پرشین لیدی

رابطه جنسی در دوره قاعدگی

رابطه جنسی در دوره قاعدگی

سالم بودن يا ناسالم بودن چيزي (از نظر بهداشتي) دقيقاً به معني حرام يا حلال بودن آن (از لحاظ شرعي) نيست. به اين ترتيب توجه داشته باشيد كه در اينجا به اين سوال پاسخ نمي دهيم كه رابطه جنسي هنگام قاعدگي حلال يا حرام است بلكه صرفاً اثرات آن بر سلامت انسان را بررسي ميكنيم. اين موضوع را ميتوان از چند نظر بررسي كرد:

ghaedegi-yasgroup.ir_

آيا قاعدگي باعث افزايش خطر ابتلا به بيماري هاي مسري عفوني ميشود؟

خون محيط مناسبي براي حضور و رشد و انتقال عوامل بيماريزاست. بنابراين درصورت آلودگي يكي از طرفين به يك عامل عفوني ميكربي يا ويروسي (مثل سوزاك، سيفيليس، كلاميديا و عامل ايدز و ويروس تب خال) امكان انتقال اين عامل به ديگري در زمان قاعدگي افزايش مي يابد. علاوه بر اين قاعدگي ممكن است يكي از عوامل بيرون ريختن تب خال هاي تناسلي در زنان باشد. در يك مطالعه در دانشگاه ميشيگان بر اساس مصاحبه هاي انجام شده نشان داده شد كه احتمال ابتلا به عفونت هاي كلاميديايي با رابطه جنسي حين قاعدگي ارتباط مستقيم دارد. در مطالعه اي ديگر رابطه جنسي هنگام قاعدگي با افزايش احتمال خطر عفونت و التهاب لگني همراه نبوده است. در هرحال بايد توجه داشت اگر به فرض طرفين رابطه آلوده به عفونت نباشند. رابطه جنسي به خودي خود منجر به مشكل خاصي از اين نظر نمي شود.
رابطه جنسي چه تاثيري بر مدت زما و شدت خونريزي در دوران قاعدگي دارد؟ گاهي ممكن است بدليل افزايش انقباضات رحمي ناشي از ارگاسم (و اثر هورمون اكسي توسين) بافت در حال ريزش داخلي رحم سريعتر ريزش كند و قاعدگي زودتر از زمان مورد انتظار پايان يابد. در يك مطالعه در دانشگاهي در آتن در زنان نزديك به سن يائسگي، بررسي ها حاكي از افزايش همزماني رابطه جنسي حين قاعدگي با افزايش ميزان زمان و شدت خونريزي رحمي در زنان بود. افزايش خونريزي از علائمي است كه ممكن است افراد بدين خاطر تشويق به برداشتن رحم در دوران نزديك به يائسگي شوند. بعبارت ديگر احتمال داده شد كه افرادي كه حين قاعدگي اقدام به نزديكي نميكنند كمتر تحت عمل هيستركتومي يا برداشتن رحم قرار ميگيرند. در يك مطالعه ديگر بر روي 498 زن نازا آندومتريوز با احتمال داشتن رابطه جنسي حين قاعدگي رابطه مستقيم داشت. نظر بر اين است كه هيجانات جنسي و ارگاسم بعنوان يك فعاليت حركتي ميتواند به كاهش دردهاي رحمي حين قاعدگي نيز كمك كند و به اصطلاح اثر سودمندي داشته باشد.
آيا رابطه جنسي دهاني حين قاعدگي امكان پذير است؟

برخلاف تصور احتمالي شما زوج هاي زيادي هنوز مايل هستند حتي حين قاعدگي (بطرز محدودي) به رابطه جنسي دهاني ادامه دهند. صرفنظر از مسائل بهداشتي در مورد احتمال انتقال عوامل بيماريزا كه قبلا به آن اشاره شد ظاهراً علت خاصي ندارد كه آنها را از اين كار منع كرد.
آيا در زمان قاعدگي نياز به استفاده از مواد ضدبارداري وجود دارد؟ با توجه به اينكه احتمال بارداري در زمان قاعدگي نزديك به صفر است زوج ها ميتوانند بدون نگراني از بابت بارداري ناخواسته اقدام به رابطه جنسي كنند و از اين لحاظ نيازي به ضدبارداري مناسب نيست.
آيا مردم بطور معمول هنگام قاعدگي اقدام به رابطه جنسي ميكنند؟ بررسي ها نشان داده است كه اقدام به رابطه جنسي حين قاعدگي چندان شايع نيست. احتمالاً پس زمينه هاي مذهبي، سنتي و فرهنگي مهمترين عوامل چنين ممانعتي بوده اند. برعكس مصرف الكل و ماريجوآنا، تشويق جفت به رابطه جنسي و افزايش ميل جنسي حين قاعدگي از عوامل مهم منجر به رابطه جنسي حين قاعدگي بوده اند. نبود دانش و مهارتهاي جنسي كافي براي ارضاء زوج بدون دخول ممكن است يكي از عوامل مهم بروز تنش هاي جنسي در يك رابطه عاطفي- جنسي نه چندان مستحكم در يك زوج و نتايج مربوط به آن (چون روابط جنسي غيررسمي با جفت ديگر) شود. سوابق و نظريه هاي تاريخي مربوط به اثر قاعدگي بر روابط جنسي بين زوج ها و پديده چند همسري مطلب مفصلي است كه از حوصله اين بحث خارج است و احتمالاً در منابع ديگري ميتوانيد درباره آن بيشتر بدانيد.

نزدیکی جنسی در طول پریود ، چه تنها و از برای خودارضائی و چه با شریک ، یکی دیگر از تحریم شده ها و یا تابوهای دوران ماست. اگر یک زن به این باور برسد که می شود در زمان پریود هم سکس داشت ، باید قبول کند که این سکس ریخت و پاشش بیشتر است. معمولاً جامعه ی زنان را از در گیر شدن در هر گونه فعالیتی که ظاهراً پاکیزه گی آنان را مخدوش می کند ، باز می دارد و خون پریود یکی از آن چیزهای نجس و کثیف شمرده می شود! …

images (3)

با اینکه خواسته های شهوانی زنان ، در طول یک ماه ، افت و خیز فراوان دارد و از نظر بیولوژیکی اکثر زنان در زمان تخمک گذاری ( در نیمه ی سیکل ) این نیاز را بیشتر در خود می یابند ، ولی تحقیقاتی که اخیراً در این مورد صورت گرفته ، به خوبی نشان می دهد که بسیاری از زنان نه فقط در هنگام تخمک گذاری ، بلکه دقیقاً قبل از آغاز پریود و یا بعد از شروع آن نیز ، نیاز جنسی فراوانی را حس می کنند. بنابراین غیر طبیعی و غیر قابل تصور نیست اگر کسی در طول مدت پریود ، سکس داشته باشد و از آن هم لذت ببرد؛ ولی این در صورتی امکان پذیر است که زن ، البته در صورت تمایل ، از خودش جرأت فراوان نشان داده و بر خلاف مسیر رود که او را به سمت قایم کردن خود در زمان پریود و یا بهتر بگویم قایم کردن پریود خود میراند ، شنا کند. در صورت چنین خواستی ، او باید از نوار و لوله ی بهداشتی خود که تاکنون نقش نجات دهنده برای او داشته اند دست بردارد و آماده گی کامل برای خراب کردن یک دست کامل ملافه و حوله را داشته باشد و به مایعات بدنش اجازه دهد که با بدنش و محیط اطرافش و شریکش تماس پیدا کند.
نگران نباشید … ، زندگی همچنان بعد از این واقعه ادامه پیدا خواهد کرد …

دکتر رحیمی
پزشک متخصص زنان و زایمان و نازائی

رابطه جنسی در زمان قاعدگی

اغلب خانم ها اظهار می دارند که امیال جنسی در آنها در زمان قاعدگی افزایش پیدا می کند. البته این زمان مناسب نیست و شاید برخی خانم ها تمایلی به برقراری رابطه در این زمان نداشته باشند. به عنوان مثال اگر او از تامپون استفاده کند زمانی که آنرا خارج می کند واژن خشک می شود و زمان زیادی طول می کشد تا مجددا از طریق روان کننده طبیعی (و نه خون) مرطوب گردد. اگر از نوار بهداشتی استفاده کند، ممکن است از بوی بد و ظاهر آن خجالت زده شود. او دوست ندارد شما هیچ یک از این ها را مشاهده کنید و تمام کارها را در تنهایی انجام میدهد که این امر به خودی خود او را از برقراری رابطه جنسی دور می کند.مشکل دیگر سکس در زمان عادت ماهانه، احتمال آلودگی آن است. خانم ها اغلب با این مشکل آشنا هستند و تعجبی از خون و کثیفی به جا مانده ندارند، اما ممکن است آقایون احساس تهوع کنند و تمایلی به انجام این کار نداشته باشند. بنابراین تصمیم با خودتان است که قید دارید در طول این دوره چه نوع رابطه ای با هم داشته باشید.

به نقل از webmd.com

سوال:
شوهر من معتقد هست که بهتره در زمان قائدگی مقاربت نداشته باشیم میخوام بدونم که آیا این عقیده از نظر طبی درست است و یا اینکه تابو و باور اشتباه جامعه است؟جواب:

مقاربت در زمان قائدگی از قدیم الایام و در تمام نقاط جهان و با فرهنگ های مختلف تا بو بوده و مردم را از انجام آن منع می کرده اند. در بعضی از جوامع زن ها را در هنگام قائدگی منزوی می کردند برای اینکه معتقد بودند که خون باعث جلب مهاجمان خواهد شد و اونها نمی خوان که قبیله و اقوامشون را در معرض تهدید قرار بدهند.دلیل دیگه اونها این بوده که زنها در هنگام قائدگی نیروهای خاصی پیدا می کنند.

اگر هر کدام از زوجین هیچ بیماری مقاربتی نداشته باشند دلیلی برای پر هیز از مقاربت نیست… اما اگر آلوده هستند بهتر این هست که مقاربت نکنند چون خود خون یکی از محیطهای مناسب برای رشد اغلب میکربها و ویروسها مثل ایدز هست. بنا براین اگر آلوده هستند یا در طی زمان پریود مقاربت نکنند یا اینکه از کاندوم استفاده کنند

سوال:
موقعی که من و شریک جنسی ام قراره که مقاربت کنیم من در دوران پریود هستم .آیا راهی هست که بشه دوران خونریزی قائدگی رو کوتاه کرد
جواب:
اینکه در زمان قائدگی مقاربت انجام بشه نه تنها اشکلی نداره بلکه به نفع اون خانم هم هست برای اینکه ارگاسم یا همان اوج هیجان جنسی باعث میشه که درد هنگام قائدگی کمتر بشه.از طرف دیگه برای بعضی خانم ها مقاربت احساس لذت و آرامش بیشتری به اونها میده برای اینکه اصلا این نگرانی رو ندارن که بارداری رخ خواهد داد…ضمن اینکه وجود خون قائدگی خودش به نوعی می تونه مثل یک نرم کننده واژن عمل کنه.در این زمان شما و شریک جنسی شما احساس آرامش وراحتی بیشتری خواهید داشت
هر چند که کمی ازخواص خون مثل بو و یا حتی مزه خون وجود داشته باشه.در چنین شرایطی بهتره که درست قبل از مقاربت
حمام بگیرید و در روی تخت حوله بزارید تا نگرانی از بابت آلوده کردن محیط نداشته باشید.از طرف دیگه می تونید از cup های واژن هم استفاده کنید( اینها با تامپون و پد فرق دارند…) به این هدف که . اینها مثل مانعی در انتهای واژن فیکس بشوند و مانع خروج خون شوند( موقتا البته).یک نوع از اینcup ها به یک ماده اسپرم کش آغشته هستند و به عنوان یک روش جلوگیری هم استفاده میشن.

ترجمه از
goaskalice.com

در قسمت نظرات منتظر بیان عقاید و تجربیات شما هستیم.
به این مقاله چه امتیازی میدهید؟
spinner در حال ثبت رای

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

 • لینک در کامنت ارسال اصلا قرار ندید چون تایید نمیشه
 • از لحاظ رکیک و بی ادبانه خودداری کنید
 • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

 1. هاشم گفت:

  سلام به همه عزیزان و بلاخص افرادی که این بحث مهم را شروع کردند.
  سلام.
  لطفاً به حرمت مرد و زن بودن همدیگر احترام بگذارید و حرفهای نادرست در مورد همدیگر اینکه مرد تحمل نداره یا خانم ها و و …تهین نکنید. ما می خواهیم در خصوص این موضوع نظر بدهیم.ما توهین به هیچ کسی نباید بکنیم. چکار جامعه روحانیت داریم. ما به دین و کتابمان نیز احترام می گذاریم و بی احترامی هم نباید بکنیم. دوستان.دنیای امروزی با دنیای دیروز زمین تا آسمان فرق کرده است.بیشتر ما ها که اینجا داریم نظر می دهیم.خوب یا بد بودن. که تخصص ما و کتاب نیست. این تخصص علم پزشکی امروزی هسته که باید نظر بده . ما که خیلی خرجها و تفریح ها و … داریم می رویم و خرج میکنیم .برای این مورد که خیلی هم مهم هستش به چند پزشک فوق تخصص و متخصص زنان و زایمان چرا مراجعه نکنیم. من تخصصم تجارت و صادرات و واردات هسته چه به اینکه بیایم از سر خود اینجا نظر بدهم .بگم خوبه یا بده. بله واقعا درست عمل سکس برای هر دو طرف لذت بخش هستش ولی ما اینگونه نظر باید بدهیم کاری که خود عملاً انجام داده ایم در این دوره وچیزی که خود دیده ایم بگوییم. تا چند پزشک متخصص بخونند و نظر بدهند .آزمایشات باید انجام بشود.من خودم و خانمم که واقعاً به بداشت محیط و شرایط حرمت احترام همدیگر واقعاً احترام می گذاریم. وقتی در این دوره نزدیکی داشتیم من شخصاً خودم هم ضمن اینکه حمام درستی هم هر دو داشتیم و کاملاً تمیز بودیم ولی خودم در زمان نزدیکی بوی بد آنرا حس می کردم و از طرفی در صورت شریکم آنرا حس می کردم که براش لذت بخش نیست و نسبت به روز های عادی درد بیشتری دارد و ناراحت می باشد وشاد نیست.چون واقعاً رزی که قاعدگی شروع می شود من خودم ناراحتیهای خانم را دارم می بینم که احساس پا درد و کمر درد دارد.پس چرا خودم رعایت نکنم. شاید شریک من اینطور باشد و بقیه اینطور نباشند و من نمی تونم قضاوت بد و خوب بودن را به همه پیشنهاد کنم. این نظر و تجربه فقط برای خود من است. دوستان لطفاً در این خصوص باید با شریک خود حتماً تجربه کسب کنید و نظر قطعی را از پزشک متخصص بخواهید.من خودم در این دوره با توجه به تجربه ای که کسب کردم . در این دوره عمل نزدیکی را سعی می کنم انجا ندهم و همچنین به ناموس خودمان هم باید احترام بگذاریم. عزیزان. همه ما از دامن مادر زاییده شده ایم و همه ما هم زن داریم و زن خواهیم گرفت(آنهایی که مجرد هستند و اینجا نظر می دهند.) حرمت همدیگر را حفظ کنید. با تشکر هاشم

 2. mostafa گفت:

  سلام من شریک جنسیم رو خیلی دوست دارم قبلا موقع قاعدگی دچار سردرگمی و پنهان کاری میشد ،من بدون هیچ وسواسی تو اون دوره باهاش برخلاف میلش ” که از روی خجالت بود” وارد رابطه نزدیک و کامل شدم که خوشبختانه نتیجه از لحاظ روحی و جسمی بسیار خوب بود .
  لازم به ذکره ما به تغذیه ، بهداشت فردی و محیط توجه ویژه داریم.
  خودتون رو درگیر باورهایی که ملکه ذهنتون شده نکنید.
  اون یک پروسه ی طبیعی بدن هست وقتی شریکت رو دوست داشته باشی حتی همون هم یک هارمونی و نشانه میبینی نشانه ی عظمت خلقت و طبیعت.
  همه ی ما قبول کردیم اون دوره با سختی برای زن همراهه و علائم و عوارضی داره اما تمامش رو خودمون به وجود آوردیم تا حدی که زن تو اون دوره از خودش بدش میگیره
  بی انصاف نباشین
  خودتون قضاوت کنید یه مکانیسم طبیعی بدن رو میگن برای امتحان صبر و استقامت طرفین در برابر میل جنسی هست؟!!!!! این جملات خودش باید باعث شه چشم و گوشتون رو باز کنید
  درستش اینه با ازمایشات دوره ای از سلامت خودتون مطلع بشین و تو مواقعی که شریکتون بهتون بیشتر از قبل نیاز داره با رعایت نکات بهداشتی مثل شستشو و …. تنهاش نذارین همیشه هم لازم نیست رابطه کامل باشه شاید یکی اونموقع میل جنسی نداشته باشه ولی اگه شرایط فراهمه وسواس به خرج ندین توی جملات عاشقانه دنبال عشق نگردین

 3. سارا 19 گفت:

  عفونت رحم میاره یه نفرو میشناسم با این کار تو روز سومش کارش به بیمارستان کشید مطمعن باشید هیچ مردی هم دلش نمیخواد تو این دوران نزدیکی داشته باشه خانم محترم که به شوهرت اصرار می کنی واست متاسفم که حتی قدر خودتم نمی دونی یه پنج روز تحمل کن زمین به اسمون نمیاد به خدا

 4. نگارر گفت:

  سلام ببخشيد اگر رابطه در زمان قاعدگي باشد ولي روز هاي اخر،و اينكه به طور اتفاقيدو مرتبه فقط حين سكس،دخول ان هم نه ب طور كامل انجام شود،اما از طرف مرد ترشحي نباشد،امكان انتقال ايدز وجود دارد؟

 5. f گفت:

  موافقم

 6. sajedeh گفت:

  من 18 سالمه ممنون که این اطلاعاتو در اختیار ما گذاشتین،متوجه همه چی شدم

 7. bita گفت:

  سلام ب دوستان عزیز
  با توجه ب حرف شخصی ک گفتن مرد میره سراغ زنای دیگه
  باید اینو بگم ک حرفشوت منطقی نیستش چراکه دوره قاعدگی بیشتر
  هفت روز نیستش و مردی ک نتونه هفت روز عزت نفسشو کنترل کنه
  ینی اراده ای فوق العاده ضعیفی داره در این دوره
  میشه رابطه ای داشت ک ب زن ضرری نداشته باشه
  درضمن من فک نمیکنم مردی بخواد تو این دوره رابطه داشته باشه
  چون براش چندش اور خواهد بود درسته ک ادم عقل داره ولی وقتی حرامه و ماهم علتشو میدونیم پس باید قبول کنیم ک حرام بودنش درسته
  و همچنین بنظر من این دوره یک امتحانیست برای امتحان اراده و عزت نفس بشر ک ایا میشه درهرشرایطی انسان خودشو کنترل کنه یا ن
  ممنون.

 8. لیلا گفت:

  سلام ایا در زمان قاعدگی امکان بارداری هست؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   امکانش کم هست اما غیرممکن نیست. در صورت بارداری در این دوران امکان مشکلاتی در جنین از قبیل نقص عضو یااختلالات روانی زیاد است.

 9. فائزه گفت:

  سلام دوستان عزیز من کارشناس ارشد مشاوره هستم و می خواستم چند نکته رو از منظر روانشناسی براتون بگم,
  ولی قبل از اون در جواب دوست عزیزم که گفته این ها حرف آخوند هاست و توی قرآن همچین چیزی نیست می خوام آیه 222سوره بقره رو بیان کنم وقضاوتش رو به عهده خودتون بذارم(و یسئلونک عن المحیض قل هو اذی فاعتزلوا النسا فی المحیض و لا تقربوهن حتی یطهرن فاذا تطهرن فاتوهن من حیث امرکم…)یعنی:ای پیامبر هنگامی که از تو در مورد حیض سوال کنند در جواب آن ها بگو که این برای زنان رنجی است.پس در این حال از نزدیکی با آنان دوری کنید,تا آنکه پاک شوند و چون طهارت یافتند از آنجا که خدا دستور داده به آنان نزدیک شوید.
  1)از آنجا که خون حیض با تمام خون های دیگر متفاوته و دیدن اون حتی برای بعضی زن ها هم چندش آوره وبوی بدی هم داره و از طرف دیگه هم مردا همیشه دلشون می خواد زنشون تمیز و شسته ورفته باشه دیدن این صحنه به مرور زمان خودش می تونه عاملی برا ی دور شدن مرد از همسرش بشه
  2)ممنوعیت همیشه ایجاد اشتیاق میکنه وهر وقت برای بدست آوردن چیزی انتظار بکشیم,بدست آوردنش به شدت لذت بخش میشه پس وقتی که زن ومردی چند روزی رو به انتظار به دست آوردن رابطه صمیمانه صبوری کنند و در طول این مدت هم خانم با ترفند های زنانه وبا وعده های عاشقانه همسرش رو هم به صبوری تشویق وهم به شدت مشتاق کنه ,بعد از رابطه, احساس نزدیکی وعشق بیشتری میکنند
  3)ما خودمان باید به دیگران واز جمله همسرمان یاد بدیم که چه طوری به ما احترام بذارن.وقتی یه زن در طول این مدت به خودش بیشتر استراحت بده,غذا های خون ساز درست کنه و به اعضای خانواده یادآوری کنه که این کارها برای سلامتی اش لازمه وبه همسرش هم یاد آوری کنه که اگه مراقب خوم در این دوره نباشم بعد از تمام شدنش هم نمی تونم وظایف همسریم رو در قبال تو به خوبی انجام بدم(یعنی تو هوای من رو در این دوره داشته باش تا من هم هوای تو رو توی باقی موارد داشته باشم) واین طور به او یاد میدیم که بیا به هم احترام بذاریم
  4)و در جواب دوستی که گفته بودمرد به سراغ زنای دیگه میره اگه در این دوران بهش رسیدگی نکنیم باید بگم :عزیزم مردی به سراغ زنای دیگه میره که خانمش بهش یاد نداده باشه به حقوق همسرش چطور باید احترام بذاره

  1. بانوی پارسی گفت:

   با تشکر از فائزه عزیز که به نکته های بسیار ظریفی اشاره کردند .

 10. محیا گفت:

  سلام به مسئول سایت و همه دوستان خواننده
  اگر اسلام ما را از چیزی منع کرده باور داشته باشید برای بدن ضرر دارد و در بیشتر موارد
  علم ثابت کرده چه مضراتی دارد که برای بدن ضرر دارد قبل تر از پیشرفت تکنولوژی نمی شوده
  برای مردم بی سواد علمی توضیح بدهند برای این از واژه حرام و حلال استفاده می شوده ولی با پیشرفت
  علمی موضاعات از نظر علمی بحث می شوذ مثل همین مسأله که ایا در زمان پریودی نزدیکی باشد یا نه؟ طبق
  مطالعه این موضوعات در سایت مختلف انهایی که در فکر بچه دار شدن هستند نزدیکی در دوران پریود باعث بوجود امدن مشکل برای تخمدان و تخمک خانمها می شود و اگر نطفه منعقد شود در اخر به سقط منجر می شود من بررسی کردم در انهایی که مشکل سقط داشتند یکی از موارد نزدیکی در دوران پریود بوده که تخمک
  پوچ و باید سقط صورت بگیرد و بعد از این تجربه حاضر به نزدیکی در دوران پریودی نیستم پس مطمئن هستم
  برای این علت علمی نزدیکی حرام است . با تشکر از خوانندگان مححترم.

  1. بانوی پارسی گفت:

   مرسی بابت پاسخ کاملتون

 11. نفس گفت:

  با حرفای زده شده موافقم من خودم در ایام پریودی بیشتر از هر زمان دیگه ای علاقه مند به رابطه هستم…

 12. پریا گفت:

  تشکر از اطلاعات مفید سایتتون ، در رابطه با نظر دوستانی که از آمیزش هنگام پریود به خاطر دستورات الهی (که هرگز حرام نیست )خود را توجیه میکنند که عملی ناشایست و ناروا میباشد ، عرض کنم که اگر هر از چند گاهی خود را همراه با لذایذ این رابطه توام با عشق قرار دهند ، هم خودشان لذت برده و هم شریک زندگی اش ، خود را دوست بدارید و به خودتان احترام بگذارید ، در قید و بند نباشید و همسرتان را در هر شرایطی حفظ کنید ، طرد کردن خودتان از طرف خودتان امری بسیار احمقانه میباشد

  1. ناز گفت:

   منم کاملا با نظر پریا موافقم

  2. farnaz گفت:

   آخیش!بالاخره یکی پیدا شد که این حرفو بزنه 🙂

 13. شکوفه گفت:

  آخیش.خیالم راحت شد

 14. atash گفت:

  چقدر احمقانه… هشتاد درصد خانم ها راغب نیستن برای امیزش در دوران قاعدگی و فوق العاده هم مضر هست…

 15. سلام
  خیلی سایت جذاب و قشنگی داری… از اینکه آی هدیه رو لینکیدی ممنون ولی آدرس رو اشتباه لینک کردی باید بعد از آی هدیه اسلش هوم اضافه کنی .
  اینجوری: http://ihedieh.com/home/
  ممنون میشم اگه درستش کنی .

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام مرسی عزیزم. درستش کردم

 16. فریده گفت:

  بله منم موافقم با نظر بهار و نیم وجبی
  من خودم موقع پریودی اصلن تمایلی به نزدیکی
  ندارم

 17. فاطیما گفت:

  سلام من با نظر بهار و نیم وجبی کاملا موافقم. وقتی خدا یه چیزی رو گفته نمیشه بگیم درست گفته یا نه یا همه ی این حرفا خرافاته و علم مدرن همه ی جواباش درسته. اگه اسلامو قبول داریم باید به تمام دستوراتش عمل کنیم. چون هیچ وقت ضرر نمیکنیم.

 18. nimvajabi گفت:

  سلام منم کاملا با نظر بهار موافقم

 19. bahar گفت:

  سلام وقتی اسلام گفته حرامه و منع کرده جائی برای اموزش دادن برای این دوران نمیمونه.درست مثه بقیه مسائلی که الان در تمام دنیا به درستی یا نادرستی ان رسیدن و حال انکه اسلام از سالیان پیش درستی و نادرستی تمام مسائل را با توجه به فواید و مضرات ان برای بشر اورده.بخصوص در مورد بدن که خالق ان از هر کسی بهتر علم به ان دارد.

  1. farnaz گفت:

   اسلام گفته حرامه چون توو اوون زمان آب لوله کشی شده نبوده،حموم نبوده،کسی بهداشتو رعایت نمیکرد.اسلام تووی مردم عرب رشد کرد،عربام که هیچی حالیشون نیست.اینجور چیزارو خود آدم باید تشخیص بده که درسته یا نه!تو قرآن هم حرفی از این زده نشده!چیزایی که به گوش شما رسیده فتوای آخونداست
   بهتره که یه ذره چشماتونو باز کنین 🙂

   1. sina delpiero گفت:

    کل دنیا داره بر اساس علم و چیزایی که ثابت شده داره حرکت میکنه.باید علمشو داشته باشی بهار خانوم.این کار مضر هست.نه به خاطر اینکه این و اون گفتند.خدا عقل داده که فکر کنی.مضر هست چون دیواره رحم کنده میشه و همراه مقداری خون بیرون میاد و دروازه رحم باز میشه و موقع سکس این دیواره به زور کنده میشه و به داخل رحم می ره که امکان داره رحم عفونت کنه و باعث بشه که دختر حامله نشه یا اگه بشه پچه ناقص میشه.با توجه به اینکه در بیشتر خانم ها در این دوره میل جنسی افزایش پیدا میکنه.میتوان از زاه غیر دخول برای س ک س استفاده کرد.

   2. آریا گفت:

    اتفاقا در این مورد دقیقا در قرآن اومده که در این دوران نباید نزدیکی انجام بشه.
    یکی از دلایلش هم همونیه که سینا گفت.

 20. سوت دل گفت:

  سلام مطلب مفیدی بود امابنظر من همان منع شدن مقاربت بهتره چون آدم حتی به چشم خودش هم اعتمادی نداره راستی درحین قاعدگی احتمال بارداری هست یانه