23

درمان مشکل زودانزالی در مردان “قسمت دوم”

تصویر پیدا نشد !

حالت هايي که کمک مي کند تا مدت زمان بيشتري انزال را به تعویق بیاندازید .
ابتدا حالت کلاسيک مرد بالا، بدن به بدن، در جهت درازکش به صورت افقي : به آرامي آلت را فرو کنيد. با فشارهاي کوتاه شروع کنيد تا مطمئن شويد براي چه مدت زماني مي توانيد در اين وضعيت دوام بياوريد. زمانيکه خانم پاهاي خود را بالا مي برد و فشارهاي شما عميق تر مي شود، ميزان برانگيختگي آلت چندين برابر افزايش پيدا کرده و تحريک به حداکثر ميزان خود مي رسد. در اين حالت احتمال انزال زياد مي شود.
البته هر موقع که بخواهيد مي توانيد آلت را از واژن خارج نموده و کمي صبر کنيد تا از آستانه انزال دور شويد. اين کار به شما در دوام آوردن بيشتر کمک مي کند.
يکي ديگر از موقعيت هاي جنسي که مي تواند به شما کمک کند که ديرتر انزال شويد اين است که بنشينيد و خانم روي شما باشد. او سرعت حرکات را کنترل مي کند، بنابراين مي توانيد از او بخواهيد که بسته به طاقت و تحمل شما اين کار را آرامتر و يا تندتر انجام دهد!
يکي ديگر از موقعيت هاي کلاسيک که مي تواند به شما کمک کند تا مدت زمان بيشتري در حالت نعوظ باقي بمانيد، همان شيوه اي است که به اصطلاح جنس مونث سوار بر مذکر است. براي اجراي اين تکنيک آقا طاق باز بر روي تخت دراز مي کشد و خانم در حالتيکه صورتش به طرف همسرش مي باشد، خود را بر روي آلت وي رها مي کند. خانم مي تواند ميزان فرو رفتن ها را کنترل کند و سرعت و ريتم آنرا به دلخواه تغيير دهد. موقعيت مذکور يک حالت کاملاً راحت و ايده آل براي آقايون مي باشد چراکه در آن فشار کمتري به آلت وارد مي شود. معمولاً يکي از بهترين انتخاب ها براي زمانيکه تصور مي کنيد مي بايست مدت زمان بيشتري را براي رابطه ي جنسي خود قائل شويد، همين مورد است.
به خاطر داشته باشيد که هرچقدر حالت هر دو طرف در اين موقعيت افقي تر باشد و به طور کامل دراز کشيده باشند، فرو رفتن از حالت بالا – پايين در آمده و به سمت عقب – جلو پيش مي رود که اين امر هم به نوبه ي خود در به تعويق انداختن انزال نقش مهمي را ايفا مي کند.
سکس پهلو به پهلو نيز يکي ديگر از راههاي است که مي توانيد به کمک آن تاخیر انزال بدست آورید. از اين حالت هم مي توانيد در دو موقعيت مختلف: 1-زمانيکه او صورتش به سمت شماست و يا 2- هنگاميکه پشتش را به شما کرده است، انجام دهید. در هر دو حالت فشار کمتري به آلت وارد مي شود.
به هر حال نکته اي که در همه ي حالت ها بايد همواره در ذهن داشته باشيد اين است که عجله نکنيد. هر چقدر بخواهيد کارها را سريع تر انجام دهيد و بيشتر عجله کنيد، انزال هم سريع تر صورت مي پذيرد. بايد همه چيز را آرام کنيد، خودتان را کاملاً راحت نگه داريد و حرکات ريتميک را به آرامي، بدون عجله و شتابزدگي و بصورت نرم و يکنواخت انجام دهيد. اگر توانايي انجام يک چنين کاري را پيدا کنيد، آنوقت همسرتان از کنترلي که شما بر روي انزال و ارگاسم خود داريد لذت خواهد برد.
انواع مختلفي از قرص ها، شربت ها، اسپري ها، و ساير داروهاي جنسي وجود دارند که اميد انزال ديررس را به شما نويد مي دهند، ولي در کمال ناراحتي بايد گفت که هيچ يک از آنها موثر نيستند. حتي در برخي موارد مشاهده شده است که بخشي از اين داروها موجب مي شوند که آلت آنقدر بي حس شود که فرد بطور کلي در طول رابطه ي جنسي هيچ چيزي احساس نمي کند و بالطبع لذتي هم نمي برد.
با بکارگيري فنون فوق الذکر و ساير تکنيک هايي که در ذيل به آنها اشاره خواهيم کرد، يقين داشته باشيد که هم قدرت بيشتري در خود احساس مي کنيد و هم مي توانيد کنترل شخصي خود را ارتقا داده و مدت زمان بيشتري در تخت دوام بياوريد.
بايد بدانيد که چه موقع مي بايست از حرکات ريتميک دست بکشيد.
وقتي متوجه شديد که در حال نزديک شدن به آستانه انزال هستيد و احساس کرديد که اگر بيش از آن ادامه دهيد اين امکان وجود دارد که کنترل امور از دستتان خارج شود، بايد انجام حرکات ريتميک را متوقف سازيد. اگر مي بينيد که تنها متوقف نمودن حرکات به شما کمک نمي کند، مي توانيد آلت را به طور کامل از واژن خارج نماييد.

تنفس خود را کنترل کنيد – نفس عميق بکشيد.
اين امر ميزان برانگيختگي شما را کاهش داده و هيجان را کنترل شده مي کند و مجدداً کنترل امور را به دست شما مي سپارد.
از کاندوم استفاده کنيد.
ممکن است با يک بار امتحان به اين نتيجه برسيد که مي توانيد با استفاده از آن مدت زمان سکس را افزايش دهيد. البته اين امر در مورد همه ي مردها صدق نمي کند. ضمناً به طور حتم از کاندوم هاي معمولي استفاده کنيد نه کاندوم هايي که آغشته به لوسيون هاي بي حس کننده هستند.
به تحريک کردن شريکتان فکر کنيد نه خودتان
شما هر چقدر بيشتر به شريکتان لذت بدهيد، خودتان هم بيشتر لذت خواهيد برد و هر چقدر او را بيشتر تحريک کنيد خودتان هم بيشتر تحريک مي شويد. بنابراين زمانيکه احساس مي کنيد کنترل اوضاع قدري برايتان دشوار مي شود، از فرو کردن آلت خودداري نموده، آن را بيرون بکشيد و با استفاده از دست و يا دهان خود همسرتان را تحريک بيشتري کرده و او را به ارگاسم برسانيد. پس از اينکار استرس فکري شما کاهش پيدا کرده و مجدداً مي توانيد ادامه دهید.
نحوه انجام حرکات ريتميک را تغيير دهيد.
به جاي انجام حرکات عقب – جلو از حرکات دوار [با کمک عضلات باسن] استفاده کنيد. با اين روش تحريک و فشار کمتري بر روي آلت وارد مي گردد.
اگر شريک جنسي شما در بالا قرار داشته باشد، فشار وارد بر آلت کمتر شده، ميزان برانگيختگي کاهش مي يابد و شما کنترل بيشتري بر روي انزال خواهيد داشت.
يک حقه مرموز
خيلي ساده نوک زبان خود را به سقف دهان (در نقطه ي پشتي دندان هاي رديف بالا) بفشاريد.
متمرکز و قابل کنترل باقي بمانيد
ذهن خود را بر روي کنترل امور متمرکز نماييد. به خودتان اجازه ندهيد کارهايي را که در آنها شک و ترديد داريد، انجام دهد. نيمي از جدال براي کنترل انزال زودرس بکارگيري صحيح يک الگوي فکري سودمند است. بايد به خودتان بقبولانيد که درست زمانيکه همه چيز به سرعت به جلو پيش مي رود، شما مي توانيد از انزال جلوگيري نماييد……
پرينه را بفشاريد
يا از همسرتان تقاضا کنيد تا اين کار را برايتان انجام دهد. زمانيکه احساس کرديد در حال نزديک شدن به مرحله ي انزال هستيد، با انگشت محل مورد نظر در پرينه (ميان دو راه) را بفشاريد. اگر محل دقيق آنرا پيدا کنيد به راحتي مي توانيد از انزال زودرس جلوگيري بعمل آوريد.
دارو درمانی
براي درمان انزال زودرس به روش دارو درماني، از داروهاي زيادي مي‌توان استفاده كرد كه رايجترين آنها انواعي از ضدافسردگي‌ها به نام مهاركننده‌هاي اختصاصي بازجذب سروتونين مثل سرترالين، فلوكستين و پاروكستين هستند. البته اين داروها از طرف اداره نظارت غذا و داروي آمريكا براي درمان انزال زودرس تاييد نشده اند. معمولا يك قرص با دوز كم چند ساعت قبل از نزديكي به خوبي مي‌تواند زمان انزال را به مقدار قابل‌ملاحظه‌اي افزايش دهد.
البته بايد در نظر داشته باشيد كه هر يك از اين داروها مي‌توانند عوارض خاص خود را به همراه داشته باشند. عوارضي مثل اختلالات خواب، مشكلات قلبي و غيره كه هر يك به تنهايي ايجاب مي‌كند تا اين داروها را تحت نظر پزشك مصرف شود. يكي ديگر از روش‌هاي دارودرماني كه مي تواند در درمان انزال زودرس مفيد باشد، ماليدن ژل يا كرم ليدوكائين روي آلت تناسلي مذكر است كه از طريق كاهش احساس آلت تناسلي، باعث طولاني شدن زمان انزال مي‌شود. اين روش با قطع مصرف ليدوكائين، تاثير خود را از دست مي‌دهد. در روان درماني، خصوصا در كساني كه به سكس درماني و دارودرماني پاسخ مناسبي نمي‌دهند، مشكل زمينه‌اي رواني فرد از طريق صحبت كردن و مشاوره بر طرف مي‌شود. اين روش هم بايد توسط يك متخصص انجام شود.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

 1. j-s گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشيد .وتشكر بابت آگاه كردن جونها با مسائلي كه در زندگي زناشيويي مهم هستند.
  اگه ميشه توضيحات وفايلهاي بيشتر در رابطه با زود انزالي در مردان ودرمان آن وهمنچنين روشهاي براي به ارگاسم رسيدن زودتر خانومها برام پست كنيد . چون من وخانومم هردو اين مشكل رو داريم . باتشكر

 2. l گفت:

  سلام.چرا مطالبی که غیر شرعی هست را نشان می دهید.شرم وحیا داشته باشید

 3. یک دوست گفت:

  من از دارو استفاده کردم جواب نداد ولی با استفاده از کنترل بدنی و روحی و تفکر به اینکه اول همسرم به ارگاسم برسه تونستم موفق بشم.البته بهتر اینه که از طرف مقابل بخواهید که زیاد با آلت شما بازی نکند.

 4. saeed گفت:

  سلام.حضورتان عرض ميكنم تقريبا تمام مشاورين روابط زناشويي وهمكاران عزيز ما در اين حوزه ميدانند مهمترين راه درمان ضعفهاي جنسي آقايان وخانمها با توجه به سرد يا گرم بودن طبع آنها مشخص كردن ر‌ژيم غذايي متناسب با فيزيك بيمار ميباشد.

 5. saeid گفت:

  ممنون ازمطالب خوب ومفیدتون.موفق باشید.

 6. مانی گفت:

  سلام .ممنون جالبه اما تمرکز روی اینهه کار خودش درمانه!!؟اگر امکان داره یه پست بدید درباره این داروهایی که سوئاستفاده کنندها از از آدمهایی مثل من که (قبلا زودانزالی داشتن)و افراد دیگر و حتی معتادین میکنند.دوست دخترم از زود انزالی بنده شاکی بود یه قرص های به من دادن به اسم B2 بوپرونورفین (buprenorphine) تا چندروز استفاده کردم هیچ تاثیری نداشت.بعد که دوباره سراغ دکتره رفتیم گفت باید بزارم زیر زبونم نیم ساعت قبل از رابطه ،دفعه اول آنقدر رمانتیک و زیبا و تاثیرگذار بود و البته آخر درمان زودانزالی! که فکر نکنم کسی تا این اندازه از عملی یا کاری لذت برده باشه،2مرتبه و بلافاصله پشت سر هم و در هرنوبت تا 30 دقیقه و حتی قابل کنترل تر!!! و این لذت رو چندین بار دیگر ادامه دادیم.تا اینکه الان حدود 2سال شاید کمتر از اون تجویز میگذره ،اما تقریبا به یک معتاد این قرص تبدیل شدم ،تنها شدم ،دندونهام مثل پیرمردها شده خودم چوب خشک و درحال پوسیدن و…ببخشید قصد ازار روحی کسی و یا خرید کمی ترحم رو ندارم و به”با خداباش با همه باش در همه حال” اعتقاد دارم و خدا رو امید دارم اما ازتون خواهش میکنم یک یا چندتا پست در مورد این مساءل و کلا استفاده از دارو بزارید که سر کس دیگری کلاه نره

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام خیلی ممنون و متشکرم که تجربه خودتون رو بادیگران مطرح کردید. بله متاسفانه الان داروهای بسیار زیادی در این مورد هرکسی واسه خودش تجویز میکنه ولی داروها همگی عوارض دارن و ممکنه همون ابتدا عوارض رو نشون ندن.
   حتما مطلبی در این مورد میزارم

 7. سامان گفت:

  مرسی از اطلاع رسانیتون .

 8. sepideh گفت:

  خیلی خوب بود….منتظر مطالب جدیدتو هستم..ممنون

 9. mori گفت:

  با سلام
  مطلب تون خیلی عالی بود فقط اگه میشه در مورد پرینه بیشتر توضیح بدین

 10. فرید گفت:

  لطفا” در مورد مشکلات نعوظ راهنمایی کنید ( درمان ضعف )

  1. saeed گفت:

   دوست عزيز با توجه به سن شما لازم است يك آزمايش خون در موارد قند وچربي و ptوpttيعني غلظت خون كه از مهمترين عوامل مشگلات نعوظ در آقايان است وبراحتي قابل درمان.

  2. فرید گفت:

   باسلام ازاینکه بدرخواست اینجانب پاسخ دادید و راهنمایی فرمودید.متشکرم

 11. یکی دیگه... گفت:

  این پرینه چــیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه ؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   منم نمیدونم!!!!!!!!!!!! اگه کسی میدونه لطفا جواب دوستان رو بده

  2. dorsa گفت:

   منم نمیدونم چیه.لطفاحتما بگین شاید بافهمیدنش از شر زودانزالی شوهرم نجات بیدا کنم

  3. بانوی پارسی گفت:

   محل عجان ، پرینه ، میان دوراه (Perineum):

   ماهیچه ای که بین مقعد و آلت تناسلی قرار دارد و در واقع هم آلت و هم مقعد را کنترل می کند.

 12. ali گفت:

  اطلاعات خوب و کاملی بود ممنون .منتظر مطالب جدید و کاملترتون هستم. مرسی.
  سوال: اگه دارو جواب نمیده در انزال زود رس، پس چه کاری رو پزشکان توصیه میکنند؟
  واسم خیلی واجبه .

 13. morteza گفت:

  مطالبتون خیلی خوب و مفید بود مرسی

  1. یکی دیگه... گفت:

   برای منم سواله.
   اولین بار بود با این اصطلاح برخورد کردم.

 14. هـ - ف گفت:

  سلام به شما عزیزان
  خوندم
  خیلی عالی بود
  ان شاء الله که بتونم به نتیجه دلخواه ام برسم
  منتظر قسمت های دیگر هم هستم

 15. مهرداد گفت:

  سلام
  با تشکر از شما دوستان عزیز مطالب خیلی خوب بودند به نظر من رابطه زناشویی یکی از مهم های زندگی است که ما باید به آن اهمیتی زیادی هم دهیم
  با تشکر

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه