0

استفاده از ظروف و لوازم چوبی در دکوراسیون

استفاده از ظروف و لوازم چوبی در دکوراسیون

استفاده از ظروف و لوازم چوبی در دکوراسیون

با توجه به این که این روزا استفاده از ظروف و لوازم چوبی توی خونه ها، محیط کار و فضای عمومی زیاد شده تصمیم گرفتیم این موضوع رو با همدیگه بررسی کنیم و با لوازم دکوری چوبی، ظروف چوبی و… آشنا بشیم. چوب با توجه به این که یک ماده اولیه طبیعی برای ساخت لوازم کوچیک و بزرگه حس شادابی و سرزندگی خودش رو به محیط و افراد حاضر توی اون فضا منتقل می‌کنه. انواع چوبای سخت و نرم از درختای مختلف مثل گردو، بلوط، صنوبر، راش، توسکا و… برای ساخت لوازم چوبی به کار میرن و تنوع این محصولات خیلی زیاده. ما قصد داریم توی این مقاله تعدادی از ظروف پرطرفدار چوبی و لوازم دکوری رو به شما معرفی کنیم.

انواع ظروف چوبی

استفاده از ظروف چوبی توی سالای اخیر به شدت رایج شده و چون تنوع بالایی هم دارن متناسب با هر سلیقه ای ظرفای چوبی مختلف پیدا میشه. معمولا توی خونه ها سرویس های پذیرایی چوبی شکلات خوری، شیرینی خوری، میوه خوری، اردوخوری، تخته سرو، سینی، جعبه پذیرایی تی بگ باکس و… که با هم ست هستن نمای زبیایی دارن. یا اینکه توی کافه و رستورانا برای سرو غذا از تخته های سرو، تخته پیتزا، زیر لیوانی، ظروف سرو مخصوص قهوه، کوکسا و … خیلی کاربرد دارن. توی ادامه صحبتمون به طور مختصر به چندتا از ظرفای چوبی که برای زیباتر شدن دکور میزهاتون میتونید استفاده کنید اشاره می‌کنیم.

تخته سرو

یکی از ظروف چوبی که این روزا هم توی خونه ها استفاده داره هم توی کافه و رستوران تخته سرو هستش. تخته سرو با طول و عرضای متفاوتی و برای زیباتر شدن معمولا با طرح های مختلف حیوانات، اشیا، گل، طرحای فانتزی تولید میشه. تخته سرو توی مراسمایی مثل جشن تولد یا مهمونی های دورهمی کاربرد خوبی داره و توی چیدمان میز مهمه علاوه بر اینا برای سرو صبحانه، پیتزا یا غذایی بچه ها هم خیلی جذابه.

تی بگ باکس

یکی از ظورفی که خیلی طرفدار داره جهبه پذیرایی تی بگ باکس هستش که مورد مناسبی برای چیدمان میز پذیراییمونه. تی بگ باکس توی سایزای مختلف با اشکال متفاوتی مثل مربع، مستطیل، دایره و… طراحی میشه که تعداد خونه ها هم متفاوته و طبق سلیقه هر شخص میشه سه خانهف چهار، شش خانه و… رو انتخاب کنید. بعضی از تی بگ باکسا کنار خودشون یه فضا برای وارمر دارن که موقع پذیرایی قوری چای رو همونجا بذارن تا گرم بمونه.

ظرف سرو قهوه

خوردن قهوه و چای بین مردم خیلی رایجه و جزو نوشیدنی های پرطرفدارن. برای سرو این نوشیدنیا ظروف مخصوصی استفاده میشه که هم محل قرار گرفتن استکان، فنجان، لیوان یا شات قهوه و چای تعبیه شده هم یه بخش برای کیک یا شکلات وجود داره. ظرفای سرو قهوه توی ابعاد مختلف و طرحای متنوع کلاسیک، روستیک، مدرن و فانتزی طراحی میشن که برای سلیقه های مختلف موجود باشن.

ظرف سرو قهوه

ظرف سرو قهوه

لوازم دکوری چوبی

یه دسته دیگه از لوازم چوبی پرطرفدار لوازم دکوری هستن. لوازم دکوری چوبی جزو متنوع ترین بخشای چوب به حساب میاد که شامل اکسسوری های چوبی، مجسمه و احجام چوبی، گلدان چوبی، شمعدان چوبی، شلف، جاکلیدی، تابلو معرق و منبت کاری، تابلوهای سوخته نگاری، ساعت و آینه های چوبی میشه که ما توی این مقاله میتونیم در مورد تعدادی از این محصولات صحبت کنیم.

گلدان چوبی

یکی از زیباترین لوازم دکوری چوبی گلدانه که توی سبکای مختلف تولید میشه. گلدان چوبی با ارتفاعهای متفاوتی تولید میشه و چون از چوبای مختلف استفاده میکنن رنگ و شکل ظاهریشون هم باهمدیگه فرق میکنه. گلدان چوبی با توجه به طرح و مدل برای کنار سالن، روی میز تلویزیون، روی میز عسلی یا به صورت ست با شمعدان و جاعودی قابل استفاده است.

شمعدان چوبی

یکی دیگه از وسیله های دکوری که خیلی طرفدار داره شمعدان چوبی هستش که به صورت کنار سالنی، مناسب ست با گلدان و جا عودی، برای روی میز عسلی، به صورت دیوار کوب با چوبای مختلف و رنگای متفاوت تولید میشه. معمولا شمعدان چوبی جوری درست میشه که هم محل قرار گرفتن شمعای کوچ رو داشته باشه هم برای شمعای استوانه ای بزرگ مناسب باشه.

شمعدان و گلدان

شمعدان و گلدان

شلف و استند دیواری چوبی

رای زیباتر شدن دکور دیوار بهتره از شلف و استندای چوبی یا جاکلیدی چوبی استفاده بشه. شلفای چوبی به صورتی طراحیی میشن که هم جای آویزون کردن ماگ، زیر لیوانی و… رو داشته باشن هم یه بخش برای قرار دادن لوازم دکوری مثل شمع، مجسمه یا جا عودی تعبیه شده باشه. بعضی از استند و شلفا مورد مناسبی برای جاکلیدی هستن که توی ورودی خونه ها نصب میشن.

تابلو معرق کاری

هنر معرق کاری یکی از قدیمی ترین هنرای ایرانیا بوده که روی چوب و فلز کار میشه. معرق کاری با چوب به صورت خط یا تصاویر اجرا میشه که یه کار خیلی ظریف و بسیار زیباست. تابلو معرق کاری با چوبای مختلف تولید میشه و بعضی هنرمندا از چوبایی با رنگای متفاوت استفاده میکنن و رنگاشون اونقدر زیباست که نیاز به رنگ آمیزی ندارن. در مواردی هنرمندا نقاشی اماکن عمومی یا تصاویر افراد رو روی چوب منتقل میکنن و به صورت تابلو معرق کاری چوب اجرا و نهایی میشن.

قیمت لوازم دکوری چوبی

با توجه به این که لوازم دکوری چوبی تنوع بسیار بالایی دارن از لحاظ قیمت نیز با همدیگه فرق میکنن برای این که هم مدلای مختلف لوازم دکوری چوبی رو بررسی کنید هم از قیمتشون مطلع بشید میتونید به وبسایت چوبینر مراجعه کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید. 

choobiner.ir

۰۲۱۶۶۵۶۳۰۴۸

۰۹۰۲۱۲۳۵۶۲۶

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه