0

دستگاه لیزر بدن موهای سفید و جوگندمی تفاوت دارند؟

دستگاه لیزر بدن موهای سفید و جوگندمی

لیزر موهای زائد سفید با استفاده از دستگاه‌های مخصوص امکان‌پذیر است

بسیاری از افرادی که قصد لیزر موهای زائد بدن خود را دارند، دارای موی سفید هستند. سوال اصلی آن‌ها این است که آیا دستگاه‌های لیزر موی بدن برای اشخاص با موی سفید یا جوگندمی متفاوت می‌باشد؟ در جواب باید گفت که بله؛ دستگاه‌های قدیمی لیزر که به فولیکول مو برای عملکرد بهتر نیاز داشتند، از توانایی کافی برای لیزر موهای سفید برخوردار نبودند. اما لیزر موهای سفید این روزها به وسیله دستگاه‌های مخصوص به راحتی انجام می‌شود. پس در هزینه راه اندازی مرکز لیزر یکی از مهمترین بخش ها بررسی خرید دستگاه لیزر مناسب است.

دستگاه لیزر بدن موهای سفید و جوگندمی

چگونگی عملکرد لیزر روی موهای زائد سفید و جوگندمی

عملکرد لیزر بر روی موهای معمولی به این ترتیب می‌باشد که پرتوهای لیزر به سطوح تار مو برخورد می‌کنند و بعد انرژی لیزر به وسیله رنگدانه مو جذب می‌شود. سپس این انرژی که به شکل گرمایشی است، توسط ساقه موی بیمار به فولیکول مو انتقال پیدا می‌کند. بعد از ادامه پروسه لیزر درمانی، فولیکول‌ها از بین می‌روند و منجر به کم شدن و در نهایت نابودی دائمی موهای زائد می‌شوند.

افرادی که میان رنگ پوست و مویی که دارند، تفاوت زیادی نیست، با نتایج مطلوبی در این زمینه روبه‌رو نخواهند شد. از طرفی دستگاه لیزر معمولی برای مراجعه‌کنندگانی که از موهای سفید یا جوگندمی برخوردار هستند، اثربخشی لازم را ندارند.

به این دلیل که رنگ‌دانه‌های اندکی در فولیکول‌های موی این افراد وجود دارد. با توجه به این موضوع تشخیص و درمان به وسیله دستگاه‌های لیزر معمولی به نوعی غیرممکن است. در واقع اگر دستگاه لیزر رنگدانه‌ای را جهت هدف قرار دادن ندارد، لیزر مو سخت خواهد بود.

همانطور که اشاره شد دستگاه‌های معمولی که برای لیزر موهای سفید و جوگندمی استفاده می‌شدند، نمی‌توانستند این مدل موها را لیزر کنند. اما با توجه به پیشرفته شدن علم و روی کار آمدن دستگاه‌های لیزر مدرن، این فرآیند ممکن شده است.

بهترین دستگاه‌ها جهت از بین بردن موهای زائد سفید

موهای زائد بدن انسان به پررنگ بودن و ضخامت مشهور هستند. از این دستگاه‌های متفاوت لیزر این نوع موها با هدف‌گیری رنگ‌دانه‌ها یا همان ملانین‌ها موجب نابودی دائمی موهای زائد بدن می‌شوند. نکته‌ای که در این بین وجود دارد این است که موهای زائد سفید یا جوگندمی از مقاومت بالایی برخوردار هستند. در نتیجه برای لیزر کردن آن‌ها، باید از دستگاه‌‌های لیزر جدید، پیشرفته و خاصی استفاده کرد.

تفاوتی ندارد که موهای زائد سفید رنگ شما با توجه به افزایش سن است و یا به طور مادرزادی روی بدن شما رشد کرده‌اند. این روزها دستگاه‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد سفید وجود دارد که هر کدام از سطح کیفی مختلفی برخوردار هستند.

از بهترین دستگاه‌ها برای نابودی موهای زائد سفید بدن می‌توان به اندیاگ، دایود و همچنین الکساندرایت اشاره کرد که در بهترین و مجهزترین مرکز لیزر تهران هم استفاده میشود. بنابراین اگر قصد لیزر موهای سفید یا جوگندمی خود را دارید، مرکزی را انتخاب کنید که یکی از دستگاه‌های لیزر این برندها را مورد استفاده قرار دهند. این دستگاه‌ها نسبت به سایر نمونه‌ها از مزایایی برخوردار هستند.

  • کیفیت بسیار بالا در لیزر موهای زائد سفید
  • اثربخشی عالی و درمان بسیار سریع
  • کلیه تایپ‌های پوست می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند
  • درد بسیار کم در قیاس با اکثر دستگاه‌های لیزر

لیزر موهای سفید و جوگندمی با استفاده از دستگاه الکترولیز

یکی دیگر از دستگاه‌های که گزینه مناسبی برای لیزر موهای زائد سفید بدن است، دستگاه الکترولیز  نام دارد. استفاده از این دستگاه حرفه‌ای می‌‌تواند یک راه‌حل مطلوب و دائمی برای نابودی موهای سفید یا جوگندمی شما باشد. دستگاه الکترولیز  برخلاف سایر دستگاه‌های لیزر معمولی بدون توجه به کمبود رنگ‌دانه‌های مو، آن‌ها را به طور از بین می‌برد.

موهای جوگندمی، خاکستری و سفید، در حقیقت بی‌رنگ هستند به این دلیل که ملانین در آن‌ها وجود ندارد. اما به علت بازتاب نور، خاکستری و سفید به نظر می‌آیند. این موها به طور معمول با توجه به ژنتیک یا پیری بر روی بدن می‌رویند. اما با به کارگیری دستگاه الکترولیز می‌توان برای همیشه از شر این موهای زائد خلاص شد.

روش کار الکترولیز چگونه است؟

روش کار دستگاه الکترولیز  به این ترتیب است که یک نیدل کوچک، جهت لیزر هر مو به طور مجزا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش نیازی نیست که پیش از درمان فرآیند شیو مو صورت بگیرد. به این دلیل که این دستگاه همانند دستگاه‌های لیزر معمولی از پرتو نوری استفاده نمی‌کند. از این رو نمی‌توان با استفاده از نور فولیکول‌های درمان نشده را برای رشد تحریک کرد.

در روش استفاده از دستگاه الکترولیز، امواج رادیو فرکانسی به وسیله نیدل خیلی نازک به ریشه مو منتقل شده و گرمای به دست آمده از امواج موجب تخریب و از بین رفتن ریشه موهای سفید یا جوگندمی می‌شوند. علاوه بر 3 دستگاه‌هایی پیش از این نام برده شد، دستگاه الکترولیز نیز می‌تواند انتخابی مناسب برای نابودی دائم موهای زائد سفید باشد.

دستگاه لیزر موهای سفید

انتخاب بهترین دستگاه و کلینیک برای لیزر موهای زائد جوگندمی و سفید بدن

یکی از نکات بسیار مهم در زمان لیزر کردن موهای سفید و جوگندمی، انتخاب یک مرکز لیزر درمانی مناسب و حرفه‌ای است که از مجوزهای لازم نیز برخوردار باشد. به این دلیل که بسیاری از مجموعه‌ها با هدف‌های سودجویانه بدون توجه به سلامت بیمار، از دستگاه‌های فاقد کیفیت برای لیزر موهای سفید استفاده می‌کنند. پس در انتخاب مرکز درمانی مورد نظر خود دقت داشته و حتما تحقیق کنید.

نظرات کاربران

سلام به شما کاربر محترم وبسایت پرشین لیدی، خیلی خیلی خوشحال میشیم اگر نظر خودتون رو درباره مقاله بالا برای ما بنویسید. اما لطفا از موارد زیر پرهیز کنید.

  • از کلماتی چون (عالی بود ، ممنون و ....) استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید