بانوی پارسی

انواع پرده بکارت + عکس

persianlady.ir
بازدید 2424

انواع پرده بکارت به همراه تصویر و توضیحات کامل آنها

تعریف
دریچه واژن یک غشای مخاطی نازکی دارد که پرده بکارت نامیده می‌شود. وسط آن سوراخی وجود دارد که عبور خون را طی قاعدگی میسر می‌کند. پرده بکارت در خانم‌های مختلف شکل‌ها و اندازه‌های متفاوتی دارد؛ حتی بعضی از دختران بدون پرده بکارت به دنیا می‌آیند. این پرده هیچ عملکرد بیولوژیکی ندارد.

محل قرارگیری
محل پرده بکارت اندام ‌جنسی خارجی می‌باشد: دهانه واژن که تقریباً سوراخ را می‌پوشاند. پرده بکارت در عمق واژن قرار نمی‌گیرد اما با

 

استفاده از یک آینه که در دهانه واژن قرار داده شود، با باز نگه داشتن پاها و سایر قسمت‌های اندام ‌جنسی قابل مشاهده است.

انواع پرده بکارتpersianlady.ir

انواع مهم آن عبارتند از :

۱پرده بکارت بدون منفذ*
۲پرده بکارت مثلثی
۳پرده بکارت نوع حلقوی(قابل اتساع و غیرقابل اتساع)*
۴پرده بکارت نوع هلالی*
۵پرده بکارت نوع پل دار(دو تکه)*
۶پرده بکارت نوع غربالی*
۷پرده بکارت نوع زبانه دار
۸پرده بکارت نوع دندانه دار*
۹عدم وجود پرده بکارت به طور طبیعی
۱۰پرده بکارت بسیار سخت و سفت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در مواردی ممکن است پرده بکارت فاقد سوراخ باشد . این عارضه علائمی ندارد ولی در دوران بلوغ که به علت شروع عادت ماهیانه ،خونریزی ماهیانه سبب تجمع خون و ترشحات در مهبل و بروز درد و علائمی دیگر خواهد شد لازم است پرده بکارت با مجوز قضائی و صدور گواهی لازم برای بیمار برداشته شود.

شایع ترین نوع پرده بکارت ، مثلثی است که در ۵۰ تا ۶۰% دختران دیده می شود.

به‌طور کلی، با بالا رفتن سن، پرده دچار تغییرات مختلفی می‌شود. .

مسئله ساز ترین نوع پرده بکارت نوع حلقوی است.

پرده های بکارت حلقوی دو نوعند : ۱)قابل اتساع(ارتجاحی) ۲)غیرقابل اتساع
انواع پرده های بکارت حلقوی غیرقابل اتساع در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره شده و مانند سایر انواع هستند اما انواع حلقوی قابل اتساع علیرغم دخول ممکنست پاره نشده و برای مرد این تصور را ایجاد کنند که همسر او باکره نبوده است.این توهم سبب مراجعه مکرر زوجین جوان به پزشکی قانونی است که با یک معاینه سطحی و توضیحات لازم رفع خواهد شد.در عین حال در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع می توان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.

اما انواع دیگری از پرده بکارت نیز وجود دارد که نیاز به دخالت جراحی دارند زیرا در عملکرد طبیعی بدن اخلال ایجاد می‌کند. این پرده‌های مشکل‌ساز از قرار زیر هستند:

پرده بکارت بسته
این نوع پرده بکارت به طور کامل دهانه واژن را می‌بندد و از عبور جریان خون و ترشحات دیگر جلوگیری می‌کند و می‌تواند درنتیجه وجود ناهنجاری‌ در سلول‌های مخاطی پرده بکارت ایجاد شود. این نوع پرده منجر به جمع شدن و عقب‌گرد خون در واژن و همچنین افزایش حجم شکم و درد در این ناحیه می‌شود. زنانی که چنین پرده‌ای دارند دچار بروز اختلال در دفع و ادرار می‌شوند. وقتی این علائم درکنار هم و فقدان عادت‌ ماهیانه ایجاد شوند، پرده بکارت بسته تشخیص داده می‌شود.

بااینکه برخی از این نوع پرده‌ها با بزرگ‌تر شدن دختر و ورود او به نوجوانی کم‌کم قابلیت ارتجاعی بیشتری پیدا کرده و خودبه‌خود کمی باز می‌شوند، برخی از آنها نیز برای باز شدن نیازمند عمل‌جراحی می‌شوند. در این روش یک قسمت کوچکی از پرده برداشته می‌شود تا دریچه‌ای ایجاد شود که عبور خون را به خارج از واژن مقدور می‌کند. اما این عمل نباید روی کودکان انجام شود زیرا استروژن کافی در بدن خود ندارند. باید ابتدا سطح استروژن در بدن از طریق آزمایش سینه که علائمی از بزرگ شدن سینه را نشان می‌دهد، اندازه‌گیری شود.

پرده بکارت بسته با سوراخ ریز
در این نوع پرده، به نظر می‌رسد که دریچه واژن کاملاً با پرده پوشانده شده است و این نوع پرده معمولاً با پرده بسته اشتباه گرفته می‌شود اما با آزمایش دقیق سوراخی در پرده مشاهده می‌شود که معمولاً بااستفاده از میکروسکوپ قابل مشاهده است. در این وضعیت، مقدار کمی خون قاعدگی می‌تواند از آن عبور کند اما بااینحال این دریچه آنقدر بزرگ نیست که خونریزی را تسهیل کند. این افراد معمولاً بخاطر کند بودن خروج خون از واژن پریودهای طولانی‌تری دارند. زمانی که این زنان از تامپون استفاده می‌کنند دچار درد می‌شوند و بااینکه ممکن است فرد بتواند تامپون بگذارد اما درآوردن آن معمولاً برایش دشوار خواهد بود. رابطه جنسی نیز تجربه‌ای بسیار دردناک خواهد بود زیرا این پرده‌ها طی رابطه پاره می‌شوند.

این نوع پرده بکارت به مرور زمان کشیده شده و سوراخ بزرگ‌تر می‌شود. اما برای تسهیل وضعیت در مدت کوتاه نیاز به عمل جراحی است، یک عمل کوتاه و ساده مثل عملی که برای پرده‌های بسته انجام می‌شود. یک قسمت کوچک از بافت پرده بکارت برداشته شده تا سوراخ بزرگتر شود. این عمل عبور خون را طی قاعدگی آسان‌تر می‌کند.

پرده بکارت تیغه‌ای یا دوسوراخی
در این نوع پرده دسته بافت اضافه‌ای وجود دارد که نه تنها یک سوراخ بلکه دو سوراخ واژن ایجاد می‌کند. زنانی که چنین پرده‌ای دارند موقع استفاده از تامپون اذیت می‌شوند. خونریزی قاعدگی نیز برای عبور از این سوراخ‌های ریز با مشکل مواجه می‌شود. رابطه ‌جنسی نیز برای زنانی که چنین پرده‌هایی دارند، دردناک بوده و با خونریزی طولانی همراه است. برای پاره کردن این نوع پرده بهتر است عمل جراحی انجام شود زیرا پاره کردن توسط خود شخص با ناراحتی و مشکلات دیگر همراه خواهد بود.

این نوع پرده بسیار نادر است و در یک نفر از هر 2000 نفر اتفاق می‌افتد و بیشتر تشخیصات طی دوران نوجوانی و معمولاً تصادفی انجام می‌گیرد. خوشبختانه جراحی پرده دوسوراخی سریع است و علائم آن نیز به زودی از بین می‌رود. این عمل حدود 15 دقیقه به طول می‌انجامد و فقط کمی ناراحتی بدون درد به همراه دارد. در این جراحی، نوار بین دو سوراخ بریده می‌شود تا سوراخ بزرگتر شود. بعد از گذشت یک روز، فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود برگردد. بعد از عمل فرد می‌تواند به راحتی از تامپون استفاده کرده و بدون درد و خونریزی رابطه‌ جنسی داشته باشد.


پاره شدن پرده بکارت
پرده بکارت به طرق مختلف پاره می‌شود و تنها با رابطه‌ جنسی اتفاق نمی‌افتد، گرچه رابطه‌جنسی متداول‌ترین علت آن است. دختران فعال با ورزش، دوچرخه‌سواری، رقص، پریدن و سایر فعالیت‌های فیزیکی بیشتر درمعرض کشیده شدن پرده بکارت و پاره شدن آن قرار دارند. وارد کردن تامپون نیز می‌تواند موجب کشیده شدن پرده بکارت شود. البته وارد کردن انگشت به داخل واژن با نیروی کافی نیز ممکن است باعث پاره شدن آن شود.

درصورت وجود درد و خونریزی می‌توانید متوجه شوید که پرده بکارتتان پاره شده است یا خیر. اما برخی از زنان به خاطر نازک‌تر بودن پرده بکارتشان دچار درد یا خونریزی نمی‌شوند. پرده بکارت دست‌نخورده را می‌توان با وارد کردن انگشت وسط به داخل واژن و مشکل در دخول تشخیص داد، انگار چیزی مانع از وارد شدن انگشت می‌شود.

معاينه پرده بکارت

خانمها به دليل خصوصيات رواني مايل نيستند براي معاينه ي پرده خود به پزشک مراجعه کنند و اين در بسياري از موارد موجب افسردگي و ناراحتي هاي روحي در آنها مي گردد.پرده ي بکارت به شکلي است که خود شخص به تنهايي قادر به معاينه نيست و در مواردي که ناشيانه اين عمل انجام گيرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.توصيه مي شود که براي معاينه ي پرده بکارت خود به ماما و پزشک زنان مراجعه نماييد .18 سالگي سني است که دختر جوان اولين چک آپ خودش را بايد پيش يک پزشک يا ماما انجام بدهد.براي معاينه پرده بکارت بايد لب هاي خارجي فرج را کاملا با انگشت شست و اشاره باز کنيد و با استفاده از آينه پرده را معاينه کنيد.اگر دوست يا آشنايي باشد راحتتر مي شود پرده را معاينه کرد بدين ترتيب که شما با استفاده از انگشت هاي مياني و اشاره يک دست و انگشت شست و اشاره دست ديگرتان دو لب فرج را کاملا باز مي کنيد و دوست شما با استفاده از يک چراغ قوه نور را به آينه مي تاباند تا نور به داخل مهبل منعکس شود.(عواقب ناشي از اين معاينه شخصي توسط خود افراد متوجه پزشک نخواهد بود)

آیا امکان ترميم ، شبيه سازي پرده بکارت وجود دراد ؟
هايمنورافي (Hymenorraphy) هايمنوپلاستي ( Hymenoplasty) يا بازسازي پرده بکارت با عمل جراحي، جرياني است که طي آن بقاياي اين پرده که بر اثر آميزش و يا هر دليل ديگري از بين رفته، با قرار دادن کپسولي ژلاتيني که حاوي ماده اي شبيه خون است، به هم دوخته مي شود. اما بدليل فقدان رگهاي خوني در اين ناحيه اين اتصال موقت بوده و براي نتيجه مطلوب بهتر است تا يک هفته قبل از شب زفاف انجام گيرد. گاهي اوقات نيز که اثري از اين بقايا برجاي نمانده، بخشهايي از دهاته واژن به هم دوخته مي شود تا نقش پرده را بازي کند. اين عمل در ايران و برخي ديگر از کشورهاي عربي غير قانوني است و تنها در صورتي انجام مي گردد که پزشکي قانوني حکم آن را، مثلاً بنا برا اينکه ايزال پرده طي حادثه رانندگي باشد، تاييد کند.
به گزارش مجله پزشکي بريتانيا، با رايج شدن عمل جراحي و بازسازي پرده بکارت آمار قتل هاي ناموسي زنان به خاطر ثيوبت / عدم باکره گي شان در مصر طي چند سال اخير به ميزان 80 درصد کاهش يافته است. مطمئناً زنان بسياري براي نجات آبرو و حيثيت خود و پاکدامن جلوه دادن خويش در مقابل شريک آينده شان و همينطور براي فرار از قضاوات نابجا و سزاهاي وحشتناک دست به اين عمل جراحي مي زنند. ظاهراً چنين رايج است، كه غالباً 99.9% مردم به غلط گمان دارندكه انگاري «پرده بكارت» عضو يا سازه «بابهشت» زن است. اين در حاليست كه با يك مشاهده ساده اما دقيق بخوبي مي‌توان در‌‌يافت كه پرده بكارت جزو مَلبان ، آلت تناسلی آنهاست و بنابراين اندامی كه كاملاً خارج از اندام بابهشت قرار گرفته است. اين پرده داراي بافتي گوشتي نسبتاً كشسان است كه آنهم به شكلي ناقص و الاستيك جلوي «سوراخ بابهشت» برخي از دختران و زنان را، مثل تار عنكبوت كه دهانه غاري را به ظاهر مسدود ميكند، مي‌پوشاند. در برخي از فرهنگ ها آنرا “گيلاس دختر” نيز ناميده اند، كما‌ اينكه ما و البتّه بسياري از ملل ديگر به آن عنوان «پرده بكارت» داده‌ايـم؛ يك اسم كاملاً بي مسمّاــ البّته.

در مراحل آغاز رشد جنيني، اصلاً بابهشت طفل سوراخي ندارد. باري، آن لايه از بافتي كه در اين مرحله كاملاً راه بابهشت را مسدود كرده، تقريباً كمي قبل از تولّد دختر بطور ناقصي تقسيم شده، پيوستگي و يكپارچگي خود را از دست مي‌دهد. اندازه و شكلِ گسست و پارگي پرده بكارت در هر دختري نسبت به ديگري فرق ميكند. دختراني هستند كه حتي در بطن مادر خود، بطوركلي اين بافت را از دست ميدهند، آنهم به اين علت ساده كه «لبان» سكس-ابزار آنها اعمّ از كوچك و بزرگ؛ همچون گلي، كاملاً از همديگر شكفته شده و رشد يافته و البته به نحوي متقارن و زيبا شكافته شده است. گاه در مورد برخي از دختران بدشانس چنان است كه پرده بكارت آنها همچنان پس از تولّد نيز جلوي ورودي بابهشت آنها را سد كرده است، كه در اين صورت مي‌بايست توسط پزشك مربوطه و والدين دختر چك شده و در صورت لزوم اين مسدوديت را اگر نه به طوركامل، بلكه به شكلي ناقص از ميان بردارند. چرا كه بعدها و در سنّ بلوغ خونروش ماهانه او به علّت همين مسدوديت مختل خواهد شد و باكتريهاي مضّر در خون حيض ممكن است فرد را به شوك مرگ دچار كند.

اصطلاح “دختره باکره ” به چه دخترانی اطلاق می شود ؟
مورد استفاده پزشکان : تعریف علمی دختر باکره : دختری است که پرده بکارت آن سالم باشد . و در صورتی که پرده بکارت دختر ( به هر علتی ) پاره شود ، دختر دیگر باکره نیست .

مورد استفاده مراجع محترم تقلید : تعریف فقهی دختر باکره : دختری است که پرده بکارت آن سالم باشد . وقتی اولین نزدیکی صورت گرفت دختر دیگر باکره محسوب نمی شود حتی اگر از دید علمی باکره باقی مانده باشد .

مورد استفاده قضات و وکلا :تعریف حقوقی دختر باکره : دختری است که سابقه ازدواج ثبت شده نداشته باشد . به محض اینکه اولین ازدواج دختر از لحاظ قانونی ثبت شود ، دختر دیگر باکره نیست ، حتی اگر از دید علم باکره باشد . و قبل از ثبت ازدواج قانونی ، دختر باکره محسوب می شود ، حتی اگر باکره نباشد

پرده بکارت يک چين غشايي نامنظم است که از اپيتليوم شاخی تشکيل شده است درست در مدخل ورودی واژن قرار داردو در واقع به منزله درب ورودی واژن است و اولين بار با مقاربت، معاينه خشن، ضربه، جراحی دچار پارگی می شود.معمولا پرده بکارت دارای يک يا چند سوراخ کوچک است که برای خروج خونريزی قاعدگی تعبيه شده است و در صورتيکه پرده بکارت اصلا سوراخ نداشته باشد و بطور کامل واژن را بسته باشد، خون قاعدگی در پشت پرده تجمع می يابدو آشکار نمی شودو در رحم انباشته می شودو در اثر پس زده شدن به داخل حفره صفاقی می تواند سبب بيماری اندومتريوز و نازايي شود که اين مورد بسيار نادر است.

آيافقط بايک بار مقاربت پرده بکارت ممکن است از بين برود؟
بله ، از آنجا که پرده بکارت دقيقا در مدخل ورودی واژن قرار دارد، معمولا طی اولين مقاربت از بين می رود، حتی اگر مقاربت بطور کامل انجام نشده باشد. بافت لبان، مَلبان و كِلبان، معمولاً تا قبل از سن بلوغ بسيار نازك و لطيف است. بنابراين طبيعي است هرگونه كشش يا انبساطي كه به اين بافت وارد شود، به احتمال زياد موجب آن مي‌شود كه پرده بكارت را كش داده، آنرا نازك و نازكتر كند و يا اصلاً آنرا، آنهم در نقاطي از آن، پاره نمايد. از همين روست كه بسياري از دختران بالغ و نابالغ در اثر برخي حركات فيزيكي نظير ورزش، اسب سواري، دوچرخه سواري، استفاده از تامپون و يا استشها، پرده بكارت خود را يا بشدت نازك نموده و يا اصلاً به كلي از دست ميدهند. يك دختر ممكن است هرگز متوجه نشود كه كي، كجا و تحت چه شرايطي بكارت خود را از دست داده است؛ چرا كه ممكن است اين حادثه كاملاً بدون خونريزي و يا درد اتفاق افتاده باشد. گاه نيز چنين است كه «اِزاله بكارت» يك دختر در زماني حادث شود كه مطلقاً، به علّت جواني و ناآگاهي وي نسبت به كاركرد اندام جنسي خود، ولو با مختصر خون و درد هم كه باشد، توجهي از جانب او بدان حاصل نشده باشد.
بود و نبود يا صحيحتر بگيم زايل شدن نسبي يا كامل پرده بكارت به هيچ وجه دليل بر اين نمي‌شود كه به بابهشت او دخول (Intercourse) شده است و يا نه. هيچ فردي نمي‌تواند صرفاً با تست و مشاهده فيزيكي، دريابد كه آيا زن يا دختر با مردي يك نوع آميزش و همخوابگي منجر به دخول داشته است. تنها 50% از زنان و دختران جوان در اثر دخول دچار خونريزي (آنهم ناچيز و براي بار اوّل) مي‌شوند. بنابر اين ملافه سفيد آغشته به خون اصلاً هيچ ملاك قابل اعتمادي براي بكارت يك دختر يا زن جوان نمي‌باشد. شايان ذكر است كه پرده بكارت برخي ديگر از زنان آنچنان كشسان است كه حتي در صورت دخول آلت مرد به بابهشت آنها، آنهم به طور كامل و عميق، نيز گسسته نمي‌شود و آنچنان كش مي‌آيد كه گويي نقش يك كاندوم را ايفا مي‌نمايد! البته اين‌حالت اخير هنگامي رخ ميدهد كه زن يا دختر مذبور ساليان دراز قبل از امر دخول، بتدريج و با انگشت خود، آنهم با عمل استشها، پرده بكارت خود را نازك و كشسان كرده باشد.بكارت قبل از آنكه يك پديده ظاهري، گوشتي و خون آلود صرف و فيزيكي بوده باشد، اصولاً امري است مربوط به روانشناسي‌؛ و ارزشهاي شخصي و اخلاقي يك زن . اين نكته را هم بگويم كه پرده بكارت همينطوري به صرف داخل كردن/شدن چيزي در آن زايل نمي‌شود؛ بلكه درست به اندازه بزرگي همان شيء داخل شده، احياناً كش آمده نازك و يا زايل مي‌شود؛ همين ‌و بس. مثلاً اگر يك دختر تازه بالغ دو انگشتش را در بابهشت خود فرو برد، باز هم به احتمال زياد در هنگام اولين همخوابگي وآميزش بسادگي ممكن است دچاره زايل شدن هرچه بيشتر مابقي پرده بكارتش شده و چند قطره خوني از وي بچكد. برخي از زنان، آنهم پس از سالها همبستري با شوهرانشان و يا حتي مرداني چند، باز هم و در هر مورد به علت پايداري و ضخامت زياد پرده بكارتشان، پي‌در‌پي در هر مورد از دخول، چند قطره‌اي خون به خود مي‌بينند. بزرگي قطر و قامت آلت مردان به علاوه مكانيك آميزش آنها با زنان از يكديگر متفاوت است؛ بنابراين ممكن است زني در اثر دخول با يك مرد دچار خونريزي شود، اما با مردي ديگر نه. حتي حالاتيكه زن و مرد با يكديگر همخوابگي مي كنند، ممكن است در كش يافتن و يا ضايع شدن هر چه بيشتر پرده بكارت زن اثر داشته باشد. بطور كلي مي‌توان گفت كه اين پرده به نحوي نسبتاً كامل، آنهم صرفاً در اكثر موارد به طور آماري و نه قطعي، پس از آنكه زن صاحب نخستين فرزندش شد، زايل مي‌شود.

آياسقوط از ارتفاع می تواند باعث پارگی پرده بکارت شود؟
خير، سقوط از ارتفاع، بلند کردن جسم سنگين، کوهنوردی،و موارد مشابه به هيچ عنوان نمی تواتنند باعث پارگی پرده بکارت شوند.البته ممکن است در اثر سقوط يا انجام کارهای سنگين مقداری خونريزی از دستگاه تناسلی مشاهده شودکه در هيچکدام از مواردمربوط به پارگی پرده نيست فقط به خاطر فشار وارده بر رحم است مکانيسمی مشابه قاعدگی دارديعنی فشار به رحم باعث خونريزی يا لکه بينی در فرد می شود. تاکيد می کنم پرده بکارت فقط و فقط در اثر ضربه مستقيم به آن يا مقاربت پارگی پيدا می کندو جز ضربه مستقيم هيچ مورد ديگری باعث پارگی آن نمی شود

خون پرده بکارت چگونه است ؟
معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است. لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند. نکته مهم این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن مشخص خواهد شد.

آيا دليلي بيولوژيکي براي وجود پرده بکارت وجود دارد؟
اندام تناسلي و ادراري زن طي دوران فرگشتي / تکاملي خود در رحم مادر، ابتدا از يک لوله مشترک به نام (Müllerian Duct) شروع به رشد کرده و سپس بتدريج به قسمتهاي داخلي و خارجي اين دو عضو، من جمله مثانه، مجاري ادرار، لوله هاي فالوپ، رحم، واژن، لبان بزرگ و کوچک (ملبان و کلبان) و کليتوريس (چچوله) تغيير شکل مي يابنددر واقع مي توان گفت که سکس ابزار و دستگاه ادراري نخست داراي يک مرکز ادغام بوده اند که پس از تکميل و جداشدن اين دو از هم، باقي مانده آن به صورت قشري گوشتي که متشکل از بافتي الاستيکي و رشته هايي ارتجاعي است، بابهشت / دهانه واژن را مي پوشاند. شبيه اين جريان را مي توان در سير تکاملي دهان نيز مشاهده نمود. تا قبل از تکامل نهايي دهان، لايه اي به نام «ديسک دهاني،Oral Plate» وجود دارد که طي جريان رشد و تکامل اندام، بتدريج از هم گسسته شده و سپس زايل مي شود.
تا کنون هيچگونه رابطه مستقيمي بين وجود پرده بکارت و هدف تطبيقي اش، آنهم به نفع موجودات من جمله انسان کشف نشده است. گفتني است که وجود اين لايه گوشتي در دهانه اندام تناسلي منحصر به انسان نيست و مي توان آنرا در دسته اي از جانداران کيسه دار و پستاندار مانند اسب، وال و کفتار و غيره نيز مشاهده نمود. هيپوتزهاي بسياري راجع به اين پرده وجود دارد. به عقيده برخي پژوهشگران وجود آن در دوره جنيني او را از عفونت هاي مکرر در اندام تناسلي اش محفوظ نگه مي دارد. برخي اين لايه را همانند اندامهاي ديگري چون آپانديس و انگشت کوچک پا (؟) مي دانند که بتدريج به تحليل مي روند. گروهي نيز کارکرد چنين عضوي در واژن سگ و الاغ را اينطور تعبير مي کنند که پرده به مثابه قفلي است که پس از جفت گيري درب آنرا مي بندد و از خروج مني از آن جلوگيري مي کند. به عقيده تکامل شناسان اين پديده به نفع بقا و تکثر موجود زنده است. اما چرا شکل آن در گونه هاي تکامل يافته تري مانند انسان و ميمون به صورت امروزي در آمده، سوالي است هنوز بي پاسخ!؟

آیا خود ارضایی باعث از بین رفتن پرده بکارت می شود ؟

سایت دکتر رهام صادقی :

خود ارضائي دختران معمولا باعث آسيب رسيدن به لايه بكارت نميشود… مگر اينكه اتفاق بخصوصي افتاده باشه و يا اينكه فشار بيش از حد و يا غير عادي باشه… در هر صورت اگر قرار به معاينه و اظهار نظر توسط متخصص مربوطه باشه تشخيص اينكه نوع آسيب آيا از مقاربت بوده و يا خود ارضائي و هر چيز ديگر امكان پذير هست… و اگر قراربه گواهي دادن باشه حتما مينويسن كه مقاربتي در كار نبوده…

توجه کنید که :

گاهی اوقات پرده بکارت با یک یا دوبار نزدیکی کاملاً پاره نمی شود و هر دفعه قسمتی از آن پاره می شود و کمی خونریزی می کند. بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن می تواند موجب بارداری شود زیرا اسپروماتوزوئید موجود در اسپرم می تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و به طرف تخمک زن برود و در نتیجه آبستنی ایجاد گردد. در این موارد است که زن با پرده سالم حامله می شود.

پیام مدیر سایت:

با تشکر از حسن توجه همه دوستان، چون این مطلب رو پربیننده ترین پست توی سایتم دیدم،خواستم از همه دوستانی که دیدن میکنن از سایت نظر و پیشنهاداتشون رو بدن و هر مطلبی رو که میخوان درخواست بدن تا توی سایت قرار بدم.

با تشکر بانوی پارسی

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
 1. آرش گفت:

  ممنون اطلاعات جالبی بود

  1. dear گفت:

   tank you . very good informations

  2. جواد گفت:

   ممنون از مطالب زیباتون بسیار آموزنده و جالب هستند

  3. الياس حيدري گفت:

   بسيار مفيد و موثر بود تشكر

 2. رضا گفت:

  سایتت عالیه مخصوصا پرده بکارت

  1. BAHAR گفت:

   اطلاعات جالبی بود
   ممنون
   باز هم ایمیل بفرستین برامون

 3. azar گفت:

  بسیار ممنونم از ایمیل تون لطفا پرد بکارت پاره شده را هم نشان دهید.

 4. ممنون. جالب بود

 5. Amirhossein گفت:

  Etelaat az harchizi mohemtare mamnon

 6. مینا گفت:

  ممنون..عالی بود

  1. jagvar گفت:

   ممنون.

 7. احمد گفت:

  خوب بود

 8. parsa گفت:

  bara yad giri khob bod?albate tarighe estefade hay az jolo va dor zadan parde bekarat ro begiham khobe

 9. nashenass گفت:

  مرسی

 10. مرتضی گفت:

  خیلی آموزنده بود ممنون

 11. shahram گفت:

  مرسی جالب بود
  از ایمیلتون ممنون

 12. jamshid گفت:

  اطلاعات خوبی دادی
  اگه اطلاعات دیگه ایی در این زمینه داری خوشحال میشم ایمیل کنی

 13. homankurde گفت:

  مرسی عالی بود دمتون گرم

 14. ASAL BANO گفت:

  سلام ممنون جالب بوددرمورد پرده ارتجاحی بیشتر بگین .با نزدیکی پاره میشن ؟کی پاره میشن ؟معلومه که نزدیکی شده؟مرسی

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. پرده بکارت ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد. در معاینه پزشکی ، متخصصان میتونن تشخیص بدن که نزدیکی وجود داشته یا نه. حتی اگه پرده از نوع ارتجاعی باشه. در ضمن بعضی از انواع پرده های حلقوی هم خونریزی ندارند و اصلا پاره نمیشن.
   بنابراین آقایون توجه کنن که نمیشه پاکی یک دختر رو با چند قطره خون سنجید.

  2. omid گفت:

   parde ertejayi pare nemishe valii jash bagi mimune va pezeshki ganuni tashkhis mide chon mayeye sadafii parde az beyn mire hata agwe parde az beyn nare

   1. مانا گفت:

    واسم جالبه بدونم تا چه زمانی این اثرات باقی میمونه؟
    ایا ممکنه با گذشت زمان این اثرات از بین بره؟مثلا 1 سال

    1. بانوی پارسی گفت:

     اگه منظورت از اثرات پارگی پرده بکارت هست، وقتی پرده از بین بره دیگه خوب نمیشه

     1. مانا گفت:

      نه منظور من توی همون نوع خاص پرده ی ارتجاعی هستش که گفتید اثراتش باقی میمونه.میخواستم بدونم تا جه زمانی باقی می مونه؟ممکنه با گذشت زمان از بین بره؟

  1. mmm گفت:

   مرسی عالی بود

 15. asalbano گفت:

  age mishe darmorede pardehaye ertejahi bishtar begin.ba nazdiki pare nemishe?malome ke nazdiki karde?

 16. ali گفت:

  سلام
  سايت خوبي داري
  لطفا فيلتر شكن هم داخلش بگذاريد

 17. amir گفت:

  mamnoon

 18. امیرحسین گفت:

  ممنون اطلاعات خوبی بود

 19. بنده خدا گفت:

  ممنون.خوب بود
  اگه حامله گی 1ماهه باشه میشه نطفه رو انداخت چطوری البته بادارو

 20. .......... گفت:

  با سلام ممنون از اطلاع رسانیتون متاسفانه امروزه خیلی از جوونامون به علت ندونستن و عدم اگاهی در خیلی از زمینه ها دچار اشتباه و مشکل میشن و این کار شما به نظرم خیلی پسندیدست شما در اطلاع رسانی در خیلی از زمینه های دیگه هم میتونید مفید واقع بشید ممنون

 21. گو گفت:

  mamnun hal kardamima

 22. محمد رضا گفت:

  بسیار جالب و اموزنده ممنون

 23. جکسون گفت:

  خیلی مفیدبود-وخیلی هم خندیدیم- از خلقت خداوند هم کمی مطلع شدیم ولی شما به این اطلاع رسانی خودهمچنان ادامه دهید-آفـــــــــــرین

 24. mitra گفت:

  عالی بود

 25. boy گفت:

  thanx,very nice

 26. rezajjoooonnn گفت:

  parde bekarat ali bod merc

 27. رحمان امانی گفت:

  جالب بود مرسی

 28. عاشق خدا گفت:

  سلام خیلی ممنون از بابت اطلاعات دادنتون.
  موفق باشید.

  1. hossein ariaey گفت:

   sdorood bar to

 29. تمیلا گفت:

  mer30 az matalebe jalebetoon
  faghat kheyli hash ro tuye darsemoon pas karde budim

 30. reihaneh گفت:

  mamnoon. bazam email bezanid

 31. javad ruzegar گفت:

  ali budan
  mamnun o tashakor

 32. جلال گفت:

  مرسی خوب بود

 33. معصومه گفت:

  مرسي خيلي خوب بود

 34. سمانه گفت:

  با سلام.ممنون از سایت مفیدتون.
  من مشکلی دارم که ازتون خواهش می کنم که راهنماییم کنید.داره زندگیم رو بهم می زنه.من دوساله که مثلا ازدواج کردم.اما پرده بکارتم رو هنوز دارم.حتی بخاطر کلفت بودنش عمل هم کردم اما دو ماه پیش که معاینه کردم دکتر گفت پرده رو هنوز داری.موقع نزدیکی درد شدیدی دارم و اصلا دخول انجام نمی شه. بحدی درد می کشم که فقط گریه می کنم.نمی دونم دیگه باید چکار کنم.حتی با عمل هم از بین نرفته.خواهش می کنم راهنماییم کنید.اگه می شه بهم ایمیل بدین تا بدونم باید چکار کنم.هر دکتری که می رم یه چیز بهم می گه یکی باید باید مشاوره بشی یکی می گه باید دوباره عمل کنی و … دیگه خسته شدم از ازدواج کردنم بکلی پشیمون شدم خودم هیچ شوهرم خیلی داره اذیت می شه.خواهش می کنم کمکم کنین

  1. بانوی پارسی گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز. من هم اطلاعاتم در همین حد متعارفه. چیز زیادی در این مورد نمیدونم. فقط میدونم که باید به بهترین دکتر زنان مراجعه کنید. امیدوارم مشکلتون حل بشه

  2. مهدی گفت:

   سلام
   باعرض تاسف جامعه ما با این سطح فرهنگ قرون وسطایش قادر پاسخ گوی به شما نیست

  3. بانوی ترکی گفت:

   دخترم اگه خدا ز حکمت دری رو بسته شما میتونید ز رحمت در دیگه رو باز کنید و در طول مدت درمانتون هم شوهر بیچارتون به نوایی میرسه و هم میتونن با روش هایی غیر از دخول شما رو از بیرون ارضا کنن.

  4. مهدی گفت:

   سلام!مشکل شما یه جورای مشکل ماهم بود شمارو به پزشکی که 11 سال پیش مارو کمک کرد راهنمائی میکنم:دکتر انوشه اسدی خ 17شهریور – تفاطع دروازه دولاب
   انشالله مشکلتون برطرف بشه
   مهدی

  5. majid گفت:

   salam age mitoni ye sar boro esfahan chandta kilinike nabarvari dare ba koli doctore motekhases onja hatman midonan chi kar konan
   addrese yekishonam ine
   meydone bozorgmehr khiyabone moshtaghe dovom.markaze nabarvari esfahan
   age khasti behem email bede
   inam emailame pisham_naya@yahoo.com

 35. kimiya گفت:

  vaghean ali bod khili chizaye mofidi yad
  gereftam va zhizaye jadidi yad gereftam
  be kare khobeton edame bedinba tashakir.

 36. nazi گفت:

  عالی بود

 37. کریم گفت:

  سلام
  ممنون این اطلاعات برای قشر جوان لازم وضروری است موفق باشید.

 38. nima گفت:

  salam.merc jaleb bud

 39. علی گفت:

  باتشکر.مطالبتون فوق العاده بود.بازم مطلب بفرستید

 40. fatemeh.a گفت:

  خیلی ممنون
  خوب بود
  اطلاعات مفید دیگری را هم برایمان بفرستید مثل روشهای جلوگیری از بارداری

  1. mahmood گفت:

   salam azizam shoma mitonin roye takhasose man hesab konid albate man daneshjoye terme akhare pezeshkiam ama age soali dashti mitoni vasam mail bezari.www.mahmood.hosseinaiy@yahoo.com

 41. محمد گفت:

  عالی بود.

 42. alirezatci گفت:

  سلام
  تشکر فراوان بابت اطلاعات مفید و جامع
  موفق باشید

 43. ali kian گفت:

  برای من که خیلی مفید و به اطلاعاتم اضافه شد ممنون از این اطلاعات با ازهم، ازاین کارها انجام بدهید

 44. اژدر گفت:

  باسلام و تشکر از تمامی زحماتی که می کشین و اطلاعاتی که در هر زمینه برای ما ارسال می کنین خصوصأ مقالات و پایانامه های درسی که برای ما ارسال می کنین.خواستم به اطلاع مدیر محترم سایت برسونم درزمینه مسائل زناشویی pdf های زیادی دارم که خوشحال میشم برای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز برای شما ارسال کنم اگه لازم میدونید یک ایمیل به من بدید یا راهنمائیم کنید تا براتون ارسال کنم.خیلی خیلی متشکر از سایت خوبتون و اطلاع رسانیتون.

  1. مهدی گفت:

   سلام
   لطفا اگه میشه واسم ایمیل کنpdfها رو

  2. mm گفت:

   با سلام اگر امكانش براتون فراهم بود مايلم pdfهاي شما را ببينم متشكرم

  3. رها گفت:

   سلام اگه میشه pdf هاتو برام میل کن

  4. parisa گفت:

   سلام اگه امکانش هست pdf هاتو برام ایمیل کن ممنونم.

  5. pari گفت:

   سلام مایلم pdfهاتونو داشته باشم اگه میشه لطف کنید و برام ایمیل کنید.ممنونم

  6. pari گفت:

   سلام ممنون ميشم اگهpdfهاتونو برام ايميل كنيد.

  7. سارا گفت:

   سلام
   گفته بودید که درزمینه مسائل زناشویی pdf های زیادی دارم
   مایلم pdfهاتونو داشته باشم اگه میشه لطف کنید و برام ایمیل کنید.ممنونم

  8. بانوی پارسی گفت:

   سلام . در قسمت درباره من ایمیلم را قرار دادم. اگر امکانش هست مطالبتون رو با نام “زناشویی” به ایمیلم بفرستید تا در اختیار دوستان قرار بدم.

   1. qamin گفت:

    salam mamnun misham baraye man ham mail konid PDF haru
    tanx

  9. nasrin گفت:

   salam lotfan age mishe pdfaro vase manam email konin
   mammnoonam

  10. سعید گفت:

   سلام امید وارم که حالت خوب باشه اگه امکان داره pdfهاتو برام ایمیل کن با تشکر bakhshisaeid724@ymail.com

  11. مینا گفت:

   لطفا برام ارسال کنید

  12. sky گفت:

   salam age mishe pdf hao bara manam befrest merc doste aziz

  13. ماری گفت:

   سلام.اگر لطف کنید و pdf هاتونو واسم میل کنید.
   mary.yousefi89@gmail.com

  14. salma گفت:

   salam ag mish in pdf ro baray manam send konid

  15. محمد گفت:

   سلام
   برام پی دی اف ها رو بفرست ممنون می شوم تصاویر هم برام ارسال کنید

  16. maryam banoo گفت:

   سلام …لطف میکنیداگه مقالات pdf رو به همراه تصاویرشون برای منم بفرستین …خیلی ممنون

 45. shadi گفت:

  ba arze salam .nokate besyar jaleb va amozandhe bod mamnon az tahe konandh matn

 46. bita گفت:

  اطلاعات خوبي بود.اگه به پرده طي يه مدت فشار وارد بشه احتمال پاره شدنش هست

 47. آريا گفت:

  جالب بود اطلاعاتم كامل شد

 48. فرشته گفت:

  با سلام وروز بخیر
  اطلاعاتی که رو سایت گذاشته اید خوب وکاربردی بودوچون همراه عکس بود کامل شده بود.
  با سپاس فراوان از ایمیلتون.

 49. mina گفت:

  عالي بوداگرامكانش هست درموردآلت تناسلي آقايون هم بگيد.مدتي نامزددارم اماهيچ اطلاعاتي درمورد اين موضوع ندارم.منتظرايميلتون هستم.

 50. maryam گفت:

  mamnonam,kheili khub bud

 51. mehdi گفت:

  بسیارممنون از مطالب و اطلاعات شما

 52. سجاد جون گفت:

  خیلی جالب بود یعنی چیزهایی اموختم که تا حالا ندونستم وب جالبی داری

 53. mohammad گفت:

  متشکرم.این اطلاعات برای اولیاء دختران بسیار لازم و ضروری میباشد .امیدوارم موارد تکمیلی تری نیز دریافت نمائیم.

 54. معصومه گفت:

  ممنون جالب بود

 55. bashir گفت:

  سلام
  اطلاعات تون خیلی کامل و مفید بود
  خیلی ممنون

 56. nazi گفت:

  اطلاعات خوبی بود،ممنون

 57. mary گفت:

  ممنون از اينكه ايميل كردين مررسي

 58. sara گفت:

  عالی بود،بازهم مطالب جالب بفرستید.

 59. mm گفت:

  بسيار جالب بود واقعا دست شما درد نكنه لطفا” بيشتر مطلب در خصوص مسائل زنا شويي بيان نمائيد چون تمام مسائل مربوط به طلاقهاي زود هنگام در زنان ودختران مربوط به اطلاعات كم اين عزيزان از اينگونه مسائل مي باشد بازم ممنونم

 60. سلطان گفت:

  سلام
  کار شما واقعا عالیه انشاال.. موفق باشید…

 61. yoyo گفت:

  خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم.متشکرم

 62. yas گفت:

  مرسی بیشتر اطلاعات درمورد بدن انسانها در اختیار ما بگذارید

 63. yasi گفت:

  سلام مطالب خیلی اموزنده و مهمی بود ممنونم امیدوارم همیشه موفق باشید

 64. ghasedak گفت:

  خوب بود مرسی

 65. mostafa گفت:

  اطلاعات جالبی بود که هر کجا پیدا نمیشه

 66. شهناز گفت:

  ممنون خیلی جالب بود

 67. baran3734 گفت:

  اطلاعات خوبی بود. مرسی از آگاهی و اطلاعاتتان.

 68. Mehdi Tahmasebi گفت:

  خیییییلییییی باحال بود . دستت درست

 69. محسن گفت:

  متشکرم.خوب بود.از لطفتون ممنون

 70. mahan گفت:

  خیلی خوب بود.مرسی

 71. aliakbari گفت:

  با سلام و احترام

  ضمن تشكر و قدرداني از ارسال مطالب مفيد و جالبي كه ارسال نموديد

 72. parisa گفت:

  سلام ازتون خیلی خیلی ممنونم واقعا آموزنده بود فقط اگه میشه در مورد رابطه جنسی صحیح هم مطالبی رو بذارید

 73. آرزو گفت:

  sسلام واقعا خسته نباشین مطالبتون خیلی عالی بود.موفق باشین.

 74. رضا گفت:

  اطلاعات خوبی بودالا نمیدونستم

 75. saman گفت:

  ممنون اطلاعات جالبي بود.ازاين اطلاعات بازهم برام ايميل كنيد.ممنون

 76. BAHAR گفت:

  سلام ، ممنون.

 77. eshgh گفت:

  سلام،خسته نباشید خیلی بود بود،باز هم بفرستید.

 78. saeed گفت:

  مرسي خيلي عالي بود

 79. رحیم گفت:

  سلام
  ازمطالب علمی تون تشکر میکنم
  از اینکه زحمت کشیدید نکاتی بر اطلاعات من افزودید کمال تشکر وقدردانی را دارم امیدوارم همواره علمی باشید ودر راه علم قدم بردارید

 80. mojgan گفت:

  عالی بود خیلی ممنون

 81. پدرام گفت:

  ممنون ار ایمیلی که فرستادید

 82. فهیم گفت:

  متشکرم از سایتتون و اینکه مقاله رو برام ایمیل کردین

 83. مهرداد گفت:

  سلام خسته نباشید جالب بود البته من اینارو میدونستم ولی در مورد رابطه های جنسی و انواعش اطلاعات بدید تشکر

 84. حسین گفت:

  تشکر بابت اطلاعات مفید

 85. sara گفت:

  salam mer30 az matlabe mofideton be man komak kard.

 86. lida گفت:

  سلام
  با تشکر از شما اطلاعات مفیدی بود لطفا باز هم ایمیل بفرستید.

 87. m_yas.loxblog.com گفت:

  mersi

 88. Aref گفت:

  واقعا” عالی بود.اگه بتونین سوالات کاربران رو با متخصصین در میان بزارید و جواب اونها رو تو سایتتون انتشار بدید عالی تر میشه.
  بازم برام ایمیل علمی به درد بخور بدین.
  تشکر و با آرزوی موفقیت برای شما و سایتتون.

 89. armin گفت:

  ممنون اطلاعاتي كه دادين خيلي مفيد بود

 90. nilofar گفت:

  اگه میشه در مورد پرده های ارتجاعی که بدون پاره شدن بکارت خودشون از دست میدن بیشتر توضیح بدین

 91. parisa گفت:

  سلام مطالبتون خیلی آموزنده بود دستتون درد نکنه اگه تو این زمینه ها بازم مطلب جالب داشتید حتما ایمیل کنید ممنونم.

 92. پویا گفت:

  سلام.خسته نباشید.عالی بود.
  لطفا ادامه بدید.توی جامعه ی ما متاسفانه ازین اطلاعات مفید همه بی بهره ان به دلایل عقب موندگی و فرهنگ ضعیفموون.
  اگه میشه حالات مختلف ارتباط زناشویی و روشهای ارضای مطلوب زوجین رو یه مطلبی بذارید
  ممنون از تلاشتون

 93. saber گفت:

  az mataleb amoozandatoon ke dar ekhtyar javoona mizarin mamnoon

 94. hashemi گفت:

  موضوع خوبی بود ولی یک چیزی را میخواهم یادآورشوم اینکه درممالک اسلامی وعقب مانده مشکل بزرگ شان تعدد زیاد اولاد است وبسیاری اززنان اولاد نمی خواهند ولی متآسفانه سقط جنین هم ازنگاه شرعی اجازه نیست لطفآ یک راه درمان داروئی ویا راه علاج دیگری برای شان ارائه نمائید تا ازین بدبختی وفلاکت رهائی یابند چون در بعضی ازخانواده ها تا 13ویا 14 اولاد هم به دنیا میآورند ازشما قبلآ ممنون .

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز. همیشه می گویند پیشگیری بهتر از درمان است. پس به جای سقط جنین که علاوه بر شرع اسلام سبب عذاب روحی فرد مخصوصا مادر می شود، باید از روش های جلوگیری از بارداری استفاده کرد. در یک پست انواع روش های جلوگیری از بارداری رو قرار دادم فکر میکنم هرکسی باید این اطلاعات رو بدونه.

 95. kian گفت:

  salam mamnoon misham bazham etelaat baram send konid.

 96. سارا گفت:

  سلام مرسی ازارسال مطالب مفیدتون باز هم ایمل بزنید

 97. paro گفت:

  سلام
  ممنون از ایمیلتون
  مطالب مفیدی بود

 98. FARHAD گفت:

  THANKH

 99. pegah گفت:

  ممنون برای من نیز بسیار مفید بود خوشحال می شم اطلاعات جامع تر رو بریا من هم ارسال کنید با تشکر

 100. jay گفت:

  ممنون اطلاعات خوب وجامعی بود امیدوارم تداوم داشته باشه تشکر

 101. محمد گفت:

  تشکر از مطالب خوبتون.به اطلاع رسانیتون ادامه بدین.

 102. mari گفت:

  khoob bood mamnoon az shoma

 103. mahdiye گفت:

  جالب بود!بازم ایمیل بفرستید.با سپا3 فراوان

  1. omid گفت:

   mamnon az mehrabonit

 104. sama گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات خوب شما .
  امیدوارم در آینده شاهد پیشرفت های زیادی باشیم.

 105. Hani گفت:

  فک کنم از همه بشتر نظر تو این قسمت باشه انصافا همه تشکر کردن منم میگم مرسی ولی چقد ایرانی داریم که نگران این موضوع هستن جالبه!

 106. bahar گفت:

  salam vaghean kareton alie bod etelaate khobi dar ekhtiare hame gozashtid

 107. mona گفت:

  mamnoon

 108. سارا گفت:

  سلام
  بسیار جالب بود واقعا دست شما درد نکنه لطفا” بیشتر مطلب در خصوص مسائل زنا شویی بیان نمائید
  لطفا برای ایمیل کنید

 109. sepideh گفت:

  سلام.مطالبتون خیلی خوب بود.خوشحال میشم بازم مطالبی در این رابطه و مطالب مختلف دیگه که برای جوان ها لازمه رو بهم ایمیل کنید.فک میکنم pdf های دوستمون هم خوب باشه اگه بشه میل کنید عالی میشه.ممنون.موفق باشید

 110. محمود گفت:

  ممنون از اطلاعات مفیدتون. موفق باشید.

 111. dinel گفت:

  ba tashkor plz 2bare matlap baraye man beferestin

 112. ayat گفت:

  مرسی جالب بود

 113. جواد گفت:

  سايت خوبيه ممنون

 114. rr گفت:

  ba salam.aslan tu in zamineha hich etelaati nadaram vaqean mamnun k b mailam dadid.lotfan bishtar b mailam befrestin.

 115. محمد گفت:

  اطلاعات خوبی بود امیدوارم که دوباره اطلاعات خوبی ارسال شود

 116. محمد گفت:

  تصاویرانواع پرده بکارت ایمیل نشده بود

 117. bita گفت:

  pas axash koja bood?

 118. masoud گفت:

  daste toon dard nakoneh bazam email bezaned

 119. a.reza گفت:

  slm kheuli mofid bod.

 120. behrooz گفت:

  salam ,va arze khaste nabashid khedmate modiriate sait .matalebeton besyar amozande va jaleb bod mamnon misham emailhatono bazam vasam ersal konin batashakor

 121. hasti گفت:

  آقای محمود دانشجوی رشته پزشکی ابتدای ایمیل www دیگه نمیزارن.این 3تاw واسه سایته(www.mahmood.hosseinaiy@yahoo.com)

 122. samzaroon گفت:

  axi vojood nadare

 123. م گفت:

  درباره راه های درمان خود ارضایی هم بطور کامل مطلبی رو برامون ایمیل کنید لطفا

 124. پوپی گفت:

  واقعا نمی دونستم که آلت تناسلی دخترها و خانم ها این قدر پر رمز و راز هست،خیلی جالب بود

 125. raouf گفت:

  kheili mamnun

 126. smrr گفت:

  ببخشید اول از همه شما دختر هستید یا اقا ؟ دوما وب خوبی داشتی اما مطالب بهداشتی کم بود ؟

 127. mahsa گفت:

  salam etelaate jaleb va mofidi bood

  vali man axi nadidam !!!

  1. bijan گفت:

   سرعتت پایینه صبر میکردی اینترنت هندلی مملکت صفحه رو کامل لود میکرد !!!!!!!!!!
   من اطلاعات کافی و جامع دارم عکسهاشم با کیفیت مطلوب دارم میل بده بفرستم واست

   1. وستا گفت:

    سلام اگه میشه عکسهاو اطلاعات را برام بفرست

 128. fati گفت:

  salam
  kheyli ali bod bazam az in mataleb befrestid
  mer30

 129. ali گفت:

  با سلام وخسته نباشید
  ممنون بابت مطالب مفیدتون

 130. sara گفت:

  ممنون ،اطلاعاتی بود که لازمشون داشتیم ،منتظر اطلاعات جدیدتون هستم

 131. گلی گفت:

  سلام،عالی بود مرسی از اطلاعاتتون

 132. sheyda گفت:

  ببخشید من میخوام عکس پرده ها رو ببینم میشه راهنماییم کنید که کجا باید برم که ببینم تصویر از پرده هارو؟
  من خودم نمیدونم پرده ام چه شکلی هست!!
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون از لطفتون.

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. عکس ها رو قرار دادم.
   برای اطلاع از نوع پردتون هم باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

 133. آرزو گفت:

  سلام
  آموزنده بود .مر30

 134. omid گفت:

  khooob

 135. sam گفت:

  جالب والبته به نظرم کامل بود
  سپاسگذارم
  البته من از طریق ایمیلی که برام فرستاده بودید از این سایت اطلاع پیدا کردم.
  اما برام جالب بود که انتهای آدرستون .irهست ولی من دفعه اول فیلتر شدم ولی بار دوم فیلتر نشدم
  چرا؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما.
   سایت فیلتر نیست و مشکلی ندارد.

 136. علی گفت:

  باسلام وتشکر
  همه ی دوستای دختر ما میگن حلقوی هستن چرا؟
  مگه چنددرصد دخترای ایران حلقوی هستن؟
  راهنمایی فرماید.متشکرم

 137. SAM گفت:

  سلم
  ممنون از مطلبتون

 138. مهدی گفت:

  سلام
  اطلاعات خوبی بود
  هم دخترا اگه این چنین مشکلاتی داشتن به دردشون میخوره و هم به پسرا میفهمونه که بیخودی شگ نکن و اول علت رو پید کنن
  ممنون از اطلاعات خوبتون

 139. حیدر گفت:

  سلام،خیلی ممنون. مفید بود. بازم از این اطلاعات برام بفرستید. متشکرم.

 140. fatima گفت:

  خیلی خوب بود . لطفاً مطالب جدید دیگر را هم برامون ایمیل کنید.

 141. pedram گفت:

  خیلی ممنون از ایمیل خوبتون

 142. be donbale yek ham dam گفت:

  khaili mamnun az matalebe ba arzeshedun ,

 143. لاله گفت:

  با سلام و سپاس فراوان

 144. ali گفت:

  خیلی ممنون عالی بود خواهش میکنم از این اطلاعات بیشتر در اختیار ما بگذارید

 145. kaveh گفت:

  سلام
  اطلاعات خوبی در اختیارمون گذاشتید.لطفا در مورد مشکل نعوظ در مردان هم موضوع بگذارید

 146. مرتضی گفت:

  مرسی

 147. sadaf گفت:

  سلام من نامزددارم و نامزدم دائما در این مورد نگران است و بهخیال خودش من ادم سردی هستم راستش این نگرانیش به منم صرایت کرده و در این مورد نگرانم باید چیکار کنم اون انتظار داره در دوران نامزدی من کاملا باهاش احساس راحتی کنم که این برای من ممکن نیست تا عقد نکردم باهاش اون جوری باشم که دلش میخواد به نظرتون مشکل از منه یا ذهنیت همسرم لطفا جوابم رو به میلم بفرستید ممنونم

  1. انسان گفت:

   شما درست عمل میکنید تا عقد انجام نشه خیلی نباید راحت بود .

 148. elahe گفت:

  مرسی از سایت آموزندتون
  منتظر مطالب آموزندتون هستم لطفا برام میل کنید

 149. mask گفت:

  به به به به ، خب خب خب خبـــــــــــــــــــــــــــــ عالی بود

 150. HAMID.R.SH گفت:

  خیلی عالی بود واقعا مرسی

 151. venuse گفت:

  اطلاعات مفیدی بود ممنون از اطلاعات رسانیتون

 152. bijan گفت:

  خوب بود ولی ملت به اندازه کافی در اندام شناسی تخصص دارن از اطلاعات مفید تر استفاده کنید قربون همتون برم ببای

 153. mosarishehry گفت:

  عالی بود
  واقعاَ اطلاعات مفیدی بود باز منتظر اطلاعات جدیدتون هستیم

 154. فرزاد گفت:

  خيلي خيلي عالي بود

 155. سعید گفت:

  با سلام.اگه میشه مشکلات مردان که زود انزالی دارن رو برام ایمیل کنید

 156. rozi گفت:

  عالی بود خسته نباشید سپاس از لطف بی شائبه شما دوستان عزیزم

 157. rasool گفت:

  خیلی عالی
  منتظر هستم

 158. yalda گفت:

  merc. ali bod. montazere e-mailaye baditon hastam

 159. Aphrodite گفت:

  سلام، منم مثل همه ی افرادی که این مطلب براشون ارسال شده تشکر میکنم.خوشحالم که ایمیل شما باعث شد با سایتتون آشنا بشم. بازم برام مطلب بفرستید. در پناه حق موفق باشید.

 160. اعظم گفت:

  خیلی خوب بود من که تقریبا هیچ اطلاعاتی در این مورد نداشتم بازم ممنون

 161. نوشا گفت:

  اطلاعات بسیار آموزنده و مفیدی بودن مرسی

 162. faranak گفت:

  az emailetun merci kheili jaleb bod bazam vasam az in matalebe jaleb befrestid
  thanks

 163. Rman گفت:

  merc az matlabe amuzandatoon, khaheshan age dar in mored bazam matlabi hast baram mail konin,bazam merC

 164. mohadese گفت:

  salam,mamnun az in hame lotfetun.kheyli amuzande bud.kash dar in zamine khunevadeha bishtar rahnemayimun bokonan ta talg va fesad az jameamun jam beshe!!!

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر همه شما عزیزان و سپاسگذارم از اینهمه لطفی که کردید. این سایت ماله شماست و هر درخواستی که داشته باشید تا جاییکه در حیطه این وب سایت باشه براتون قرار میدم . وظیفه ما اطلاع رسانی و افزایش دانش در تمامی زمینه ها برای جوانان ایران زمین است.

 165. ابراهیم گفت:

  مرسی ، باز هم منتظر ایمیلتون هستم

 166. مریم گفت:

  من پره های واژنم کبوده این برا چیه؟
  ممنون می ش اگه جوابمو بدید

  1. بانوی پارسی گفت:

   دوست عزیز شما باید توسط پزشک متخصص معاینه بشی

   1. مریم گفت:

    من می ترسم پیش پزشک برم شما نمی تونید کمکم کنید و بهم بگید این یرا چیه؟

    1. بانوی پارسی گفت:

     حتی پزشکان هم برای تشخیص باید معاینه کنند. من چطور میتونم بگم دلیل مشکلتون چیه!

  2. ALIJAN گفت:

   سلام خیلی اطلاعاتتون در این باره جالب بود می خواستم باز از این مطالب جالب ارسال کنید.

 167. mohammad گفت:

  سلام بر شما خیلی ممنون از اطلاعات و ایمیل های شما خیلی مفید و خواندنی بود. مرسی

 168. وستا گفت:

  فکر می کنم با این همه پیامی که برات اومده متوجه شدی چقدر سایتت و مطاللبت جالب بوده و امیداوارم همیشه موفق باشی.
  لطفا اگه میشه PDF هارا برای منم بفرست.

 169. وستا گفت:

  سلام
  ترتیب وشماره گذاری انواع پرده با ترتیب عکسها چطوریه؟
  آیا از چب به راست عکسها با شماره های انواع پرده متناسبه؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما.
   از راست به چپ و از بالا به ترتیب: پرده بکارت حلقوی- فکر میکنم پاره شده باشه- بکارت نرمال
   بکارت مشبک- بکارت سه تیکه- بکارت دوتکه
   پرده بسته(مسدود)- پرده بکارت ریز- پرده بکارت شفوی و اویخته به لبهای فرج

 170. سبا گفت:

  واقعاً ممنون.خیلی خوب بود .بازم از این کارای خوب بکنید و فایلهایی در این مورد برام بفرستید.ممنوووووووووووون

 171. سبا گفت:

  یه سوال داشتم! چندماه پیش زمین خوردم و درد داشتم اما خونریزی نداشتم.میخواستم بدونم می تونه پرده پاره شده باشه.می خوام به پزشک مراجعه کنم اما هم می ترسم و هم خجالت می کشم ومی ترسم وقتی ازدواج کردم با مشکل مواجه بشم.خواهش می کنم راهنماییم کنید.
  مرسی

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   اگه خونریزی نداشتی که مشکلی پیش نیومده اما هر دختری باید قبل از ازدواج پیش پزشک بره و معاینه رو انجام بده. اینطور خیالت راحت تر میشه.

 172. behrooz گفت:

  مرسی از ایمیلتون
  مطالبتون واقعا جالب و مفید بود واسمون
  واسه مچگیری باید اینا رو میدونستیم

 173. محسن گفت:

  ممنون اطلاعات خوبي بود لطفا باز هم Email بفرستيد.

 174. darya گفت:

  Darya
  خیلی ممنون از اطلاعاتتون
  من یه سوال دارم. خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنین
  من یه دختره 22ساله هستم که از 6 سالگی که به مهد کودک رفتم بدون اگاهی دچار جلق زدن شدم ولی چون از عواقبش خبر نداشتم تا 4سال پیش بهش مبتلا بودم. الان هم نمیگم کامل ولی در ماه2-3بار این کارو میکنم.
  ایا برای پرده من مشکلی پیش اومده. اخه لوب های ناحیه تناسلیم خارج از حالت عادی است
  از دکتر رفتن هم میترسم. زندگیمو داره زهر مارم میکنه. خواهش میکنم کمکم کنید

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما.
   با توجه به اینکه در دوره کودکی و با اطلاعات کم این کار رو انجام میدادید، ممکنه آسیبی به پرده زده باشید . پس بهتره به پزشک بروید.

  2. SADEGH گفت:

   نه بابا.هیچ اتفاقی نیفتاده.
   برو حالشو ببر.

 175. farshid گفت:

  ok bood
  age mishe darbareh poost va moo ham bezarid

  1. بانوی پارسی گفت:

   مرسی . در منوی آرایشی چند پست درباره پوست و مو قرار دادم. ولی باز هم پست میزارم. مرسی از راهنماییتون

 176. nashenas گفت:

  خیلی خوب بود فقط عکس نداشت

  1. بانوی پارسی گفت:

   یه عکس گذاشتم ولی فکر نمیکنم زیاد مشخص باشه . به دلیل مسائل ف ی ل ت رینگ با عرض پوزش نمیتونم عکس واضح تری قرار بدم.

 177. ati گفت:

  مرسی اطلاعات خوب و مفید بود

 178. koosha گفت:

  salam mamnoon az maili k baram send kardin vaghan mofid bud khoshhal misham dar in moreda bishtar bedunam akhe etela atam kame kheyli kam mer30

 179. mori گفت:

  خیلی عالی بود. اگه مطالبی در مورد روابط زناشویی دارید خوشحال میشیم دریافت کنیم

 180. SADEGH گفت:

  چه جالب.اکثر خوانندگان آقا تشریف دارن.
  خیلی طولانی بود نخوندم.ولی میدونم که عالیه.

 181. اشکان گفت:

  خوب بود ولی به علت زیاد بودن مطالب همشو نخوندم

 182. وحيد گفت:

  عالي بود

 183. cyrus گفت:

  اطلاعات خیلی خوبی بود ممنون

 184. فاطمه گفت:

  ممنونم اطلاعات جالب و مفیدی بود.
  خوشحال میشم از مطالبی که در آینده مینویسین مطلعم کنید.مرسی.

 185. بهنام گفت:

  باسلام خدمت همه دوستان
  باتشکر از راهنمایی خوبتان ولی اگه اطلاعات و عکسهای واضح تر داشتین لطفا به ایمیلم sendبکنین! باتشکراز وبلاگتون!

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام بهنام عزیز. به ایمیلتون ارسال شد

 186. پ گفت:

  من میخوام سوالمو خصوصی بپرسم ایا امکانش هست؟؟؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سوال خصوصی خودتون رو به ایمیلم بفرستید که بصورت خصوصی هم جواب بدم.

 187. z.h گفت:

  سلام
  من واسه معاینه به پزشک مراجعه کردم ودکتر هم بهم گفت پرده بکارت از نوع حلقوی دندانه دار هست .مطالعه زیادی راجعب پرده بکارت دارم ولی این نوعی که دکتر به من گفت تاحالا ندیدم.میخوام بدونم نوع پرده ام چه چوری هست و آیا امکان داره ارتجاعی باشه.

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام
   شما باید از دکترتون بپرسید که حلقوی قابل اتساع (ارتجاعی) هستید یا حلقوی غیر قابل اتساع. در حلقوی غیر قابل اتساع خونریزی اتفاق می افته ولی در حلقوی قابل اتساع ممکن است خونریزی نداشته باشید. که در این صورت باید از پزشکتون درخواست یک نامه رو کنید که برای ازدواج مشکلی براتون پیش نیاد.

 188. behnaz گفت:

  مطالب جالب بود لطفاpdf را براي من هم بفرستيد

 189. milad گفت:

  باسلام لطفا روشهای مختلف نزدیکی برام ارسال کنید .
  مطالب شما واقعا مفید بود

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام . خواهش می کنم . اگر مقدور بود حتما

 190. ارزو گفت:

  مرسی خوب بود اگه مطالب بیشتری داشتین به ایمیلم ارسال کنین.ممنون

 191. پ گفت:

  خب ایمیل شما چیه؟؟؟
  میشه ایمیلتونو بدید ممنون

 192. farhad گفت:

  خوب بود . مرسی از لطف شما

 193. الی گفت:

  مرسی خیلی عالی بود لطفا مطالب و عکسهای واضح تری رو به ایمیلم بفرستید

 194. mahsa گفت:

  عالی بود.سایت جالبی دارید.

 195. ALi گفت:

  سلام خیلی عالی بود

 196. الناز گفت:

  سلام -از مطالب مفیدی که تو سایتتون گذاشتین ممنونم
  من یه سوال داشتم ؟ دارویی برای کاهش میل جنسی نیست ؟
  من ۲۴ سالمه ومجرد دوست ندارم خود ارضایی کنم یا برم گناه کنم
  ولی همیشه این میل جنسیم اذیتم میکنه
  لطف میکنید اکه راهنماییم کنید؟

 197. mahsa گفت:

  salam merc,matalebe khobi bod

 198. negin گفت:

  salam etelate khobi dadin ama vaghean baraye in jame motasefam ke tamam del mashgholi ma javona shode vojode parde bekarat va inke inghadr moraje konande mozakar darin. shoma ke inghadr kamel dar morede zanha tozih midin lotf konin begin aya rahi hast ke beshe fahmid ye mard rabete jensi dashte ghable ezdevajesh?mrc

 199. مریم گفت:

  سلاموخسته نباشید.عرضم به حضورتون پسری از من خواستگاری کرده اما او به من شک دارد و می گوید باید ازمایش باکرگی بدی اما من شرایط اینو که برم ازمایشو بدم ندارم چون فکرم نکنم بدون نامه ی مهظر این ازمایشو بگیرن اما من میخوام به اون پسر ثابت کنم که باکره ام.چون از خودم کاملا مطمئنم.میشه لطف کنید متن جواب ازمایش دختر باکره رو برام بفرستیدو من یه ازمایش رحم وفکر کنم ضمامم رو دادم اما ایشون میگن باید قید کنه که باکره هستی.خواهش میکنم راهنماییم کنید.

  1. بانوی پارسی گفت:

   با سلام.
   به نظر من به پسری که اینقدر به شما شک داره بهتره جواب رد بدی. چون بی دلیل به شما شک کرده. اگه میخوای خودت کاملا مطمئن بشی برای معاینه به پزشک زنان برو و بهش بگو تورو چکاب کنه.
   اگه مشکلی نداشته باشی فکر کنم میتونه خودش نامه بنویسه و مهر کنه.

 200. Maryam گفت:

  سلام با تشکر از سایت عالیتون
  میخواستم بدونم با رابطه ی جنسی از راه مقعد آیا امکانش هست که پرده بکارت پاره بشه؟ لطفا جوابمو بدین

 201. h گفت:

  slm man daneshjo hastam va darhale anjame projhe tanzime khanevade,masaeele zanashoe hastam matalebe shoma kheyli b karam Omad faghad age mishe ax hayee az vajhan va pardehaye bekaret b Emailam befrestid kheyli mamnon misham.
  tashakor

 202. م گفت:

  سلام ممنون ازمطالبتون..
  میخواستم بدونم برای ترمیم بکارت دوختن بهتره یالیزر؟؟
  برای دوستم مشکلی ناخواسته پیش اومده ومن هم دارم تحقیق میکنم که چه طورمیشه بهش کمک کرد..

 203. ابوالحسن گفت:

  متولد 49 هستم سال 70 ازدواج كردم تا سال 84 ساعتي 3 مرتبه ميتونستم نزديكي داشتم باشم اما الان هفته اي يك بار هم نميتونم نزديكي داشته باشم واز اين مورد خيلي رنج ميبرم لطفا من رو راهنمايي كنيد ايا اين مورد جدي است داراي 4 فرزند 2دختر 2پسر هم هستم

 204. آرزو گفت:

  با سلام.دختری 27 ساله هستم که به تازگی عقد کردم.به پزشک مراجعه کردم که نوع پرده بکارتم رو غنچه ای تشخیص دادند.اولین بار هست که چنین اسمی رو میشنوم.میخواستم اسم دیگه این نوع رو بدونم و اینکه به چه شکل هست؟و هنگام نزدیکی درد حس میشه یا خونی دیده میشه یا نه؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما.
   من هم اولین باره که این اسم رو میشنوم . اما جز نوع حلقوی و ارتجاعی در همه پرده ها پارگی و خونریزی اتفاق می افتد. از پزشک به طور دقیق میپرسیدی که چه مشخصاتی دارد

 205. هانيه گفت:

  slm ,merc vaghan az matalebe khoobeton.vaghan amoozande bud.mishe lotfan baram matalebe bishtari az noe parde bekarate halghavio ertejaee befrestid.va hamchenin maradi k zood enzali daran.bayad chikara konan k in moshkeleshoon az beyn bereo moshkele zood enzali nadeashte bashan????kheyli mamnoon .merc

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام هانیه خانوم
   در مورد مشکل زود انزالی آقایان مطلب گذاشتم لطفا به آدرس ” درمان مشکل زود انزالی” مراجعه کنید.

 206. مونا گفت:

  باسلام من 5 ماهه که عقد کردم تااینکه به خواست مادرم برای گرفتن گواهی سلامت بکارت به ماما مراجعه کردم بعدازمعاینه به من گفت سالمه اما برگه نمیدم چون یکم حالت خش وقرمزی داره 2تاپمادداد وگفت 1هفته بعد برم اما نرفتم چون خیلی ازرفتارش بدم اومد الان خیلی اعصبیم چون من ونامزدم تاحالاحتی به اندازه 1میلی هم دخول نداشتیم وتنهادرحد بین پایی بوده.ازیکطرف مادرم میگه بیابریم دکتر از طرف دیگه میترسم دکتر دیگم برگه نده وبه خاطرکار نکرده سبک بشم.تورو خدا من چیکارکنم؟؟؟یعنی بکارتمون بدون هیچ چی اسیب دیدس؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما
   بهتره پیشه یه پزشکه دیگه برید و دوباره معاینه رو انجام بدی. نگران نباش

 207. مونا گفت:

  سلام ممنون رفتم و مشکلم حل شد یه سوال دیگه ام دارم همونظور که گفتم ما5ماهه عقدیم بانامزدم همیشهه این بحثودارم که اون همش میکه ماکه مال همیم رابطه از جلو اما من اینو نمیپسندم و یه جورایی میترسم از اینکار تو عقد اما اون همش میگه شاید از سکس زده بشه در ضمن میگه از روشهای دیگه زیاد لذتی نمیبره.من باید چیکار کنم؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام مونا جان. خوشحال شدم که رفتی دکتر و مشکلت حل شده.
   بهتره زمان ازدواجتون رو نزدیکتر بندازین چون دوره طولانی مدت عقد این مشکلات رو هم بوجود میاره. ولی بهتره توی این دوره دخول رو کامل انجام ندید. بخاطر عواقب احتمالی اون میگم. چون دوره عقد و نامزدی معمولا دوره شناخت همدیگست و توی فرهنگ ما ایرانیها پس از شروع زندگی مشترک رابطه زناشویی بصورت کامل قابل قبوله.

 208. مونا گفت:

  میشه بم کمک کنی که بتونم راضیش کنم ؟چی بش بگم؟درضمن ما2سال باید عقدبمونیم واینونمیشه تغییر داد

 209. رویا گفت:

  با سلام من یه دختر 19 ساله ام که در سن 7یا8 سالگی به من تجاوز شدم و این رابطه حدود 4یا5 دقیقه طول کشید وطی این رابطه هیچ درد وخونی خارج نشد از اون موقع تا الان هم هیچ رابطه ای با هیچ پسری نداشتم وخود ارضاییم نکردم میترسم پرده ام اسیب دیده باشه ونتونم ازدواج کنم تورو خدا کمک کنید ازیه طرف عذاب وجدان واز یه طرف خانواده متعصب باور کنید از اون موقع تا الان هیچ رابطه ای نداشتم وخودمو پاک نگه داشتم اگه اسیب دیده باشه من هیچ وقت نمیتونم ازدواج کنم پیش دکترم روم نمیشه برم میفهمه خواهشا پاسخ رو به ایمیلم نفرستید مال برادرمه باتشکر از سایت خوبتون

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام بر شما . نگران نباشید شما که گناهی ندارید . این یک تجاوز بوده بدون اینکه خودت راضی باشی. بهتره به یک دکتر زنان مراجعه کنی و ازش بخوای معاینه پرده بکارت رو انجام بده. از هیچی نترس دکتر رازدار بیمارانش هست.

 210. مانی گفت:

  مطالبتون خیلی خوب بود.ممنون واقعا.اگه مطالب شفاف تری دارید لطفا برام بفرستید.

 211. negin گفت:

  salam.eteleate kheyli khobi bod.mamnonam

 212. sahar گفت:

  salam babate site khubetun vaghean mamnon.mikhastam bedonam pardeye ertejaee agar asib bebine ghabele tarmime? yani pardeye ertejaeeam mishe tarmim kard? afrade mamoli mitonan tashkhis bedan parde tarmim shode?

 213. f گفت:

  سلام.من ازبچگی خودارضایی میکردم و ب دلیل نااگاهی وکنجکاوی انگشتموداخل واژنم میکردم.الان22سالمه چندماه پیش بدلیل خودارضایی وبدون اینکه انگشتموداخل کنم ازم خون اومد.ممکنه بکارتم اسیب دیده باشه یاازبین رفته باشه؟توروخداجوابموبدین خیلی نگرانم

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود. به پزشک متخصص جهت معاینه برو. ولی احتمال اینکه پرده از بین رفته باشه وجود داره.

 214. sahar گفت:

  سلام میشه سوال منم جواب بدید ؟ پرده ی ارتجاعی قابل ترمیم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود بر شما سحر جان.
   در این مورد نمیتونم نظر بدم چون پرده ارتجاعی سالم گاهی وجود داره و گاهی به کنار میره. اینکه بشه همچین پرده ای رو ترمیم کرد نمیدونم. ولی جز متخصص کسی نمیتونه تشخیص بده که یه پرده ارتجاعی سالمه یا نه.
   البته در مواردی خود متخصصین هم نمیتونن تشخیص بدن و این کارو فقط پزشکی قانونی انجام میده.

 215. نیلوفر گفت:

  سلام تروخداجواب منوبدیددارم دیوونه میشم من بااستفده ازاینه میتونم پردموببینم وسطش یه سوراخ داره ولی گردنیست وبالای اون سوراخه روی گوشت پردم مثل ریش ریش شدن هستش به طوری که انگاربالای سوراخه ازهم بازمیشه میخواستم ببینم ایاپردم پاره شده؟کمکم کنیدنگرانم البته من رابطه جنسی اصلانداشتم ولی ازروی کنجکاوی خودم دست زدم

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام نیلوفر جان. به جای نگرانی بهتره به پزشک مراجعه کنی .

  2. raz گفت:

   vay niloofar jan manam dagigan moshkele toro daram..kheili narahatm

 216. ثریا گفت:

  سلام سایتون جالب بود .اسوال داشتم من میترسم که پرده نداشت باشم ؟اسوالم مسخرست اما واقعن میترسم .تاحالا باکسی هم رابط نداشتم.

 217. نسترن گفت:

  سلام ممنونم ازوبلاگ خوبتون من توآینه خودمودیدزدم سه تاسوراخ داشتم یکی بالابودکه سوراخ ادرارم بودویکی پایینش بودبه صورت 7شکلی یکی دیگه هم دوباره پایینش بود7شکلی یعنی 2تاسوراخ به صورت عمودی داشتم ولی من توشکل سوراخ هاروافقی دیدم پرده من ازچه نوعیه خواهش میکنم جواب من روبدیدممنون میشم؟

  1. نسترن گفت:

   لطفاجواب من روهم بدیدممنون میشم

 218. فرزانه گفت:

  من مدت 6 ماه هست که ازدواج کرده ام ولی هربارنزدیکی از مقاربت میترسم وهنوز اجازه دخول وپاره شدن پرده را ندادم لطفا کمکم کنید چون دفعه اول احساس درد شدیدی کردم

  1. بانوی پارسی گفت:

   بهتر است موقه نزدیکی خودتون رو از هرگونه استرس و نگرانی خارج کنید و ریلکس باشید.

 219. ثریا گفت:

  سلام خسته نباشد ایاامکان داره پرده نداشته باشم ؟سوارخ قاعدکی ازپرده جداهستن؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام.در صورتیکه پرده وجود نداشته باشه یعنی از نوع حلقوی باشه خونریزی اتفاق نخواهد افتاد. خیر

 220. نسترن گفت:

  سلام توروخداجواب من روهم بدیدچندتاپیام دادم ولی کسی جواب نداده من سه تاسوراخ دارم که یکیش بالاهستش وسوراخ ادرارم هستش ویک سوراخ پایینش هست به شکلvودوباره یک سوراخ دیگه پایینش هست به شکلvیعنی 2تاسوراخ به صورت عمودی دارم ولی من توشکل فقط یکی بوددوسوراخی که اونم افقی بود حالاتوروخداجواب من روبدیدپرده من ازچه نوعیه؟چون سوراخ هاهم گردنیستن ودرموردش توضیح بدیدممنون میشم

  1. بانوی پارسی گفت:

   نسترن جان دکتر باید معاینه کنه و تشخیص بده. بدون معاینه حتی اون دکتری که کلی تجربه داره هم نمیتونه نظر بده. شاید این هم نوعی از پرده باشه. اطلاعات من هم خیلی زیاد نیست

 221. نیلوفر گفت:

  سلام من قبلاسوال کردم گفتیدنگران نباشم وبرم دکترامامن اصلاشرایط دکتررفتن روندارم بهم بگیداین سوراخی که پایین پردم هست طبیعیه یانبایدسوراخ باسه؟این سوراخ گردهم نیست بالاش نامرتبه وانگارریش ریشه بگیدسالمم یانه؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   خب عزیزم بستگی به نوع پردتون داره. اگه ارتجاعی باشه که مشکلی نیست باید همینطوری باشه که میگید. ولی شاید پاره شده باشه. اینطوری نمیشه نظر داد

 222. نسترن گفت:

  یعنی به نظرتون پردم سالمه؟چون من کاری نکردم باتوجه به جزییاتی که بهتون گفتم؟ممنون

 223. ثریا گفت:

  سلام خواهش میکنم جوابم رابدن امکان دار من پردم رااز دست داده باشم چون قبلن بادوچرخه بیرونش زخمی شد امکان دار پاره شده باش؟ امکان داره پردم سالمه باشه؟من قبلنم پیام زدم .

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. منم خواهش میکنم برید به پزشک و معاینه کنید.

 224. امیر گفت:

  لطفا جواب این سوالمو بدین ایا میشه ازرو قیافه تشخیص اد؟من میام میبینم جوابتونو مرسی

 225. نانا گفت:

  سلام من برای معاینه پرده بکارت به دکترمراجعه کردم وایشون گفتمن ک پرده ی شماازنوع حلقوی هستش ووقتی پرسیدم یعنی چی گفتن بهترین نوعه ومن یکم تعجب کردم چون همیشه شنیدم ک دردسرسازه اول ینکه میخوام ببینم منظورشون چی بوده/ودوم اینکه ایاپرده بکارت حلقوی یه نوع نقص محسوب میشه؟/وسوال سومم اینکه تفاوت پرده حلقوی درایجادلذت جنسی برای مردوزن چی هستش ممنون میشم کامل جوابموبدین باتشکر

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. اگه میخواید بدون دردسر ازدواج کنی باید یه نامه از دکتر بگیری که نوع پرده توی اون گفته شده باشه. چون خونریزی اتفاق نمی افته. شاید بخاطر اینکه دردی نخواهی داشت دکتر گفته بهترین نوعه. لذت جنسی هیچ ربطی به نوع پرده بکارت نداره.

 226. نانا گفت:

  ممنون ازپاسختون ولی نگفتین ایاپرده ی حلقوی یه نقصه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ووقتی نامزدم متوجه بشه حق اینوداره ک نخوادبامن باشه؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   نه اصلا نقص نیست. هر انسانی بدنش متفاوت از دیگری هست. این هم نوعی از پرده بکارت هست.

 227. عسل گفت:

  سلام من و نامزدم قبل مراسم عروسی مقاربتی باهم داشتیم و در این رابطه هیچ خون ریزی ودردی نداشتم,این چه معنی داره؟قبل ازدواج هم با هیشکی نزدیکی نداشتم,الانم نمیدونم پرده یبکارتم سالمه یا نه؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. احتمال این هست که پرده شما از نوع حلقوی بوده و بدون خونریزی پرده بکارتتون رو ازدست داده باشید.

 228. نسترن گفت:

  سلام ممنون ازوبلاگ خوبتون میخواستم بدونم آیاارگاسم به بکارت آسیب میرسونه یانه؟

 229. مژگان گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون من دختری 22ساله هستم یه مشکلی دارم که امکان دکتر رفتنم ندارم حدود چند ماه پیش موقع شستن خودم شروع به خون ریزی شدید کردم خونریزی جوری بود که انگار با شی جای از بدنم زخم شده باشه این خون ریزی تا چند ساعت ادامه داشت وقتی آب میریختم یادست میزدم قسمت لبه های پایین وبیرون درد داشت دردش تا چند روز ادامه داشت بعداز چند روز برا اینکه مطمئن بشم زخم کجاست وقتی لبه هارو از هم باز کردم دوباره متوجه شدم که با باز کردن لبه ها زخم باز شده ازش خونم اومد حالا این چند ماه شبو روز کابوس دارم که نکنه پردم مشکلی پیدا کرده میترسم به گناه نکرده محکوم بشم توروخدا بگید که مشکلی ندارم تابتونم راحت نفس بکشم22

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. شاید قسمتی از ناحیه تناسلی زخم شده و باعث پارگی شده باشه. نمیشه اینطور درمورد سلامت بکارت نظر داد. باید به پزشک مراجعه کنید.

 230. شروین گفت:

  سلام ببخشیدآیاارگاسم وبازکردن پاهابه پرده آسیب می رسونه؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود. اگه چیزی به واژن وارد نشه آسیب نمیرسه

 231. masdume گفت:

  خوب بود بوس

 232. مبینا گفت:

  من و همسرم الان عقدیم
  پردمو زدیم
  اگ شب عروسی ازمون دسمال خونی بخوان ب نظرتون چی کار کنیم؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. امروز و فردا کنین تا یادشون بره. بعد که یدفه پرسیدن بگید که یادمون رفت به دستمال بزنیم 😀

 233. بهارک گفت:

  امکان داره پرده بدون هیـــــــــــــــچ دردی پاره بشه؟بطوری که فقط خونریزی داشته باشه؟؟؟

 234. علی گفت:

  دستتون درد نکنه واقعا جونهای ما احتیاج دارن

 235. elnaz گفت:

  akhe be pesare cheeeeeeeee k mian to in matlab!taze nazaram midan!

 236. selena گفت:

  salam khaste nabashin mamnon az etelati ke dar ekhtiyar gozashtin mikhastam dar bareye pardeye halgavie geyre elastiki begin doktor gofte niaz be amal dare aya vagan niyaz be amal dare baraye inke pare beshe???kheyli baram moshkele

 237. سحر گفت:

  سلام میشه بگین بعد از عمل پاره کردن پرده .بعد از به هوش امدن دردو میشه احساس کرد؟؟؟من خیلی استرس دارم میترسم. بیچاره شوهرم ازش خجالت میکشم. بستری میمونم یا نه ؟؟؟؟؟ بعد عمل چغد بد میشه نزدیکی کرد؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود برشما. من هم اطلاعات زیادی دراین مورد ندارم بهتره از پزشکتون بپرسید.

 238. اسرین گفت:

  slm vaghean khaste nabashin kheily etelaate khubi dadin lotfan pdfatunam baram mail konid mer30

 239. سلامی گفت:

  ممنون از مطلب عالی وعلمیتون دوست عزیز میخواستم بدونم فشارهای فیزیکی مثل مالش مهبل از روی لباس یاایجاد مالش با کف دست روی اندام یاخاراندن شدید اندام ویاحتی شستشوی اندام با فشارفیزیکی باعث پارگی پرده بکارت میشه یا نه؟ممنون میشم اگه هرچه سریعتر وتوهمین وبلاگ جوابمو بدید.از همکاری وتلاشتون متشکرم.باآرزوی بهروزی روز افزون

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود و تشکر از شما
   فشار زیاد به داخل مهبل قطعا به پرده آسیب میرسونه. ولی شستشو یا خارش اطراف آن سبب آسیب رسوندن یا پارگی نمی شود.

 240. nana گفت:

  عکساش کمه بیشتر باشه بهتره

 241. تینا گفت:

  ازتون ممنون هستم چطور مینوانم یک جای قابل اعتماد دراصفهان پیداکنم برا معاینه و مشاوره مراجعه کنم اگر زحمتی نیست بهم ایمیل بزنید بازم ممنون از مطالب جدیدتون

 242. negin گفت:

  ba salam man be email ye motakhases niaz daram ke chand soal beporsam age mitonin adress emaileshono baram befrestin mamnon

 243. baran گفت:

  slm.khase nabashid ye soal dashtam.emkaneshhas ke parde bafeshre ab masala wc pare besh?montazere javabeton hasam

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   اگه فشارآب خیلی زیاد باشه ممکنه آسیب ببینه یا خراش پیدا کنه.

 244. baran گفت:

  mish javabo ro hamin safe bezarid mamnoooon

 245. baran گفت:

  khrash yani chi?
  man chand bar baram pish omade feshare abam ziad bode khodamo didam eine halghavi bod vali gerd nabod rish rish va 2ta sorakh bod yeki to yeki biron yani momkene az das dade bashamesh?

 246. baran گفت:

  man hamin ja montazere javab hasam kheli mamnon vaghan matalebeton kheli khob bod

  1. بانوی پارسی گفت:

   نمیدونم عزیزم. حتما به پزشک ماما جهت معاینه برو

 247. هانا گفت:

  سلام خسته نباشید.
  میشه درباره پرده نوع هلالی توضیح بدید هیچ سایتی توضیحی نداده دربارش.ممنونم

 248. پری گفت:

  سلام. ممنون از اطلاعات خوبی که گذاشتید. یه سوال داشتم. آیا این درسته که از مقدار درد قاعدگی میشه فهمید که تقریبا نوع سوراخ های پرده چجوریه و موقع اولین نزدیکی چقدر درد داره؟ خودم موقع خونریزی قاعدگی درد کمی دارم این ممکنه معنیش این باشه که درد پاره شدن پرده هم کم باشه؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   با سلام.
   نوع پرده اصلا ربطی به درد قاعدگی نداره

 249. s گفت:

  مرسی بسیار خوب بود ممنون از سایتتون

 250. سونیااااااااااااا گفت:

  من 3 سال پیش رابطه داشتم با دوست پسرم حدودا 4 بار انگشت میانه اش رو به داخل آلتم برد ولی خون نیومد..
  بار آخرسر آلتش رو به داخل خواست ببره چون دردم آومد عقب کشید بعد نیم ساعت یه خون روشن اومد به دکتر رفتم گفتن پرده ام اسیب دیده…
  3 سال گذشت و چند روز پیش دوست پسرم با انگشتاش آلتم رو مالوند…بعد 15 دقیقه یه لخته خون امد یه قطره حالا 3 روز هر روز 1 یا 2 قطره خون غلیظ میاد
  آیا پرده ام آسیب دیده؟
  چی کار کنم؟
  کمکم کنید میخوام خود کشی کنم تو رو خدا بگین چی شده؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام دوست عزیز. اگر همون سه سال پیش پرده شما آسیب دیده باشه دیگه به حالت اول برنمیگرده .ولی احتمال داره که هنوز پردت به طور کامل از بین نرفته باشه. بهتره که دوباره به پزشک مراجعه کنی ولی در هرصورت این دلیلی نمیشه که بخوای به فکر خودکشی بیوفتی.

 251. سارا گفت:

  خیلی خیلی عالی بود

 252. امنه گفت:

  بسیارعالی . واقعا مایه ی تاسفه برای اکثرمردم جامعه ی ما که خون دیدن یا ندیدن پرده بکارت را به معنای باکر ه گی میدانن.

 253. آیدا گفت:

  سلام ببخشید من ی سوال داشتم.من الان17سالمه و یا8سال داشتم ک بادوچرخه خوردم زمین و التم درد گرفت و کمتراز یک قطره خون دیدم ایا پرده ام اسیب دیده؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. ممکنه آسیب دیده باشه باید حتما به دکتر نشون بدید.

 254. روشا گفت:

  یه خانم چطور میتونه متوجه بشه که پرده داره یا ندارد میشه دیدش؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   باید پزشک معاینه کنه

 255. پریسا گفت:

  باسلام

  چون خیلی حساس بودم و کنجکاو خودم به صورت خیلی آروم و بدون فشار میخواستم پرده رو ببینم
  اما اصلا فشارندادم که باز بشه و تااونجایی که دیدم و باتوجه به توضیحات شما ظاهرا پرده بسته با 1 سوراخ خیلی خیلی ریزه آیا از نوع همون بسته باسوراخ کوچیکه است؟چون تنهاچیزی که دیده شد1سطح گوشتی صاف بود
  ممنوم میشم جواب بدید

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام پریسا جان. من که دکتر نیستم که تشخیص بدم فقط از روی عکس میتونی تقریبا بفهمی که کدوم نوع هستی. البته اگه بتونی درست تشخیص بدی

 256. سحر گفت:

  سلام، ممنون از مطالبه سودمندتون، من یه بار انگشته وسطمو داخله واژنم کردم ، یه کم دردم اومد سریع دستمو اوردم بیرون، یه هفته ی بعد یه خونه کمرنگی اومد با یه سوزشه کم، رفتم دکتر گفت پردت یه سوراخه بزرگ داره ولی سالمه،اسمشوگفت حلقوی نامنظم،میخوام ببینم ممکنه بعد از ازدواج ازم دیگه خون نیاد؟ چون تو مطالبتون خوندم که پرده ی ارتجاعیه که اصلن خون نمیاد؟یه سواله دیگه هم اینه که من یه بار کیست دفع کردم ممکنه اون سوراخ ایجاد کرده باشه یا انگشتم؟؟
  ممنون میشم اگه جوابمو بدید

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   خون هفته بعد شما مربوط به پارگی بکارت نبوده. اگه دکتر تشخیص دادن حلقوی هست که خونی نخواهد آمد.
   کیست مگه از واژن دفع میشه ؟!! اینو دیگه نشنیده بودم

 257. فاطمه گفت:

  سلام
  میخواستم بگم من به را حتی بکارت خودم رو دیدم چون زیاد در عمق نبود
  اما میخواستم بپرسم چرا من نمیتونم تشخیص بدم که بکارت من از چه نوعیه؟
  حتی بااستفاده از عکسا هم نتونستم…
  یه سوال دیگه این که بکارت واقعا همونطور که تو عکس هست انقدر صاف وبدون خط وخشه ؟اخه اینی که من دیدم یه قسمت کاملا گوشتی بود!!!!!

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام.
   دوستان عزیز ، خانم های گل پارسی، لطفا به جای اینکه خودتون رو اذیت کنید و نگران کنید یبار برید دکتر و اجازه بدید معاینتون کنه و نوع بکارتتون رو بهتون بگه. فاطمه جان اگه واست نوعش مهمه حتما اینکارو بکن. مرسی

 258. فاطمه گفت:

  اگه بکارت آسیب دیده باشه چه تغییراتی تو شکلش به وجود میاد خواهشا جواب بدین؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. شما باید به پزشک مراجعه کنید که دقیق معاینه کنه و نوعش رو بهتون بگه. سخته که خودتون بخواید تشخیص بدید

  2. تارا گفت:

   باسلام
   من دختری هستم 31ساله که پنج سال پیش عقدکردم ودوماه پیش به دلیل مشکلات خانوادگی ازهم جداشدیم من ونامزدم رابطه خوبی باهم داشتیم وچندین باررابطه دخول داشتیم امابه بکارتم آسیب نرسیده چون هیچوقت دردی احساس نکردم یاخونی ندیدم وبارها توآینه نگاهش کردم وپرده م سالم بوده اماخیلی عقبه ویه سوراخ کوچک وسطش داره .خواستم راهنماییم کنیدکه آیابخوام ازدواج مججددکنم مشخصه که قبلا کاری کردمه یابنظرتون پردم آسیب دیده؟لطفاکمکم کنیدهرشب کابوس میبینم

   1. بانوی پارسی گفت:

    درود
    حتما به پزشک زنان جهت معاینه مراجعه کنید.

 259. عسل گفت:

  سلام، دکتر به من گفت پرده شما حلقوی ارتجاعی است.میخاستم کاملو واضح و قابل فهم واسم توضیح بدید ممنون میشم.من میخام بدونم اگر…. داشته باشم تغییری توش پیش میاد؟چه تغییری .میشه لطف کنید کامل ج بدید

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   بله تغییراتی بوجود میاد که البته بیشتر پزشکی قانونی قادر به تشخیص آن خواهد بود.

 260. سارا گفت:

  سلام دکتر من چند ماهه که با نامزدم از…….میکنیم ولی دخول به طور کامل انجام نمیشه .نوعه پرده ی من هم حلقوی ارتجاعی است .میخاستم ازتون بپرسم اگر دخول به طور کامل انجام بشه پرده ی من پاره میشه ؟یا تغییری(تغییرشو دکتر میفهمه یا نه ؟) توش بعدا به وجود میاد با توجه به نوع پردم؟
  خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
  در ضمن ممنون از سایته بسیار خوبتوووووووووون

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   تغییر که حتما بوجود میاد و دکتر با معاینه میتونه این تشخیص رو بده که رابطه برقرار شده.

 261. mona گفت:

  ميشه ايملتون داشته باشم ؟

 262. manya گفت:

  باسلام
  خسته نباشید

  1. م گفت:

   باسلام ودرودبرشما

 263. دنیا گفت:

  سلام مطالبتون واقعا بی نظیره ولی یه سوال ماخانمها باید از کجا بفهمیم که همسرآینده مون واقعا پسر بوده ما چی جوری مچ اونارو بگیریم،من همیشه این سوال ازخودم میپرسم که چراآقایون میتونندقبل از ازدواج همه کارکنند ولی ماخانمها بعضی مواقع به کارهای نکردیمم مجازات میشیم

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   این سوال واسه همه هست اما متاسفانه هیچ راهی وجود نداره که بفهمیم آقایون قبلا رابطه جنسی داشتن یا خیر

  2. پرندیس گفت:

   عزیزم این دیگه تشخیص نمی خواد !!!!!!! حاضرم قسم بخورم برات که هییییییییییچ شوهری وجود نداره
   و نخواهد داشت که کاری قبلا نکرده باشه! پس با اعتماد به نفس کامل بزن این و تو سرش

   1. رسول گفت:

    خواهش میکنم قسم نخورید و تهمت بیجانزنیدهمه پسرها اینطوری نیستندمثل خود من که تا حالا با توکل به خدا تا حالا که 29سالمه هنوز دست به هیچ گناهی نزدم به دختر های گل هم توصیه میکنم به خدا توکل داشته باشند و یه خورده توقعاتشان را پایین بیارند وازدواج بکنندو خدای نکرده به خاطر چند لحظه لذت به گناه نیوفتیم

 264. شیدا گفت:

  با سلام. آیا احتمال حاملگی با کاندوم وجود دارد؟؟؟؟ لطفا شفاف سازی کنین. مرسی

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   اگه کاندوم مشکلی نداشته باشه(پاره نباشه ،سوراخ نباشه) بارداری اتفاق نمی افته

 265. بهار گفت:

  با سلام پرده بکارت یکی از مشکلات جدی دختران محسوب میشه و دختری که پرده نداشته باشه مشکلات جدی ناموسی براش پیش میاد ولی چرا برای مردان هیچ راه شناسای نیست که قبلا این کار و کردن یا نه و فقط حق زن ضایع میشه

 266. linda گفت:

  باسلام من 2سال پیش رفتم پیش یک ماما پرده ی بکارتمرو معاینه کرد وگفتش سالمه اما چن تا خراش خیلی جزیی داره از اونموقع فقط خودخوری کردم که خدانکرده نکنه پرده ام پاره باشه

 267. یکی مثل خودت گفت:

  خب عزیزم اونا مردنو ما زنیم اونا هر کار دلشون میخواد میکنن ولی ماها نه خیلی ظلمه نه؟؟؟؟

 268. خودم گفت:

  یه پرده هایی اگه لبه ی واژون باشه چی؟اونم نشونه ی پارگیه؟لطفا به ایمیلم جواب ندید

 269. فرتاز گفت:

  تو رو خدا جوابمو بدید من میخوام مطمئن شم اگه نداشته باشم راهی جز خودکشی برام نمیمونه.

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام خانم عزیز.
   واسه سوالی که پرسیدید باید بگم که اگه پرده ارتجاعی باشه هرکسی نمیتونه تشخیص بده که قبلا رابطه داشتید. سعی کنید دیگه اینکارو نکنید چون باهربار نزدیکی واژن بیشتر باز میشه.

 270. مهرسا گفت:

  سلام من حدود 6ماهه ازدواج کردم.اما متاسفانه وقتی با شوهرم نزدیکی میکنم اصلا پردم پاره نمیشه ولی واسه ورودش احساس درد میکنم.شوهرم بخاطر وجود پرده کلندوم نمیزاره تا الان هم باردار نشدم.پرده هم تو اخر و بهش نمیرسه ازجراحی هم میترسم…بایدچیکارکنم؟؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. حتما به پزشک مراجعه کن تا مشکل رو تشخیص بده

 271. ستاره گفت:

  من خودم خودمو با آینه معاینه کردم و هیچ سوراخی ندیدم، یه تیکه گوشت روی سطحشو گرفته بود و چیزی دیگه معلوم نبود. البته یه لخته کوچولوی خونی روی اون هم بود.
  از طرفی، قاعدگی من خیلی عادیه! یعنی نمیتونه “پرده بکارت بسته با سوراخ ریز” باشه! من اشتباه میکنم یا واقعا این چیزی که دیدم درسته؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام ستاره
   خانمی اینطوری که نمیشه تشخیص بدی. باید بری پیش متخصص و ایشون معاینه کنه. نوع پرده بکارت ربطی به قاعدگی نداره.

 272. خیلی سایت با حال و مفیدی بود گفت:

  ba arze slm o khaste nabashid
  man 20 sal daram o 1sali hast ke bekaratam ro ba asare nazdiki az dast dadam alan 5mahe ke aghdam vali be khatere arosim raftam pishe ye mama va tarmime bekaratamo anjam dadam
  alan man mikhastam bebinam har kasi mitone in tarmim ro anjam bede?
  aya hatman shabe arosim khon rizi daram ya na?

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   تا اونجایی که من اطلاع دارم ،بعد از انجام جراحی باید خیلی مراقب باشید چون ممکنه با یه فشار کوچیک دوباره پرده پاره بشه یا حتی اگه زیاد پاها رو باز کنید. اگه مشکلی پیش نیاد باید بعد از نزدیکی خونریزی داشته باشی
   هرکس که نه باید اینکار زیرنظر پزشک باشه

 273. مریم گفت:

  خیلی خوب بود ممنون

 274. raha گفت:

  سلام من زياد ميرقصم يعني اين باعث ميشه كه پردم پاره بشه؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   سلام. خیر

 275. زهرا گفت:

  باسلام منیک سالی است که عقدکردم اوایل ازنوع پرده ام خبرنداشتم ولی یک ماه پیش که رفتم دکترگفت ارتجاعیه ودوجاش آسیب دیده . الان بانامزدم رابطه دارم می خواستم بپرسم 1.آیا آسیب پرده بکارت ارتجاعی قابل ترمیم هس؟2.آیا برای همیشه پاره میشه یااثراتی ازاون باقی می مونه ؟لطفا جواب منوسریع تربدهید .ممنون

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   در پرده بکارت ارتجاعی خونریزی اتفاق نمی افته. آسیب قابل ترمیم هست اما فکر نمیکنم نیازی به این کار باشه وقتیکه پرده از نوع ارتجاعی باشه و با نامزدتون هم رابطه برقرار کردید دیگه چه نیازی به ترمیم دارید؟
   وقتی پرده ای آسیب ببینه در صورتیکه در سن پایین (کودکی)این اتفاق بیوفته امکان اینکه خودبه خود ترمیم بشه و جوش بخوره وجود داره ولی در بزرگسالی این اتفاق نمی افته

 276. زهرا گفت:

  ببخشیدمیشه چندتصویرازپرده بکارت ارتجاعی برایم بفرستید؟ هرچه گشتم نیافتم

 277. پرناز گفت:

  با سلام و تشکر فراوان واقعا سایتتون عالی بود و طالبتونم کامل و بی نقص

 278. نگین گفت:

  خوب بود باعکس باشه بهتره

 279. حسین گفت:

  با سلام میخوام بدونم در چه مواردی از دختر باکره که نزدیکی اول اوست خون خارج نمیشود

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   در صورتیکه نوع پرده بکارت اون ارتجاعی باشه یا اینکه قبلا بر اثرحادثه بکارت اون از بین رفته باشه

 280. nasim گفت:

  salam va dorod b shoma .emroz pardeye bekaratamo tarmim kardam ama b dalile reshteye varzeshi k daram (voosho)mitarsam dar asare varzesh asib bebine ya baz beshe aya mishe begin chikar konam ?bayad varzeshamo tark konam ya na mitonam edame bedam?mamnon

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   با پزشکتون مشورت میکردی ایشون بهتر میدونن. ولی تا اونجایی که میدونم نباید ورزش های سنگین انجام بدید یا ورزشهای رزمی که پاها معمولا خیلی باز میشه. بهتره که مراقب باشید.

 281. ملیکا گفت:

  اگه از پشت زیاد رابطه داشته باشیم ممکنه پرده ی بکارت آسیب ببینه؟؟؟من 18سالمه با……رابطه داشتم اصلا حواسش نبود و…..از جلو رفت آیا در این صورتم ممکنه پاره شه؟؟؟

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   بله به احتمال زیاد آسیب دیده.

  2. وحید گفت:

   سلام ملیکای عزیز نکن ازین کارای خطرناک. ممکنه پاره بشه. واسه من اتفاق افتاده

 282. ملیکا گفت:

  وقتی ک اینجوری شد روی لباس زیرم چند قطره خون هم دیدم البته خیلی کم

 283. shiva گفت:

  slam va khaste nabashid par de konkerei shamele che pardei mishe?

  1. shiva گفت:

   slm mishe lotfan javabe manam bedid?

 284. هلینا گفت:

  ممنون از معلومات خوب تان ببخشید اگر عدم رضایت به دلیل کوچک بودن آلت تناسلی باشد چه راه هایی را پیشنهاد می کنید. آلت شوهرم 16 سانتی متر است و در حالی که دیگران می گویند از شوهراشان 20 تا 22 سانتی متر است از این رو وقتی می خوام به ارگاسم برسم احساس می کنم آلتش کوچک است و نمی تواند مرا ارضا کند

  1. بانوی پارسی گفت:

   فکر نمیکنم اونقدرا کوچیک باشه که باعث بشه به ارگاسم نرسید. میتونید پوزیشن های دیگه رو امتحان کنید

  2. ali گفت:

   ba reza honarmand moafegham shadid

 285. سعید گفت:

  آیا پرده بکارت ارتجاعی زیاد است ؟ هنگام دخول آیا تنگ است ؟ در صورت پارگی خون از آن می آید ؟

 286. وحید گفت:

  سلام. مطالبتون خوبه. میخوام بدونم چطور میشه فهمید دختری قبلا نزدیکی داشته یا نه؟

 287. حسین گفت:

  ممنون از زحمات و راهنماییتون.فقط برای عکسهای واژن ها به ترتیب نام های یاد شده در زیرشان، شماره گذاری کنید تا از این حالت گنگ درآید.ممنون.

 288. ساحل گفت:

  من اصلا از اون اول پرده نداشتم!!!!!!!! :'( :'( :'(

 289. samira گفت:

  man ba namzadam nazdiki kardam vali az pardam khoon neyoomad aya hatman bayad khoon biyad mamnoon az sayte khoobetoon

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   بعضی از پرده های بدون خونریزی برداشته می شن. حتما نباید خونریزی اتفاق بیوفته

 290. اسما گفت:

  سلام

  من 5ساله ازدواج كردم
  شوهرم همش ميگه رحمم خيلي گشاد شده راهي هستش كه بخوام ترميم كنم تنگ بشه

  1. بانوی پارسی گفت:

   درود
   بله جراحی زیبایی جهت ترمیم وجود داره

نظرات بسته شده است !