0

روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی اساتید برتر چگونه است؟

روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی اساتید برتر چگونه است؟

روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی یکی از عوامل مهم و تعیین کننده در جذب شاگرد خصوصی و برگزاری یک کلاس زبان موفق است. در واقع اساتید تدریس خصوصی زبان با نحوه تدریس خصوصی زبان انگلیسی که شامل (نوع آموزش زبان انگلیسی به زبان‌آموز، منابع تدریس خصوصی زبان انگلیسی، ابزارهای آموزشی آنلاین زبان انگلیسی و غیره) است، می‌توانند موفقیت شاگردان‌شان را در کلاس تضمین کنند.

اما روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی حالت‌های مختلفی داشته وهر استاد لازم است براساس سطح زبان‌آموز و هدف او از یادگیری زبان انگلیسی، یکی از این روش‌ها را در تدریس خود بکار ببرد. نکته بسیار مهمی که اکثر اساتید برتر زبان انگلیسی آن را رعایت کرده و براساس سطح و خواسته‌های زبان‌آموزان خود، روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند.

روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی اساتید برتر چگونه است؟

روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی اساتید برتر چگونه است؟

اما این روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی چه حالت‌هایی داشته و کدام یک را بهتر است بکار برده، شامل نکات بسیار مهمی می‌شود که در ادامه مطلب راجع به آن توضیح خواهیم داد.

نحوه تدریس خصوصی زبان انگلیسی به چه صورت است؟

برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی و ایجاد یک کلاس عالی، مهم است که شما از روش‌های تدریس متنوع و مؤثر استفاده کنید. این روش‌ها می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

روش تعاملی :(Interactive Approach)

این روش بر تعامل بین شما و دانش‌آموز تمرکز دارد. از فعالیت‌هایی مانند بازی‌های زبانی، بحث و گفتگو و کار گروهی استفاده می‌شود تا زبان‌آموزان را در فرایند یادگیری فعال نگه دارد.

روش مبتنی بر محتوا (Content-Based Instruction):

در این روش، تمرکز بر یادگیری زبان از طریق محتوای مورد علاقه دانش‌آموز است. مثلاً اگر دانش‌آموز علاقه‌مند به ورزش است، می‌توانید متون، ویدئوها و مباحث مرتبط با ورزش را به عنوان ابزار یادگیری استفاده کنید.

روش مبتنی بر فعالیت (Task-Based Learning):

این روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی بر انجام فعالیت‌ها و وظایف عملی متمرکز است. زبان‌آموزان با انجام وظایف و فعالیت‌هایی که نیاز به استفاده از زبان انگلیسی داشته، زبان را یاد می‌گیرند.

روش مبتنی بر مکالمه (Conversational Approach):

در این روش و نحوه تدریس خصوصی زبان انگلیسی، تأکید بر روی تقویت مهارت‌های مکالمه و شنیداری است. این کار از طریق مکالمات دوجانبه، بازی‌های نقش‌آفرینی و تمرین‌های شنیداری انجام می‌شود.

در این روش تدریس منابع تدریس خصوصی زبان انگلیسی نظیر “English Conversation Practice” تالیف Grant Taylor، یا کتاب “Speak English Like an American” تالیف Amy Gillett بسیار مفید است.

همچنین با معرفی بهترین پادکست‌های زبان انگلیسی به زبان‌آموز نظیر “English as a Second Language (ESL) Podcast” ( تاکید روی مهارت‌های مکالمه) یا “The English We Speak” – BBC Learning English (توجه به اصطلاحات و عبارت‌های رایج زبان انگلیسی) و غیره می‌توان علاوه بر تقویت‌ بخش مکالمه زبان، مهارت‌های شنیداری آن‌ها را نیز بهبود بخشید.

روش سنتی (Traditional Method):

این روش بر گرامر، واژگان و تمرین‌های نوشتاری تمرکز دارد. اگرچه ممکن است کمتر جذاب باشد، اما برای بنیاد گرامری قوی ضروری است.

استفاده از کتاب تدریس خصوصی زبان انگلیسی “English Grammar in Use” تالیف ریموند مورفی و سطح پیشرفته آن “Advanced Grammar in Use” تالیف مارتین هاچینز، می‌تواند تا حدودی فضای تدریس را برای زبان‌آموز در این روش تدریس خصوصی زبان جذاب‌تر کند.

استفاده از فناوری (Technology-Enhanced Learning):

استفاده از ابزارهای دیجیتالی مانند نرم‌افزارهای آموزشی، اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها می‌تواند به تنوع بخشیدن به کلاس کمک کرده و علاقه دانش‌آموزان را حفظ کند.

در بخش استفاده از فناوری می‌توان برای برگزاری یک کلاس آنلاین موفق، از بسترهایی نظیر zoom، Skype، Google Meet، Microsoft Teams استفاده کرد.

می‌توان در کلاس معلم خصوصی انگلیسی آنلاین، از ابزارهای آموزشی آنلاین نظیر Babbel، EnglishClub، Duolingo و غیره بهره برد و همانند اساتید برتر معتبرترین پلتفرم‌های تدریس خصوصی زبان نظیر Wyzant، VIPKid، iTalki، Verbling، Cambly و غیره (برترین سایت‌ها در زمینه معرفی برترین اساتید زبان انگلیسی در دنیا به زبان‌آموزان و دانش‌‌آموزان است) الهام گرفت.

روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی اساتید برتر چگونه است؟

روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی اساتید برتر چگونه است؟

چگونه تدریس خصوصی زبان انگلیسی را شروع کنیم؟

برای به کار بردن بهترین روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی، نیاز دارید که به شاگردان تدریس خصوصی فراوانی دسترسی داشته و بتوانید در این حوزه به خوبی دیده شوید. یکی از راه‌های دیدن شدن، استفاده از پلتفرم‌های معتبر تدریس خصوصی است. شما با کمک این پلتفرم‌ها، می‌توانید جزو لیست برترین اساتید زبان به زبان‌آموزان و هزاران کاربر این سایت‌ها معرفی شوید.

یکی از بهترین پلتفرم‌های تدریس خصوصی زبان انگلیسی در ایران، سایت تدریس خصوصی استادبانک (www.ostadbank.com) است که تاکنون ۱۰۰ هزار دانش‌آموز و زبان‌آموز موفق را جذب مجموعه خود کرده است. شما می‌توانید در کنار ۲۷۰۰ معلم خصوصی باتجربه، شروع به تدریس کرده و با برگزاری یک کلاس تدریس خصوصی باکیفیت، درآمد تدریس خصوصی زبان انگلیسی بالایی داشته باشید.

تنها کافیست وارد سایت شده و در بخش عضویت اساتید استادبانک ثبت‌نام کنید. بعد از تایید از طرف مجموعه، می‌توانید فعالیت تدریس خود را آغاز نمایید.

برترین اساتید تدریس خصوصی استادبانک چه ویژگی‌هایی دارند؟

برای اینکه بهترین روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی را در کلاس اجرا کنید، لازم است در زمینه تدریس زبان، تخصص و تجربیات خود را بالا ببرید. برای مثال هرچه در زمینه دریافت مدارک زیر و گذراندن دوره‌های آن کوشا باشید، آگاهی و تخصص بیشتری در نحوه تدریس خصوصی زبان انگلیسی‌ خود پیدا می‌کنید.

CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults)

از معتبرترین مدارک زبان انگلیسی از دانشگاه کمبریج که بر روی روش‌های تدریس به بزرگسالان تمرکز دارد و به ویژه برای کسانی مناسب است که می‌خواهند به آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم یا زبان خارجی بپردازند.

TEFL (Teaching English as a Foreign Language)

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages)

DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages)

از اساتید برتر زبان انگلیسی سایت استادبانک که دارنده مدارک ذکر شده‌اند، اساتید زیر می‌باشند:

استاد محمدرضا مهرعلی از اساتید پنج ستاره استادبانک با مدرک TEFL از بریتانیا به همراه برگزاری کسب مدرک آیلتس از استرالیا و برگزاری ۱۳۰۹ جلسه تدریس خصوصی موفق در استادبانک

تدریس خصوصی زبان انگلیسی توسط خانم، استاد نیلوفر فضلعلی از اساتید پنج ستاره استادبانک با مدرک TESOL از دانشگاه شهید بهشتی (www.sbu.ac.ir) و ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه الزهرا و برگزاری ۱۱۷۷ جلسه تدریس خصوصی موفق در استادبانک

البته شما می‌توانید رزومه سایر اساتید معتبر و شناخته شده استادبانک را مشاهده کرده و در روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی خود از این اساتید الهام بگیرید.

این نکته را هم به یاد داشته باشید که انتخاب بهترین روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی بستگی به نیازها، سطح و علاقه زبان‌آموز شما دارد. ترکیبی از این روش‌ها می‌تواند به ایجاد یک تجربه یادگیری جامع و مؤثر کمک کند.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه