پرشین لیدی

آسیب های خودارضایی و روش های ترک

persianlady.ir

استمنا یا خودارضایی

persianlady.ir

«استمنا» یا «خودارضایی» یكی از راه های انحرافی در ارضای میل جنسی است كه نسل جوان را در معرض آسیب های جدی قرار می‏دهد. از همین رو می‏توان آن را نوعی انحراف جنسی یا بیماری نامید كه با جدیت باید در درمان آن كوشید. آسیب های ناشی از خودارضایی به گونه های مختلفی تقسیم ‏پذیر است كه به اختصار به برخی از آنها اشاره میکنم:

یك. آسیب های جسمانی:‏ یكی از روش های شناخت پیشرفت بیماری ها در پزشكی، مرحله‏ بندی (staging) علایم بیماری است. براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است.

1. مرحله مشكل ساز (Problematic): در افرادی كه مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشی‏از خودارضایی عبارت است از

: الف. خستگی و كوفتگی (Fatigues/Tiredness)،

ب. عدم تمركز حواس (Lack of concentration)،

ج. ضعف حافظه (Poor memory)،

د. استرس و اضطراب

 

2– (Stress/Anxiety) مرحله گرفتاری شدید : بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است كه شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:

الف. خستگی و كوفتگی (Fatigues/Tiredness) ،

ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،

ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،

د. كمردرد (Lower back pain)،

ه. نازك شدن موها (Thinning hair)،

و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،

ز. بی‏خوابی یا بدخوابی و مشكلات مشابه

Insomnia/Sleep problem). 3)مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive):

الف. خستگی و كوفتگی (Fatigues/Tiredness)،

ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،

ج. تارشدن دید چشم ها (Blurred vision)،

د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،

ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،

و. درد كشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)

ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in).

نحوه پیدایش عوارض‏ در دانش پزشكی، روند پیدایش علایم یك بیماری و چگونگی بروز عوارض و نشانه های كلینیكی، در شناخت هر چه persianlady.irبیشتر یك بیماری بسیار مهم است و می‏تواند پزشك را در تشخیص و درمان بهتر بیماری و مریض را در پیشگیری كمك كند. به این دلیل مناسب است درباره نحوه پیدایش برخی از عوارض خود ارضایی كه به آن اشاره شد بیشتر به آن توضیح داده شود تا خواننده عزیز با روند پیدایش این عوارض، یا به اصطلاح پاتوفیزیولوژی (Pathophysiology) آن آشنا شود.

1. خستگی و كوفتگی: انقباض شدید و یك مرتبه تمام عضلات بدن در جریان انزال (ارگاسم یا اوج لذت جنسی)، باعث مصرف سریع مواد غذایی ذخیره شده در عضلات و به طور عمده كاهش گلیكوژن (ماده اصلی لازم برای تولید انرژی عضلانی) می‏شود. خستگی عضلانی تقریبا با سرعت تهی شدن عضلات از گلیكوژن رابطه مستقیم دارد و هرچه این سرعت بیشتر باشد، خستگی بیشتر است ‏فیزیولوژی گایتون، ترجمه دكتر فرخ شادان، تجدید نظر هفتم، 1986 (تهران: چهر، 1365)، ج 1، ص 313.. در خودارضایی، به علت انقباض های مكرر عضلات بدن، ذخایر گلیكوژن عضلات به سرعت تمام می‏شود و خستگی و كوفتگی همیشه از عوارض بدیهی آن است.

2. ریزش مو: خودارضایی به تدریج با تغییرات هورمونی و شیمیایی كه در بدن ایجاد می‏كند، باعث افزایش هورمون جنسی مردانه؛ یعنی، تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone) می‏شود كه از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ریزش موها و تاسی و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشی از آن در پیری است

3. خود ارضایی مكرر باعث تحریك بیش از حد سیستم عصبی پاراسمپاتیك و افزایش تخلیه اَسِتیل كولین (Acetyle Choline) از انتهای این رشته ها در مغز می‏گردد كه این خود باعث پاره‏ای از عوارض جسمانی و روانی، چون حواس‏پرتی (Absentmilndedness)، كمی حافظه (Memory)، عدم تمركز حواس، سیاهی رفتن چشم و در نهایت تاری دید می‏شود. تمام این علامت ها ناشی از تغییر تعادل میزان مواد شیمیایی موجود در مغز است كه بین سلول های عصبی رد و بدل می‏شود و انتقال پیام های مختلف را بر عهده دارد.

4_ برخی نیز بر این عقیده‏اند كه علت بروز اختلالات مغزی (مانند حواس پرتی، عدم تمركز حواس و كاهش حافظه) ناشی از ظرفیت عظیمی از انرژی بدن است كه در هر بار انزال، تخلیه شده و هدر می‏رود؛ زیرا مایع منی حاوی مقدار بسیار زیادی DNA (هسته 400-300، اسپرمی كه در هر انزال خارج می‏شود)، RNA آنزیم ها، پروتئین ها، مواد قندی، لسیتین (Lecithin)، كلسیم، فسفر، نمك های بیولوژیك، تستوسترون و… است. این ذخایر عظیم انرژی – كه باید در بدن برای رشد و تقویت بخش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد – بیهوده و به طور مكرر از بدن خارج می‏شود و هر كدام عوارضی را به دنبال می‏آورند. برای مثال از آنجا كه سلول های خونی و پلاكت ها در مغز استخوان ها تولید می‏شود و به تكامل نهایی می‏رسد و برای تولید آنها نیز انرژی بسیار زیادی مورد نیاز است؛ در افراد گرفتار خودارضایی، تكامل مغز استخوان و در نتیجه تولید سلول های خونی با مشكل مواجه شده و منشأ كم خونی، ضعف و خستگی در این افراد است. نیز دفع فسفر و لیستین بیش از حد از طریق انزال های مكرر، باعث كاهش ذخایر این مواد می‏شود كه مواد حیاتی برای سلامتی سلول های عصبی هستند و در نتیجه اختلال عملكرد سیستم عصبی، مانند حواس پرتی، عدم تمركز حواس و… بروز خواهد كرد.

دو. آسیب های روحی و روانی‏ ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏گیری، افسردگی، بی‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری، بداخلاقی و تندخویی، كسالت دائمی و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان بروندادهای روانی و روحی خودارضایی است. شرح پاره‏ای از این موارد در مباحث گذشته روشن شد.

سه. آسیب های اجتماعی‏ ناسازگاری خانوادگی، بی‏میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزّت، پاكی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگی مشترك‏ جهت آگاهی بیشتر نگا: قائمی، علی، خانواده و مسائل جنسی كودكان، (تهران: انتشارات انجمن اولیا و مربیان جمهوری اسلامی ایران، چاپ دهم، 1376).. چهار. آسیب های معنوی و اخروی‏ هیچ یك از آسیب های پیش گفته، به اهمیت آسیب های معنوی نیست؛ زیرا آسیب های معنوی، جان و دل و به عبارت دیگر كنه حقیقت وجود آدمی را تباه می‏سازد. خودارضایی از نظر دین یك گناه است و به تعبیر قرآن زنگار بر دل می‏نهد: «كَلاَّ بَلْ رانَ عَلی‏ قُلُوبِهِمْ ما كانُوا یَكْسِبُونَ»؛ «چنین مباد! بلكه اعمال (ناشایست) دل های آنان را زنگار زده است».مطففین (83)، آیه 24. زنگ یا زنگار در اشیای مادی، همان چیزی است كه روی فلزات و اشیای قیمتی می‏نشیند و معمولاً نشانه پوسیدن و از بین رفتنِ شفافیت و درخشندگی آن و در نهایت ضایع شدن و از بین رفتن آن است. علامه طباطبایی در تفسیر المیزان ‏می‏فرماید: از آیه شریفه سه نكته استفاده می‏شود: 1. اعمال زشت، نقش و صورتی به نفس و روح انسان می‏دهند؛ 2. این نقش و صورت خاص، مانع آن است كه نفس آدمی حق و حقیقت را درك كند؛ 3. نفس آدمی به حسب طبع اولیه‏اش صفا و جلایی دارد كه با داشتن آن، حق را آن طور كه هست درك می‏كند. طباطبایی، سید محمد حسین، ترجمه تفسیر المیزان، ترجمه سید محمد باقر موسوی همدانی، (تلخیص)، (قم: دفتر انتشارات اسلامی، بی‏چا، بی‏تا)، ج 20، ص 385. همچنین آسیب های معنوی جهان گذران را در می‏نوردد و اگر اصلاح نگردد، حیات جاودان آدمی را در معرض تباهی و شوربختی قرار می‏دهد. از این رو نصوص دینی نسبت به آن هشدارهای لازم را داده ‏اند. پیامبر اكرم‏صلی الله علیه وآله وسلم در این باره می‏فرماید: «ناكح الكف ملعون»؛«ملعون است كسی كه خودارضایی كند» ری شهری، محمد، میزان الحكمة، ج 12، ص 5654.. امام صادق‏علیه السلام نیز می‏فرماید: «با سه گروه خداوند در روز قیامت سخن نمی‏گوید و پاكشان نمی‏خواند و عذابی دردناك دارند، از آن سه‏اند، خودارضایی كننده و كسی كه لواط دهد»همان، ح 19049.. در روایات دیگری امام صادق‏ علیه السلام خودارضایی را گناه عظیم و مورد نهی الهی معرفی فرموده است‏ همان، ح 19050..

راه های درمان‏persianlady.ir

1. نخستین گام برای درمان این عادت شوم، اعتقاد و ایمان به درمان‏پذیری آن و دوری از یأس و ناامیدی است. اما رسیدن به نتیجه و ایجاد هرگونه تغییر و دگرگونی نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحیح و به كارگیری دقیق دستورها است. البته ترك عادتِ نامطلوب، در زمانِ كوتاه بدون راهنمای كارآزموده و دلسوز، امكان ندارد. از همه اینها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش كلیدی و محوری را ایفا می‏كند. درمان و چاره جویی باید منطبق بر خواست فرد باشد؛ زیرا تا وقتی كه او نخواهد، می‏توان با قاطعیت گفت كه درمان نخواهد شد. بنابراین بیمار اگر بخواهد، می‏تواند بر بیماری اش غلبه كند و جمله معروف «خواستن توانستن است»، عین حقیقت است. اراده همچون نهالی است كه باید آن را پرورش داد تا به مرحله خودشكوفایی و ثمردهی برسد؛ به عبارت دیگر، اراده تقویت شدنی و پرورش یافتنی است و راه پرورش و تقویت آن این است كه برخلاف میل خود، اندك اندك به مقابله با این عادت شوم برخیزد تا پس از مدتی لذت توانستن را بچشد . تلاش برای تقویت اراده از گام های مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است! ممكن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود. نشانه اینكه هنوز اراده باقی است، این است كه شخص این عمل را در حضور دیگران و در هر شرایطی انجام نمی‏دهد.

برای تقویت اراده، راه های زیادی پیشنهاد شده كه از جمله آنها تلقین به خود است‏ جهت آگاهی بیشتر نگا: پرسش ها و پاسخ ها دفتر 7 _ پرسش ها و پاسخ های برگزیده (ویراست جدید)، پرسش 46.. ویكتور پوشه

روان شناسِ فرانسوی – می‏گوید: افراد مبتلا به این عادت شوم، هر روز به دفعات مختلف با تمركز فكر به خود بگویند: «من به خوبی قادرم این عادت بد را از خود دور كنم، من قادرم». تكرار این عبارت ساده، اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد. پل ژاگو بر آن است كه: «تلقین، قبل از خواب نیز مؤثر است»همان، ص 34..جهت آگاهی بیشتر نگا: پرسش ها و پاسخ ها دفتر 7 _ پرسش ها و پاسخ های برگزیده (ویراست جدید) پرسش شماره ‏46. 3. سعی شود شكم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.

2.مراقبه روزانه و توجه به این نکته که او همچنان به عنوان یک بیمار مبتلا به خود ارضایی تلقی میشود

3.همنشینی بیشتر با همجنسان و همسالانی که از شخصیت اخلاقی خوبی برخوردار هستند.

4. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب گردد.

5. از نگاه كردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریك كننده، خودداری شود و شخص به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه كند.

6. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های تحریك‏كننده و فكر كردن در این امور، دوری شود.

7. از خوردن مواد غذایی محرك، مانند خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهای پرچرب – اجتناب و به میزان ضرورت اكتفا شود.

8. قبل از خواب مثانه تخلیه شود.

9. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن).

10. هیچ‏گاه نباید به بدن عریان خود نگاه كرد.

11. از دست‏ ورزی با اندام جنسی، باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ ورزی كرد!

12. هرگز نباید به رو خوابید. 13

. به منظور تخلیه انرژی – زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش كرد.

14. هیچ‏گاه نباید بیكار بود؛ شخص باید برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و … پر كند.

15. هرگز در مكانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباید ماند. 16

. هرگاه شخص مورد هجوم افكار جنسی واقع شد، باید بلافاصله از مكان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به كاری سرگرم كند. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشاركت در عبادت های جمعی (مانند جلسات دعا، نماز جماعت و…) بسیار مفید است.

17. هفته‏ای یكی دو روز، روزه مستحبی مفید است و اگر شخص توان آن را ندارد، میزان صَرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش دهد و یا تعداد دفعات غذا را كاهش داده و به حداقل خوراك اكتفا كند.

18. از سخن گفتن ملایمت‏آمیز، شوخی و خنده با نامحرمان خودداری كرده واز نرمی و لینت در كلام باید اجتناب ورزید.

19. هیچ‏گاه نباید با نامحرم و جنس مخالف، در مكان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی ماند (حتی برای آموزش و …).

20. قرآن زیاد بخواند و درباره معانی آیات آن فكر كند.

21. باید همیشه برای ذهن فكر خود محتوای مطلوب و موضوع مناسب داشت.

22. منشأ این مشكل، عدم پاسخ صحیح و مناسب به یكی از نیازهای واقعی انسان است كه باید به طور طبیعی و صحیح (ازدواج) ارضا و تأمین شود. اما اگر به شكل صحیح تأمین نشود، شخص دچار خطا و گناه خواهد شد كه عواقب سوء آن نیز دامنگیر او می‏شود. بنابراین در صورت امكان با كم كردن سطح توقعات و انتظارات، باید برای ازدواج اقدام كرد؛ چرا كه بهترین راه حل ازدواج است.

23. از كردارهای پیشین خود باید توبه كرد. خداوند توبه كاران را می‏بخشد. توبه و اطمینان از قبول توبه، بزرگ‏ترین عامل تقویت و دلگرمی برای آغاز حركتی نو است. گناه هر چه باشد، نباید احساس بی‏ارزشی و نا امیدی به فرد دست دهد. بله! گناه ناراحتی و عذاب وجدان دارد؛ لكن به مفهوم پایان فرصت ها و انتهای راه و نابودی نیست. كسی كه از صمیم دل رجوع كند و تصمیم قاطع بر جبران لغزش بگیرد، محبوب درگاه خداوند است: «إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ التَّوَّابِینَ»؛ بقره (2)، آیه 222.. چه عاملی از این كارسازتر كه شخص گنه كار احساس كند در صورت توبه، خداوند او را دوست می‏دارد و در نظر خداوند چنان است كه گویی گناهی مرتكب نشده است. امام باقرعلیه السلام در این باره می‏فرماید: «التائب من الذنب كمن لاذنب له»؛اصول كافی، ج 2، ص 435.؛ «توبه كننده مانند كسی است كه اصلاً گناه نكرده است». «توبه» یعنی شروع زندگی پاك و سازنده و حركت در نور و روشنایی. اگر شخص از گناه خویش می‏ترسد، باید از بالاترین گناه (یأس و نومیدی) بترسد. در پایان بار دیگر تأكید می كنیم كه اگر كسی بخواهد و اراده ای جدی بر ترك این عمل داشته باشد مطمئناً موفق می شود فقط شرط اساسی آن داشتن اراده ای محكم است كه در این باره در نوشته بعدی به آن خواهیم پرداخت. علاوه بر این می توان با مطالعه تجربه های موفق افرادی كه مدت ها با این معضل دست و پنجه نرم می كردند و بخاطر عدم شناخت كافی یا جدی نگرفتن راه مقابله با آن و یا به هر دلیل دیگری گرفتار این رفتار ناپسند بوده اند، این احساس را در خود تقویت كرد كه واقعاً خواستن توانستن است زیرا در مسیر مبارزه با این گناه، احساس ضعف و سستی كردن آفتی بزرگ است. اكنون از تمام خوانندگان گرامی چه خوب است این درخواست را داشته باشم كه تجربه موفق خود را ذكر كرده تا دیگران نیز قوت قلب كافی برای مبارزه و مقابله با چنین انحراف رفتاری را پیدا كنند گر چه روشن است كه می توان با یك برنامه ریزی مناسب و عمل به راهكار های ارائه شده به طور دقیق و كامل به چنین هدفی دست یافت و تجربه های موفقیت آمیز برخی افراد گواه آشكاری بر این مطلب است. بیان تجربه های موفق توسط خوانندگان برای دیگر عزیزان می تواند بسیار مفید باشد. بنابراین آماده شنیدن اظهار نظرها و بیان تجربه های موفق تمام عزیزان هستم.

persianlady.ir

در ادامه یک رهاشده از دام خود ارضایی بصورت کامل توضیح داده که چطور تونسته ترک کنه.

یادداشت های یک رها شده از دام خود ارضایی

بنده الان مشکل خود ارضایی ندارم 4 سال است که این گناه ترک شده است .و علت اینکه اینجا این مطالب رو نوشتم احساس وظیفه بود .میخواستم با این کار از خدا تشکر کنم بنده27 ساله ام و هنوز مجرد و لیسانس الکترونیک دارم. و 4 سال پیش یعنی ترم 4 دانشگاه این گناه را ترک کردم .

بنده از سوم راهنمایی سال 1377 تا 2 سال اول دانشگاه سال 1385 هفته ای یک یا دو بار به این گناه مبتلا بودم . در تمام این 8 سال فضای ذهن من گناه و توبه و انجام راهکارها بود گاهی تا 45 روز گناه نمیکردم ولی باز همه چیز به هم میخورد . تمام راههای درمان رابلد بودم ولی اراده کم میآورد .

در زیر مطالبی اساسی را عرض میکنم

 

ببینید حداقل 50 درصد استمنا تصویر سازی ذهنی است.یعنی خیالات ، وقتی انسان صحنه هایی تحریک کننده در بیرون را دید و ازطرفی همسری هم ندارد که با او به آرامش برسد دست به استمنا میزند و با کمک خیال و پاره ای رفتار فیزیکی به حالت انزال میرسد . که بعد بسیار زود پشیمان میشود.

بسطه به وضعیت مزاجی و خلقی و ژنتیکی افراد میل به شهوت زیاد و کم است . این وضعیت پایه است . یعنی ممکن است فردی با یک صحنه نه چندان تحریک آمیز بشدت تحریک شود و فرد دیگر زیاد تحت تاثیر قرار نگیرد.

پس گام اول خود شناسی در حذف موقعیت های تحریک آمیز است .

برای ترک استمنا ابتدا باید تمام راههایی که شما را تحریک میکند از بین ببرید. علاوه بر راههایی که از نظر اسلام حرام است مثل نگاه به نامحرم به عکس ها و فیلم ها و نوشته های مبتذل نکات دیگری نیز هست که از نظراسلام برای انسان های عادی حرام نیست ولی برای شمای که مبتلا هستید حرام است چون منجر به استمنا میشود . مثلا صحبت با نامحرم حرام نیست ولی اگر احتمال بدهید که صحبت با این نامحرم منجر به علاقه شهوانی و نگاه حرام خواهد شد صحبت با آن نامحرم برای شما حرام خواهد شد.

مثلا موارد زیر

· بودن در محیط های خلوت

· همنشینی با افرادی که در مورد مسایل جنسی صحبت میکنند.

· بعضی تصاویر تلویزیون ایران

· کنجکاوی جنسی

اگر واقعا میخواهید استمنا را ترک کنید سعی کنید خودتان را گول نزنید اگر واقعا چیزی شما را تحریک میکند نترسید وبا خود بگویید همه که نگاه میکنند تحریک نمیشوند شما به خودتان نگاه کنید.

مطالبی عنوان میشود که افراد مبتلا به خود ارضایی به خیال بافی دچار میشوند به نظر بنده این خیال بافی راخود افراد ایجاد میکنند نه اینکه استمنا کردن خیال بافی را بر اعصاب و روان تحمیل کند.

ببینید فرد سالم از دید روانشناسان فردی است که خیال او تحت نظارت عقل و منطق اوست . دانشمندان بزرگ بر اساس تخیل خود زیر سایه عقل وسایلی در ذهن تخیل و سپس آنرا اختراع کرده اند. پس خیال به نوبه خود خوب است.

انسانی که مبتلا به استمنا نیست خیال باف نیست . اگر جوانی تصاویر شهوانی را در دنیای واقع بیند و شهوت او رابسیار تحت تاپیر قرار دهد طبیعتا با یک آمیزش جنسی با همسر به آرامش میرسد . ولی وقتی جوان یا نوجوان همسری را نمی یابد دست به عمل اشتباهی میزند با تجسم صحنه تحریک آمیز در ذهن و انجام یک سری کار ها با اندامهای خود در تخیل خود آمیزش جنسی ای با جنس مخالف انجام میدهد در حالیکه در واقعیت شخصی وجود ندارد. و اینجاست که تخیل تحت سیطره شهوت در می آید و خیالبافی فرد در طول زمان تقویت میشود . هر چه انسان در این وادی تخیل فرو میرود نسبت به شهوت حساس تر میشود در جایی میخواندم که افراطی ترین افراد در زمینه خود ارضایی حتی با ترک دیوار نیز تحریک میشوند این اثر تخیل است که بدن به تخیل ورزی جنسی عادت کرده است . حقیقت این است که آمیزش جنسی آنقدر ها هم که تخیل انسان مبتلا به استمنا به آن بال و پر میدهد در عالم واقع وجود ندارد.

به هر تقدیر وقتی شما در گام اول راه های تحریک را بر خود بستید گام دوم را بردارید

گام دوم : پاکسازی ذهن از افکارو خیالات شهوانی

در این مرحله شما از بیرون تحریک نمیشوید چون موانع تحریک را بسته اید . ولی ذهن شما بر اساس همان تخیلی که بدان اشاره شد در پی کنجکاوی جنسی است .

در این مرحله باید از کنجکاوی های ذهنی به شدت بپرهیزید مثلا در پای اینترنت نشسته اید با خود میگویید من میخواهم ازدواج کنم پس کاش مطالبی را در مورد شیوه های آمیزش با همسر را جستجو کنم شما با این کار درست است که از لحاظ چشم و گوش و… تحریک نشده اید ولی عملا دارید به خیالات جنسی خود بال و پر میدهید و خود را می آزارید.

آسیب های خودارضایی و روش های ترک

اگر دوست دارید مثل سایر مردم عادی زندگی کنید باید خیال خود را کنترل کنید. یکی از راههای کنترل خیال این است که بیکار نباشید و در زندگی روزانه خود یک برنامه ریزی ای داشته باشید . بدین ترتیب که بدانید در هر لحظه در طول روز میخواهید چکار کنید نه اینکه برای صدم ثانیه هم برنامه بریزید همینقدر که بدانید هرلحظه میخواهید چکار کنید این نوع برنامه ریزی رامیتوان در عرض 2 دقیقه در شب در موقع خواب انجام داد.ودر برنامه ریزی تان مثلا وقتی تصمیم گرفتید 20 دقیقه ورزش کنید تمام ذهن خود را روی همان ورزش کردن متمرکز کنید اگر مشکلات درسی کاری و هرمشکلی که دارید در زمانی که دارید به برنامه خود عمل میکنید کنار بگذارید. ذهن شما در بازه های زمانی مختلف روی کارهایی که برای خود تعریف کرده اید متمرکز است . سعی کنید به اموری که واقعی ترند بیشتر بپردازید . بدین ترتیب خیال شما کم کم تحت سیطره عقل در خواهد آمد.

برای انجام تمام این کارها اراده و انگیزه لازم است.

ببینید مثلا شما از امروز تصمیم میگیرید که برای همیشه استمنا را کنار بگذارید روز اول که خودتان را قطعا نگه میدارید روز دوم انگیزه شما کمی کمتر شده است .کمی مشکلات زندگی هم به شما فشار می آورد . اوضاع باز هم خوب است ولی در یک لحظه کوتاه مثلا در شرایطی که تنها هستید یا بعد از نهار با شکم پر پشت کامپیوتر نشته اید . در یک لحظه بسیار کوتاه ذهن شما یکدفعه همه چیز را فراموش میکند و دیگر در اختیار خود نیستید (نکته بسیار بسیار مهم این است که در این لحظه نگاه حرامی انجام نداده اید بلکه خیال شما به شما میگوید که تصاویر محرک پیدا کن و یه حالی ببر در ادامه تصاویر شما را به استمنا سوق خواهد داد ) خب اینجا باید یک اقدام مهم و اساسی را قبلا برای این لحظه انجام داده باشید والا یقینا شکست خواهید خورد .

آن نذر است . البته قسم هم راه دیگری است ولی قسم شکستن هم گناه کبیره است و هم اینکه در شرایطی که شهوت غلبه میکند دیگر تابع هیچ منطقی نیست.

نذر چگونه است؟

من یک نمونه صیغه نذر را برای شما بیان میکنم. مطالب زیر را اگر با اختیار بگویید( توجه کنید که باید بگویید ذهنی نیست )صیغه نذر شکل میگیرد.

برای خدا نذر میکنم که تا مثلا 3 ماه دیگر

فیلم و عکس محرک نبینم ،نگاه به نامحرم نکنم ، پای کامپیوتر که هستم مطالب شهوانی جستجو نکنم ، عکس های زیبا از نامحرمان را در گوگل جستجو نکنم، به بدن خود به قصد شهوت نگاه نکنم ، در هیچگاه تمام عریان نشوم و حداقل شورت به تن داشته باشم .مگر برای کارهای ضروری ، به شکم روی زمین نخوابم ، به اختیار خود خیال پردازی جنسی نکنم.

و اگر این کارها را انجام دادم مبلغ مثلا 100000تومان به بخش نذورات حرم مطهر امام رضاعلیه السلام بپردازم.

درست است که در لحظه فوران شهوت خدا فراموش میشود ولی یقین داشته باشید در این لحظه پول دادن فراموش نمیشود و درگیری فکر بین دادن مبلغ 100000 تومان است یا انجام دادن استمنا.

با این نذر بر شما واجب میشود در صورت انجام هر یک از اعمال بالا در طی این مدت 3ماهه 100000 به حساب نذورات حرم امام رضا در بانک ملت شعبه آستان قدس رضوی مشهد از شهر خود حواله کنید شماره حساب الان دقیقا یادم نیست . تلفنی از حرم امام رضا علیه السلام بپرسید .

و این نکته را هم توجه داشته باشید که امام صادق علیه السلام در جایی در پاسخ به فرد مبتا به عملی با این مضمون فرمودند او با اختیار خود این کار را انجام میدهد. حقیقت هم همین است چرا ما استمنا را در جلوی جمع انجام نمیدهیم و آنرا در خلوت انجام میدهیم چون با اختیار و اراده خود خلوت را پیدا میکنیم .

نکته دیگر اینکه اگر نتوانید نگاه حرام را از وجود خود حذف کنید ابدا نخواهید توانست استمنا راترک کنید چون انسان های سالم هم تا با حرام تحریک نشوند دست به گناه نمیزنند. چه مستجاب الدعوه هایی بوده اند که با یک نگاه حرام زناکار شده اند . علت این است که نگاه حرام خدا فراموشی عجیبی به انسان دست میدهد که فقط شهوت را میبیند.

نکته پایانی: با توکل بر خدا گام بردارید در هر مرحله که جلو میروید خداوند به شما آرامشی نصیب خواهد کرد که لذت آنرا خواهید چشید. چون دیگر عذاب وجدان ندارید و به خاطر او شیرین ترین لذت جسمی را کنار گذاشته اید

من فکر نمیکردم روزی بتوانم مثل تمام مردم سالم زنگی کنم ولی الان به حدی رسیده ام که ازدواج را امری عادی تلقی میکنم و اگر هم که میخواهم ازدواج کنم برای داشتن مونس و همدم و رفیقی دوست داشتنی است که میخواهم ازدواج کنم نه برای شهوت

لطفا نظرات و تجربیات خود را در این زمینه در اختیار جوانان قرار دهید.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟
spinner در حال ثبت رای
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • لینک در کامنت ارسال اصلا قرار ندید چون تایید نمیشه
 • از لحاظ رکیک و بی ادبانه خودداری کنید
 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

 1. محمد گفت:

  سلام می خواستم ببینم آیا همه مشکلاتی که ایجاد شده بعد از ترک برمیگردد.اگر بر رمی گردد چه مدت زمان طول می کشد. و اگر بر نمی گردد آیا همه این مشکلات ایجاد شده برتمی گردد یا فقط بعضی از آنها. لطفا نام ببرید. در ضمن از با توجه به منابع معتبر و دکترانی که در این قضیه چیزی می دانند پاسخ من را بدهید. چون خودم این مشکلات را دارم.
  لطفا اگه میشه علاوه براینکه جواب را در سایت قرار میدهید به ایمیلم نیز ارسال کنید.

 2. iman گفت:

  همیشه به یاد خدا بودن خوبه اما بعضی وقتا فشار روحی جسمی واز همه بدتر اعتیاد ذهن همه چیز را فراموش میکنه نمیشه دیگه. ارادت دست ذهن واحساست هستش اون تورا به جلو میکشونه مدتی ترک کردم اما روی اخلاقم تاثیر بدی گذاشت زندگی واسم سخت بود زود عصبانی میشدم به همه گر مدادم داشتم داغون میشدم .من نمیدونم واقعا بعد ازدواج این مسئله حل میشه ؟

 3. ziba گفت:

  متاسفانه خیلی از جوونا به این مشکل گرفتارند مخصوصا کسانی که امکان ازدواج یا تجربه رابطه جنسی رو ندارن اما چیکار باید کرد وقتی گرسنه هستیم غذا می خوریم وقتی تشنه ایم آب می خوریم وقتی روزه ایم بالاخره افطار می کنیم اما وقتی نیاز جنسی داریم و امکان ارضاش نیست مثل کسی هستیم که دایم روزه است آخه مگه میشه؟.. به نظر من گناه نداره خدا خودش میدونه و آگاهه .. اما ضرر قطعا داره…

 4. saeed گفت:

  باسلام مجدد در حوزه آسيبهاي اجتماعي و رفتاري ودر مرحله مشاوره در خدمت گروه مديريت محترم سايت و اعضا محترم هستيم.

 5. حدیث گفت:

  دلتون خوشه اینجا نشستید ونوشته اید که چه ضررایی داره . فکر کردین کسانی که این کارو می کنند از این کارشون خوشحالا .فکر کردین خیلی راحته .وقتی زمینه ازدواج فراهم نیست وقتی نمی تونه شرایط زندگی رو تحمل کنی ومشکلات بهت فشار میاره …. از قدیم گفتن چوب خورده می دونه کتک چه دردی داره .خسته شدم می فهمی کم آوردم

  1. بانوی پارسی گفت:

   میدونم عزیزم

 6. روانشناس گفت:

  باید به عرض دوستان برسونم که در حال حاضر علم پزشکی و روانشناسی هیچ دلیلی دال بر مضر بودن خود ارضایی پیدا نکرده! و هم اکنون در روانشناسی خود ارضایی رو یک عمل کاملا طبیعی در پاسخ به تکانه های جنسی میدونن! طبق امارها بالای 95 درصد از مردم دنیا این عمل رو انجام میدن اما به هم نمیگن! و ترک کردن اون دقیقا مثل این میمونه که به یک شخص متاهل بگن سکس نکن! یعنی به همون اندازه سخته! دوستانی که سعی کردن ترکش کنن میدونن من چی میگم! من کاری به نظرات مذهبی ندارم چون این مربوط به اعتقادات دوستان میشه ومن براشون احترام قایلم. من تحقیق زیاد کردم تو متون علمی روز و بهتون میگم که از نظر پزشکی هیچ دلیل علمی دال بر مضر بودن خود ارضایی برای بدن وجود نداره! چوناگر اینطور بود همه ما الان بیمار و علیل بودیم! به عبارتی اگر قبول کنیم برا بدن مضره پس به ناچار باید بپذیریم که سکس هم برای بدن ضرر داره! که میدونیم اینطورنیست! در واقع خود ارضایی چیزی نیست جز سکس خیالی.. البته این نکته رو تذکر بدم که سعی کنید هنگام خود ارضایی از تخیلات و تصورات منحرف استفاده نکنید(مثل بچه بازی، سکس با محارم،و یا سایر انحرافات) از تصاویری استفاده کنید که براتو منع اخلاقی یا مدهبی نداشته باشه، به عبارتی سعی کنید در عالم خیال هم از قواعد اخلاقیتون پیروی کنید! (مثلا با همسر یا دوست خیالی خودتون) از نظر روانشناسی هم در بعضی مواقع که شخص دچار مشکلاتی شده باشه حتی این عمل رو بهش تجوبز میکنن. درصد بالایی از اشخاص(مخصوصا مجردها) چه برای خانمها و چه آقایون علی رغم تمام تلاشهاشون دوباره سراغ این کار میرن و تنها چیزی که اینبار عایدشون میشه احساس گناهیه که باهاش در گیرن. اما اگر به این موضوع به عنوان گناه و انحراف نگاه نکنید احساس گناه نخواهید داشت! این به خودتون و اعتقادتون بستگی داره… از نظر روانشناسی هر عملی که به شکل تکراری و اجباری انجام بشه وسواسه و اختلال روانی محسوب میشه (مثلا 4 یا 5 بار استمناع در روز) واونوقته که باید این مورد درمان بشه.

  1. mahdi گفت:

   سلام خدمت همه دوستان
   اینکه تو کتابای روانشناسی وپزشکی این عمل رو مضر اعلام نکردند؛ رو نمیدونم ولی از نظر عقلی با توجه به گفته های خودتون استمنا یه جور رابطه جنسی خیالیه و به طور معمول ذهن انسان ایده ال گراست ودر خیالات خودش بهترین شریک جنسی وبهترین حالت رو تصور می کنه؛ویا هر دفعه اونا رو عوض کنه(تنوع طلبی ) تا اینجا مشکلی برای شخص بوجود نخواهد امد ولی بعد از ازدواج ؛ذهن شما با واقعیتی روبروست که با ایده ال گرایی هایش متفاوت است یعنی اینکه نمیتواند تنوع طلبی کند نمیتواند برخی از حالات را تجربه کند و این امر باعث سردی ونارضایتی شما وهمسرتان در سکس شده وطبعا زندگی خوانوادگی شما را مختل خواهد کرد
   در استمنا اگر چه به ظاهر اندام های تنلسلی ارضا میشوند ولی باید توجه داشت که اندام های دیگر نیز به ارضا شدن کمک میکند مثلا در اقایون چشم ها و حس لامسه ودر خانم ها گوشها که ناکامی این اندامها سبب ایجاد نارضایتی در جسم وروح شما خواهد شد.
   علاوه انکه عوارض ذکر شده در مقاله فوق به طور تجربی ثابت شده

  2. saeed گفت:

   عزيزم شك نكن كه اين كار از لحاظ علمي ثابت شده كه بيشترين آسيب رو به بدن ميزنه. هر بار كه فرد تلاش بر ارضا شدن بوسيله افكار يا ديده هايش را ميكند ميليونها بار منفي بر سلولهاي مغزي خود وارد ميكند. مهمترين آسيب جدي ايجاد اختلال در قوه هپاتنيك مغزي وبروز ضعف اندامها ولرزش اندامهاست و…..

 7. sara گفت:

  be nazaram rahkaraton bi maniye harki ke khod erzayi mikone rabete jensi nadashte payame man be hame dokhtar pesara ine ke zendegiro rahat begirin va ye sharike khob bara khodeton peada konin ta takhliye shid ta har doton be aramesh beresid chon in haghe mosalame shomast hamontor ke kheali chizaye dige ye inja haghe mosalametone

  1. saeed گفت:

   شايد اين راه حل باشه ولي اگر بي احتياطي كنيد عوارض بسيار بدتري خواهد داشت.

 8. مهسا گفت:

  توی این مطلب به آقا پسرا توصیه شده که به عکس زنهای زیبا نگاه نکنن، ولی پائین همین مطلب بلافاصله آموزش آرایش زنانه اون هم با کلی عکس هستش که این دقیقا با همه اون حرفا کاملا متضاده.
  لااقل از خودتون شروع میکردید. طرف میاد یه مطلب علمی بخونه، بعد میبینه توی همون صفحه نقضش وجود داره.

 9. منتقد روز گفت:

  باسلام از مطالب مفید و راهنمایی هاتون
  در مورد رفع این مشکل اشاره به ازدواج در نخستین فرصت کردید اگرچه این که ازدواج می تونه در رفع این مشکل بسیار کارساز باشه کاملا صحیح است اما باید سعی کرد از طریق روشهای علمی وعقلی و سایر روشها در این مورد اقدام کرد چون با وضعیت کنونی جامعه ما که ارضای نیازهای جنسی فقط در چارچوب ازدواج ایده آل و پسندیده است و همچنین با توجه به شرایط اقتصادی کنونی جامعه ایرانی و بیکاری و تورم و سایر مسایل تا یکی دوسال آینده ازدواج رویایی بیش نخواهد بود بنابراین بی شک جوانان ما می دانند که باید ازدواج کنند اما آیا می توانند جای بحث دارد!!!!
  با تشکر

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما منتقد گرامی. موافقم ازدواج واقعا سخته تو این موقعیت. اما چه میشه کرد وقتی موقعیت ازدواج نباشه باید به فکر سلامتی و زندگی آینده باشیم. اگه کسی بخواد بخاطر سلامتیش تلاش کنه مجبوره کمی سختی بکشه

 10. سینا گفت:

  سوالم اینه که آیا فقط از نظر روانشناسی قابل درمانه یا اینکه مصرف داروی خاصی هم موثره؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام . خودارضایی یک بیماری روانی محسوب میشه بنابراین برای ترک این کار از نظر روانشناسی میشه روش کار کرد. فقط میتونید از نظر دارویی یا تغذیه ای از چیزهایی استفاده کنید که تحریک جنسی رو کاهش بده و این مسئله روی رابطه دوطرفه جنسی هم تاثیر میزاره. و کلا میل جنسی رو کاهش میده

 11. سینا گفت:

  سلام
  با تشکر از مطالب مفیدتون.من الان 30سالمه و تقریبا 15ساله که این مشکل رو دارم.یه مسئله که وجود داره و اصلا بهش اشاره نشد( در مورد خودم) اینه که اکثر اوقات که این کارو انجام میدم مطلقا به خاطر ارضای شهوت نیست بلکه حس میکنم یه موج استرس و نا آرامی همه وجودمو در بر میگیره اینقدر که اصلا آرامش ندارم ،استرس و آشفتگی محض.شاید باورتون نشه اینقدر کنترل روحیات و روانم سخت میشه که مجبورم به هر ترتیب شده اون کار رو انحام بدم. چون بعدش به یه آرامش نسبی دست پیدا میکنم البته عذاب وجدان همچنان وجود داره ولی کاملا آروم میشم .گاهی وقتا برا اینکه بتونم به کارام برسم مجبورم برا انجام این حرکت زشت برنامه ریزی کنم.

  1. masoud گفت:

   سینا جان دوست من خیلی دوست دارم تو رو برای اینکه می دونم ته دلت می خوای این کارو دیگه
   نکنی اما به دلیل همین چیز هایی که گفتی یه جورایی شکست می خوری اما فکر نمی کنی که خدایی
   که عاشقه تو فراموش کردی به دنبال چی میگردی بزار یه حدیث قدسی که از طرف خداست
   بگم
   خدا میگه ای فرزند آدم: هر زمان که مرا بخوانی وبه من امید داشته باشی تمام آنچه که بر گردن
   توست می بخشم واگر به وسعت زمین همراه با گناه به پیش من آیی من به وسعت زمین همراه با
   مغفرت به نزد تو می آیم مادامی که شرک نورزی و اگر مرتکب گناه شدی به نحوی که گناهت به
   مرز آسمان برسد سپس استغفار کنی تو را خواهم بخشید
   از خدا می خوام که تمام مشکلات جونا حل بشه
   در ضمن خدا میگه دوست داشتن من ودنیا با هم جمع نمی شه راستی ما کدومو شو انتخاب می کنیک

 12. Nona گفت:

  Kheyli kheyli mamnunam az in etelaati ke dadin motasefane bazi az khunevadeha injur masael ro matrah nemikonan ke ruye bache baz nashe vali in kheyli eshtebahe be nazare man injur chiza ro bayad be bachehamun dar hade mahdudi tu sene monasebeshun tozih bedim bedunan ke mortakebe in gonaha nashan ,kasiro mishnasam chon nemidunest pardeye bekarat vujud dare dar alate tanasolish khodesh pare karde pardasho,kholase mamnunanm az matalebe amuzandatun

  1. بانوی پارسی گفت:

   بله متاسفانه اطلاعات ما در این زمینه بسیار پایینه و این باعث میشه ک خیلی ضرر کنیم

 13. مریم گفت:

  سلام خود ارضایی به مرور زمان پرده بکارت از بین می بره؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. در خود ارضایی اگه به پرده فشار وارد نشه ، خیر

  2. مونا گفت:

   با سلام. بله باعث نازک شدن و از بین رفتن رفتن زودرس میشه! احتمال زیاد شما تا حالا بکارتتون رو
   از دست دادین

   1. منتقد روز گفت:

    با سلام
    لطفا علمی صحبت کنید چون بیان غیر علمی هیچ کمکی به حل مسایل و مشکلات نمی کنه بلکه باعث دلزدگی و ناامیدی در حل این مشکل میشه…
    با سپاس

   2. پدرام گفت:

    سلام دکتر مونا میگم چند ساله دکتر شدی و مگه مریم خانم رو دیدی
    که همینطوری نظر میدی

   3. بانوی پارسی گفت:

    مونا جان اصلا اینطور نیست عمل خودارضایی اگه چیزی در آلت فرو نره که بکارت رو از بین نمیبره !! اصلا چیزی به نام نازک شدن پرده بکارت وجود نداره

   4. امیر گفت:

    سلام مونا خانم البته تجربه بالاتر از علمه ولی لطفا با دلیل علمی جواب مریمو بدید و باعث
    شوک وارد کردنو ناراحتیو نامیدی نشید .بنظر من اشتباه میکنید پرده بکارت اگه فشار داخلی وارد
    نشه پاره نمیشه..البته جنس ایرانی زیاد اعتباری نداره ولی..چیزی نیست که به مرور زمان ساییده بشه
    و نازک بشه و از بین بره..

 14. اشنا گفت:

  مهم نیست که ریطی به دین داره یا این کار گناهه یا نه ولی یه سوال تا کی؟ تا کجا؟ اصلا من مگه ادم نیستم مگه من حق یک زندگی خوب و سرشار از محبت و عشق رو ندارم من خسته شدم 8 سال دیگه بسه میخوام به درسم ادامه بدم میخوام ثابت کنم که بهترینم چون تنها یک بار بدنیا میام و مث منی دیگه بوجود نخواهد اومد
  به خاطر یه زندگی خوب و پر از موفقیت و امید فقط و فقط همین

 15. رویا گفت:

  سلام.من یه دختر 17 ساله هستم که از 9سالگی این کار رو انجام میدم.اما الان،فقط چند ساعته که فهمیدم این کارم خودارضایی بوده و از نظر دینی حرام بوده.یعنی قبلا فقط به چشم یک تفریح عادی به آن نگاه میکردم و اصلا فکر نمیکردم خودارضایی باشه!!الان واقعا تصمیم به ترک دارم.خیلی از علائمی رو هم که گفتید دارم.ضعف بینایی،کم بودن حافظه،استرس و افسردگی.من واقعا خیلی نگرانم و نمیتوانم در این مورد با کسی حرف بزنم.الان هم خیلی حالم بد است که این موضوع را فهمیدم…تنها کاری که توانستم بکنم اینه که در اینترنت در این مورد جستجو کنم،چون نمیتوانم با دوستام یا خانواده دربارش صحبت کنم.
  سوالم اینه که من در آینده در روابط زناشوییم دچار مشکل خواهم شد و ناتوانی جنسی خواهم داشت؟اگر الان درمانش کنم،ممکنه در آینده دچار مشکل نشم؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام دوست عزیز. خیلی خوبه که متوجه شدی کارت اشتباه بوده و تصمیم گرفتی ترکش کنی. هروقت که این کارو ترک کنی، کم کم علائم اونم از بین میره. در آینده هیچ مشکل جنسی نخواهی داشت فقط سعی کن هر چی زودتر ترک کنی.
   نگران نباش . موفق باشی

   1. رویا گفت:

    خیلی ممنونم…واقعا امیدواری ِبزرگی بود 🙂
    نمیشه اینجا جاهایی رو به عنوان روانشناسی و مشاوره آنلاین معرفی کنید که ما بتونیم راحت تر صحبت کنیم و سوالامونو دقیق تر بپرسیم؟
    خیلی ممنون از شما…

    1. بانوی پارسی گفت:

     خواهش میکنم. سایت دکتر رهام صادقی هست که میتونید سوالات خودتونو بپرسید.

 16. sepyda گفت:

  سلام لطفابگوید مکن چگونه اینکارراترک کنم ازسن 11سالگی تاسن33سالگی به این گناه آغشته شدم وهردفعه ترک می کنم به یک ماه نشده باز شروع می کنم خودم خسته شدم.

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما. اول اینکه شما خانم هستید یا آقا؟ ازدواج کردید؟

 17. aidin گفت:

  ایا در اقایان زود انزالی هم درمان میشه؟

 18. zhedanmehdi@yahoo.com گفت:

  آیا عوارضش بعد ازترک از بین میره یانه
  جوابو برام بفرستید

  1. بانوی پارسی گفت:

   با سلام و درود برشما. پس از مدتی ترک عوارض آن هم کم کم از بین می رود.

 19. آشنا گفت:

  با سلام:
  اراده انسان چه قوی تر باشد در زندگی به هر پیروزی که بخواهد می تواند دست پیدا کند.
  مطالبی که در مورد خود ارضایی ارائه داده بودید بسیار مطالب جالبی بود. ان شاء الله که این مطالب روی انسان ها تأثیر گذار باشد.
  راستش را بخواهی من قبلاً این عمل زشت و غیره انسانی را انجام می دادم اما پس از مدتی با توسل به ائمه اطهار و توکل بر خداوند و اعتقاد دینی و اراده شخصی خودم توانستم این عمل را ترک کنم. و در حال حاضر خدا را شکر می کنم که روحیه ای شاد و جذاب دارم به خاطر دوری جوستن از این عمل…
  به امید روزی که همه جوانان از این عمل زشت دوری کنند.
  باتشکر

  1. david گفت:

   سلام دوست عزیز من می خوام از شما بپرسم شما غذا نمی خورید. تنفس نمی کنید. نمی خوابید. استفحام نمی کنید و نیاز های دیگرتون رو برطرف نمی کنید. میشه 3 دلیل بیارید که ثابت کنه این عمل زشت و کثیف هست؟ کجای این مسئله زشت انم یک نیازه که متاسفانه در مملکت ما با توکل به همین ائمه که شما از اون صحبت کردن مکانی برای توجه به اون ساخته نشده مثل یک رستوران که وقتی گرسنه هستین میرید غذا می خورید. خواهشن علم رو با دینتون به لجن نکشید. بحث علمی و هم هملی حرفی دارید سریع به دین ربطش ندین. با ادله و صحت موزن صحبت کنید. خیالاتی و رویایی نباشید. هیچ ائمه ای نیست که به شما کمکی کرده باشه اگه بود وضع مسلمونای جهان این نبود. هر بلایی که سر آدما می اد مسئولش خودشه و چاره اون هم دست خودش البته با کمک خدا. به جای اینکه به ائمه بچسبین به یاد خدا باشین بهترین دوست بی واسطه خود خداست نه ائمه و نه کتاب و نه دین. در اسلام گفته شده عمل نیک انجام بدین تا به خدا نزدیک شوید. همانند نماز که قبلش می گن 2 رکعت نماز صبح می خوانم به قصد نزدیکی خدا همین کلمه یعنی کفر چون خدا از رگ گردن هم به ما نزدیک تره و یک جورایی اصلا توی وجود ماست. توجه داشته باشین در یک دین دیگه اسم نمیارم تا فکر ناجوری نکید گفته شده عمل گناه انجام ندهید تا از خدا دور نشوید. هر دوی این جمله یک معنی با 2 مفهوم کاملا متفاوت رو می دن یک میگه ما دوریم و با عمل نیک نزدیک می شویم و دیگری می گه ما نزدیک هستیم و با اعمال اشتباه دور می شویم همین 2 جمله رو روش فکر کن تا به 3 نکته اساسی برسی من دیگه چیزی نمی گم چون سریع رگ گردنتون باد می کنه بی فکر منطق می گید نشر اکاذیب داره می کنه.

   1. مهدی گفت:

    سلام دوست عزیز
    من مطلب رو خوندم و نظرات بچه ها رو هم دیدم ولی نظر شما یکم منو آزرده کرد .
    بنظر میرسه این مطالب رو با یه پیش ضمینه بد از دین دارین بیان میکنین نمی خوام در مورد شما قضاوت کنم و شما رو متهم کنم ولی حرفهایی که زدین بیطرفانه نیست در صورتی که دوست دیگه ای رو دعوت به نگاه آزاد می کنین و کمی هم بازی با کلمات میکنین حتی تعبیر و تفسیر نا مناسبی رو هم ارائه کردین از نیت نماز .
    در دین هیچ اجباری نیست یه راه زندگیه از طرف خدا و انسانهای شاخصیه که راه درست رو دارن به ما نشون میدن انسانهایی که برگزیده هستند از جانب خدا ، رسول خدا هم به قرآن و عترت دعوت کردند در زمان بعد از خودشون .
    انسان ساخته شده از جسم و روح و ابعاد وجودی دیگریه که ، لازمه همشون با هم برنامه ریزی و سازماندهی بشن و دستور العملی که برای جسم مناسبه ، قرار نیست برای روح هم مناسب باشه .
    هیچ وقت آفریده ی خدا رو با ساده انگاری و نتیجه گیری های پیش پا افتاده به سخره نکشیم ، هر ابزار پیچیده ساخته دست بشر رو که بررسی کنیم متوجه حجم عظیم محاسبات اون میشیم ، چطور به راحتی در مورد انسان میتونیم نتیجه گیری بکنیم .
    توسل ، دعا ، نیایش ، نذر و نیاز ، همه عنایت خود خداست به انسان وگرنه با محاسبات ما نمیشه انسان مادی رو به سر منزل مقصود رسوند .

   2. مرد جوان گفت:

    اولا كه همه جاي دنيا مردم دين دارن و با كتابها و بزرگانشون زندگي ميكنن دوما كه همين خدا كه ميگي از طريق همين بنده ها كه ما بهشون ميگيم ائمه از راهش شناخت پيدا كرديم و سوما شما كه ميگي يه خواسته يا يه نيازه چرا وقتي كه بچه بوديم اين كارو ميكرديم حتي از خدا هم خبري نداشتيم بعد از اينكه ارضا ميشديم اعصابمون ميريخت به هم هي فكر ميكرديم كار بدي كرديم و از خودمدن بدمون مي اومد بابا يه نيازي از خودمون براورده كرده بوديم اما انگار دنيا رو سرمون خراب شده حتي وقتي كه جنتا از دوستاتم خيلي راحت ازش حرف ميزدن كه انگار به قول شما يه نياز عاديه بازم دوست داشتي اينه حموم بخار بگيره كه چشمت تو چشم خودتم نيوفته اين كار بده و اين يه حقيقته هر كس كه تونست جلو خودشو بگيره از بقيه جلو افتاد و تو زندگيش كم نياورد يه جورايي تكليفش با خودش معلومه سر در گم نيست به اميد اراده هاي قوي يا حق

    1. پدرام گفت:

     سلام
     در پاسخ مرد جوان شما باید از روی چیزی عمل کنید که دیده باشی خونده باشی
     تنها چیزی که ما الان داریم قران و اونم گفته که ففقط به خدا توکل کنید
     امامان معصوم ادم های خوبی بودن و رفتند خیالت راحت تا به خدا توکل نکنیم
     مشکلمون حل نمیشه برو بشین دو رکعت نماز بخون ببین چقد اروم میشی
     صد درصد با حرف های داوید موافقم

   3. امیر گفت:

    با سلام به همه جوانان عزیز. در جواب دیوید باید عرض کنم :برادرم من به شخصه به نظرات شما
    و بقیه دوستان احترام میزارم.چون باورای شماست و هر کسی عقیده خودشو داره.ولی باید یه چیزیو روشنتر کنم. همه چیز نماز خوندن نیست و نیتی که برای خواندن نماز میکنیم طوری که شما میگید نیست .مثلا دو رکعت نماز میخوانم برای رضای خدا نه نزدیکی به خدا..ودر مورد نظری که در مورد ائمه گفتید بنظرم شما ائمه رو نشناختید و چیزی نمیدانید ازشون..منم مثل شما چند سال سابقه مبارزات آزادو دارم ..و مثالی میزنم بنظر
    شما یک فرد عادی برای قهرمان شدن در بوکس نیاز به یک الگو یا مربی نداره؟ائمه هم نقش مربی و
    رهنما رو داره..و عمل کردن به گفته هاشون باعث سعادتو موفقیت است چون با علم محض گفته شده
    اس. من به شخصه از پیروی اهل بیت بودن هیچ ضرری نکردم و بیش از پیش ادامه میدهم.
    متاسفانه به جرات میگم شما ازدین چیزی نمیدونید..دیدتون بستس نزارید دلایلی باعث بشه گمراه شید چون
    تمام فریبهای شیطانی با دلایل و استنباطهای منطقی هست. پس دلیلو منطق بی اساس نیارید…ما چاره ای نداریم جز اینکه با هر شرایطی خویشتن دار باشیم و و برای رضای خدا بنده باشیم یعنی اطاعت امر الهی
    خودش همه چیزو میبینه و علم ما در حدی نیست که دلیل بیاریم برای گناه و تبرئه کنیم خودمون رو. هر چیزی که حرامه برای خود صلاح انسانه و اجباری نیست. همه آزادند ولی انسان با حیوان فرق داره
    چون با عقل زندگی میکنه نه غریضه…توکل بر خدا یا علی

   4. مهسین گفت:

    واقعا برات متاسفم.بجای این نظرات چرتوپرت بری بمیری بهتره.زنده بودنت باعث میشه جامعه رو به گندبکشی.هرررررری

 20. david گفت:

  با سلام
  مرسی از مطلبتون
  من هم این عادت رو دارم. اما هیچکدوم از عواملی رو که گفتین یعنی موارد علائم بیماری را قبول ندارم چون که بنده با وجود این بیماری ساعت ها مشغول کار هستم فقط یک شیفت کاری من 12 ساعت است و 24 ساعت می تونم استراحت کنم که تو این 24 ساعت غرفه ای که دارم رو اداره می کنم. و نیز ورش می کنم ورزش من بوکس و چندین سال هم هست که پیوسته اول می شم. و البته در دانشگاه هم درس می خونم. بنده 30 سالم هست. از نظر قدت جنسی هم میل بسیار بالایی دارم و همینطور خیلی دیر ارضا می شم. و همه اینها حرف گزاف نیست چون همشون رو می تونم ثابت کنم. البته همین مساله که خیلی دیر ارضا می شم خیلی بیشتر من را رنج میده و اکثر پسر ها فکر می کنند خیلی خوب و خیلی ها حتی قرص هم می خورند. ول بنده یک نظر متفاوت دارم و به همین خاطر هست که با دیگران فرق می کنم. درست که من یک بیمارم اما بدونید دید هر نفر به هر مساله ای باعث میشه اون بیماری هیچ به نظر بیاد. از نظر پزشکی حرف شما کاملا درست است اما در مساله روانشناسی نه. شما در زمانی که در حال ارضا هستین تمامی قدد درونی و تمامی حواس ها در حال لمس و تجسم چیزی غیر واقعی هستند که در این زمان به طور مشابه مغز قدرت تمرکز به چندین کار رو نداره اما در زمان تجسم یک سکس مغز نقش بسزای در تجسم یک جسم از جنس مخالف دارد و اونرو تصویر سازی میکنه که صد البته با نظریات علم پزشکی این عمل مغز مطابقت نداره. مثلا شما هیجوقت نمی تونید هم حرف بزنید و هم بنویسید. یعنی 2 تا کار رو همزمان در قدرت مغز نیست. اما تو این قضیه فرقی به وجود می آید که روانشناسان بر این باوند که باعث تقویت قدرت تخیل انسان می شه.
  با تشکر

  1. سعید گفت:

   راه های کنترل و روش های کم کردن و از بین بردن قوای شهوت و تمایلات جنسی زناشویی برای جوانان مجرد:
   باید دانست زمانی که خداوند شهوت و تمایلات زناشویی را برای بقای نسل در وجود انسان قرار داد و برای کنترل و ارضای آن ازدواج دائم را قرار داد و به آن سفارش بسیار نمود و هنگامی که شرایط برای ازدواج دائم فراهم نبود، برای اینکه ایمان و پاکدامنی انسان لطمه نخورد، ازدواج موقت را مقرر فرمود. البته با رعایت شرایطش که در اسلام بیان شده است.
   اما اگر در کل شرایط برای ازدواج فراهم نبود باید چه کار کرد؟! چگونه باید از ایمان و پاکدامنی خود مراقبت نمود؟!
   باید دانست اگر کسی حقیقتا و از سر اخلاص بخواهد خود را حفظ کند خداوند نیز او را یاری خواهد کرد. البته برای این کار ما دستورات عملی هم در دین داریم که در اینجا با استفاده از بعضی روایات و دستورات بزرگان دین به برخی از شیوه های کنترل شهوت اشاره می نماییم:
   – روزه گرفتن و در صورت عدم امکان آن، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخوردن.
   – نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و…
   – خوردن موادی که شهوت را کم می کنند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و…
   – کنترل چشم و نگاه نکردن به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و… این مورد بسیار مهم است زیرا انسان اگر ورودی های خود را یعنی چشم و گوش را کنترل کند و اجازه ندهد بدی ها و گناهان وارد وجودش شوند، آنگاه خروجی هایش یعنی اعمال ، رفتار و… هم خوب و درست می شوند. و از گناهان فرسنگ ها فاصله می گیریم. زدست دیده و دل هر دو فریاد — که هرچه دیده بیند دل کند یاد.
   – از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود.
   – دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک.
   – در حالت جنب نبودن و داشتن وضو و با وضو بودن که باعث ایمن و دور شدن از وسوسه شیاطین می شود.
   – ورزش کردن و تحرک بدنی برای سوزاندن کالری های انباشته شده و اضافه بدن و دوری از تنبلی و تن پروری.
   – مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست.
   – تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن.
   – زیاد استغفار کردن.