1

ایده های طراحی آشپزخانه در سال 2016 و 2017

سایت پرشین لیدی

این مقاله به مهمترین نکات درباره روند طراحی آشپزخانه ها و ترکیب رنگ براساس جدیدترین متدها در سال 2016 پرداخته است.

در ابتدا ممکن است تعجب کنید که چه رنگ و طرح هایی به صحنه تسلط دارند و از چه ترکیب هایی جهت طراحی آشپزخانه برای برجسته نشان دادن طرح ها استفاده می شود.

kitchen-design-trends-2016-2017-onda-cayenne

 

بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه در این فصل چیست؟

به کسانی که رنگ های تازه مانند گندمی، زرد یا آبی علاقه دارند، توصیه می کنیم که ترکیبی از آنرا با یک دکور تک رنگ با پالت خنثی که از سفید شروع می شود و از طیف خاکستری عبور کرده و به گرافیت تیره یا سیاه می رسد، بکار ببرند.

بهتراست در این فصل رنگ آشپزخانه روشن باشد اما با رگه ها و لبه های کمرنگ تر

 

dune-kitchen-pedini

 

kitchen-detail-bali-hai-blue-nolte-kuechen

 

اگرچه طرح های رنگی ضروری و حیاتی هستند اما دوباره در مد سال 2016-2017 از دکور تیره در طراحی داخلی استفاده شد.

دوره بعدی مد طراحی آشپزخانه، می تواند ترکیب بین رنگ های روشن و تک رنگ و کاهش استفاده از دکورهای چوب و روکش هایی باشد که به تنهایی استفاده می شوند.

 

blue-kitchen-nolte-kuechen

 

black-kitchen-cabinets-vipp

 

مد جدید سیاه و سفید

عواملی که سبب شدند کابینت های آشپزخانه به رنگ سیاه و سفید درآیند، دیدگاه های غیرسنتی و منحصر به فرد است که به آسانی طراحی آشپزخانه را به یک نقطه عطف در خانه تبدیل می کند. در واقع، اخیرا ایده آشپزخانه سیاه و سفید در حال تبدیل شدن به یک مد است، که البته با نوعی ابتکار و خلاقیت با طرحی مدرن و سبک خاصی تبدیل شده اند.

 

black-kitchen-vipp

 

black-kitchen-details-countertop-vipp

 

black-techno-kitchen-minacciolo

 

آشپزخانه ای چند منظوره و کابینت هایی از جنس فلز با دسته هایی خاص و شیک

knobs-techno-kitchen-minacciolo

 

black-kitchen-minacciolo

 

black-handleless-kitchen-schroder-kuchen-

 

سبکی کاملا سیاه و سفید با استفاده از دو خط افقی – در بین کابینت ها، اخیرا مد روز است که با ظرافت خاصی تک رنگ را در فضای گسترده آشپزخانه نشان می دهد.

 

black-and-white-kitchen-alno

 

در برخی از سبک ها، از رنگ تیره برای تمامی متراژ کابینت ها استفاده نمی شود و از عناصر سفید نیز در بین آنها کارگذاشته می شود. چشم انداز این نوع طراحی با نور و لکه های تیره می تواند چشمگیرتر و پویاتر بنظر برسد.

تناوب عناصر متضاد (سفید و سیاه) سبب کمتر یا بیشتر شدن شلوغی طرح می شود، بدین ترتیب از ایجاد طرح شطرنجی نیز جلوگیری می شود.

 

black-kitchen-beek

 

gray-kitchen-alnostar-plan

 

آشپزخانه خاکستری – ظرافت و پیچیدگی

اگر شما به رنگ های تیره یا رنگهای جیغ علاقه ای ندارید ، می توانید از طیف های ملایم طلایی و خاکستری که هیچگاه سبک آنها از بین نخواهد رفت، و کاملا امتحان شده هستند، استفاده کنید. این رنگ ها حتی در ساده ترین دکوراسیون ها زیبا می شوند

آشپزخانه خاکستری یک سبک مدرن است که به خوبی با رنگ دوم یا حتی به عنوان تک رنگ می تواند انتخاب شود. به ویژه هنگامی که بافت اجزای دکور شبیه به سنگ یا بتن باشد.

 

minimalist-gray-kitchen-alno

 

complete-white-kitchen-allmilmoe

 

چه چیزهایی باید درباره رنگ سفید بدانیم؟ آیا هنوز طراحی آشپزخانه سفید مدروز است ؟

بله، سفید در صحنه مد باقی مانده است، اما به دلیل ماهیت طبیعی آن، این رنگ به تنهایی در فضای طراحی کافی نیست. برای افزایش جذابیت آشپزخانه سفید، می توان رنگ های روشن را اضافه کرد، یا از اشکال هندسی و راه راه مانند در آشپزخانه ، جهت ترکیب رنگ ها در طراحی فضای داخلی آشپزخانه استفاده کرد.

در تصویر زیر طراحان با استفاده از رنگ پرتغالی که نشان دهنده تازگی و طراوت است ، سبب کمتر شدن تسلط سفید بر فضای آشپزخانه شده است. به خاطر داشته باشید که هدف ما برای طراحی فضا، رنگ سفید است.

 

bau-for-mat-kuchen

 

white-kitchen-with-bright-floor-sabo-studio

 

یک آشپزخانه مدرن نیاز به گیاهان سبز و طبیعی دارد

در تصویر می بینید که چگونه معماران بطور هوشمندانه ترکیبی از سفید و طراوت و تازگی گیاهان را بوجود آورده اند. کف دکوراسیون رنگین کمان و گلدان های سبز خیلی خاص برای گیاهان تازه. اما تصویر دیگر در نوآوری و فضای سبز دکوراسیون بیشتر تاکید کرده بطوریکه یک دیوار آن تماما از گیاهان سبز پوشیده شده و به عنوان یک عنصر تزئینی در آشپزخانه برای قسمت ناهار خوری تنظیم شده است.

 

green-walls-kitchen-svoya-studio

 

باز هم استفاده از اشکال بیضی

برخی طراحان برای طراحی آشپزخانه جدید، ترکیبی از دکور چوبی مشکی و تیره با زاویه مستطیل شکل، ایجاد کرده اند.

پس از یک دهه سلطه خطوط مستقیم، در طراحی ها، اکنون خطوط واضح به شکل نرم و منحنی برای ساخت ، به طراحی آشپزخانه های مدرن بازگشته اند. گرچه حضور منحنی های متعدد و قوس مسحور است اما بازهم در طراحی ها، خطوط مستقیم بر خطوط منحنی اولویت دارند.

 

onda-black-rational

 

oval-shapes-dune-kitchen-table-pedini

 

 

آشپزخانه جزیره در مرکز فضا

در خانه های جدید، آشپزخانه های اوپن، این امکان را فراهم کردند که سازماندهی فضا به راحتی به دست بیاید. که از جمله مزایای آن ، تعامل اجتماعی کافی حتی در حین آماده کردن غذا با دیگر اعضای خانواده است، در این طراحی آشپزخانه از همه طرف قابل دسترس است و سبب تعامل و تحرک اعضای خانواده در این مکان می شود.

 

open-plan-kitchen-alno

 

dark-gray-cucina-one-rifra

 

در مرکز کابینت ها در طراحی فضای آشپزخانه، که به عنوان جزیی جدایی ناپذیر می باشند، آون قرار داده می شود. این راه حل هوشمندانه سبب می شود به جای این بخش از کابینت بتوانیم آون و مایکروفر را جاسازی کنیم، بنابراین همه چیز خوب و مرتب است. به علاوه، چنین طراحی جهت بهره مندی بیشتر از فضا و ظاهری زیبا و مرتب و قابلیت های دیگر بسیار ایده خوبیست. همانند تورفتگی در دیوار، باید در مراحل اولیه ساخت و ساز خانه یا تعمیرات ، جهت این طراحی برنامه ریزی شود.

 

kitchen-island-pedini-integra

 

عناصر جلویی در آشپزخانه جزیره ای، معمولا در جهت اتاق نشیمن – وقتیکه آشپزخانه اوپن باشد چیده می شود و اغلب با قفسه یا دکوراسیون های قفسه ای همانند تصویر ، درزیباتر شدن ویو فضای آشپزخانه می توان تاثیر بسزایی دارد.

 

island-with-dining-table-pedini-integra

 

 

اغلب آشپزخانه های جزیره ای ، راه حل هایی برای میز ناهارخوری به عنوان بخشی از آشپزخانه در نظر گرفته اند. و از آن به عنوان فرصتی جهت افزایش جذابیت در طراحی استفاده کرده اند. اگر در تصاویر دقت کنید می بینید که دو منطقه جهت آماده سازی مواد غذایی و سرو آن، وجود دارد . بنابراین با این رویکرد مدرن نه تنها زمینه را برای طراحی شیک آماده کرده اند بلکه انتخاب بسیار عملی و معقولی به نظر می رسد.

 

dining-table-island-rational

 

ساختار معماری آشپزخانه باید به اندازه کافی در مقابل فشار محتویات کابینت و وزن اضافه و اتصالات، مقاوم باشد. از طرف دیگر باید چشم انداز زیبا در کنار تعمیر و نگهداری آسان کابینت و تنظیمات منحصربه فرد برای آشپزخانه داشته باشیم. بنابراین برخی از طراحان در حال انتخاب رویکردهایی جدید هستند که با استفاده از فضایی کوچکتر راه حل هایی پویا برای بهینه سازی و توزیع وزن در کابینت ها و اجزای مختلف آشپزخانه ، بهترین ایده ها را ارائه دهند.

ترجمه و گردآوری : بانوی پارسی

 

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

  1. یه دکور فوق العاده میتونه کلی تو روحیه و زندگیه آدم تاثیر داشته باشه

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه