میشدم . ماه قبل مصرف نکردم. آخرین پریودی من چهاردهم شهریوره . روز بیست و هشتم دوره ، نزدیکی بدون جلوگیری داشتم. اما تا امروز که بیستم مهرماهه هنوز پریود نشدم. دیروز بی بی چک استفاده کردم جوابش منفی بود. دوتا آمپول مروژسترون هم سه روز قبل زدم . لازم به ذکره که ماههایی که قرص مصرف نمیکردم در حدود سه روز نامنظم بوده. آیا احتمال بارداری داره؟ لطفا جواب بدین دارم دیوونه میشم

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام . لطفا به پزشک متخصص مراجعه کرده و یا آزمایش خون انجام دهید. درصورتیکه جواب بارداری منفی بود ،چک کنید از نظر هورمونی و یا کیست مشکلی نداشته باشید.

 97. نرگس گفت:

  سلام ببخشيد بعضي سايت ها نوشتن اگر پريود بشيمم امكان بارداي هست ايا همچين چيزي ممكنه؟؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   خیر

 98. مهسا گفت:

  سلام من هر ۳۰ روز یکبار پریود میشم و تقریبا پریودم منظمه.اگه ۷ روز قاعدگی رو حساب نکنم هر ۲۳ روز یکبارپریود میشم
  روز آخر پریودی که بعدش باید برم غسل کنم با نامزدم رابطه خطرناک داشتیم.بنظرتون باید قرص اورژانسی بخورم یا جزو روزهایی محسوب میشه که حامله نمیشم

 99. zizi golo گفت:

  سلام خسته نباشید
  خواهش میکنم جواب سوال منوبدیدکمکم کنیدبشدت نگرانم
  ممنونتون میشم.سوال قبلی من جواب داده نشد.

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام، خیر نگران نباشید

   1. بانوی پارسی گفت:

    باز هم سلام به دوستان عزیز
    لطفا توجه کنید ، سوالات تکراری که قبلا پاسخ آنها چندین بار در پست و در جواب دیگر دوستان گفته شده، پاسخ داده نخواهد شد و مستقیما پاک می شود. لطفا متن را با دقت بخوانید و اگر جواب سوالتان را در دیدگاه های دیگر عزیزان ندیدید، پرسش خود را مطرح کنید .
    دوستتون دارم 😉

 100. Mahsa گفت:

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم اگر یه نفر دختر باشع و پرده ی بکارت داشته باشه ولی در زمان پریودی رابطع داشته باشه ب طوری ک دخول ب صورت سطحی باشه و نه کامل
  امکان بارداری هست؟ اخه من تو اینترنت و جاهای مختلف خوندم اگر مایع منی مرد روی الت ریخته بشه بارداری پیش میاد ب خصوص اگه در دوران قاعدگی زن باشه چون اسپرم ها توسط خون ب داخل رحم راه پیدا میکنن و به عنوان یک میکروب شناسایی میشن این باعث میشه یا اون دختر بادار بشه یا نازا میخواستم ببینم درسته؟ کدوم پیش میاد؟
  باید بگم ک مایع منی مرد با وجوده پرده بکارت وارد شده و باهم.تماس داشتن اونم در دوران پریودی
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 101. منمم گفت:

  سلام.من اوایل مرداد با نامزدم ی مسافرت رفتم ب مدت سه چهار روز.که دقیقا از روز اول بعد پریودم بوده.تو این سه چهار روز چند بار رابطه سطحی بدون دخول داشتیم ک لباس تنمون نبوده ولی منی هم روی الت یا داخل الت ریخته نشد.ایشون هم بعد هر بار ارضا دستشویی رفتن.ولی باز شک دارم ک شاید پیشابشون برخورد داشته باشه و باعث بارداری بشه.روز بعد مسافرت قرص ال دی با روش دقیق اورژانسی خوردم ولی پنج روز از روز اول مسافرت میگذشته.ممکنه باردارباشم؟ چقدر احتمال داره.مرداد ماه پریودم دقیقا مثل بقیه وقتا بوده.ولی شهریور ماه نزدیک چهار روز جلو انداختم.خیییلی نگرانم سریع جواب میخوام.مرسی

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   اگر شهریورماه پریود شدید که دیگه باردار نیستید. تغییر تاریخ عادت ماهیانه شما به دلیل مصرف قرص بوده

 102. سارای گفت:

  سلام خسته نباشی من ماه قبل با نامزدم دو بار رابطه بدونه دخول داشتم ولی منی روی واژنم ریخت هر دوبارم هم قرص اورژانسی خوردم یعنی بعد ۲۴ساعت دو تا قرص ۰/۷۵ باهم خوردم . و روز پریودیم پریود شدم سه روز اول به صورت لکه بود ولی بعدش مثل زمان پریودی خونریزی داشتم که در کل ۶ روز خونریزی داشتم و همچنین لخته خون هم داشتم زیاد .ایا با این وجود احتمال بارداری وجود داره ترو خدا راهنمایی کنید ایا با وجود این لخته خون در خونریزیم احتمال بارداری هست. ممنون

  1. بانوی پارسی گفت:

   با وجود پریودی امکان بارداری وجود ندارد.
   موفق باشید

 103. سارینا گفت:

  سلام خسته نباشی من یک سالی هستش عقد کردم ۱۵روز پیش با نامزدم رابطه از پشت رو داشتم نامزدم منی شو ریخت تویی پشتم یکم از منی هاش ریخت بیرون سریع پاکش ڪردم بعدم رفتم با اب شستم احتمال حاملگی هست؟/؟الان۵روز از پریودم گذشته پریودمم نامنظمه؟/؟جواب بدین مرسی

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام، لطفا از بی بی چک استفاده کنید تا اطمینان کنید حاملگی وجود ندارد.

 104. Eli گفت:

  سلام من بعد 3روز از تمام شدن پریودم با همسرم رابطه داشتم طوری که بار اول با کاندوم بود و بعد از 1ساعت دوباره رابطه داشتیم طوری که بصورت طبیعی پیشگیری کردیم.ایا امکان این هست که منی مانده باشه که احتمال بارداری رو ایجاد بکنه

 105. Kati kati گفت:

  دوستم تازه نامزد کرده از من پرسید گفت من بانامزدم سکس کردم اما اب ریختتوی شرتش اما دختر هست دیر شرتش عوض کرده ایا باردار میشه یانه

 106. فاطمه گفت:

  سلام تورو خدا زود جواب بدید دارم از استرس میمیرم .من توی روز ٣م پریودیم یک رابطه داشتم از عقب ک حتی دخول انجام نشد ولی اب منی ریخته شد روی مقعدم .و من سریع با دستمال پاک کردم .میخاستم بدونم امکان بارداری هست ؟ ممکنه اسپرم وارد واژنم شده باشه ؟ دختر هستم و پرده بکارت دارم .

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. خیر

 107. پری گفت:

  با سلام من بارداری اولم با توجه به سونوگرافی که گفت بچه چند هفته هست حساب کردم تخمکم فردای اتمام پریودی ازاد و بارور شده بود ولی جنینم تو 9هفته سقط شد الان تاریخ تخمک گذاری من فردای اتمام پریودم میشه یا تغییر میکنه؟؟

 108. پرواز گفت:

  سلام
  اگه خونریزی توی روز سوم قاعدگی قطع بشه نشونه ی چیه؟؟