0

چگونه با پسر ۱۱ ساله خود رفتار کنیم؟

چگونه با پسر 11 ساله خود رفتار کنیم

چگونه با پسر ۱۱ ساله خود رفتار کنیم؟

تمام مراحل رشد جسمی و روانی فرزندان به دلیل تفاوت هایی که در آنها ایجاد می شود، از اهمیت بالایی برخوردار است. چگونگی رفتار با دختر ۱۱ ساله را می توانید در صفحه‌ی تربیت دختر یازده ساله مطالعه نمائید.

ما در این مقاله از مجله تخصصی بانوان سایت پرشین لیدی به بررسی چگونگی رفتار با پسر یازده ساله، می پردازیم. با ما همراه باشید.

در سن یازده سالگی، پسران با تغییرات شگرفی از لحاظ جسمی و عاطفی روبرو می شوند برخی از تغییرات عبارتند از:

تغییرات جسمی:

  • رشد فیزیکی: در این مرحله، پسر شما ممکن است به طور قابل توجهی از لحاظ قد و وزن، بلندتر و سنگین‌تر شود.
  • تغییرات صدا: بیشتر پسران در این مرحله، صدای بمی را تجربه می کنند.
  • تغییرات جنسی: در این مرحله، بدن پسر شما شروع به تولید هورمون های جنسی کرده که باعث رشد مو در ناحیه تناسلی، زیر بغل و صورت، تغییر شکل و اندازه اعضای جنسی، تولید تستوسترون، نعوظ و فعال شدن غدد عرق می شود.

تغییرات عاطفی:

  • تغییر در رفتار: پسران در این سن بیشتر تمایل دارند اوقاتشان را به همراه دوستان بیرون از خانه سپری کنند. همچنین در این سن شاهد روابط عاطفی پسران با جنس مخالف خواهیم بود.
  • خودشناسی: در این سن، پسران به دنبال شناختی از خود و هویتشان هستند از اینرو کمی گوشه گیر می شوند.

 

چگونه با پسر 11 ساله خود رفتار کنیم

چه راهکارهایی برای ارتباط با پسر ۱۱ ساله وجود دارد؟

توجه به تغییراتی که در این مرحله در پسر یازده ساله‌ی شما رخ میدهد، بسیار مهم است چرا که با توجه به این تغییرات، شما می توانید بهترین روش ها را برای پشتیبانی از پسرتان انتخاب کرده تا او به طور سالم و موفقیت آمیز به بلوغ برسد.
این راهکارها عبارتند از:

ارائه حمایت‌های عاطفی

پسر شما در این مرحله به دنبال اعتماد به نفس و ارتباطات موثر با دیگران است از اینرو سعی کنید به عنوان والدین، ارتباط خوبی با او داشته باشید تا او احساس کند همیشه در کنار او هستید، و به او بالا رفتن عزت نفس او کمک کنید.

تشویق به فعالیت های سازنده

یکی از این روش ها تشویق او به شرکت در فعالیت هایی مانند ورزش، هنر، موسیقی و… می باشد. این نوع فعالیت ها می تواند به افزایش اعتماد به نفس و خودشناسی پسرتان کمک کند.
همچنین تشویق به تحصیل و یادگیری، به او کمک می‌کند تا به دانش و توانایی‌هایش پی برده و در آینده موفقیت بیشتری داشته باشد.

ارائه اطلاعات درست

در مورد تغییرات ایجاد شده ی جسمی اطلاعات درستی ارائه دهید تا به رسیدن او به شناخت درست و بهتر کمک کنید.

ایجاد ارتباط با مشاور

اگر پسرتان در این مرحله مشکلات عاطفی بسیاری دارد، می توانید با مراجعه به یک مشاور به او کمک کنید تا با مسائل خودش بهتر مواجه شود.

ایجاد قوانین و محدودیت‌های مناسب

ایجاد قوانین و محدودیت‌های مناسب برای پسرتان، به او کمک می‌کند تا یاد بگیرد که چگونه به درستی رفتار کند و در زندگی اجتماعی بهتر عمل کند.

چگونه می توان با پسر ۱۱ ساله در مورد تغییرات جسمی صحبت کرد؟

بهترین روش برای صحبت با پسر یازده ساله در مورد تغییرات جسمی، استفاده از اصطلاحات ساده و مهربانانه و ایجاد فضای مطمئن برای او است تا احساس راحتی کند و به راحتی با شما در مورد مسائل خودش صحبت کند.
شما می‌توانید از کتاب‌هایی با موضوعاتی مانند تغییرات جسمی، بلوغ و جنسیت در دوران نوجوانی استفاده کنید. و یا به عنوان پدر تجربیات خودتان را برای او بازگو کرده و او را تشویق کنید تا در این مورد به راحتی با شما صحبت کند. به این ترتیب او می‌تواند بهتر درک کند که تغییراتی که در بدنش رخ می دهد، برای همه نوجوانان طبیعی است.

نتیجه گیری

برای تربیت پسر یازده ساله می توان روش هایی همچون، تعیین زمان مشخص برای صحبت کردن به صورت روزانه، ایجاد محیطی امن و مطمئن در خانه، داشتن فعالیت های مشترک مانند بازی و گردش می تواند به ایجاد رابطه ایی صمیمی بین شما و فرزندتان بیانجامد تا در زندگی خود، احساس رضایت و پذیرش داشته باشد و به یک نوجوان موفق تبدیل شود.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه