20

22 توصیه برای پسرهایی که تازه عقد کرده اند

سایت پرشین لیدی

22 توصیه برای پسرهایی که تازه عقد کرده اند

این مطلب برای پسرهایی مفیده که میخوان زندگی خوبی رو با همسرشون شروع کنن.

1- اگر ماشین شخصی دارید وقتی با همسرتان درون ماشین هستید مراقب رفتار و احوالاتتان باشید چون همیشه کسی هست که به شما چشم دوخته و مطلقا از رفتارهای خصوصی درون ماشین بپرهیزید حتی اگر مطمئنید روی قله قاف پارک کردید چون:هرچند اگر همسرتان با شما همراهی کند اما بعدها قضاوت خوبی در موردتان نخواهد داشت و شما در ذهنش فردی موقع نشناس و بی مبالات محسوب می شوید.آقائی تان را حفظ کنید.

2- اگر با همسرتان با وسیله نقلیه عمومی رفت و آمد میکنید باز مراقب نوع نشستنتان باشید.صندلی تاکسی ،تختخواب نیست !

3- در خیابان های شلوغ خواهشا دستان هم را نگیرید.خیابان،پارک نیست.دختران و پسران دم بخت زیادی در خیابان ها در حال رفت و آمدند که به هر دلیلی فعلا امکان ازدواج ندارند و ایجاد هوس ازدواج برای این قشر ناجوانمردیست.چون معمولا خانم ها تقاضا میکنند که دستانتان را به هم بدهید با توضیح منطقی این موضوع از ایشان بخواهید از این کار صرف نظر کنند.بماند که بعضی از خانم ها باز هم خیلی نمی فهمند متاسفانه و خودشان را در ایام مجردی فراموش میکنند.جسارتا گاهی قاطعیت بیشتر و البته همراه با محبت لازم است.

4- در دوران عقد خانم ها بشدت از مسائل جنسی بی موقع گریزانند و استرس با دقائقشان قرین است و به همان اندازه مردها بی منطق و وقت نشناس میشوند.امکان دارد شما مکان یا زمانی را صد درصد مناسب روابط محدود جنسی تان بدانید اما این مکان یا زمان برای همسرتان صد درصد استرس زا باشد.از حال همسرتان مطلع شوید پیش از هرکاری.خودخواه نباشید.

5- دوران عقد را با هزینه های سنگین رستوران و تفریح نمی توانید شاد نگه دارید بلکه با شناخت بیشتر از جنس مخالف و روحیات و احوالاتش به شادی و نشاطتان بیافزایید.

6- از تلفن زدنهای بی موقع و خیلی طولانی برهیزید چون در خانه همسرتان افراد دیگری هم زندگی میکنند.اینقدر با تلفن همراه صحبت کنید تا جانتان درآید.(نه که خودت نکردی!!)

7- اگر در منزل همسرتان پسر یا دختر مجردی هست و یا همچنین اگر خودتان خواهر یا برادر مجرد یا حتی بچه های ممیزی اطرافتان هست خواهشا برای پاک ماندن خیالات آنها بیشتر مراقب عشق ورزی هایتان باشید.خصوصا مراقب لباس پوشیدن همسرتان جلوی افراد فوق الذکر باشید.

8- تا دیروز که منزل پدرتان تشریف داشتید پدرتان مسئول خانه تان بود پس اگر مادرتان برخی مسائل شرعی مانند مراقبت از حجاب کامل یا عدم آرایش جلوی نامحرم را رعایت نمی کرد بدانید این موضوع از شما سلب مسئولیت نمی کند.شما حالا مرد یک خانه اید و یک پدر بالقوه.

9- تاکید میکنم..همسر شما فقط مجاز است برای شما آرایش کند (اینجا خودخواهی رواست طبق شرع مقدس)اینکه خیلی از خانم های مذهبی متاسفانه بعد از ازدواج به یکباره بی ضابطه دست به آرایش میشوند در همه جا خلاف شرع است.چوبش را می خورید بدون شک!پس از همسرتان بخواهید فقط درون منزل برایتان آرایش کند.(تازه خیلی مردها اصولا از آرایش خوششان نمی آید.)راستی چرا این موضوع کلی را اینجا گفتم؟چون خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج..این اشتباه است که کسی بگوید خجالت میکشم به همسرم بگویم آرایش نکن یا مراقب لباس پوشیدنت باش چون بعدا با این سوال همسرتان مواجه می شوید که چرا قبلا نمی گفتی؟

10- مراقب خدا باشید.یعنی اینکه اگر تا دیروز روزی یه صفحه قرآن میخوندی حالا بخاطر گپ زدن های زیادی با همسرت ازش غافل بشی یا مثلا اهل هیات و یا اهل زیارت بودی دیگه نیستی خوب خدا دلگیر میشه ازت تازه آدم باید بخاطر قدردانی از خدا توجهاتشو بیشتر کنه به حضرت حق نه ارتباطشو قطع یا کمرنگ کنه.

11- گذشته را فراموش کنید.خیلی مسائلی که در مجردی با آنها سر و کار داشتید و برایتان جذاب بوده احتمالا برای همسرتان جذاب نیست و شاید هم اینکه همسرتان مثلا بفهمد شما در مجردی در فلان پارک دوشب با رفقایتان چادر زده بودید ناراحت هم بشود یا خدای نکرده مثل آدم های نادان بنشینید و با شجاعت دنکیشوتی تمام از خواستگاری رفتن های جور واجورتان بگویید.مراقب زبانتان باشید.

12- از معجزه ی هدایای ارزان بویژه گل سرخ غافل نباشید. اگر اصولا بچه مایه دار نیستید و روی پای خودتان هستید چاره ای هم جز این ندارید.از همین ابتدا به قدر وسعتان هدیه بخرید و البته سعی کنید به مناسبت مذهبی تقدیم همسرتان کنید.

13- اگر با همسرتان برای تفریح جائی میروید جیبتان خالی نباشد چون اصلا زیبا نیست که از همسرتان پول بگیرید برای یک هویج بستنی.ضمنا مجبور نیستید جائی بروید برای شام یا تفریح که از هزینه هایش مطلع نیستید و غافلگير شويد.

14- مراقب پدر و مادرتان باشید.اصولا اوایل زندگی چون تمام تمرکزتان روی همسرتان است و وقت زیادی برایش می گذارید احتمال اینکه از وظایف فرزندی تان غافل شوید وجود دارد در نتیجه حواستان به پدر و مادرتان باشد به ویژه مادرتان چون الان یک رقیب جدی پیدا کرده هر چند اگر مادرتان بروز ندهد این نصیحت را از من بشنوید.در ایام عقد به پدر و مادرتان بیشتر محبت کنید.

15- از همان اول زندگی سعی کنید نمازتان را به جماعت بخوانید.چون کسی که شان امام جماعت پیدا می کند بیشتر مراقب احوالات خود است.ضمنا این خصلت حسنه بعدها موقعی که بینتان شکرآب میشود خیلی به کارتان می آید.شاید همسرتان یک روز ظهر با شما قهر باشد ولی اگر آدم باشید تا مغرب باشما آشتی میکند.بزرگوار باشید.

16- مراقب حافظه ی همسرتان باشید.مطلقا دروغ نگویید چون دیری نمی پاید که رسوا می شوید.خانم ها حافظه ای به مراتب قوی تر از ابر رایانه دارند در نتیجه هیچ وقت حماقت نکنید که برایش آسمان ریسمان از کارهای نکرده تان ببافید .زبانتان عفیف باشد.

17- مراقب چشمانتان باشید البته برای رضا و طاعت از خدا و البته بدانید زنها حتی اگر پشت سر شما باشند حواسشان به چشمان شماست.متوجه هستید که چه عرض میکنم؟!چشمتان را پاک نگه دارید تا خدا عطشتان را با همسرتان فرو نشاند.والا آدم چشم چران مثل تشنه ایست که آب دریا می نوشد.

18- اگر دیدید خانه پدریتان در دوران عقدتان ناآرام و متلاطم است و حرف ها همراه با جار و جنجاله در امور مختلف خیلی تعجب نکنید بگو مگوها و استرس ها و عدم شناخت ها عامل این موضوع است.صبور باشید این موضوع بعضا طبیعی است.

19- دور خيلي از رفقاي مجردتان را خط بكشيد.

20- رفت و آمد با خيلي از دوستان متاهل هم آفت دارد چون خانم ها به راحتي آقايون با هم اخت نمي شوند و حاشيه ارتباطاتشان زياد است.

21- بعد از عقدتان نيازي نيست بلافاصله بنگاه خيريه راه بياندازيد كه دختر ها را به پسرها برسانيد بعدا پشيمان ميشويد .براي اين كارها خيلي عجله نكنيد بگذاريد جوهر عقدنامه تان خشك بشود بعد.

22- حرف هاي بزرگترها را هم جسارتا خيلي گوش ندهيد چون تا متوجه ميشوند تازه داماد هستيد شروع مي كنند موعظه هاي عجيب غريب كه پسرم به زن رو نده و بذار هميشه خمار محبتت باشه و گربه رو در حجله بكش و ..اين مزخرفات.حتما از كتاب هاي خوب بهره مند شويد.زندگي شوخي نيست!

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

 1. دکتر دی .... گفت:

  عالی بود ,,,

 2. mahdavi گفت:

  سلام
  نکات خیلی ریز و جالبی رو نوشته بودید. ممنون.
  سعی میکنم انجامشون بدم.
  در پناه حق

 3. جوادونسترن گفت:

  با سلام
  من و همسرم در دوران عقد هستیم و الان باهم داریم مطالب شما رو مبخونیم…
  بسیار عالی بود و باعث شد ما در بعضی از رفتارهامون تجدید نظر کنیم…
  مرسی ی ی ی ی ی …
  یا حق

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   خوشحالم که مطالب مورد استفاده شما بود.
   با آرزوی خوشبختی …

 4. امين از شيراز گفت:

  مرسي از نظرات و پنداتون
  بنظر من متانت زوجين ركن اصلي خوشوقتيست
  خواهشمندم از تجربيات يا شنيدهاتون بيشتر بنويسد .سپاس

 5. علا گفت:

  salam matalebetoon khoob bood ama dar bazi az oonha mokhalefam chon khayli az pesarha az inke shayad az pase ye zendegi bar nayan dast be ezdevaj namizanam mikan vaghti in natoonam az pase khasteye koochek hamsaram bar nayam che konam badesh dide shoma az nazare arayesh ye zan eshtebahe ooni ke shoma migit ye eftezah bazit na arayesh
  merci az matalebetoon

 6. علی گفت:

  چرا نباید دست همسرم را نگیرم ؟باید بگیرم تا تشویقی بشه برا جوان های مجرد تا از ازدواج ترس نداشته باشند و تشویق بشند
  ممنون

  1. حسین گفت:

   من اصلا با حرف شما موافق نیستم چون این کار باعث حسرت خوردن و شدید شدن میل فرد مجرد می شود و خیلی از جوان ها هم بخاطر خیلی از مشکلات نمی توانند ازدواج کنند (مثل سن ازدواج که الآن متأسفانه تو کشور ما با این حال که کشور اسلامیه خیلی بالا رفته) و شما حتی ممکن است با این کار اون شخض را به گناه بیاندازید و شما هم در گماه او شریک می شوید.

 7. مهسا گفت:

  به نظر من كسايي كه با آرايش خيلي غليظ و بد ميان تو خيابون خودشونو دوست ندارن خودشونو بي ارزش ميدونن و حاضرن خودشونو به هر كس و ناكسي عرضه كنن( خيل كمي از اونا هم خوبن و بخاطر چشم و هم چشمي)
  به نظرم يه خانم زيبايي هاش رو فقط بايد همسرش ببينه

 8. ghazal گفت:

  سلام لطفامطالبتون روبرام ایمیل کنین تشکر

 9. Hamed گفت:

  سلام و تشکر بابت سایتتون و مطالبی که تو سایت قرارمیدید. اکثرا خوب و آموزنده هستند.
  مخصوصا این مطلب که فکر نمیکنم فقط به درد پسرها و اون هم از نوع عقدکرده هاش بخوره.
  اینوبگم که آقایون هستندو چشمانشان، که این یعنی خیلی دوست دارن خانوم ها و بانوانی که به دنبال زبیایی هستند و به اصطلاح زیبایی پسندند(البته همه جا و همیشه استثنا هست) رو با دقت تمام ببینن (که یکی از این آقایون هم خود بنده هستم).
  برم سر اصل حرفم و اون اینکه:
  از یه نگاه هم میشه اینطور گفت که آرایش دختران باعث میشه سطح توقع برای آقایون بالا بره وباعث خیلی از مشکلات بشه.
  به عنوان مثال من اشخاصی رو میشناسم که بعد مدتی از خانمهاشون جدا شدن به این دلیل که این شخص اون شخصی نبود که من قبل ازدواج دیدم. خب الان میگید رفتارو گفتارو این چیزابوده خب.
  باید بگم که اشتباه میکنید. خانمی که قبل ازدواج همسرآیندش فقط با آرایش دیدتش، هر زمان با آرایش بوده بعد ازدواج با شخصی کاملا متفاوت روبه رو میشه (معجزه ی آرایش که نیاز به گفتن نداره).
  پس بیایم تک بعدی نباشیم خوب فکر کنیم به عاقبت کارمون.

 10. malihe گفت:

  عالی بود ممنون

 11. سادات گفت:

  سلام
  من توی سایت شما عضو هستم و مطالبتون واسم ایمیل میشه
  خیلی ممنونم از مطالب خوبتون
  اگه اجازه میدید شما رو لینک کنم و شما هم دوست داشتید من خوشحال میشم

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما
   منم شما رو لینک کردم مرسی عزیزم منم خوشحال شدم

 12. zahra.davodi گفت:

  اصلا با حرفهای پیمان موافق نیستم
  نویسنده ی محترم حرفهاتون خیلی زیبا بود و به دلم نشست .
  در مورد آرایش خانومها هم اینکه هر مردی باید روز خواستگاری همه ی انتظارتی که از زنش داره باز گو کنه حتی مسئله ی ظاهر و زیبایی و آرایش. پس اگه از همون اول با هم در این مورد هم عقیده بشن در آینده هم مشکلی ندارن و نیاز نیست آقا به خانم بگه آرایش نکن یا بکن…

 13. پیمان گفت:

  سلاممممم هههههه یهو بگو برو بمیر دیگههههه آخه مگه میشه آدم عقد کنه بعد تو خیابون هم دست همسرش رو نگیره؟؟ این همه سال ملت تو کف بودن زن بگیرن دستشو بگیرن حالا میگی نگیر؟؟ بعدشم کی گفته زشته از زنت پول بگیری برا آبهویج بستنی؟؟ اگه از روز اول از زنت پول بگیری یاد میگیره که زندگی شریکیه هر طرف هم باید سهمشو بده (دونگش)!!!

 14. محمد گفت:

  سلام
  مطالبی که نوشتین عالیه اما فرض که با تمام سختی ها خودمو اینجور که گفتی در بیارم اما آیا دختری پیدا میشه که زنم بشه؟!
  پیدا کردی به ایمیلم پیام بده

 15. silmaz گفت:

  وصیه های خوبی گذاشتید به استثناء بعضی موارد
  اولا باید حتما این موضوع را متذکر بشم که ذاتا خانوم ها و بانوان به دنبال زبیایی هستند و به اصطلاح زیبایی پسندند پس اینکه مردی به اجبار اجازه نده که زنش آرایش نکنه و فقط توی خونه براش آرایش کنه دور از منطقه داشتن آب و رنگ در حد شئونات جامعه، نویسنده محترم ایرادی نداره پس ذهن مردها رو با این حرفا شستشو ندید در ثانی هستند خانم هایی که اصلا با آرایش میونه ای ندارند پس اگر مردی دوست نداره خانمش آرایش داشته باشه بره از همون خانم ها پیدا کنه
  نظرات شخصیتون و به خورد مردم و جوان ها ندید لطفا

  1. بانوی پارسی گفت:

   با تشکر از دقت شما. بله من هم مخالف بند 9 هستم. هرکس میتونه تصمیم بگیره ظاهرش چطور باشه. مردی که همسرش رو روز اول با آرایش دیده و پسندیده نباید بعد بهش اجبار کنه نباید آرایش کنه. و همچنین برعکس.آقای داماد باید روز خواستگاری و آشنایی این موضوع رو درنظر بگیره. کلا در مورد این مسائل بهتره تفاهم وجود داشته باشه .

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه