0

تلفن اندرویدی شما شارژ نمی شود؟ 7 نکته و راه حلی که باید امتحان کنید

تلفن اندرویدی شما شارژ نمی شود؟ 7 نکته و راه حلی که باید امتحان کنید

اگر وقتی شارژر موبایل خود را به گوشی اندرویدی وصل می کنید شارژ نمی شود، این نکات را دنبال کنید تا دلیل آن را بفهمید و دوباره کار کند.احتمالاً همه افراد زیاد به فرآیند شارژ گوشی خود فکر نمی کنند. همه فقط کابل شارژ را وصل می کنند و دور می شوند. البته همیشه اینطور نیست. ممکن است گوشی خود را به شارژ بزنید و علائمی از شارژ شدن گوشی را نبینید.

خوشبختانه، هنگامی که شارژ تلفن شما متوقف می شود، نیازی به عجله به یک مرکز خدمات ندارید زیرا شانس خوبی وجود دارد که بتوانید خودتان آن را در خانه تعمیر کنید. در بسیاری از مواقع، راه حل بسیار ساده است. بنابراین اگر شارژر اصلی سامسونگ گوشی شما را شارژ نمی کند، این نکات و ترفندها را برای رفع آن امتحان کنید.

تلفن اندرویدی شما شارژ نمی شود؟ 7 نکته و راه حلی که باید امتحان کنید

تلفن اندرویدی شما شارژ نمی شود؟ 7 نکته و راه حلی که باید امتحان کنید

1. گوشی خود را راه اندازی مجدد کنید

برای شروع، سعی کنید تلفن خود را خاموش و دوباره روشن کنید. اغلب، دلیل این است که وقتی گوشی شما به برق وصل است شارژ نمی‌شود، زیرا مشکلی در اتصال وجود دارد. برای رد کردن یک نقص موقت مانند این، فقط باید دستگاه خود را ری استارت کنید. به هر حال، راه اندازی مجدد گوشی می تواند انواع مشکلات را برطرف کند.

راه اندازی مجدد تلفن تمام خدمات پس زمینه را از بین می برد و می تواند مشکل شارژ تلفن همراه شما را حل کند. راه اندازی مجدد همچنین اجزای اصلی گوشی شما را در صورتی که یکی از آنها در حین انجام یک کار خراب شده باشد، تازه می کند.

برای انجام سریع راه اندازی مجدد، کافی است دکمه پاور را نگه دارید و روی گزینه Restart ضربه بزنید. بسته به تلفنتان، ممکن است لازم باشد به جای آن دکمه های روشن/خاموش و افزایش صدا را همزمان فشار دهید.

2. سعی کنید تلفن خود را در حالت ایمن قرار دهید

اگر تلفن شما پس از راه اندازی مجدد شارژ نمی شود، در مرحله بعد سعی کنید تلفن خود را در حالت ایمن بوت کنید. اساساً، حالت ایمن یک محیط sandbox است که گوشی شما را فقط به نرم افزاری که در ابتدا با آن ارسال شده محدود می کند. این بدان معناست که برنامه های شخص ثالثی که دانلود کرده اید در حالت ایمن اجرا نمی شوند.

برای وارد شدن به حالت ایمن در اکثر دستگاه‌های اندرویدی، هنگام خاموش کردن آن، روی دکمه Restart ضربه بزنید و نگه دارید. باید پیشنهادی برای راه اندازی مجدد به حالت ایمن ببینید. برای خروج از حالت ایمن، کافی است گوشی خود را به طور معمول ریستارت کنید.

تلفن اندرویدی شما شارژ نمی شود؟ 7 نکته و راه حلی که باید امتحان کنید

تلفن اندرویدی شما شارژ نمی شود؟ 7 نکته و راه حلی که باید امتحان کنید

اگر بتوانید گوشی خود را در حالت ایمن شارژ کنید، مطمئناً می دانید که مقصر یک سرویس شخص ثالث است. هنگامی که تأیید کردید که این مشکل است، به برنامه‌هایی که اخیراً دانلود کرده‌اید نگاه کنید. یکی از این موارد می تواند دلیل مشکلات شارژر موبایل شما باشد. برنامه های اخیرا نصب شده یا غیرقابل اعتماد را حذف نصب کنید. سپس گوشی خود را در حالت عادی ریبوت کنید و ببینید شارژ می شود یا خیر.

3. شارژر موبایل، کابل، آداپتور یا پریز متفاوتی امتحان کنید

اگر هنوز گیر کرده اید و نمی دانید که چرا گوشی شما شارژ نمی شود، وقت آن است که به کابل شارژ خود نگاهی بیندازید. کابل شما ممکن است یک سیم شل داشته باشد، آداپتور ممکن است خراب شده باشد، یا سوکتی که به آن وصل شده است خراب شده باشد. برای فهمیدن اینکه کدام لوازم جانبی معیوب است سعی کنید تلفن خود را از طریق کابل، آداپتور یا منبع تغذیه دیگری شارژ کنید.

ساده ترین راه برای بررسی اینکه آیا کابل شارژ شما خراب است یا خیر، اتصال تلفن خود به رایانه از طریق USB است. اگر تلفن شما می تواند از طریق رایانه شخصی شارژ شود، احتمالا آداپتور و سوکت مشکل دارد.

در صورتی که مشکل از کابل بود، روی کابل جدید سرمایه گذاری کنید. بهترین کابل‌های شارژ یا لوازم جانبی را می توانید از مرکز باتری خریداری کنید.

4. مطمئن شوید که این یک اشکال نرم افزاری نیست

اگر تلفن شما برعکس عمل می کند یعنی وقتی که در حال شارژ است علامت شارژ شدن را نشان نمی دهد و یا وقتی که در حال شارژ نیست علامت شارژ را نشان می دهد، ممکن است گوشی دارای اشکال نرم افزاری باشد. نصب برنامه رایگان Ampere یک بار برای همیشه به شما می گوید که آیا برقی به گوشی شما وارد شده است یا خیر.

Ampere یک برنامه ساده است که به شما امکان می دهد در هر لحظه میزان جریان شارژ یا شارژ گوشی خود را مشاهده کنید. همچنین به شما می گوید که آیا باتری گوشی شما در شرایط خوبی است یا خیر، ولتاژ موجود را به شما می دهد و دمای فعلی را نشان می دهد.

با نصب برنامه Ampere، تلفن خود را به منبع برق وصل کنید، سپس برنامه را روشن کنید و ببینید آیا تلفن شما در حال شارژ است یا خیر. اگر تلفن شما در حال شارژ است اما نماد شارژ را نشان نمی دهد، احتمالاً این یک اشکال نرم افزاری است. می‌توانید سیستم‌عامل اندروید خود را به‌روزرسانی کنید یا برای رفع آن، بازنشانی را امتحان کنید.

5. پورت شارژ را تمیز کنید

اگر برنامه Ampere نشان می‌دهد که شارژی به گوشی شما نمی‌رسد، مقصر می‌تواند زباله‌های درگاه شارژ شما باشد. ذرات گرد و غبار می توانند به سرعت در ورودی شارژ جمع شوند و مانع از اتصال تلفن شما به منبع برق شوند.

پورت شارژ گوشی خود را بررسی کنید و اگر متوجه تجمع کثیفی یا کثیفی شدید، آن را تمیز کنید. می توانید این کار را به راحتی با مالش دادن آرام ناحیه با یک سواب پنبه ای خشک انجام دهید. لمس خود را ملایم نگه دارید و چیزی را بیش از حد به پریز شارژ خود وارد نکنید.

برای مشاهده بهتر آنچه در داخل پورت شما می گذرد، از یک چراغ قوه برای بررسی کامل منطقه استفاده کنید. اگر متوجه شدید که هر گونه زباله خارجی داخل آن گیر کرده است، می توانید با استفاده از ابزار اجکتور سیم کارت یا خلال دندان تمیز کردن سنگین تری را انجام دهید. فقط بیشتر مراقب باشید که به هیچ یک از پین های شارژ آسیب ندهید، که می تواند برای همیشه تلفن شما را خراب کند. پس از تمیز کردن خوب پورت، سعی کنید دوباره گوشی خود را شارژ کنید.

6. بررسی کنید گوشی شما از آب آسیب نبیند

آب و لوازم الکترونیکی با هم ترکیب نمی شوند و حتی تلفن های مقاوم در برابر آب نیز به مراقبت ویژه ای نیاز دارند تا در برابر آب نگه دارند. اگر گوشی شما خیس شده است و اکنون در تعجب هستید که چرا شارژ نمی شود، به احتمال زیاد آب مقصر است.

تلفن اندرویدی شما شارژ نمی شود؟ 7 نکته و راه حلی که باید امتحان کنید

تلفن اندرویدی شما شارژ نمی شود؟ 7 نکته و راه حلی که باید امتحان کنید

اگر احتمال آسیب آب وجود دارد، اصلا نباید گوشی خود را شارژ کنید. ابتدا باید از خشک بودن قطعات داخلی گوشی خود مطمئن شوید. تمام توصیه های آنلاین دیگر را نادیده بگیرید، تنها راه مطمئن برای انجام این کار این است که تلفن خود را در یک منطقه تهویه مناسب بگذارید و یک روز یا بیشتر صبر کنید. آن را در ظرف برنج نریزید زیرا ممکن است برنج وارد سوکت و یا اجزای دیگر گوشی شود.

بعد از 24 ساعت خشک شدن، سعی کنید گوشی خود را به برق وصل کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. پس از خشک شدن اتصالات، ممکن است متوجه شوید که دوباره شروع به شارژ می کند.

7. از مرکز باتری کمک بگیرید

اگر همه چیز شکست خورد و تلفن شما هنوز شارژ نمی شود، وقت آن است که به یک مرکز خدمات بروید و از یک متخصص کمک بخواهید. آنها ممکن است بتوانند عیبی را که شما از قلم انداخته اید پیدا کنند یا نقص سخت افزاری را تشخیص دهند. اگر گوشی شما گارانتی دارد، بنابراین نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای برای تعمیر ندارید. در غیر این صورت، ممکن است برای شما هزینه ای برای تعویض هر قطعه خراب شود.

به صورت کلی می توانید از وبسایت مرکز باتری برای حل مشکلات شارژر گوشی استفاده کنید. در این صورت ما به شما کمک خواهیم کرد عیبیابی را انجام دهدی و اگر نیاز به خرید لوازم جانبی اصلی دارید آن را در اختیار شما قرار دهیم. مرکز باتری بهترین سایت برای خرید لوازم جانبی است و تمامی محصولات اصل را با قیمت عالی ارائه می دهد. کافی است قیمت شارژر سامسونگ اصلی مرکز باتری را با وبسایت های دیگر مقایسه کنید. در این صورت متوجه می شوید مرکز باتری بهترین لوازم جانبی اصل را با بهترین قیمت به فروش می رساند.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه