26

درمان مشکل زود انزالی در مردان

persianlady.ir

<<چگونه مي توان طول مدت زمان رابطه ي جنسي را افزايش داد؟>>

توضیحات کامل در این زمینه را از زبان دکتر والی پور متخصص روانپزشکی برای شما قرار می دهیم.

قسمت اول

درمان زودانزالی
فرد بايد توانايي کنترل انزال را پيدا کند تا بواسطه ي آن از انزال زودرس جلوگيري بعمل آورده و نهايتاً مدت زمان بيشتري به رابطه ي خود ادامه دهد!
انزال زودرس شايع‌ترين مشكل جنسي مردان است كه تاثيرات عميقي برزندگي زناشويي افراد دارد.
اغلب كساني كه دچار اين بيماري هستند به دلايل مختلف اخلاقي و فرهنگي از مراجعه به پزشك امتناع مي‌كنند.
مشکل جوانان
اگر بيماري اختلال نعوظ شايع‌ترين بيماري جنسي مردان بالاي 40 سال باشد، قطعا انزال زودرس شايع‌ترين بيماري جنسي مردان زير 40 سال است. حتي برخي از دانشمندان با در نظر گرفتن كل مبتلايان اين بيماري نسبت به كل جمعيت مردان، انزال زودرس را شايع‌ترين بيماري جنسي در كل مردان مي‌دانند.
در بسياري از كشورهاي توسعه‌يافته كه امكان آمارگيري در اين زمينه وجود دارد، برآورد مي شود30 تا 70 درصد مردان به نوعي در طول عمر خود دچار اين بيماري مي شوند. در ايران آمار دقيقي در اين‌باره وجود ندارد، چرا كه اغلب كساني كه دچار اين بيماري هستند به دلايل مختلف اخلاقي و فرهنگي از مراجعه به پزشك امتناع مي‌كنند. اگرچه همه اين بيماران از يافتن راه‌حلي براي رهايي از شر آن خوشحال مي‌شوند.
مشكل مردها ، درد دل زن‌ها
انزال زودرس عبارت است از انزالي كه زودتر از زمان دلخواه زوجين رخ دهد و باعث نارضايتي يك يا هر دوي آنها شود. يعني حتي اگر زوجه نيز در اغلب نزديكي‌ها احساس كند كه انزال همسرش زود تر از زمان مورد انتظار اوست و اين حالت باعث نارضايتي او شود، حتي اگر مرد چنين احساسي نداشته باشد، انزال مرد، زودرس بوده و بايد بررسي شود.
نكته بسيار مهمي كه وجود دارد اين است كه انزال زودرس در بسياري از افراد و در برخي از موارد وجود دارد ولي آن انزال زودرسي بيماري تلقي مي شود كه در بيش از 50 درصد نزديكي‌هاي فرد رخ دهد. يعني مردي دچار بيماري انزال زودرس است و بايد درمان شود كه در بيش از نيمي از موارد نزديكي هاي خود دچار انزال زودرس شود.
نكته بسيار مهمي كه وجود دارد اين است كه انزال زودرس در بسياري از افراد و در برخي از موارد وجود دارد ولي آن انزال زودرسي بيماري تلقي مي شود كه در بيش از 50 درصد نزديكي‌هاي فرد رخ دهد. يعني مردي دچار بيماري انزال زودرس است و بايد درمان شود كه در بيش از نيمي از موارد نزديكي هاي خود دچار انزال زودرس شود.
persianlady.irهيجان بي‌مورد
انزال زودرس در اغلب موارد يك مشكل رواني محسوب مي شود و در آن اندام‌هاي تناسلي فرد اصلا دچار اختلال نيستند. در واقع تصور مي‌شود كساني كه دچار انزال زودرس هستند، در اولين تجربيات جنسي خود براي رسيدن به انزال زودتر به دلايل مختلف فرهنگي و گاهي مذهبي تحت استرس بوده اند و همين تصور و ذهنيت اوليه در طول زندگيشان باعث ايجاد انزال زودرس شده است.
البته آنچه مسلم است ، اين است كه زنان معمولا ديرتر از مردان ارضا مي‌شوند و عدم آگاهي زوجين از چگونگي ايجاد تطابق، زمان طولاني ارضا شدن زوجه و زمان كوتاه‌تر زوج، باعث نمود بيشتر و عذاب آورتر اين مشكل مي‌شود. در حالي كه مي‌توان با يك آموزش درست در اين زمينه از احساس نارضايتي زوجين جلوگيري كرد.
مشكلات رواني كه به اشكال مختلف مي‌توانند باعث ايجاد انزال زودرس شوند زيادند. مثلا اضطراب، هيجان و استرس‌هاي رواني كه فرد در زندگي روزمره خود دچار آنها مي شود در بروز بيماري انزال زودرس نقش مهمي ايفا مي‌كنند. معمولا اين هيجانات و استرس‌ها باعث مي‌شوند تا فرد در حين نزديكي توانايي خود را در راحتي و تمركز روي رابطه جنسي از دست داده و انزال زودرس رخ دهد. يكي ديگر از مسايلي كه از طريق ايجاد مشكل رواني باعث بروز انزال زودرس مي‌شود، ترس از بروز اختلا‌ل نعوظ است. در واقع ترسي كه فرد نسبت به از دست دادن نعوظ دارد باعث مي‌شود تا به صورت ناخودآگاه انزال زودتر از موعد رخ دهد. البته در موارد نادري هم مصرف برخي داروها مثل بعضي از داروهاي اعصاب باعث بروز انزال زودرس مي‌شود.
تاخير دلپذير
براي درمان انزال زودرس بايد ابتدا حجب و حياي كاذب را كنار گذاشت و به روانپزشك مراجعه كرد. روانپزشك بر اساس نتايج بررسي‌هاي كه مي‌كند معمولا دو يا هر سه روش درمان اصلي انزال زودرس را تجويز مي‌كند، يعني: سكس درماني، دارو درماني و روان درماني.
روش سكس درماني چهار مرحله دارد. در مرحله اول، فعاليت جنسي شروع شده و به صورت معمول ادامه مي‌يابد. در مرحله دوم، وقتي احساس انزال به فرد دست داد، فعاليت جنسي بايد فورا متوقف شده و بيمار بايد سر‌آلت تناسلي خود را محكم فشار دهد وبراي چند ثانيه نگه دارد تا احساس انزال از بين برود. در مرحله سوم ، بايد براي حدود2 تا 3دقيقه صبر كرد و سپس دوباره به فعاليت جنسي ادامه داد. اين مراحل بايد تا زماني كه دلخواه زوجين باشد، تكرار شود. انجام اين روش به تدريج باعث طولاني شدن زمان انزال در مرد مي‌شود، البته مي توان به جاي فشار دردناك سر آلت براي 2 تا 3 دقيقه رابطه جنسي را قطع كرد و دو مرتبه شروع كرد.
از استمناء به عنوان عاملي براي کنترل فردي مي توان بهره جست. خودتان را تا مرز انزال تحريک کنيد، در همان لحظه همه چيز را متوقف کرده، از اراده خود استفاده کنيد و اجازه ندهيد که انزال صورت پذيرد! مي بايست اين کار را در نهايت توجه و با بگارگيري کل اراده و تمرکز شخصي خود انجام داد. پروسه ي مذکور را چندين مرتبه باید تکرار کرد. به کمک اين تکنيک مي توانيد از “آستانه ي غير قابل کنترل انزال” خود مطلع شويد. زمانيکه از لحظه ي دقيق اين امر اطلاع پيدا مي کنيد، به راحتي در هنگام برقراري رابطه جنسي مي توانيد تشخيص دهيد که چه وقت در حال رسيدن به اين نقطه هستيد؛ پيرو اين مهم به راحتي مي توانيد در لحظه ي مورد نظر از تحريک بيشتر خود دست بکشيد تا انزال صورت نگرفته و مدت زمان بيشتري به ارتباط ادامه دهيد. براي به تعويق انداختن خروج مايع مني در اين زمان، فرد بايد براي چند لحظه بدون حرکت باقي بماند تا حس انزال به طور کلي برطرف گردد، پس از سپري شدن اين زمان، وي مجاز مي شود تا روند نرمال ارتباط را از سرگيرد. به منظور کسب آگاهي بيشتر پيرامون کليه ي متدهاي به تعويق انداختن انزال، به خواندن ادامه دهيد.

 

فنون و ترفندهاي تعويق انزالpersianlady.ir
درست لحظه اي که حس انزال به شما دست مي دهد، بايد آلت خود را از واژن خارج نموده و براي چند لحظه فشار جنسي موجود بر روي خودتان را کاهش دهيد. اين امر سبب مي شود تا برانگيختگي قدري افت پيدا کند و راحت تر بتوان به ادامه ارتباط جنسی پرداخت.
يکي ديگر از روش هاي حيرت انگيز، خارج کردن آلت از واژن و فشردن پرينه است. پرينه (يا ميان دو راه) به حدفاصل ميان بيضه و مقعد اطلاق مي شود. در اين قسمت يک نقطه ويژه وجود دارد که اگر با انگشت به آن فشار وارد شود، مي تواند از انزال جلوگيري بعمل آورد. البته شايد قدري طول بکشد تا جاي دقيق آنرا پيدا کنيد، اما زمانيکه متوجه محل دقيق آن بشويد، مي توان به طور شگفت انگيزي انزال را به تعويق انداخت.
شايد اين شيوه تا حدي در به تعويق انداختن انزال به شما کمک کند، اما هيچ گاه به عنوان بهترين گزينه براي عدم خروج مني تلقي نمي شود.
از شدت برانگيختگي فردي در کل مدت سکس آگاه باشيد.
البته منظور ما اين نيست که آنقدر ذهن خودتان را درگير اين مسئله کنيد که به طور کلي دچار وسواس فکري شويد. اگر بيش از اندازه به اين موضوع اهميت بدهيد، مزيت لذت بردن از ارتباط جنسي را از دست خواهيد داد؛ اما گاهگاه مي توانيد به ميزان نعوذ و انگيختگي خود توجه کنيد. با يک تمرين ساده مي توايند کنترل بيشتري بر روي رفتارهاي جنسي خود بدست آوريد. به اين منظور مي توانيد ميزان تحريک فردي خود را به عنوان مثال در يک محدودۀ 1 تا 10 تعريف کنيد. به اين ترتيب که عدد 1 نشانگر پايين ترين ميزان برانگيختگي و عدد 10 بيانگر مرحله ي انزال باشد. پيرو اين شماره گذاري شما هميشه بايد ميزان تحريک فردي خود را روي عددي نگه داريد که پايين تر از مرحله ي غير قابل کنترل باشد. با بکار بستن اين تکنيک ساده هيچ گاه در حين رابطه دچار انزال اجباري نخواهيد شد.
کنترل ماهيچه هاي کجل (ماهيچه هاي پوبوکسيک ،عضله ي عانه اي دنبالچه، ماهيچه هاي جنسی) هيچ اثري بر روي کنترل خروج مني ندارند. تقريباً غير ممکن است که بتوانيد به طور ارادي برروي ماهيچه هاي پوبوکسيک (عضله ي عانه اي دنبالچه) خود کنترل داشته و به هنگام انگيختگي اجازه ندهيد که مني از آن خارج شود. حتي تلاش براي انجان دادن يک چنين کاري هم کل ارتباط جنسي را خراب ميکند.

به جاي فرو کردن آلت در واژن آنرا به سمت کليتوریس بفشاريد
براي تحريک کردن هر چه بيشتر شريک جنسي مي توانيد سر آلت تناسلي را به سمت کليتوریس فشار دهيد. اين مورد خانم را به شدت تحريک مي کند. از جمله مزاياي ديگر آن اين است که چون شما آلت خود را به داخل واژن فرو نمي کنيد، بنابراين مي توانيد مدت زمان بيشتري دوام بياوريد. اجازه دهيد که خانم ضربه هاي آرامي را با استفاده از قضيب بر روي آلت تناسلي خود وارد کند. بسياري از خانم ها از اين کار به عنوان يک پيش نوازي تحريک کننده استقبال خواهند کرد. زمانيکه دخول صورت گرفت به جاي اينکه به سرعت آلت تناسلي خود را داخل و خارج نماييد، بهتر است اجازه دهيد که چند لحظه به همان وضعيت باقي بماند. حساس ترين قسمت آلت تناسلي خانم ها در همان بخش هاي ابتدايي واژن قرار دارد و اگر شما جزء افرادي هستيد که به فروکردن هاي کوتاه بيشتر از عميق گرايش داريد، با اين کار هم مي توانيد لذت بيشتري ببريد و هم مدت زمان ارتباط جنسي را افزايش دهيد.
– بهترين راه اینست که اول خانم ارگاسم (تحریک) شود ؛ آنوقت ديگر مهم نيست که شما چه مدت مي توانيد دوام بياوريد.
يکي از راههاي جلوگيري از انزال زودرس اين است که به خودتان بگوييد که ابتدا بايد شريک جنسي ام را به ارگاسم برسانم. از آنجايي که خانم ها انرژي جنسي شان مانند آقايون پس از تجربه اولين ارگاسم به سرعت افت پيدا نمي کند، پس از اينکه براي مرتبه ي نخست به رضايت رسيدند، باز هم مي توانند نسبت به ادامه ارتباط جنسي از خود تمايل نشان دهند. با به کار گرفتن اين تکنيک علاوه بر بالا بردن مدت زمان ارتباط، يک مرد عاشق پيشه ي بهتر هم جلوه خواهيد کرد!

مجدداً ارگاسم شويد
اگر دفعه اول انزال صورت بگيرد، مطمئناً مدت زمان رسيدن به انزال دوم طولاني تر خواهد شد. فقط به جاي اينکه پس از اولين مرتبه، يکدفعه به خواب برويد بايد خودتان را بيدار نگه داشته و مرحله دوم را پس از گذشت مدت کوتاهي شروع کنيد. زماني که براي بار اول ارگاسم مي شويد به بوسيدن و نوازش کردن ادامه دهيد تا هم شما و هم همسرتان دوباره به اندازه کافي تحريک شده و آمادگي انجام رابطه جنسي مجدد را پيدا کنيد.
زمانيکه شما رو قرار ميگيريد و لگن شريک جنسي به سمت بالا متمايل مي گردد، فشار زيادي به آلت وارده شده و انزال تسريع مي يابد.
در عوض زمانيکه خانم رو قرار مي گيرد نه تنها بيشترين لذت را مي برد و از هر زوايه که بخواهد حرکات ريتميک را انجام مي دهد بلکه آلت مرد هم فشار کمتري را متحمل مي شود. اين امر در مورد حالت پهلو به پهلو نيز صدق مي کند. بديهي است که اين شيوه کمک بزرگي به دوام بيشتر شما در حين رابطه جنسي قلمداد مي شود.
به طور کلي بر روي لذت بردن تمرکز کنيد نه اينکه چقدر بيشتر مي توانيد ادامه دهيد!
زمانيکه دائماً به ارگاسم فکر کنيد، بي شک زمان فرارسيدن آن را جلو مي اندازيد. در عوض سعي کنيد به احساسي که در کل بدنتان بوجود مي آيد فکر کنيد. ذهن خود را به سمت لذت فيزيکي، بو و يا منظره ي شريکتان و يا هرچيز ديگري که حس خوبي به شما القا مي کند، منحرف کنيد. فقط به اين امر که هر لحظه امکان دارد انزال شويد فکر نکنيد.
حالت هاي مختلف را امتحان کنيد- برخي از حالت ها هستند که مي توانند به شما در تعويق انزال کمک کنند
در همه حال بايد توجه داشته باشيد که صرف مدت زمان بيشتر تنها با اتکا به پيدا کردن راههاي جديد لذت بردن و يا تغيير حالت هاي مختلف ميسر نخواهد شد. بلکه همه چيز بر مي گردد به نگرش و طرز تفکر شما در طول زمان سکس. اگر به اين مطلب که مي توانيد از انزال زودرس خود جلوگيري نماييد خوش بين باشيد، آنوقت کنترل بيشتري بر روي آن پيدا خواهيد کرد.
سعي کنيد مدت زمان پيش نوازي را بالا ببريد. هر چقدر پيش نوازي بيشتر به طول انجامد و ارتباط جنسي روند آرام تري را از آغاز تا اوج در بر داشته باشد، لذت قسمت پاياني نيز دو چندان خواهد شد.
زمانيکه در تخت خواب با شور و اشتياق برخورد ميکنيد و وقتي مدت زمان ارتباط جنسي را به وسيله پيش نوازي افزايش مي دهيد، مي توانيد از منفعت ايجاد صميميت بيشتر نيز بهرمند شويد. آرام و راحت باشيد و توجه خود را بر روي کاري که با هم در حال انجام دادن آن هستيد معطوف کنيد و فقط به سکس فکر نکنيد. هر چقدر از نظر عصبي فشار بيشتري بر روي خود وارد کنيد، استرس و هيجان بيشتري به شما دست مي دهد و اين امر سبب مي شود که انزال سريع تر از زمان معين انجام پذيرد.
با تمرين و تکرار سعي کنيد آستانه انزال را در خودتان معين کنيد و سپس تلاش کنيد تا بر روي کنترل آن اجحاف کامل پيدا کنيد تا بواسطه ي آن قادر شويد مدت زمان رابطه جنسي را افزايش دهيد. سعي کنيد زمانيکه به آستانه انزال نزديک مي شويد کاري کنيد تا برانگيختگي کمتر شود. هميشه خودتان را پايين تر از حدي نگه داريد که انزال اجباري صورت پذيرد. هرگاه که احساس کرديد در حال نزديک شدن به مرحله ي انزال هستيد، حرکت دادن بدن را متوقف کنيد، چند ثانيه به خود فرصت بدهيد تا آرام شويد و زمانيکه تحريک اندکي کمتر شد، مجدداً به کار خود ادامه دهيد.

ادامه دارد …

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

 1. رکسانا گفت:

  سلام مطالب خوبی بود و لطف می کنید در رابطه با بهداشت در رابطه جنسی ,وراه های پیشگیری از حاملگی به صورت طبیعی
  بطور کامل مطلب بگذارید

 2. karo گفت:

  باسلام وتشکراز مطالب گرانبهاتون
  لطفا مرا راهنمایی بفرمایید زمان انزالم اولم سی ثانیه است اما انزال دومم تا سی دقیقه طول می کشد زمان انزال سوم در یک رابطه جنسی تا سه دقیقه طول می کشد آیا مشکلی دارد نیاز به مراجعه پزشک متخصص دارم؟؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود. انزال سی ثانیه انزال زودرس محسوب میشه. با پزشک متخصص مشورت کنید.

 3. هلینا گفت:

  لطفا جواب بدید گفتم اگر دلیل ارضا نشدن خانم ها از کوتا و کوچک بودن آلت شوهرش باش چه کار کند الت شوهرم 16 سانتی هست در حالی که دوستام می گند آلت شوهرشان 20 تا 22 سانت است

  1. بانوی پارسی گفت:

   هلینا جان 16 سانت کوچیک نیست و نرماله. اینکه شما ارضا نمیشید شاید دلایل دیگه داره . لطفا مطلب “ارگاسم در زنان” رو مطالعه کنید.

 4. محمد گفت:

  سلام.از مطالبتون بسیار ممنونم.این کار شما لطف بزرگ و ارزشمندی برای هر خواننده ی ایرانی خواهد بود.
  در ایران به آموزش توجه کمی میشه. و به خصوص به آموزش جنسی.مطالب تقریبا کامل شما برای ما واقعا گران بهاست.
  امید وارم هرچه زودتر روزی برسه که همه ی زوج های ایرانی و غیر ایرانی از بودن باهم لذت ببرند.
  و با آرزوی موفقیت برای شما بانوی پارسی،
  با سپاس، در انتظار ادامه ی مطلب شما. D:

 5. فاطمه گفت:

  ممنون از مطالب بسیار زیبا و آموزندتون.یه پیشنهاد داشتم خدمتتون و اونم اینکه اگه لینکی با عنوان “ارسال این صفحه برای دوستان” قرار بدین خیلی خوب میشه و ما میتونیم مستقیما صفحات مورد نظر رو برای دوستامون بفرستیم.
  با تشکر فراوان از شما

 6. kazem samakoosh گفت:

  سلام . خیلی مطالب تازه اند و بسیار آموزنده . ممنون از شما .

 7. alireza گفت:

  salam mamnunam az matalebi k tu site gharar midid vaghean amuzande va mofid vaghe shodan

 8. آزاده گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشیدبابت مطالب خوبتون
  قسمت دوم این بحث چه وقته؟
  درمورد دیرارضاشدن خانمها هم مطلب بنویسید
  ممنو

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما دوست عزیز. به زودی قسمت دوم رو هم قرار میدم.
   مطلب جدید درخواستی شما در اسرع وقت قرار داده میشه

 9. شکیبا گفت:

  سلام ممنون از مطالبتون یک سوال داشتم من در موقع نزدیکی در حدود شش هفت دقیقه ای طول میکشه تا ارضا بشم اما همسرم بسیار بسیار طول میکشه تا ارضا بشه بیشتر مواقع که اصلا اتفاق نمی افته خواستم بدونم مشکل از منه یا از خانمم که دیرارضا میشه وبرای اینکه اونم زود ارضا شه چیکار باید کنم

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام خواهش میکنم. فکر میکنم زمان شما طبیعی باشه ولی برای ارضای خانم ها باید وقت و حوصله بیشتری بزاریدچون مدت زمان بیشتری طول میکشه تا ارضا بشن. بهتره قبل از نزدیکی رابطه عاشقانه را بیشتر کنید.
   مطلب نکات مهم قبل از یک رابطه جنسی را حتما با دقت مطالعه کنید.

 10. مهدی گفت:

  لطفادرمورددلایل زودانزالی هم بنویسیدکه چه عواملی باعث این پدیده بدوویرانگرمیشود.

 11. علی گفت:

  ببخشید من با کوچکترین چیزی تصویر و فیلم ارضا میشم و اصلا نمیتونم کنترلش کنم وخیلی لاغر شدم
  درمان درویی یا گیاهی داره چون فکر میکنم اب منی م خیلی کم شده

 12. اتش افروز گفت:

  سلام خسته نباشيد مرسي از سايت اموزنده شما
  مدل لباس هاي سايت براي فروش هست؟اگر براي فروش هست چه جوري بايد سفارش دهيم؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما دوست عزیز خواهش میکنم .
   خیر متاسفانه امکان خرید وجود نداره . امیدوارم در آینده ای نزدیک بتوانیم فروشگاهی برای خرید قرار بدهیم

 13. اتش افروز گفت:

  سلام خسته نباشيد مرسي از سايت امزنده شما
  مدل لباس هاي سايت براي فروش هست يا صرفا مدل هست؟اگر براي فروش هست چه جوري بايد سفارش دهيم؟

 14. kamil گفت:

  باسلام وعرض خسته نباشیدبابت مطالب خوبتان درموردخطرات وآسیبهای نزدیکی هم اگرمطلب بذاریدممنون میشم وصحیحترین شیوه ی نزدیکی کدام است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بازهم تشکرازشما بانوی پارسی

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود. ممنون از لطف شما
   چشم در لیست مطالب آینده قرار خواهم داد

 15. reza گفت:

  با عرض سلام و 0خخسته نباشی این مطلب خیلی مورد استفاده ام قرار گرفت لطفا در مورد درمان ان با دارد وخوراکی های مخصوص این بیماری من رو راهنمایی کنید با تشکر فراوان rezajoon84@yahoo.com

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   در قسمت بعدی این مطلب، بصورت کامل به این موضوع پرداخته میشه

 16. Hermes گفت:

  salam mamnon az matlab mofidi ke gharar dadid.age mishe matlabi dar mored omuri ke bayad ghabl az ye rabete jensi anjam dad ra gharar dahid mamnon az zahamatetun..

  1. بانوی پارسی گفت:

   لطف دارید
   حتما در این مورد هم مطلب میزارم.

 17. amir گفت:

  salam mamnon az matalebeton man yek soal daram chera shoma dar rahnamaiyaton hich esharei be estefadeh az in mahsolate zana shoie nakardin ? aya dalili dashte ya aslan in mahsolat (ke mashala har shabakei mizani tabligheshon hast) aslan hamashon dorogh va akhazie mardom hast mamnon misham jozih bedin. baz ham az zahamateton dar jam avarie matalebeton tashakor mikonam .

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما.
   این مطالبی که قرار میدم در رابطه با مسائل زناشویی،از وب سایت های دکترای متخصص در این زمینه جمع آوری می کنم که همونطور که خودشون بیان کردند استفاده از داروها توصیه نمیشه چون هرکدوم معایب خودشونو دارن. بهتر است از روش های درمانی دیگر استفاده بشه که بطور کامل توضیح داده شده است و این مشکل بیشتر به روانشناسی برمیگردد تا مشکلات جنسی!
   منتظر قسمت دوم این مطلب باشید.

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه