0

بررسی انواع کلید هوشمند کولر آبی در بهینه شدن مصرف برق

بررسی انواع کلید هوشمند کولر آبی در بهینه شدن مصرف برق

به دلیل قرار گیری کشور ما در ناحیه گرمسیری بسیاری از شهرها از انواع کولر آبی و کولر گازی جهت تهویه و خنک شدن منازل و فروشگاه ها استفاده می کنند. یکی از بخش های خاطره انگیز برای بسیاری از ما ایرانی ها قرار گیری کلید کولر آبی بر روی دیوار منازل است که شامل سه عدد کلید در کنار هم می بود.

بدنه کولر در پشت بام و یا در بالکن ها نصب و نحوه کنترل که شامل روشن و خاموش و دور کند و تند می شد توسط کابل به داخل منزل هدایت و کلید آن روی دیوار نصب می گشت. کنترل ما بر روی پمپ آب و موتور کولر در حد روشن و خاموش کردن می بود و نمی توانستیم به صورت هوشمند زمان برای روشن بودن پمپ آب کولر و یا موتور کولر اعمال نماییم. جدا از تغییر ساخت انواع مدل کولر آبی و استفاده از تکنولوژی بالا در آن یک سیر تحول مثبت در قسمت کلید هوشمند کولر آبی رخ داده است که این محصول را کاملا هوشمند نموده است و در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

تغییر و تحول در این قسمت یعنی کلید کولر آبی در دو بخش ارائه انواع مدل کلید کولر کنترل دار و کلید کولر کنترل دار ترموستاتی می باشد که به تفضیل در مورد هر کدام توضیح می دهیم تا بتوانید انتخاب درست و شایسته داشته باشید.

انواع مدل کلید هوشمند کولر آبی ساده و کنترل دار

در این بخش به دلیل طراحی قدیمی انواع کلیدهای کولر آبی توسط سازندگان و تولید کنندگان کولر آبی مورد توجه شرکت های کوچک و دانش بنیان قرار گرفت و توانسته اند مدل ها و نمونه های مختلف با طراحی بسیار شکیل و رنگ های متنوع ارائه نمایند. یعنی میتوان دقیقا در غالب کلیدهای قبلی کولر آبی از این مدل های جدید استفاده نمود و از مزیت داشتن کنترل از راه دور جهت روشن و خاموش کردن و همچنین تعریف تایمر برای روشن و خاموش شدن موتور کولر و پمپ کولر استفاده نمود. پس می توان بهینه مصزف برق را در انواع این مدل از کلید هوشمند کولر آبی در اختیار داشت.

بررسی انواع کلید هوشمند کولر آبی در بهینه شدن مصرف برق

بررسی انواع کلید هوشمند کولر آبی در بهینه شدن مصرف برق

انواع مدل کلید و ریموت کولر آبی کنترل دار با ترموستات

از انواع دیگر کلید هوشمند کولر آبی می توان به نمونه های ترموستات دار اشاره نمود که قابلیت آن بیشتر از انواع مدل قبلی است. در این مدل و محصول می توان برای تمام مدل از کولر آبی استفاده نمود و دمای محیط را در یک رنج قرار داد، یعنی پس از نصب یک مدل مناسب از کلید هوشمند کولر آبی ترموستات دار می توان دمای اتاق را در عدد 24 تنظیم نمود و پس از آن که دمای اتاق در این عدد توسط ترموستات تشخیص داده شد کولر آبی با پمپ آب خاموش می شود و تا زمان 3 درجه اختلاف دما مجددا روشن می گردد.

رابط کاربری با داشتن صفحه کلید هوشمند و دیجیتال فراهم است که در برخی از نمونه ها می توان نمونه های صفحه کلید تاچ را تهیه و استفاده نمود. تمام مراحل گفته شده برای تنظیمات کارکرد کولر آبی را می توان از طریق کنترل و از راه دور در منزل نیز انجام داد که بسیار عالی می باشد.

پس با ارائه مطالب بالا درمیابیم که استفاده از هر دو مدل از کلید هوشمند کولر آبی که از نوع ساده و ترموستاتی است می توان در بخش مصرف برق تا 20 درصد در انواع کولر آبی بهینه نمود و نکته بسیار مهم دیگر در این باب نیز نصب ساده و آسان در همان جای کلید کولر قبلی می باشد.

همان طور که میدانیم برای سیم کشی کولرهای آبی از جعبه فیوز تا کلید کولر از ۳ رشته سیم استفاده می شود. از این سه رشته سیم یکی برای فاز، یکی برای نول و یکی هم برای ارت استفاده می‌شود. از کلید کولر تا جعبه تقسیم در داخل کولر آبی هم یک کابل مفتولی ۵ رشته‌ای با سایر ۵.۱ استفاده می شود. از این ۵ رشته سیم یکی برای نول، یکی برای دور تند، یکی برای دور کند، یکی برای پمپ و یکی برای ارت استفاده می‌شود.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید