0

تسکین درد پریود

سایت پرشین لیدی

سخترین دوران برای خانمهای جوان بخصوص دخترخانمها دردهای دوران قاعدگی است که اکثرا نمیدانند با این دردها چگونه کنار بیایند و خود سرانه به سراغ داروهای مسکن میروند . تقریبا 48 ساعت این درد را باید تحمل کنند امروز برای شما شیوه های آسان و کاملا ساده را آموزش میدهیم که دیگر به سراغ مسکنها نروید چون عوارض دارند

752341192324210382471423219823912911814183

يكي از مشكلاتي كه اکثر دختران جوان در طول زندگي بارها و بارها آن را تجربه مي‌كنند عادت ماهانه دردناك است. علت روشني براي عادت ماهانه دردناك در دختران و زنان وجود ندارداما زنان و دختران زيادي آن را تجربه مي‌كنند. دردها غالبا در روزهاي اول شروع عادت ماهانه اتفاق مي‌افتد و يكي، دو روز بيشتر طول نمي‌كشد. به اعتقاد بسياري از درمانگران اين درد به دليل تغييرات هورموني در بدن زنان و انقباض‌ها و اسپاسم‌هاي ماهيچه‌اي در ناحيه رحم اتفاق مي‌افتد كه موجب بروز اختلال در جريان‌ گردش خون در ناحيه شكم و لگن مي‌شود و گاهي كمردرد نيز به همراه دارد. عادت‌ ماهانه علاوه بر درد گاهي اضطراب، تغييرات خلقي، بي‌خوابي، بي حوصلگي و افسردگي و نفخ نيز به همراه دارد كه با سپري شدن روزهاي قاعدگي برطرف مي‌شود. اما اگر در جست‌وجوي راهي براي كنترل و تسكين اين دردها يا اختلال‌ها هستيد و مي‌خواهيد بدون مصرف داروي شيميايي از شر آنها خلاص شويد مي‌توانيد از اين شيوه‌هاي طبيعي بدون آنكه نگران عوارض و مشكلات مصرف مسكن‌ها و داروهاي شيميايي باشيد، كمك بگيريد.

مانع كم‌خوني بدن‌تان شويد

در روزهاي قاعدگي به طور معمول بين 50 تا 130 ميلي‌‌ليترخون از بدن زنان دفع مي‌شود. گاهي به دلايل مختلف نظير اختلال در روزهاي قاعدگي يا اختلال در عملكرد دستگاه تناسلی و ابتلا به فيبرم ميزان خونريزي در اين روزها افزايش مي‌يابد. تغذيه نامناسب و جايگزين نكردن مواد مغذي و خونساز در سبد غذايي دختران و زنان موجب مي‌شود تا برخي از افراد با كم‌خوني مواجه شوند. يكي از ساده‌ترين شيوه‌ها براي پيشگيري از بروز كم‌خوني و ضعف عمومي بدن در روزهاي قاعدگي يك هفته مانده به شروع قاعدگي نوشیدن چاي گل هميشه بهار است.

کاچی با چای دارچین

يكي از بهترين ادويه‌هاي گياهي براي روزهاي آغازين عادت ماهانه دارچين است. دمنوش تهيه شده از دارچين مي‌تواند علاوه بر كاهش دردهاي قاعدگي توان بدني شما را افزايش دهد. براي تهيه اين دمنوش مي‌توانيد از پودر دارچين و چوب آن استفاده كنيد. اگر به چوب دارچين دسترسي داريد بهتر است دمنوش‌تان را با آن تهيه كنيد. 2 تا 3 چوب دارچين را درون يك ليوان آب جوش بگذاريد و سر ليوان را با نعلبكي ببنديد. اجازه دهيد دارچين به مدت 10 دقيقه در آب جوش بماند تا دم بكشد سپس چوب‌ دارچين را از ليوان خارج كرده و دمنوش را ميل كنيد. نوشيدن 2 ليوان دمنوش دارچين و خوردن غذاهايي با طبع گرم مانند كاچي مي‌تواند بهترين انتخاب براي نخستين روز قاعدگي باشد.

زنجبیل ضد درد

در بسياري از متون طب سنتي از زنجبيل به عنوان گياه دارويي تسكين دهنده درد قاعدگي و باز كننده قاعدگي نام برده‌ شده است. زنان زيادي تجربه دردهاي قاعدگي را دارند بدون آنكه خونريزي داشته باشند. براي باز شدن قاعدگي نوشيدن دم‌نوش زنجبيل بهترين انتخاب است. براي تهيه اين چاي كافي است يك قاشق چاي‌خوري زنجبيل رنده شده را در يك ليوان آب بجوشانيد و قبل از خوردن غذا آن را صاف كرده و ميل كنيد. زنجبيل چون طعمي تند و گس دارد براي خوش‌طعم كردن آن مي‌توانيد يك قاشق چاي‌خوري عسل يا يك قطعه كوچك نبات به آن اضافه كنيد و پيش از خوردن وعده غذايي آن را ميل كنيد.

درمان نفخ معده با زیره سبز

زنان و دختران زيادي با شروع دوران قاعدگي دچار نفخ و دل‌دردهاي ناشي از آن مي‌شوند. گاهي پيش مي‌آيد كه عوارض ناشي از قاعدگي مانند دردهاي ناشي از نفخ از درد قاعدگي براي زنان دشوارتر است. زیره سبز یک ضدنفخ واقعی است. در مواقعی که دچار دل‌درد ناشی از نفخ می‌شوید، بهترین کار خوردن یک لیوان از جوشانده زیره سبز است. این کار کمک می‌کند نفخ آرام‌آرام برطرف شده و درد ناحیه شکم تسکین پیدا کند. اما این شیوه تنها برای افراد بزرگسال و زنانی که با مصرف برخی خوراکی‌ها دچار نفخ می‌شوند يا نفخ ناشي از دوران قاعدگي را تجربه مي‌كنند، توصیه می‌شود. براي تاثيرگذاري بيشتر زيره بر درمان نفخ مي‌توانيد زيره سياه و زيره سبز را به ميزان مساوي تركيب و آسياب كنيد و از آن به صورت دمنوش زيره كه با عسل شيرين شده است روزانه يك تا 2 فنجان مصرف كنيد.

عصبي و كم‌طاقت مي‌شويد؟

اضطراب، عصبانيت و تغييرات روحي و رواني از ديگر اختلال‌هايي است كه با نزديك شدن قاعدگي در دختران و زنان ديده مي‌شود. در اين روزها به دليل تغييرات هورموني كه در بدن زنان اتفاق مي‌افتد خلق و خوي آنها دستخوش تغيير قرار مي‌گيرد و حساسيت آنها در برابر مسايل مختلف بيشتر مي‌شود. براي پيشگيري از بروز چنين مشكلاتي و افزايش مقاومت بدن بهتر است چند روز پيش از شروع قاعدگي روزي 2 فنجان چاي گياهي بابونه بنوشيد.بهتر است اين چاي را در ميان‌وعده‌هاي غذايي با اندكي عسل شيرين كرده و ميل كنيد. دمنوش يا چاي تهيه شده از گل بابونه به شما كمك مي‌كند تا حالت‌هاي روحي رواني خود را در طول دوران قاعدگي راحت‌تر كنترل كنيد. نوشيدن اين دمنوش را 3 تا 4 روز پيش از قاعدگي شروع كنيد و تا پايان قاعدگي ادامه دهيد.

هم دردهای زنانه هم دردهای سنگ کلیه

نوشیدن روزانه یک فنجان عرق گزنه تاثیرات قابل ملاحظه‌ای در کنترل و تنظیم قاعدگی در زنان دارد. درمانگران طب سنتی تاثیر این نوشیدنی گیاهی را در تنظیم قاعدگی و درمان اختلال‌های ناشی از آن بسیار موثر می‌داند و معتقدند نوشیدن عرق گزنه می‌تواند به درمان افرادی که برای مدتی قاعده نشدند، کمک کند. عرق گزنه علاوه بر خواص بی‌نظیرش در تقویت قوای بدنی و بنیه جسمانی در تسکین دردهای ناشی از سنگ کلیه نیز بسیار موفق عمل می‌کند. زنان با نزدیک شدن به روزهای قاعدگی می‌توانند با نوشیدن روزانه يك تا 2 فنجان از این دمنوش، روزهای قاعدگی را با درد کمتر و آرامش بیشتری سپری کنند.

چه گیاهی را بو کنید؟

شیوه درمانی رایحه درمانی یکی از روش‌های درمانی طبیعی است که کاربرد آن در زمینه تسکین دردها و آرامش‌بخشی به سرعت مورد توجه بسیاری از پزشکان و متخصصان طب رایج قرار گرفت. امروزه در بسیاری از کلینیک‌ها از شیوه درمانی رایحه‌درمانی برای تسکین دردها و آرامش‌بخشی به بیماران استفاده می‌کنند.

درمانگران این شیوه درمانی با استفاده از رایحه گیاه سنبل یا رایحه گیاه رزماری به تسکین دردهای دوران قاعدگي می‌پردازند. بويیدن رایحه گیاه‌های ذکر شده علاوه بر تسکین دردهمانند قرص‌های آرامش‌بخش فرد را آرام می‌کنند. علاوه بر این استشمام روغن و عصاره اسطوخودوس و مصرف موضعی آن در ناحیه شکم در دوران بارداري به صورت همزمان تاثیر زیادی بر کاهش دردهای ناشی از روزهاي قاعدگي دارد، به شرط آنكه بعد از ماساژ ناحيه شكم با اين عصاره شكم را با پارچه مناسب ببنديد و گرم نگه داريد.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه