1

از کجا ماشین شارژی با قیمت ارزانتر بخرید

از کجا ماشین شارژی ارزان تر بخریم

دنیای کودکانه همیشه جذابیت‌های منحصربه‌فرد خود را دارد. به خصوص که در عصر مدرن امروز، اسباب‌‌بازی‌های بسیار هیجان‌انگیزی طراحی و تولید می‌شوند که شباهت بسیار زیادی به کالاهای واقعی دارند‌ و می‌توانند با ایجاد احساس قدرت در کودکان، دنیای رنگی‌تری برایشان بسازند.‌ کودکان از این‌که بتوانند کارهایی مانند بزرگ‌ترها انجام دهند، احساس اعتمادبه‌نفس و شادی می‌کنند. ‌

ماشین شارژی دقیقاً همان اسباب بازی پرطرفداری است که شبیه به ماشین‌های واقعی طراحی شده‌است و کودکان با استفاده از آن و تصور این‌که می‌توانند رانندگی کنند، بسیار خوشحال می‌شوند. ماشین شارژی انواع مختلفی دارد. همین تنوع در مدل و قیمت، کمی خانواده‌ها را در خرید آن به چالش می‌کشد. ضمن این‌که باید سلیقهٔ کودک را نیز در نظر بگیرند. به همین خاطر اگر بدانید از کجا باید ماشین‌های شارژی را ارزان‌تر خریداری کنید، به نفع شما خواهد بود.

اهمیت خرید ماشین شارژی برای کودکان

اگر قبل از بررسی انواع ماشین‌های شارژی برای کودکان، مختصری راجع‌به مزیت این ماشین‌ها صحبت کنیم، خالی از لطف نخواهد بود. بازی و سرگرمی از مهم‌ترین مقوله‌های تربیتی کودک و فاکتور اصلی در رشد فکری و استعدادهای کودک است. کودکان با این تصور که می‌توانند مانند بزرگ‌ترها کارهای مختلفی ازجمله رانندگی کردن را بیاموزند، اعتمادبه‌نفس، جسارت و قدرت پیدا می‌کنند و به همین ترتیب ذهن آن‌ها برای یادگیری بازتر می‌شود. رانندگی کردن همیشه حتی به بزرگترها نیز اعتمادبه‌نفس می‌‌دهد.

حال این ماشین‌های شارژی می‌توانند با ایجاد شور و اشتیاق در کودک، هوش و استعداد آن‌ها را نیز تقویت کرده و در بزرگسالی، اعتمادبه‌نفس خارق العاده‌ای داشته باشند. بنابراین اگر قصد خرید ماشین شارژی را برای کودک خود دارید، باید بدانید که تصمیم عاقلانه‌ای برای خرید یک اسباب‌بازی مناسب گرفته‌اید. در خرید چنین ماشینی، معیار تنها خرید بهترین اسباب بازی نیست و بهتر است که برای چنین خریدی، کمی حرفه‌ای‌تر عمل کرده و انتخاب درستی داشته باشید. با توجه به این موضوع، ماشین‌های شارژی در مدل‌های متنوع و با قابلیت‌های مختلف طراحی و تولید می‌شوند؛ باید در خرید آن‌ها، فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید.

انتخاب بهترین ماشین شارژی

کودکان درست مانند بزرگترها حق انتخاب دارند و زمانی که احساس کنند شما به سلیقهٔ آن‌ها احترام می‌گذارید، احساس وجود کرده و از اسباب‌بازی‌ای که به سلیقه و خواست خودشان برای آن‌ها تهیه کرده‌اید، نهایت لذت را می‌برند. این موضوع یک مسئلهٔ مهم در علم روانشناسی کودک است.

هرچند کودک حق انتخاب دارد، اما ممکن است به دلیل شور و هیجانی که دارد، توانایی انتخاب بهترین گزینه را نداشته باشد. به همین خاطر شما باید با شناخت انواع ماشین های شارژی و ویژگی آن‌ها و در نهایت محدود کردن گزینه‌های خرید برای کودک، مناسب‌ترین ماشین شارژی را برای دلبندان خود تهیه کنید. به این ترتیب کودک نیز درگیر مسائل و محدودیت‌های مالی والدین یا فاکتورهای دیگر در خرید نمی‌شود و شما نیز از تجربهٔ یک خرید مناسب و منصفانه برای کودک خود لذت خواهید برد.

انواع ماشین شارژی

ماشین‌های شارژی در مدل‌های بسیار متنوع با یک موتور الکتریکی و باتری قابل‌شارژ تولید می‌شوند. از مدل‌های این ماشین کودک می‌توان به انواع ماشین شارژی شاسی‌بلند، سواری جیپ، اتوبوس، کامیون، ماشین شارژی پلیس و سایر مدل‌های ماشین دخترانه و پسرانه اشاره کرد.

این ماشین‌ها علاوه‌بر مدل، در نوع موتور نیز با یک‌دیگر متفاوت‌اند. به این صورت که شما می‌توانید انواع ماشین‌های شارژی تک‌موتوره، دوموتوره و چهارموتوره را برای فرزندان خود تهیه کنید. کیفیت و قیمت هر یک از این ماشین‌ها، با یک‌دیگر متفاوت بوده و بسته به برند تولیدکنندهٔ آن‌ها مشخص می‌شود. علاوه‌بر این‌ها، یک‌نفره یا دونفره بودن و اندازهٔ ماشین‌های شارژی برای سنین مختلف، در نوع آن‌ها تفاوت ایجاد می‌کند.

از کجا ماشین شارژی ارزان تر بخریم

راهنمای خرید ماشین شارژی

اگر صرفاً به دنبال ماشین‌های شارژی ارزان قیمت باشید، طبیعتاً به انتخاب درستی نخواهید رسید. قیمت تنها یکی از معیارهای خرید این نوع ماشین است. در حالی که شما می‌توانید با توجه به برخی نکات مهم، ضمن خرید یک ماشین قابل‌شارژ مناسب، از قیمت خرید آن نیز رضایت داشته باشید.

ممکن است بسیاری از خانواده‌ها در هزینهٔ خرید ماشین یا موتور شارژی محدودیت داشته باشند. این در حالی است که بعضی از فروشگاه‌های معتبر با در نظر گرفتن این موضوع و در راستای تأمین نیازهای تربیتی کودک با استفاده از اسباب‌بازی، انواع مختلف ماشین‌های شارژی برند و باکیفیت را با قیمت مناسب به فروش می‌رسانند. با این حساب شما می‌توانید با اطمینان از این موضوع، روی فاکتورهای دیگر تمرکز کنید.

امکانات ماشین شارژی

ماشین‌های شارژی در مدل‌های مختلف، به امکانات مختلفی ازجمله خلاص‌کن چرخ، صفحهٔ کیلومتر دیجیتال، ریموت‌کنترل، نمایشگر سرعت چ دور موتور، دارای بلوتوث و قابلیت اتصال به موبایل برای کنترل سرعت، بوق، چراغ، صندلی‌های چرم، موتور و باطری باکیفیت، ریموت کنترل موزیک و امکانات بسیار دیگر مجهزاند. البته امکانات هر ماشین با مدل دیگری متفاوت است و شما باید برحسب امکاناتی که برایتان مهم است، به خرید این نوع ماشین بپردازید. هرچه امکانات یک ماشین اسباب‌بازی شارژی بیشتر باشد، یک ماشین واقعی را تداعی کرده و برای کودکان لذت‌بخش‌تر است.

تعداد موتور ماشین

این ماشین‌ها در تعداد موتور و گیربکس با یک‌دیگر تفاوت دارند. به این صورت که ماشین شارژی تک موتوره به ماشینی گفته می‌شود که تنها یکی از چرخ‌های عقب آن موتور گیربکس دارد. ماشین‌ دو موتوره دارای دو موتور گیربکس در دو چرخ عقب است و ماشین شارژی ۴ موتوره نیز دارای چهار موتور گیربکس در هر چهار چرخ آن است. طبیعتاً مدل‌های چهارموتوره نسبت‌به مدل‌های دیگر، قدرت بیشتری دارند.

قدرت موتور با سایز ماشین ارتباط مستقیمی دارد. به‌عنوان مثال ماشین‌های تک موتوره تک‌نفره تنها برای یک کودک ۶ تا ۸ساله مناسب است و ماشین‌های دو موتوره که قدرت بیشتری نسبت‌به مدل‌های تک موتوره دارند، از ظرفیت کافی برای دو کودک ۳ تا ۸ سال برخوردارند.

ماشین‌های تک موتوره

این مدل از ماشین‌های شارژی، تقریباً جزو مدل‌های قدیمی و رده‌پایین دسته‌بندی می‌شوند و قیمت ارزانی دارند.

ماشین‌های دو موتوره

ماشین‌های شارژی دو موتوره از دو موتور متمایز تشکیل شده‌اند و سرعت ثابتی دارند. نحوهٔ حرکت این موتورها تنها به سمت جلو و عقب است و از آنجا که سرعت ثابتی دارد، ایمنی بیشتری برای استفادهٔ کودکان نوپا فراهم می‌سازد.

ماشین‌ شارژی ۴ موتوره

مسلماً ماشین‌های شارژی ۴ موتور بیشترین قدرت را در بین انواع ماشین شارژی دارند. این ماشین‌ها به چند سرعت مختلف مجهز شده و می‌توانند تجربهٔ لذت‌بخش یک رانندگی واقعی را برای کودکان تا سنین بالاتر، یعنی سنین نوجوانی به ارمغان بیاورند.

سن و وزن کودک

ظرفیت و قدرت ماشین‌های شارژی معمولاً به تناسب سن و وزن کودک مشخص می‌شود. به این ترتیب یک ماشین چهار موتوره قدرتمند برای یک کودک دوساله مناسب نیست و ممکن است خطرساز شود. به‌علاوه این‌که یک کودک دو یا سه‌ساله نمی‌تواند آنگونه که باید از ماشین خود لذت ببرد، چون چندان درکی از سرعت یا امکانات دیگر ماشین ندارد. اگر کودک شما سن بالاتری دارد، می‌توانید از بین ماشین‌های شارژی رده‌بالا، یک مدل مناسب را انتخاب کنید. معمولاً در قسمت مشخصات ماشین درج شده‌است که ظرفیت آن برای چه وزنی مناسب است.

سیستم فنری

این ماشین‌ها باید درست مانند ماشین‌های واقعی، طراحی داخلی و ساختار ارگونومیک و استانداری داشته باشند. در هنگام خرید ماشین قابل‌شارژ برای کودک خود، باید به کیفیت سیستم فنری آن توجه کنید. کیفیت سیستم فنری ماشین نقش مهمی در حفظ سلامت ستون فقرات کودک دارد.

محیط استفاده

این‌که کودک شما در چه محیطی از ماشین شارژی خود استفاده کند، نقش مهمی در انتخاب مدل مناسب آن دارد. معمولاً خانواده‌ها به خاطر رعایت مسائل ایمنی، ماشین‌های شارژی را تنها برای استفاده در منزل تهیه می‌کنند‌. از آنجا که این روزها بیشتر خانواده‌ها آپارتمان‌نشین هستند، فضای بازی کمتری در اختیار بچه‌ها قرار دارد. اگر این موضوع درمورد شما نیز صدق می‌کند، باید ماشین‌های با قدرت کمتر را تهیه کنید تا قدرت و سرعت ماشین به لوازم خانه آسیب نرساند.

باتری ماشین

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین ماشین‌های شارژی، توجه به ظرفیت و کیفیت باتری آن‌هاست. اگر باتری ماشین‌های شارژی کیفیت مناسبی نداشته باشد، پس از چند بار شارژ کردن خراب شده و باید برای تعویض آن، هزینهٔ قابل‌توجهی پرداخت کنید. درنتیجه بهتر است از همان ابتدا، ماشینی خرید کنید که باتری باکیفیتی دارند. باتری‌های لیتیوم یونی برای این ماشین‌‌ها گزینهٔ مناسبی هستند.

برند تولیدکننده

کمپانی‌های معتبر تولیدکنندهٔ ماشین‌های شارژی، در تولید این ماشین‌ها از بهترین متریال‌ها در طراحی صندلی و نشیمنگاه، بهترین لاستیک، پنل پخش موزیک، بهترین رنگ بدنه و سایر متریال‌های باکیفیت استفاده می‌کنند‌. برندهای معتبر معمولاً محصولات خود را با گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می‌کنند و از این جهت، خرید مطمئن و لذت‌بخشی را برای شما و دلبندتان رقم می‌زنند. در نهایت شما می‌توانید برای خرید بهترین برند ماشین شارژی با قیمت ارزان، به یک فروشگاه معتبر و متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

راهنمای خرید ماشین شارژی

قیمت ماشین شارژی

در نهایت پس از بررسی فاکتورهای مهم در انتخاب ماشین قابل‌شارژ برای کودک خود، به قیمت آن می‌رسیم. ماشین‌های شارژی محدوده و رنج قیمتی نسبتاً مشخصی دارند و تفاوت قیمت جزئی یا قابل‌توجه در مدل‌های یکسان از این ماشین‌ها، به برند تولیدکننده و کیفیت آن‌ها بستگی دارد.

اگر دوام و ماندگاری طولانی‌مدت ماشین برایتان مهم است، طبیعتاً باید به سراغ برندهای معتبر با قیمت بالاتر بروید. بهتر است خانواده‌هایی که بیش از یک فرزند خردسال دارند، به فکر تهیهٔ یک ماشین قابل‌شارژ باکیفیت باشند. ماشین شارژی ارزان با کیفیت متوسط، برای خانواده‌های تک‌فرزند که استفادهٔ محدودتری دارد، مناسب است. همان‌طور که گفتیم، شما می‌توانید با انتخاب مرجع معتبر فروش ماشین شارژی، ضمن خرید بهترین و باکیفیت‌ترین ماشین‌های شارژی، در هزینهٔ خرید آن‌ها نیز صرفه‌جویی کنید.

توجه به سلیقهٔ کودک

فاکتورهایی که تا اینجا بررسی کردیم، در واقع معیارها و نکاتی است که والدین باید در خرید ماشین‌های قابل شارژ اسباب بازی در نظر بگیرند. از آنجا که در نهایت کودک شما باید از این اسباب‌بازی استفاده کند، باید حتماً سلیقهٔ او را در نظر بگیرید. اگر با سلیقهٔ کودک خود آشنایی کامل دارید، می‌توانید با خرید ماشین دلخواه خود، کودک خود را سورپرایز کنید. در غیر این صورت و یا در صورتی که می‌‌خواهید کودک‌تان را در زمان خرید با خود همراه سازید، می‌توانید چند گزینهٔ مناسب در اختیار کودک قرار داده تا به سلیقهٔ خود، ماشین اسباب بازی شارژی خود را انتخاب کند.

موتور شارژی

موتور شارژی نیز درست مانند ماشین‌های شارژی، در مدل‌های متنوع تولید و عرضه می‌شود. موتورسواری برای کودکان به خصوص برای پسربچه‌ها، جذابیت بسیار زیادی دارد. حال شما می‌توانید با خرید یک موتور شارژی برای کودک خود و استفاده از آن در محیط‌هایی مانند پارک و غیره، ضمن ایجاد شور و شادی در کودک خود و افزایش اعتمادبه‌نفس او، نحوهٔ صحیح موتورسواری و فرهنگ استفاده از این وسیله را به کودک خود بیاموزید. موتور شارژی علاوه‌بر تنوع بالا در مدل، دارای اندازه و ظرفیت‌های مختلف برای کودکان در سنین مختلف است.

راهنمای خرید موتور شارژی

در خرید موتور شارژی نیز باید به چند نکتهٔ مهم توجه کنید. به‌عنوان مثال باید نوع موتور، قدرت، جنس بدنه و قطعات، برند تولیدکننده، لوازم جانبی و موارد دیگر را بررسی کنید. هرچه ولتاژ موتور بیشتر باشد، قدرت بیشتری داشته و در عین حال باتری بیشتری مصرف می‌کند. قدرت موتور این وسیله نقلیهٔ اسباب‌بازی و سرعت آن، به تعداد موتور آن نیز بستگی دارد.

موتور شارژی تیز در دو نوع تک موتوره و دو موتوره تولید و عرضه می‌شود. موتورهای شارژی تک موتوره سرعت کمتری داشته و برای کودکان سبک‌وزن مناسب‌اند و موتورهای شارژی دو موتوره با سرعت قابل‌تغییر، برای کودکان با وزن سنگین‌تر طراحی شده‌اند.

راهنمای خرید موتور شارژی

جمع‌بندی

در این مطلب، راجع‌به راهنمای خرید ماشین شارژی صحبت کردیم. انواع ماشین‌های شارژی در مدل‌ها و برندهای مختلف، با قیمت متفاوتی عرضه می‌شوند. هرچند قیمت به‌عنوان یک فاکتور مهم در خرید این ماشین‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد، اما قبل از آن باید به سایر نکات در خرید این ماشین‌ها نیز توجه کنید. در نهایت می‌توانید با انتخاب مدل دلخواه خود، یک مرجع معتبر را برای خرید ماشین اسباب‌بازی شارژی در بهترین برند و با قیمت ارزان انتخاب کنید. به هر حال در خرید این اسباب‌بازی‌ها، باید ابتدا نیاز کودک دلبندتان را در نظر بگیرید.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

  1. رها محمدی گفت:

    لطفا توجه داشته باشید که ماشین شارژی ارزان، یک ابزار آموزشی بسیار جذاب و مفید است که به کودکان کمک می‌کند تا مفاهیم پایه‌ای را درک کنند. این ماشین‌ها با استفاده از قدرت شارژ باتری، به طور همزمان به توسعه مهارت‌های حرکتی و تخیلی کودکان کمک می‌کنند

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه